1001 нощи -Започнахме втора година , а Приказката ни живо продължение има - 125

  • 36 361
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 539
sevi-nil,страшно мн. ти благодаря за линка newsm20 newsm51Отивам да гледам newsm44 newsm68Голям,голям кеф! moresmile
Изпращам ти мн. Hug Hug Hug.... и я виж кой чака на прага на вратата:

Синеочко е дошъл за разходка може би ...hahaha Joy
Прекрасен уикенд ви желая!

# 61
  • Мнения: 683
Момичета, ето видео от награждаването по време на Турските Оскари...

http://www.youtube.com/watch?v=-4Upx2B6b3s

# 62
# 63
# 64
# 65
# 66
# 67
# 68
# 69
  • Мнения: 6
Здравейте,искам да попитам /ако е уместно/ дали има някъде филма Acı Aşk за теглене но да не е торент,защото се тегли с дни и дърпа страшно много трафик/субтитрите на български ги имам изтеглени/.4 часа  чаках да ми се изтегли филма и най-накря като се изтегли беше само 110 мин.,липсвт още 30 мин./напразно си късах нервите докато го дочакам да се свали  /
Във youtube го има но аз искам да мога да го изтегля за да мога да му сложа БГ субтитрите и да го гледам с тях.
Търсих из много сайтове но или трябваше да се плаща,беше торент,неможе да се сваля или не тръгва/направо незнам къде да търся вече.../
Ако някой има филма изтеглен и има възможност ще може ли да го качи в някой сайт но да не е торент. 
Много благодаря предварително!
 Praynig

# 70
  • Мнения: 9 793
Присъединявам се към молбата на Admirer of BINBIR GECE Hug
Аз също имам подобни проблеми и не съм гледала още филма с превод.

# 71
  • Мнения: 0
Здравейте!
Лили, Admirer of BINBIR GECE вие от къде го теглихте?  Аз си го дръпнах от наносет мн бърдо и е с перфектно качество и субтитри. Има мн сийдъри и предполагам че и при вас бързо ще стане. Пускам линка за всеки случай   http://nanoset.net/torrent/9/7/152229/Aci%20Ask

# 72
  • Мнения: 132
 


http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/KulturSanat/2010/03/25/90_dakik … rk_olmak_imkansiz

'' Даже и за 90 мин . да е ,невъзможно е да се стане Ататюрк''

Халит Ергенч ,който игра ролята на Ататюрк във филма ''Урока ни Ататюрк''  докато се подготвя за ролята се е докоснал до много исторически истини и още веднъж се е възхитил от Ататюрк.

Х.Е. Разказа как се е подготвял за ролята си.Актьора сподели ,че е имал опасения само за грима ,и е станало ясно че  в тези  негови  опасения е бил прав..

1*Когато дойде предложението какво почувствахте ? Това ,че ще играете Ататюрк развълнува ли ви ?

Х.Е.---Не на всеки е отредено да играе Ататюрк .В това отношение  чувствам себе си за  късметлия.Аз съм човек с по-висок  контрол /?/ ,когато дойде някое предложение ,много го  мисля.И за тази работа много мислех.Имах опасения относно  грима  и излязох прав.Трябваше това ,което излезе /това което се получи /много да прилича на Ататюрк,защото в  снимките заедно с превъплъщения образ , щяха да се ползват и оригинални , документални кадри.След като разговарях с Тургут Йозакман тогава се убедих /съгласих/ и поисках да работим.

Четох много

2*Помислихте ли си '' Защо ме избраха мен'' ?

Х.Е.---Хамди Алкан специално ме е искал мен.На мен ми каза ,че ме намира за много подходящ.Може и заради очите да е ...

3*Какво беше докато работехте .От кого или от какво се възползвахте ?

Х.Е.---Имах шанса да видя  много интересни кадри /снимки/ ,които до сега никога не съм виждал.Тях гледах. Много четох. Изучих /проучих/изследвах/ много от снимките на Ататюрк ,които не се знаят/не са виждани/. Анализирах /изследвах/ поведението му  /действията  / му , състоянието му, маниерите му .

4*Сред нещата които прочетохте ,научихте имаше ли неща които ви изненадоха ?

Х.Е.---Много неща  бяха. Не грешни ,но нещата които знаем са били непълни.Едно от тях е  колко много книги е прочел Ататюрк... 3 997 книги е прочел.Ако сложим тези 4 хил. Книги една върху друга ще се получи  височината на 40-етажна сграда. Може ли да си го представите,40 етажа, един небостъргач значи...това са тези които се споменават ,подертано -тези които епрочел. А има и още които не знаем,има книги които е прочел без да си води бележки за тях. Всъщност това нещо пренася стойността на човека на друго място. Знаем за него период/време/,бедност и трудности е имало.Когато прочетете разбирате наистина колко голяма бедност е било.Него период  показва  вярата и саможертвата  на цялата страна.най-важното колко много народа е вярвал /се е доверявал / на Ататюрк ,и колко много Ататюрк е обичал страната ...Днес не бихте видяли нито един човек да жертва цялото си имущество/всичко което има/срещу   едно единствено  дело...

5*Може ли да кажем ,че този филм е в смисъла  на  един урок ?

Х.Е.---Разбира се ,но е един  толкова сладък урок...Може да има някои недостатъци,технически проблеми ,но е много важно това което разказва.

# 73
  • Мнения: 132
6*Този филм разказва ли нещо ново ?

Х.Е.---Всъщност ,ако влезем в интернет  можем  да научим каквото искаме за Ататюрк.Но в интернет има много голямо замърсяване на информацията,много е възможно да се доберем до грешна информация.Историята може да се научи само от историческите книги написани за него време.Защото с времето могат да  се променят и тълкуванията, може да бъдат  и променени.Трябва да се внимава за това.От тази гледна точка филма дава правилната информация.Нещата които не знаете,които сте забравили ,които погрешно сте ги знаели можете да си ги подновите.След филма ще се почувствате ,като че ли сте провели сладък разговор с Тургут Йозакман.

7*Какво е чувството да сте Ататюрк дори и за 90 мин .?

Х.Е.---(Смее се) Невъзможно е да се стане Ататюрк. За мен е много голяма гордост че аз играх в тази роля.В кариерата ми на артист тази роля ще заема  много специално и отелно място.Аз за пръв път играх един действителен човек /човек който е съществувал наистина/.За мен това е много интересен и различен опит.

8*Ясно е че филма за вас е допринесъл много неща .А какво мислите че вие сте допринесли на филма ?

Х.Е.---Аз бях само едно средство.Извън актьорството ми аз  и без това не страдам от това, че бих могъл да допринеса  нещо повече.С това което съм направил ,това което се вижда на монитора може и да не се вижда като също.Затова не може и да се каже ,че съм бил много свободен в играта си.Мисля ,че до колкото е по силите ми/доколкото ми е във възможностите   /съм отразил  ролята си по правилния начин.

9*Гледал ли сте  ''Веда/Сбогом/'' ?

Х.Е.---Все още не съм го гледал.Защото по него време се роди детето ни .И със Синан (Тузджу)  много говорихме за това.Фрагмента го намерих за много впечатляващ.

10*Според вас вие или г-н Синан  повече е заприличал на Ататюрк ?

Х.Е.---(Смее се ).Помежду ни имаше добронамерена  шега ,но не като ''кой  повече е  заприличал/ти повече си заприличал  '' , а като двама актьора, които са изиграли Ататюрк и се гордеят с това.

11*Казахте ,че сте имали опасения за грима .Не ви ли удоволетвори ?

Х.Е.---МОжеше и по-добре да бъде.Струва ми се ,че можехме още по строго да се отнесем.По тази точка  имам притеснения.Не може да се каже ,че съм много доволен от това което се получи.Разбира се че всяко едно нещо можеше и по-добре да бъде,но да не се закачаме за детайлите.Според мен по- важното което дава  този филм са верните знания /вярната информация/,целта и начина по който се представя.да предположим ,че няма филм ,но без това не това е скелета на филма./?/.Всъщност истина са това което разказва Четин Текиндор.

12*Имаше ли сцени  по време на снимките ,в които се развълнувахте  ?

Х.Е.--- Много бяха...Едно от тях е диалога между един голям /водещ, възрастен/ религиозен човек.Този човек  казва следното  : '' Турция я спасихте,но да изградите  Република и да промените  този режим ще ви донесе/ще ви спечели / много врагове.
Живота ви ще бъде в опасност ,елате и се откажете от тази работа,вземете върху себе си Халифата и живейте щастливо и блаженно.
Ататюрк му казва :''Аз поех  тази длъжност / тази работа/  вземайки навпредвид всеки един риск.Аз съм един човек,който е застанал  пред  народа.Такъв човек вече не себе  си , а на народа мъките и  исканията представя.Вие се молете за мен /четете молитва за мен / ''.Това  не го казва по интернет ,по телевизията  или в пресата. Това  го казва само в един обикновен разговор  насаме,след като на него му е отправено едно превдложение. В това има нещо лично и значимо.Огледалото на човека е работата му ,не се гледат думите на човека /? в първата дума от изречението в текста  думата може и да е с печатна грешка ,така го въртях иначе го мислих ,и ако съм в  грешка моля да ме извините/.Тези неща като ги прочетете и като ги изиграете  наистина много се  повлиявате /тези неща ви оказват влияние/.Има и  една негова реч при откриването на парламента .Отидохме в оригиналния /истинския/парламент,излязох  там на подиума.Това беше едно много странно усещане.Едно чувство което не може да се опише.

13*Във филма играят повече от 20 деца.Четин Текиндор им разказва за Ататюрк.Може ли да кажем че този филм е направен за деца ?

Х.Е.---Не ,този филм специално първите му десет минути са конструирани  така ,че да могат да се вземат вътре децата ,но след това разказа/израза на филма/   за всяка възраст  носи същото   удоволствие   и значение.

# 74
  • Мнения: 132
Остава ми другото обещано интервю,май беше от пост на Мики .
Срам не срам  Embarassed,но в последно време голяма поспалана станах. Sleeping
Даже не съм разбрала  ,че някой ме е чакал  пред вратата.
 Еовин ,благодаря ,удовлствието да ви доставям радост е мое. Hug
 Филма ''Горчива /болезнена / любов '' уж го бях почнала ,но нещо много се поотпуснах ,ще го преведа, но вие до тогава ще го гледате все от някъде.
Откакто се оттървах от  лудостта ''Л и Н'' не ми се прави нищо.
То и на Берг филма ме чака ,нищо ,че сте го гледали ,аз ще си го преведа така както аз си знам.
Но кога ли ще стане  ?

Общи условия

Активация на акаунт