Жестокост към куче...

  • 50 078
  • 1 149
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 146
Не отворих статията... Но там едва ли има снимка на изверга, а само на нещастното животинче. Подписах петицията...

# 16
  • Мнения: 353
отворих линка, т.к. си мислех че е свързано с тези които бяха натровили кучета мисля че във Перник...
потресе ме снимката, ума ми не може да побере що за човек може да направи подобно нещо... и какво толкоз го е провокирало да осакати така животното - в статията пише стара вражда, ами ако тази заявена жестокост е предупреждение към стопанина на кучето?

# 17
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
изрод !

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Това не е нормално. Главата ми не го побира. Дори и улично да беше, пак не е нормално. Трябва закон, който да наказва такива постъпки. Аман от ненормалници вече. Като гледам такива неща и аз вече почвам да подивявам. Единия кучета, другия жени, трети деца. Няма оправдание за нито един, лошото е, че няма строго наказание. За първите затвор, за вторите също, а за третите ми се иска нещо още по - лошо.

# 19
  • Мнения: 389
Видях го вчера. Нищо не коментирах, но цяла вечер ми беше пред очите това зверство. И според мен заслужава поне толкова внимание, колкото побоя, нанесен над манекенката.

Жестокостта към животни е доказано свързана с жестокостта към хора. Механизмът е същия. На психопата, посегнал по такъв начин на животно, му липсват същите задръжки, които трябва да го спират да не посегне на живота и на здравето на други хора. Затова посегателствата върху животни трябва да се направят криминално деяние и да се преследват и наказват от закона.

Не само заради кучето Мима или бездомните бебета-кученца с отрязани уши, а и заради собствената ни безопасност.

# 20
  • Мнения: 2 821
Не посмях да изчета цялата статия....

Искам да кажа, че не съм любител на уличните кучета, но това е отвратително...Това говори за абсолютно бездушие. Тръпки ме побиха Confused

ПП. Разбирам, че животното е имало стопанин и не е типично улично...още по-зле Sad

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз не мога да разбера как тук във форума такава тема може да стигне до 20-30 страници с разгневени и съкрушителни коментари...а реалността да е все така същата....не прочетох статията, а снимката успях да погледна само за секунди ... няма да пиша неща от сорта на "ако този ми е пред очите ще го разстрелям" ... смятам, че това да ти пука не се изразява само с подобни коментари (не визирам никой конкретно в темата)...много бих искала да съм част от някаква промяна, случваща се в България относно насилието на животни и т.н...идеята ми е, че тази тема би била полезна само ако намерим начин как да задействаме някаква промяна в законодателството... Tired

# 22
  • Мнения: 12 681
Аз не мога да разбера как тук във форума такава тема може да стигне до 20-30 страници с разгневени и съкрушителни коментари...а реалността да е все така същата....не прочетох статията, а снимката успях да погледна само за секунди ... няма да пиша неща от сорта на "ако този ми е пред очите ще го разстрелям" ... смятам, че това да ти пука не се изразява само с подобни коментари (не визирам никой конкретно в темата)...много бих искала да съм част от някаква промяна, случваща се в България относно насилието на животни и т.н...идеята ми е, че тази тема би била полезна само ако намерим начин как да задействаме някаква промяна в законодателството... Tired

Благодаря ти за поста, защото тук наистина трябва непременно на 20 стр. да се казав Ау, какъв изрод, ах да ми падне - а какво ще направят като им падне.  И ако не пееш в хора, те обявяват, че подкрепяш насилието. 
Благодаря е на авторката, която вместо да размахва емотикони, прави нещо.


ПП. Разбирам, че животното е имало стопанин и не е типично улично...още по-зле Sad

Е, ти пък се изказа...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 304
Така и не разбрахме твоето мнение по въпроса. И какво предлагаш да направим.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Така и не разбрахме твоето мнение по въпроса. И какво предлагаш да направим.

Моето ли? Ами аз ако имам предложение веднага бих го написала...затова казах, че искам да участвам и бих участвала в решението на проблема...наложи ми се да потърся "отдел за закрила на животните" ... оказа се, че в цяла Варна имали 2-3 жени...няма никаква защита от полиция и т.н...положението е направо под всякаква критика..  ooooh!

# 25
  • Мнения: 12 681
Така и не разбрахме твоето мнение по въпроса. И какво предлагаш да направим.

Моето ли?

Мисля,  че моето. Такива ентусиастки много обичат да се вкопчат в някоя като мен, която не казва - Ау, какъв ужас, как може.  Ами  има такива хора.  И ако аз възклицавам, няма да изчезнат.   

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 415

Мисля,  че моето. Такива ентусиастки много обичат да се вкопчат в някоя като мен, която не казва - Ау, какъв ужас, как може.  Ами  има такива хора.  И ако аз възклицавам, няма да изчезнат.   

Аз..сърцето ми се къса като се сетя дори за кучето...но каквото и да напиша и 500 човека да напишем...ако няма действие, колкото и да се възмущаваме и да стреляме и каквито и иконки да слагаме...все тая...жалко просто...много жалко  Tired

# 27
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Това е репортаж по случая на Про.бг /ако лесно се разстройвате не го гледайте/:

http://novinitepro.bg/bulgaria/beznakazana-zhestokost-nasilieto- … shenie-u-nas.html

Кученцето е много сладко и изобщо не изглежда агресивно. Обвиненият Ахмед Ахмед отрича. Във форум dog.bg има жена, която се е съгласила да вземе кученцето, а доколкото разбрах от природозащитните организации ще опитат да се свържат с приюти за пострадали животни от чужбина.

Трябва да се има текстове за животните в НК! Трябва да се знае, че има по- голяма санкция, а не някакви глобички! Naughty

# 28
  • Мнения: 1 911
Дори нямам смелост да отворя линка, мога да си представя какво ще видя Tired ...

И аз  Sad Сърцето ми се къса от действителността в нашата мила родина и от манталитета и настройката на хората.
Дали е животно, или е човек- каква е разликата? Това е невинна душица, все едно дете да нараниш. Изверг! Само комплексиран тип може да си избива агресията върху по-слабите. За съжаление, комплексари много.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 304
Мисля,  че моето. Такива ентусиастки много обичат да се вкопчат в някоя като мен, която не казва - Ау, какъв ужас, как може.  Ами  има такива хора.  И ако аз възклицавам, няма да изчезнат.   
Ясно е, че няма да изчезнат тези "хора". Не и докато повечето от нас си казват "Ами има такива, ние кво да направим". Ми нищо, дай да си бъркаме в носа.

Общи условия

Активация на акаунт