Паническо разстройство - част 5

  • 170 294
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 113
  202uu много хубави думи и съвети, бих казала същото!

# 676
  • Hisarya, Bulgaria
  • Мнения: 73
Eлизабет и аз преди месец ми се появиха такива синини,една на ръката и една на крака,за 3 дни ми изчезнаха.Ходих при личния лекар и ми направиха пълна кръвна картина плюс ДКК.Всичко беше наред.Една позната при силна нервна криза е получила такива синини само че на корема.Казали й че се появяват на нерна основа.

# 677
  • Hisarya, Bulgaria
  • Мнения: 73
Имам за една година 11 кръвни картини.И сега само си оглеждам тялото да не ми се появят,а това е много лошо да се наблюдаваме.Направо се луднах.А и на мен живота ми е скъп,най-вече заради двете ми дъщери,които са мънички и имат огромна нужда от мен.

# 678
  • Мнения: 305
здравейте и от мен,аз последния месец имах проблеми и изхабих супер много нерви и ми се отвори хипохондрията отново първо си втълпих ,че имам гинекологичен проблем сериозен тъй като имах пробождана ниско в корема сега пък днес като си втълпих че имам едва ли не чуждо тяло в носа защото сякаш нещо ме дразни в едната ноздра луда станах около мен хората трудно биха ме разбрали,чувствам се кофти знам ,че е от пренапрежение и въпреки всичко си навивам на пръста.. #2gunfire

# 679
  • Мнения: 1 288
много са гадни тези кризи с хипохондрията. и аз днес съм си навила на пръста, че пак ми има нещо и то сериозно  Sad и знам, че не е така и се опитвам да мисля позитивно, но просто в някои дни не става и това си е .
поне като чета тук как всеки уж нещо е болен, се успокоявам, че всички сме здрави. нали не може всички да се изпонатръшкаме  Hug

# 680
  • Мнения: 11 466
Някой друг крие ли от близките си, че ходи по изследвания, защото го упрекват, че си измисля болести?  Rolling Eyes  Blush

# 681
  • Мнения: 305
сиси искам да ти напиша нещо знам колко ти е трудно ,преди един месец защото ние също планирахме бебе на мен ми закъсня със 7 дни докато ми закъсняваше първите 2-3 дни бях изключително добре имай в пред вит ,че ние сме си говорили на тази тема когато минаваме покрай бебешки магазини винаги съм си мечтала как и аз ще имам щастието да си накупувам за моето слънчев един ден,ноооооооо от четвъртия ,петия ден закъснение изпаднах в истински кошмар получих сърцебиене ,задух ,силно напрежение когато си ми дойде всичко това отмина проблема ,е че ние страх от неизвестното ,страх ни е от саматат бременност и как ще протече и самото раждане от там идва паник атаката в нашия и конкретно в твоя случай сега.ето аз от цял месец неприятности си отворих пак мой та хипохондрия трябва ,.мисля,че някъде срещах форуми за бременни с ПР хубаво е до третия месец да се справиш с помоща на мента ,глог и валериан после ако почустваш ,че не можеш така има за бременни специални АД има много жени родили с нашия проблем това трябва да си го набиеш в главата както и аз след време,погледнато реално знаеш ли пък колко жени здрави и прави изпадат в това състояние след раждането процента е голям в това отношение сме с гърди напред колкото и грозно да звучи ...няма застраховка от това нещо днес го нямаш утре го имаш трябва да се разтърся да видя къде го четох но в една статия пишеше от ПА не се умира _дори да имаме това чувство в др статии съм чела ,че в момента твой те ПА не вредят на бебето то е добре защитено ,затова ти казвам знам колко ти е трудно но изтърпи до 3/4 месец пък се обърни към специалист да видят какво да ти предпишат...а не влизай във всякакви форуми да четеш глупости ,аз бих ти препоръчала един форум смешно ли е раждането .споко не си сама.... Hug Crazy

# 682
  • Мнения: 1 288
аз сама си забраних вече ходенето по доктори. според мен като мине известно време само да тичаш с резултати напред-назад, да търсиш мнения и още мнения, сама ще се спреш. но пък крия от близките си за ПА  Confused

# 683
  • Мнения: 52
Взех си баховите есенции.Дали е внушение,но съм много спокойна днес.

# 684
  • Мнения: 305
Дорис да ти кажа,аз не че крия че ходя примерно ,но и не обяснявам че ме гонят  притеснения за това или онова,защото съм установила,че ако не си го изпитал на гърба си не може да ти влезеникой  в положение.мен ми е омръзнало да ми разтягат теории и глупости как сега пак ти е лошо тоя път пък от какво ,това е лигава работа.,........хората са казали на чужд гръб сто тояги са малко....................вече и на приятеля си не споделям ,защото всичко казвана майка му а тя освем да ме изкара луда и да ми се надсмива др какво.............. newsm78

# 685
  • Мнения: 305
извинете  за правописните грешки Grinning Joy

# 686
  • Мнения: 113
Аз не споделям вкъщи... не очаквам да ме разберат. Защо да влошавам положението. Ще са реплики от сорта "нямаш си работа", "да ти имам проблемите" и съответно "нямаш истински проблеми, затова си така", "внушаваш си", "не се лигави"....
Имам приятели, които ме разбират и ми помагат с това. Напоследък и аз забелязвам, че ми става зле като наближи да се прибирам...и вкъщи вечер...
В началото се криех, че ще ходя на лекар, сега не, защото ме е страх да отида на лекар или изследване....

# 687
  • Мнения: 0
Здравейте,
Аз съм момиче на 15 години преди 2 години получих сърцебиене,замайване,нерност, това продължи около 2-3 месеца. Постоянно лежах,гледах в една точка,внушаваха ми се някакви неща,че съм болна..изпитвах страх от всичко,да не съм сама,да не умра.
Тогава отидох на доктор и ми изписа Тиоридазин (сутрин по 1 т.) и Белергамин (вечер по 1 т.). Мина ми това състояние и сега след 2 години по време на пътуване ми стана лошо.Отново получих това сърцебиене,нервност,изпотяване на дланите,горещи вълни,виене на свят.Всички изследвания са нормални (вкл. Холтер) ,а аз продължавам да се чувствам зле. От една седмица съм на хомеопатия.
Когато изпадна в такива "кризи" най-често изпитвам нервност,изпотяване на дланите,замаяност,безсилие и сърцебиене.Страхувам се в този момент да остана сама,да не припадна или още повече да умра.
Бихте ли ме посъветвали за подходящ лекар в София и в коя клиника?! (тъй като съм от провинцията)
Благодаря предварително!

# 688
  • Мнения: 305
здравей Русева бг горе долу на твой те години и аз получих първите си симптоми това са смущения в вегетативната нервна система,не знам как са ти обяснили състоянието но на кратко казано е това,насочи се към добър специалист от личен опит ти казвам ,че ако почнеш да сменяш различни хапчета започва един омагьосан кръг,насочи се към хомеопатия,плуване и спортуване това ще ти е от голяма полза твърде си малка за АД,НА ТВОИТЕ ГОДИНИ МИ ПРЕДПИСАХА РИВОТРИЛ,след което се насочих към др. специалист който по схема ми ги спря ,защото ми каза че ако сега на тези години ги пия какво ще правя след 5/10/15 години ужас.Насочи се към плуване и спортуване ти не си болна просто си свръх емоционална като получиш сърцебиене не се плаши дишай дълбоко няколко минути и ще отмине,минала съм по твоя път...по принцип това състояние често се отключва в пубертета не се плаши взимай си хладки душове всеки ден но постепенно почни закаляването ,че да не настинеш................. Naughtyуспех

# 689
  • Мнения: 305
забравих да напиша ,че не е необходимо да идваш чак в София сигурна съм ,че в вашия град има специалист плюс товаси написала си че си се насочила към хомеопатия това за теб е най добро плюс др .неща който ти писах........и на не последно място споко от това никой не е умрял в този форум всички сме минали през това което пишеш приеми ,че и да ти стане лошо след 5/10/15/ минути кризатат отминава нищо няма да ти стане ...споко... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт