Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 9

  • 53 156
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 2 543
Това с вентолина е лудост. И аз съм чула да го изписват на дечица за нормални бронхити , но пък това минава границите. Аз вентолин на сироп, като го отворя пиша дата на етикета и след 2-3 седмици го изхвърлям. Но винаги на първия от серия пристъпи действа най- бързо. Др.Куфарджиева иска да праща дъщеря ми на ФИД, но нещо започвам да се притеснявам. Едно съседче в 7 клас не успя да го направи и изследването пропаднало. А и като не с пристъп какво ще отчете, че в момента няма проблем или отчита трайни увреждания на дроба. Нещо не ми е много ясно.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 957
Когато ми правиха теста с надраскването, реакцията към определени алергени си беше доста бурна - силно подуване и зачервяване, и то не на малки участъци, продължителен сърбеж. Само кожна беше, но не и безобидна. А аз съм доста голям човек - 175/70.
Споно е доколко е надежден кожния тест при деца под 5 години.

И аз да попитам нещо - защо започна да се запотява бейбихалера на Елица? Да не би да трябва да се сменят клапи? Някой имал ли е такъв проблем? Чистих го, но пак - изпотява се, остава си запотен. newsm78

Габелас, правиха ми 3 пъти ФИД - 2 пъти след пристъп и един път, когато си бях в спазъм - само 3-ят път си показа проблем в дишането. Лекарката ми обесни, че това е нормално, когато човек няма астматични проблеми от дълго време. Трайни нарушения има при дългогодишна, хронична и зле лекувана астма, както и при ХОББ. Наистина трябва точно да се спазват инструкциите за дишането - вдишване, задържане, издишване.

# 707
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Нямам такъв проблем с бейбихалера и съответно няма отговор защо може да се запотява. Но пък ние го ползваме от скоро.

# 708
  • софия
  • Мнения: 2 543
Ментова , направо ме отказа от този ФИД. Утре ще ходим на вторичен профилактичен при др. Куфарджиева, ще докладвам какво е казала.

# 709
  • Мнения: 184
А кръвния тест не е ли само за хранителните алергий?Включва ли и плесен,акари,полени?Да попитам може ли да има алергична реакция към цитросепта?Започнах да го давам след като ни изписаха от болницата преди месец,за да му пречистя и подсиля организма от всичките лекарства и аб-та,и сега като се замисля,ами той оттогава през няколко дни ми се разсвирва.Преди 2 години по този начин беше с Марсианците,бухах го с тях уж за добро,докато разбера,че не му понасят и от тях се разкашляше и свиреше. ooooh!

# 710
  • Варна
  • Мнения: 957
Във Варна кръвни тестове (разширени) могат да се правят на два панела - хранителен, а отделно е другия - полени, акари, плесен. Само пълният хранителен панел струва 180 лв. Sad

Напълно е възможна алергична реакция към Цитросепт, доколкото знам това си е някакъв извлек ( Embarassed) от грейпфрут, а цитрусите могат да бъдат силен алерген. Едно от подозренията ми е, че отключих проблемите на Елица с клеева тинктура - капех я в млякото й, в нослето, уж да я подсиля след бронхиолита.

# 711
  • София
  • Мнения: 3 249
ASITA5, прочети внимателно следната информация, преди да даваш Цитросепт: ВНИМАНИЕ! СОК от ГРЕЙПФРУТ! Ако се разровиш в нета, ще откриеш още. Категорично не е безопасно да се дава екстракт от грейпфрут в комбинация с антихистамини (ако пиете такива), както и е под въпрос безопасността му, ако се приемат изобщо лекарства.  Peace

# 712
  • Мнения: 184
Във Варна кръвни тестове (разширени) могат да се правят на два панела - хранителен, а отделно е другия - полени, акари, плесен. Само пълният хранителен панел струва 180 лв. Sad

Напълно е възможна алергична реакция към Цитросепт, доколкото знам това си е някакъв извлек ( Embarassed) от грейпфрут, а цитрусите могат да бъдат силен алерген. Едно от подозренията ми е, че отключих проблемите на Елица с клеева тинктура - капех я в млякото й, в нослето, уж да я подсиля след бронхиолита.
Добре,с какво да го подсиля тогава???След като се усъмних сама в ЦИТРОСЕПТА,сега от няколко дена го смених с КЛЕЕВА ТИНКТУРА!!!
Пием и антихистамини-да?Не постоянно,понякога за няколко дни,понякога еднократно,като започне да свири при издишване.
От витамините и имуностимулантите в аптечната мрежа се отказах да купувам каквото и да било,след като проявихме алергия към МАРСИАНЦИТЕ,ами то всичко е с някакви оцветители вътре.
ТО ИМА ЛИ НЕЩО БЕЗОБИДНО ,КОЕТО МОГА ДА ДАВАМ??/
Къде във Варна правихте тестовете?

# 713
  • Мнения: 48 224
Аз давам Саностол много рядко, едно шише го пият двамата над 6 месеца
Давам обаче много рибено масло ( майка ми ми праща от Дания) и пробиотици- редувам според наличните средства Биогайа и Лактофлор
Давам и вит Ц обикновен понякога
останалото- на зеленчуци и плодове, но Пепи яде много зеленчуци, вкл и чесън и лук и вярвам че си набавя нужните неща
Друго за засилване не имунитета на давам, защото или е изкуствено , или алерген

# 714
  • Варна
  • Мнения: 957
ASITA5, не е задължително да е от клеевата тинктура реакцията на Елица. А и тогава тя беше ужасно мъничка - на 3 месеца бебе. Дори и при нея да е било от това, съвсем не значи, че при други деца ще има реакция. Просто наблюдавай детето - то ще си покаже.
В крайна сметка, не направихме тестовете. Но ми казаха, че пълен панел засега правят само в Надежда. Не знам дали наистина е така.

И аз давам рибено масло - едно норвежко, от Щатите ми го донесоха или Ескимо Кидс (то друго течно няма у наше село). Но Ескимото не е с най-добрият омега състав, ратварям й и 1/3 таблетка витамин С, че ампулите излизат солено (по една, когато е болна), и зимата пие по 2 капки вигантол (вит.Д).

Последна редакция: вт, 08 юни 2010, 12:10 от Ментова

# 715
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 522
Ние не ползваме подсилващи в общоприетия смисъл,точно по тази причина. Но след пневмонията, която изкарах  и двете с малката пиехме по препоръка на лекарката ни фреш от всички сезонни зеленчуци(тогава беше зима,обаче),овкусени с няколко плода.Така се получаваше една бозица от червено цвекло, ряпа,зеле,целина,морков,магданоз,ябълка и портокал. Но набавя нужните витамини Peace
Като давате имуностимуланти, не ви ли е страх че може да подсилите астматичните прояви newsm78(имам предвид при тези с алергична астма,която е много силен имунен отговор на неболестотворни дразнители,т.е.-по-силен имунитет,по-силен имунен отговор?!)
Мен това винаги ме е притеснявало и сега се осланям само на препоръките на хомеопатичката ни, като предпише-давам,ако не-не.Но принципно досега е подсилвала Цвети преди есенния сезон, обикновено или с Имуносъпорт за деца, или Енгистол по схема,или Инфлуцид-пак по схема.И трите обаче са коктейли,не монопрепарати.

# 716
  • Мнения: 48 224
У нас няма някой без автоимунно заболяване (ако мога и астмата да я причисля към имунните изменения в този смисъл) и затова ползваме изброените от мен неща, защото смятам че са безопасни от такава гледна точк а и от гледна точка на алергени

# 717
  • Мнения: 3 146
Безопасните неща за нашите дечица всичките са изредени от Пролетна фея, но също не бива да се дават постоянно - рибено масло (вит. А), витамин Ц (на таблетки за по-големите), Саностол (сиропи от рода на Киди, Марсианците не стават за нищо).

Вредни могат да бъдат всички съдържащи пчелни продукти (не само мед, но и разни там млечица), цитрусови екстракти. Отделно, добавки от рода на Вижън и Аквасорс много пъти съм писала с линкове - са забранени в нормалния свят за малки деца - а специално Аквасорсът е токсичен.

# 718
  • Мнения: 184
Благодаря ви мами,много сте ми полезни. Simple Smile

# 719
  • Мнения: 572
Аз също давам рибено масло. Купувам си го по интернет. Слава богу по света има разнообразие и избор, не като в Бг.Пролетна фея , ти какви дози даваш, защото си написала много ?

Общи условия

Активация на акаунт