Отговори
# 45
  • Мнения: 8 530
Направо съм гроги smile3507 Алексчето снощи цяла вечер плака и почивните дни като на пук става в 6часа (сученето нон-стоп вечер няма да го броя). Умирам за почивка smile3514. Водих я днес на лекар, тя ни прехвърли на дерматолог за обрива за който ви бях писала. Каза че е на алергична основа, изписа ни кортикостероид и каза че е от храна, но идея си нямам от коя newsm78.Почти всеки ден ходя с бъдещия първокласник на оглед на училища и родителски срещи, но поне училище избрахме вече.Просто програмата ми е пълна до края на годината newsm61, а имам нужда от почивка smile3514

# 46
  • Мнения: 433
Вита, съжалявам  Confused  и Момо вече цяла седмица е така - буди се през ноща, сяда в леглото и започва да пищи ( не да реве) с цяло гърло...онзи ден дупето му беше адски подсечено - добре, че имах от кремчето от инфекциозна... оказа се, че са му избили 3 кътника накуп  ooooh! и предполагам, че буденето нощем се дължи на тях. Сигурно не е достатъчно да пробият венеца, ами им е зор и докато го избутат, ужас. и той суче по цяла нощ, аз ставам до тоалетна, абе не може да се каже, че се спи у нас  hahaha

# 47
  • Мнения: 398
Мишко нямаш молост значи  smile3505 Какви сладости пак си трупнала направо се приплюнчих жестоко.
Тия зъби май и мен ще уморят.Седи си момата с 8 и тва е.Не ми се мисли как ще избиват накуп и какви драми ще преживеем.
Иначе сме си добре, опитваме се да свикнем с английското време-както пече и започва да вали, после пак изпича и така.Щурава работа.
Лек ден мацки

# 48
  • Мнения: 8 952
Ей, ама сте изписали сто страници...
Аз напоследък не мога да се добера да форума. Симона така се е лепнала за мен. Не иска нито с кака си, нито с татко си да се занимава. Не ме оставя на мира за секунда.  Crazy
Ние също имаме едва 8 зъба. Имам чувството, че ужасно бавно й растат зъбите и задължително един по един. Пък да не говорим за хреми и разстройства, които съпътстват всяко зъбопробиване.  ooooh! Направо завиждам като чета как ви никнат по няколко зъба наведнъж.  Rolling Eyes
А времето е просто.... нямам думи. Егати пролетта и чудото. Последните 2-3 дни почти не сме излизали. На всичкото отгоре в четвъртък тръгваме на дълъг път. Бяхме си планирали пролетна екскурзия за празниците, който ни знае.  Crossing Arms Ще трябва да се мъкнем със зимните якета. Ама няма вече накъде.
В тази връзка - дайте някоя идея за забавления по време на дълъг път. Симона никък не я свърта в колата и направо ми изцежда всички силички/ и нерви/  като тръгнем нанякъде.

Това е от нас засега!  Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 916
Утро, хич недей да завиждаш за многото зъби накуп. Фафи е така и в нас не се живее. Горкото много се мъчи и въпреки, че е герой, и не реве много, през нощта проплаква и трие с Юмручета венците. От 10 дена почти нищо не е ял и въпреки непрекъснатото сукане малко е свалил. А за сукането, няколко дена през 5 минути е идвал да иска, цокне 2-3 пъти и замине по свои дела. Цяла нощ само суче, мисля да си търся резервни ц*ци  Mr. Green Снощи беше малко по-добре, дано да го отпуска и да са пробили тея ми ти зъби....

Днес усойницата-колежка, която ми отрови животеца последната година, дойде и с крива усмивка и през зъби ми честити  Mr. Green Въпреки седмицата, която имаше за тренировки, не й се получи достоверно  hahaha Joy Мъка, мъка....

# 50
  • София
  • Мнения: 215
Днес усойницата-колежка, която ми отрови животеца последната година, дойде и с крива усмивка и през зъби ми честити  Mr. Green Въпреки седмицата, която имаше за тренировки, не й се получи достоверно  hahaha Joy Мъка, мъка....
Joy Joy hahaha Joy Joy
В петък Криси ми вдигна Т, събота до обяд също продължаваше. Абсолютно никакви симптоми. Веднага ударна доза хомеопатия + панадол и витамин С, както си знам, и се дигна веднага. Иначе беше страшно омърлушен и не искаше да де. От зъби ли, от какво така и не разбрах.

# 51
  • Мнения: 34
 kaffeetrmker_2

Честит Имен Ден на всички празнували вчера! Да сте живи и здрави и много щастливи!  Hug

Утро, аз също не се радвам като тръгнат 2-3 зъба едновременно  Twisted Evil Борко веднага се урежда с течащ нос, а след него и аз  ooooh!
От 3-4 дена явно пак са го нападнали зъби и бацили  #Cussing out беше много зле даже и температура вдигна. Сега аз съм зле  Tired Мен очевидно зъби не ме мъчат, но това не ми пречи да съм зле  smile3514

Нана, мерси за темичката!  Hug То стана 4 страница докато се включа, но ...  Embarassed

Шамс, честито за новата позиция!  newsm74

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 130
Мацки ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЛИ ВЧЕРА!
Срам ме е за закъснението Embarassed Embarassed Embarassed! Да почерпя и за моят цветен имен ден! Rolling Eyes

За зъбите - и ние сме с 8 зъба и не искат да растат повече, а венците му са толкова надути...  Sad
Да се оплача! Марти е започнал да се тръшка, ама за всичко... Направо съм потресена! Каквото не му дадеш и следват рев и истерии... Направо ме е срам по улиците, а беше такова кротко дете... А баща му налива масло в огъня и като каже:" При мен не се тръшка" - направо полудявам, щото хлапето не знае какво е "Не" когато е с татко си, та по тази причина защо му е да пищи,като каквото посочи и му се доставя... . Ох оплаках ви се, ама много ми е криво, а няма та кого да кажа!
Лека и поспалива на всички!

# 53
  • Мнения: 313
Диде точно затова тръшкане чета сега. Добра новина- ще мине  Joy
Не е лошо детето и даже е нормално, нормално е да иска червеното камионче на другото дете например, нормало е да си мисли че всичко му принадлежи, просто не знаят още как да се контролират. За това не трябва да избухваме, за да им дадем пример на самоконтрол. Поне на теория така пише  Joy  ако ти се разпищи вкъщи (поне удома е по-лесно) излез от стаята като дори не му се разсърдиш, защото това също било вид внимание което иска да предизвика, ако те преследва и ти крещи, му кажи че те притеснява с писъците си и да отиде да си реве в другата стая, а когато му мине да се върне пак при теб. В никакъв случай не му давай награди в смисъл "искаш ли кексче например" за да се успокои. Ако се забаламоса с друга играчка ок, ама вече не се лъжат диваненцата  Crazy та така, сега около 18-я месец който наближава бил бума на тези истерии и трябвало да се заредим с всичкото търпение на света, за да им дадем пример как не трябва да се вика и избухва. Моята племеница си блъскаше главата в земята, тръшкаше се посред някой МОЛ на земята , сестра ми я оставяше да се напищи и се отдалечаваше за малко от нея. като приключеше истерията малката ставаше, истръскава се и "мами къде си Simple Smile" Най-важното било да не ни пука от коментарите на минувачите.
Да кажат мамите с по две и повече деца минава ли бързо този период и търпението ще има ли ефект. Защото не теория звучи лесно и изпитано  newsm78 но все пак не се раждаме научени и като родители също допускаме грешки. Сега с Марти търся най-правилния подход, хем да расте уверен и неограничаван, хем да не е разглезен и да си мисли, че е център на света, защото ми е писнало от гледката на разлигавени деца. За сега "не-то" не помага, по-високия тон също, пробвах и да викам пак си знае неговото, пляскането по дупето временен ефект. На детската площадка сме като изтървани, все едно никога не му е правена забележка за каквото и да е.
Ходи и се вре навсякъде, ходя да го гоня като луда , той нарочно бяга, оня ден падна в един розов храст, наряза си ръчичката. По улицата се дърпаме като видим локва, в магазина събаря всичко. Ама най-са ми смешни бабите, всяка си приписва на кого прилича внучето, като стане ред за характера "а не, не е на нас"  Joy

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 130
Тофче успокои ме! Марти си удря главата в асфалта вече #Crazy, ама какво да го правя наш си е! Хич не ми пука от коментарите на лелите да си гледат внуците и толкова!

# 55
  • Мнения: 313
Хич не ми пука от коментарите на лелите да си гледат внуците и толкова!
Ами така така то по хората ходи  Joy аз преди много се заглеждах по такива деца и бях учудена, а то какво стана сега хахах на същото дередже сме. За сега нашите истерии се изразяват в биене на мама или блъскане на нещо. Да видим кога ще открие и другите манипулативни методи Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 35
Тофи, според мен номера с неглижирането би трябвало да даде резултат все по някое време (надали ще е веднага). Мисля, че най-важно засега е да знаят, че ние сме последна инстанция и да не допускаме "да му мине номера". Не е лесно, определено, но ако изхождам от децата, които са израстнали покрай мен (имам предвид и на приятелки, не само моите), периода по един или друг начин отминава в един момент. На моя много близка приятелка сина така се тръшкаше, че ме беше срам да стоя наблизо, признавам си, но сега е едно много сдържано и свястно дете. По принцип за да се избегнат максимално тези кризи (или поне да минат по-леко) е добре от самото си раждане детето постепенно да се приучва, че възрастните са тези, които определят какво, кога и как да се прави, за да се чувстват всички добре, но при някои двойки (възрастен и дете) не се получава по една или друга причина - или възрастния е прекалено добродушен и "мек" или около него има "добри" помощници и съветници дето прецакват нещата. Но поне според теориите можем да моделираме детето така както смятаме за добре. А бабите и лелите... ги съветвам да си намират по-интересни занимания от това да обсъждат нечие чуждо дете как трябва да се държи. Стискай зъби и опитай да спазваш теорията!  Peace  При мен поне засега се получава (чук-чук-чук, да не чуе дявола).   Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро!
Шамси, Честито, а усойницата да тренира отсега за следващото ти повишение  Hug

И на нас пак ни растат 2 зъбчета, вече ги изкарва на чифтове Калина, но задължително с малко Т и като започнат да се надуват венците ходи да си търси гелчето и докато не пробият не го изпуска и ми го носи да я мажа. Явно я успокоява.  Калина явно е от зъбатките имаме долу 6, сега избиват 2та кучешки и горе 8 бр.  Shocked

Тофифи, и аз правя по същия начин като иска нещо забранено или започне да се тръшка и да хвърля, я пращам в коридор да се наплаче и насърди сама и тогава да дойде при мен.  Досега навън не ми се е тръшкала все още има много интересни неща за нея, умира за батковци, ако няма и каките ги признава. Но не се е сърдила че взимат нейна играчка или да иска чужда чак до такава степен че да се тръшне. Само за манджа прави скандал  ooooh!
Само не давам като е сърдита да ме удря и тя ходи и си удря главата в стената или в нещо друго, инатче !

ДееДее76, С татето трябва да се разберете как ще го възпитават, защото така единия да е лошия другия добрия не е добре! Ние сме се разбрали единия кара ли се за нещо другия мълчи и не приема глезотии, щот Калината веднага търчеше при другия да я гушне, и ако направим тази грешка гледа победоносно "лошия" Mr. Green

Хубав и усмихнат ден  Hug

Разгледах ви снимките и много се радвах на порасналите човечета. Исках да ви предложа, понеже явно за колаж снимки няма да съберете, да си направим албумче, където да качваме снимките на децата. Албумите може да са тематични или на определена възраст.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Здравейте момичета Hug

Ние вече сме пълен комплект - сиреч нашия тати се прибра от кораба Heart Eyes

Тофи много хубави неща четеш и споделяш, ще си взема бележки и ще се опитам да ги вкарам в действие. Сега се замислих, че в това положение в което съм в момента много неща от възпитанието пропускам и дано мойто скорпионче не се научи, че аз съм слаба и да изтървем края. Бабата ни в нашия случай много бърка дисциплината и моите опити за възпитание, просто нервичките и не издържат и малката разбира че е слаба и се пропуква и си я върти на шиш и си прави това което иска.......... ОХ  ooooh! да прохождам, че много работа ме чака Rolling Eyes

Днес ще ни боцкат ваксинката стискайте  fingerscrossed да няма странични ефекти Praynig

Лек ден на всички!


Разгледах ви снимките и много се радвах на порасналите човечета. Исках да ви предложа, понеже явно за колаж снимки няма да съберете, да си направим албумче, където да качваме снимките на децата. Албумите може да са тематични или на определена възраст.
Вале аз съм ЗА newsm10

# 59
  • Мнения: 313
Майче прохождай вече, че и твойто не е работа. Аз все се оплаквам за това и онова, ама като се замисля трябва да се радваме на здравето, а другото само ще се подерди.
Вале и ние на вън не сме се сърдили. Дори да му вземат играчка, или да не му дадат веднага си намира някой камък или стъпало за изкачване. само като си ви представя гледката с блъскането на главата в стената и ме напушва смях Simple Smile милата намерила е вариант.
И ние вкъщи сме се наговорили, ако единия се кара другия мълчи.  Малкия по принцип изобщо не ме търси да ме гушка. Когато тате викне веднага пристига и долната му устна трепери изпъчена напред  Joy гледа него гледа мене и почва да се отърква в мене да го взема, направо артисти от малки Simple Smile
Отивам да хлопам, че да става. какво хубаво време трябва да излезем пак. Забравих да се похваля. Купихме на Марти косачка за бутане на Плейскул и много я тачи. Понеже имаме кола, но е тежичка тази е идеална за бутане из квартала. на моменти сгъвам дръжката и я нося. казвам го за мамите на момченца. Понеже Марти все иска да бута и влачи нещо.
Хайде чао от нас.

Общи условия

Активация на акаунт