За близнаците и гърнетата

  • 20 006
  • 159
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 291
Щастлива съм да се похваля че на 3г без 1 месец и ние ги махнахме-също плавно като Елрой, просто бяха готови, а миналата година си скъсах нервите-Защо?! То си идва момента=при някои по-рано при други по-късно.Дори не дочакахме лятото. На 100% сме без памперс за около 1-2 седмици.

# 151
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Bliznachkova, браво на вас  Grinning
Михаела вече втора седмица е само с нощен памперс, в който не всяка нощ пишка. Валерия къде с памперс през деня, къде без. Научила се е да казва и стиска, сега остава и да приеме на сериозно моята идея да оставим памперсите на бебетата.

# 152
  • Мнения: 728
Щастлива съм да се похваля че на 3г без 1 месец и ние ги махнахме-също плавно като Елрой, просто бяха готови, а миналата година си скъсах нервите-Защо?! То си идва момента=при някои по-рано при други по-късно.Дори не дочакахме лятото. На 100% сме без памперс за около 1-2 седмици.
Поздравления! Аз лично мисля, че близнашките майки трябва повече от всички останали да си пазят нервите... както казаваш - всяко нещо, с времето си.

# 153
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Много точно казано  Peace
Моята Валерия хич не е готова да се раздели с памперса, пишка на гърне пожелание и си иска памперса после. Хич и нямам намерение до юли (поставила съм си срок, че все пак от септември са на детска градина) да не я притискам.
Снощи баща ми ни гостува и остана учуден от разказа ми как като не искаха да погледнат гърнетата (тогава му бяхме на гости в Плевен) само 4 дни по-късно Миша сама го е махнала и така е до днес  Grinning

# 154
  • Мнения: 283
Малко да съживим темата Simple Smile

От вчера единият ми младеж е вече с гащи. Добре се справя засега, ака само в гърнето, не пишка докато спи, снощи се събуди, за да се изпишка, в количката успя да устиска...Но в къщи все още не успява да уцели момента - носи ми гърнето, сяда, но нищо не върши. Приемам съвети и препоръки Laughing С брат му мисля да изчакам, въпреки че и той проявявам интерес, но просто нямам физическата възможност да ги наблюдавам постоянно и двамата.

# 155
  • Мнения: 56
още едно съживяване  Laughing - още като бях бременна,, си четях темата, ама така някакси - от дистанция, но все пак с много любопитство и доза страх, че и при мен ще настъпи неизбежния момент  Laughing После сладурковците станаха на една, на 2 годинки, купихме гърнетата, правихме неуверени тестове - пълен провал. Гърнетата бяха играчки, шапки, тенджери, но не и това, за което са предназначени. Изпуснахме миналото лято, когато бяха на две - признавам си, имам голяма вина, защото бях затрупана с работа, след това дойде зимата и тогава на 2 години и 3-4 месеца беше ясно, че осъзнават процесите - предупреждаваха, че ще акат и се криеха, като им се намокри памперса, се оплакваха... но! нали казват, че не е добре когато е студено.

Исках да чакам началото на лятото, но вече ми беше тъпо деца, които говорят, общуват и разбират толкова много, да са с памперски, много се дразних.
преди 2 седмици обаче, се завърнах от промоция в един от супермаркетите с две гърнета столчета и казах - това е! Топло, студено, памперси само когато спите.
Отчаянието беше голямо - пране, пране, отрицание, напук, четене на статии - 1,2 дни, седмица, бях много изнервена...сега осъзнах, че изнервях всички около мен. На 9-тия ден вече ми беше все едно, нямаше да върна памперсите, но щях да си пера и чистя цял живот, така си мислих... и О, ЧУДО! започнахме да пишкаме на гърнето и това се превърна в невероятна гордост! Момата няма пропуск, дребният тук таме се заблява и пропуска... но е рядко, много рядко и все по-рядко. Вече се будят със сухи памперси. Акането при  малката още е проблем, но вече знам, че е въпрос на време.
Успех на всички, които стартират моята инициатива - просто трябва много търпение!

# 156
  • Мнения: 65
Здравейте и от мен! Аз имам момченце и момиченце на 1г. и 5 месеца.В момента леля им с племенницата(на 3г.) са  ни на гости.Тя пишка в гърне и на моите палавници им е много интересно.Та се замислих дали да не ги пробвам  тъкмо са проявили интерес.Изчетох темета и много се смях,ама като се замисля какво мазало ме чака..... #Crazy #Crazy #Crazy
Иска ми се нещата да се случат бавно и плавно без драми.Мисля си да започна със подканяне сутрин после и на обет и така нататък,зависи как потръгнат нещата.Няма да бързам пък дано до 2г. и половина да махнем нацяло памперсите.Само не мога да реша дали да взема 2 гърнета и да ги слагам заедно или направо да взема дъска за тоалетната чиния и да ги слагам по различно време.Сега проявяват интерес към гърнето на кака им но ако свикнат в гърне после ще трябва да се учим да ходят на тоалетна.Много им е интересно и да влизат в тоалетната (защото не ги пускам там) а като им покажа как се пуска водата и ще са възхитени  Laughing Laughing но пък там ще трябва да се изчакват. Дайте съвет?!?

# 157
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Неизбежни са и двете покупки според мен. Щом проявяват интерес към гърнета взимай и смело ги слагай. Ние първо на гърне седнахме а след това и дъски купувахме, сменихме няколко докато открием нашата от която не плачем (страх ги беше да седят на някои) след като свикнаха там да ходят аз наличните ги раздадох на бабите там си ги ползват без проблем вече Simple Smile

# 158
  • Мнения: 65
За съжаление Борко е с гнойна ангина  Cry Cry Cry и ще отложа запознаването с гърне.Сега е по-важно да оздравее,че нещо много дълго се проточи лечението.

# 159
  • Мнения: 65
Здравейте! да се похваля  Grinning Стартирахме приучаването на гърне много успешно.
Първите дни Борко само сядаше и веднага ставаше,а Галчето си седеше доста,но без нищо да свърши.Една вечер я сложих на гърнето докато таткото къпеше Борко и  сигурно заради шума от водата се изпишка и от тогава не пропуска.Раз бра какво трябва да прави и сега сложа ли я веднага се изпишква.
Борко беше много смешен. Слагам ги заедно.Галка се  изпишква и аз показвам и обяснявам "Виж галка е пишкала! Браво на Галка!" и той сочи и вика "Буда" (вода) стана от неговото гърне посочи и вика "Няма буда"  Joy Joy Joy
От няколко дни разбра и той какво се иска от него,но не пишка всеки път, а като започне да пишка и веднага скача да види Будата и не се изпишква до край а и обикновенно напишква и пода  Grinning
Не съм махнала още памперсите а и не бързам все пак те са едва на 1 г.и 8 месеца
Мисля че за сега се справяме перфектно. Аз не очаквах толкова бързо да разберат какво да правят.
Дано и за напред да е така.

Общи условия

Активация на акаунт