За близнаците и гърнетата

  • 20 041
  • 159
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7 803
и моите бяха така. дадох им гърнето да си играят с него. аз самата си го слагах като шапка. отне известно време докато се престрашиха да го разгледат и вземат в ръце. след няколко месеца чак ги сложих пак и нямаше проблем

# 121
  • Варна
  • Мнения: 334
JULI, моите ги сложих чак на 2г. И при нас беше трудно, но за кратко. Сложих на земята пред гърнетата лаптопа, пуснах детски песнички и така се застояха. И така много, много дни с лаптопа пред гърнетата. Аз направих грешката, толкова късно да ги приуча на гърне. За съжаление при младежа нямаме голям успех. Често се изпуска като се заиграе, а за сън без памперс в скоро време не мога и да мечтая. Имало е случая да спи само час и пак е пишкал в памперса. МНого се надявам поне на 3 да успеем да го махнем. Пожелавам ви успех.

# 122
  • Мнения: 730
Момичета, да ви се похваля! Като му дойде времето, няма грешка. Преди месеци се побърквах, опитвайки се да спра памперсите - резултатът беше никакъв. Сега стана толкова лесно, че вече три седмици не мога да повярвам. Някъде бях чела че около 2.6 децата са съвсем наясно с физиологичните си нужди, ами оказа се вярно - разбират какво правят и се справят страхотно. Е, налага се да реагираш бързо като ти и кажат, че има пиш и аки, но си струва търчането - определено! Пожелавам ви бързи успехи и на вас и само спокойно, няма как да не стане!  Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 1 291
И ние сме от още ненаучилите се ..
Вече сме на 2г и 6 м. ама май ще ги оставя за лятото. Гледаме се в къщи не ходят на ясла.
През това лято доста се занимавах, но резултат-никакъв. Даже Ерик май взе да се притеснява много като не успее да си каже -и то си дойде есента.
Изхвърлих купища с гащи..че като свършат работата вътре и няма почистване.
Бях решила да махна памперсите от раз. = не свърши работа
И много им е добре като са се напишкали и наакали. Топличко и уютно Simple Smile

# 124
  • Свищов
  • Мнения: 209
Ехх аз писах, че свикнаха бързо... но от месец едната госпожица както ми казваше поне "пиш", вече и това не прави. Ако уцеля в гърнето, то е по моя интуиция. Знам, че разбира. Опитах с наказване, без наказване, обясняване,не и обръщам внимание.... все още нищо не действа. Бунт ли е това? Другата казва всичко, а аз не се захласвам да я поущрявам. А пък от друга страна върна ли памперса на едната...... не ми се иска. Вие какво ще сажете?

# 125
  • Мнения: 283
Включвам се  и аз в тази така интересна тема Simple Smile
Четох, четох и реших - ще започна да ги слагам на гърне още от сега, като очаквам в един момент сами да започнат да си казват, че искат на гърнето. При Камен успеха дойде още на втория ден - изака се и беше толкова горд от себе си, че вече иска само там да ака Wink Не че не ака и в памперса, но явно разбира за какво става въпрос и като успее е много щастлив Simple Smile. Вихрен също разбира много добре, но просто отказва да се изпишка или изака в гърнето. Вдигам го от гърнето,  слагам му памперса и го усещам как се изпишква там или след 5минути се изака в памперса.  Но опитите продължават, със сигурност не им е неприятно да седят на гърнето. Не мисля и да ги насилвам или наказвам по някакъв начин - време имаме колкото си искаме Simple Smile

# 126
  • Мнения: 4 306
Джиджи, чудесно се справяте за сега! Peace Бъди готова за спадове и пикове и за смени на настроенията, но посоката е правилна Wink.

# 127
  • Мнения: 283
vera, благодаря ти  Hug

Да се похваля: и Вихрен започна да ака в гърнето  Laughing Засега ги слагам след ставане от сън и след хранене. Добре, ама след обяд се събуждат един от друг и стават по едно и също време, не успявам да ги сложа и двамата навреме...Вие как успявате да оставите единия на гърнето, докато преобувате другия например, нещо не ми идват идеи...

# 128
  • Мнения: 4 306
Ще се справиш, постепенно усещат, че е по-неприятно да са мокри и наакани и чисто физически умеят да се сдържат.  Peace

# 129
  • Мнения: 730
Помощ! Такова чудо не съм чувала, да не говорим за виждала...  Blush
От три месеца някъде ходим на гърне без никакъв проблем, дори купихме дъска за тоалетната. От седмица обаче момата не ще да ака нито на гърнето, нито в тоалетната. Когато й се пишка, взима си гърнето и си върши работата, но когато се стигне до другото си го върши в гащите.
Не мога да разбера какво става, прави го абсолютно осъзнато и нарочно и нищо не помага да започне да ходи пак на гърнето.
Случвало ли му се е на някого такова нещо? Приемам всякакви съвети!  Praynig

# 130
  • Варна
  • Мнения: 334
Нефертари, при нас подейства "скриване" например с пелена, одеалце или нещо подобно. Оказасе, че ги е срам и искат да са скрити. Може също да я накараш сама да избере местенце от жилището, където да отнасяте гърненцето и да си го ползва само там. При нас и това действаше.

# 131
  • Мнения: 730
Благодаря ти! И аз заподозрях, че е нещо такова! Нали ни е мома, оказа се по-срамежлива от брат й...

# 132
  • Мнения: 62
Да се придъединя и аз към темичката,че скоро започвам с мисията.Добре,че изчетох всичко ,направо ми вдъхнахте кураж,не знам защо ,но това махане на памперсите ми се струва много труден процес,но нека не се настройвам предварително.А и все се притеснявах след време да ги пусна на ясли с памперси ,но явно не е такъв проблем.
Искам да ви попитам-когато започнахте да ги слагате предварително на гърнето ,примерно след сън и хранене ,по колко време приблизително да ги държа там,или те сами си стават ?

# 133
  • Мнения: 488
Да ви следя от сега  Hug

С голямата дъщеря доста бързо махнахме дневния памперс, беше на година и 7-8 месеца.
Сега си мисля напролет да махна пампите и да ги пускам по голи дупета из къщи Simple Smile

# 134
  • Мнения: 10
От всички мами с опит знам, че е доста трудно да се научи детето на гърне. Ние сме почти на годинка и от няколко месеца всяка сутрин, след млякото ги слагам на гърнето. Понякога всичко си свършват там. Понякога нищо. Иска ми се да пробвам и през деня да ги слагам, но е доста трудно с двамата. Така, че и аз на пролет и лятото ще положа повече усилия  Grinning


http://tick.bg-mamma.com/60350

Общи условия

Активация на акаунт