Хората са ужасни!

  • 6 587
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Мама от Финландия
Забравих също да кажа, че излизането от автобуса е задължително да става през средните и задните врати, а качването само през предната (естествено ако си с количка или прекалено голям товар тогава можеш да се качиш през средната врата). Така шофьора може да контролира кой с билет кой не, да продава самият той билети (ама тогава някой друг пък ще остане без работа) и да не допуска пияни, идиоти и нехранимайковци в транспортното средство. Ако някой иска да слезе на дадена спирка, да има такива СТОП копчета при натискането на които шофьора да си знае де да спре. А и защо ти трябва някой да контролира дали майката с количката си е платила или не, щом като има правило за безплатен транспорт за майки с колички?


Така ли е с транспорта с Финландия? Сериозно питам, не се заяждам. Simple Smile  Шофьора да продава билети? Да контролира...представям си го как става от мястото си и отива да сваля пиян човек...ами ако се разбере че е пиян по време на движение? тогава какво става, отбива в дясно, спира автобуса...леле мале. И това с качването само от предната врата? - че тя е най-тясна - единична, вали, зима, пек, хората са се наредили в индианска нишка и се качват от едната врата, от другите  1-2-3 врати на началните спирки я слязъл някой я не. Има си правила за движение, тук се движим в дясното платно това важи и за влизане през врати и т.н.
Стоп копчета има в автобусите.
Това за безплатния транспорт - що пък не, само дето чак толкова социална държава скоро едва ли ще бъдем, засега има намаления за инвалиди,ученици и пенсионери.
И последно - депутатите нямат нищо общо с градския транспорт /в случая/. Организацията е във властта на общините - те избират превозвачите.

# 46
  • Мнения: 3 634
Цитат на: Flash*


Така ли е с транспорта с Финландия? Сериозно питам, не се заяждам. Simple Smile  Шофьора да продава билети? Да контролира...представям си го как става от мястото си и отива да сваля пиян човек...ами ако се разбере че е пиян по време на движение? тогава какво става, отбива в дясно, спира автобуса...леле мале. И това с качването само от предната врата? - че тя е най-тясна - единична, вали, зима, пек, хората са се наредили в индианска нишка и се качват от едната врата, от другите  1-2-3 врати на началните спирки я слязъл някой я не. Има си правила за движение, тук се движим в дясното платно това важи и за влизане през врати и т.н.
Стоп копчета има в автобусите.
Това за безплатния транспорт - що пък не, само дето чак толкова социална държава скоро едва ли ще бъдем, засега има намаления за инвалиди,ученици и пенсионери.
И последно - депутатите нямат нищо общо с градския транспорт /в случая/. Организацията е във властта на общините - те избират превозвачите.


Виж сега... като слизането става само през средните и задните врати, а качването само през предната която е и от дясно на шофьора (между другото, и тук се движим в дясното платно и вратите са от към дясно) продажбата на билетите става много лесно и бързо (има си машинка, чичкото само натиска едно копче и додет машинката е изплюла билета, чичкото ти е взел парите). Също е и много лесно да се контролира кой влиза в автобуса, защото влизаш само през една врата (която е широка, дори и баба Цоцолана ще се побере през нея, че и място за други ще остане), а хората са цивилизовани и никой не ти се бута или предрежда. Не ги знам сега в България какви са автобусите, но ако са от типа Чавдар (май такава марка или нещо си бяха) от преди 13 години не се и чудя че казваш че предната врата е най- тясната. Шофьора няма нужда да спира и да изхвърля пияните защото дори не ги допуска вътре (вижда кой що е по време на качването на пътниците). Дори ако види някой на спирката с бирена бутилка (например) в ръка го кара да я изхвърли преди да влезе. Имало е случаи в които някой се е тайно наливал с алкохол, тогава в зависимост от колко дръпнат е шофьора, сме се отбивали на първата следваща спирка и пътника е бил изхвърлен без много церемонии... или сме си продължавали пътя. Има си правила за движение, права си, това с алкохола е едно от тях тук.

За депутатите... от де да знам вече кой с какво има общо. Просто предположих, че биха били те (не в случая). Следващия път ще обвиня общинарите (в случая).

С риск да бъда обесена заради голямата снимка... ето... (опитах се да намеря такава на която хората влизат в автобуса, уви не успях)

# 47
  • Мнения: 3 200
Еии, много готин автобус!!
Нашите вече ги подменят, не са само чавдарките, които ти помниш, въпреки че си има още и от тях, ама не са като този!!

# 48
  • Мнения: 951
За щастие от 5 години съм с личен автомобил,но много добре си спомням как хората се бутаха да се качат преди да си слязъл...Малееее Shocked Не знам,дали сега е така или сме станали по-цивилизовани!

# 49
хората наистина са много ужасни понякога, разбира се, че не е нормално да не ти отстъпят да влезеш веднага с бебчо. Когато аз бях бременна с първото си бебче, в трамвай една жена ми отстъпи, но една друга веднага седна и когато ми видя коремчето (а то се виждаше вече лесно:)) първо ми се озъби, после ми каза, че нещо хормоните ми били в повече и т.н. Абе хората наистина са ужасни, особено когато усетят, че някой е по-уязвим...

# 50
  • София
  • Мнения: 2 300
Като гледам тук какви неща пишете - леле, мале. На мен много рядко ми се е случвало някой да се държи грубо /не мога в момента да се сетя за нещо конкретно/. Дори скоро се бяхме наредили /ей така м/у другото - имах две празни шишета в колата, а и сина много обича да играе с вода/ на една чешма и веднага се намериха хора, които да кажат - минете с детето напред /а той е вече голям, нищо нямаше да му стане от чакането и си изчакахме реда - все пак бяхме на открито, не в някой задушен коридор/. Намират се добри и възпитани хора.

Общи условия

Активация на акаунт