Хубав празник завари ЮНЧЕ първи стъпки да прави. Тема № 105.

  • 21 910
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 187
polito_87, не мисля, че някой се хвали с това какво знае или не! Просто си е дискусия на тема образование, в случая за висшото! Някой ден сигурно ще подхванем и основното и средното! Освен това какво лошо има в това човек да каже какви са му постиженията? Свенливостта е присъща на един отминал режим! Според мен човек трява да си казва какво е направил, иначе как ще знаят другите и ще го търсят! Ако например зная, че някоя от вас е счетоводител и някой ден ми потрябва, защо да не предложа позиция примерно?
Geraldine , напълно съм съгласна с теб! Аз пък незнайно защо си мисля, че магистратурата е много сериозно нещо  newsm78 ама то аз май доста сериозно приемам някой неща...повече отколкото са! А за електротехниката, признавам много трудно нещо! Там изкретах на 4...доста се узорих и нямам намерение да пипам...

# 31
  • Мнения: 3 294
Здравейте от нас . Днес денят започва кофти , дано да се оправи времето и да излезем .Вчера беше прекрасно , слънчево и топло .

Нас продължават да ни мъчат тея кътници . Поне не реве , но постоянно ръцете са в устата .

Рая ,радвам се че се включи , докъде стигнахте с организацията на кръщенето ?

gmarinova  прекрасна темичка  Hug

Да попитам , как давате менюто от кухнята ?? Аз давам наобед основното и малко десерт и следобяд супичката с десерт ? Пробвах да дам основното и следобяд десерта , но десерта не го насищя до вечерното хранене  Rolling Eyes

Франческа , защо не се включва ?? Да не би да спря да пише  Tired

Пете , пиши някоя рецепта за козунак в хлебопекарната  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 2 132
the1, много е вероятно във вашият факултет да е много по-различно от ЕФ. При мен беше по-лесно в магистратурата, от колкото в бакалавъра. Иначе сама по себе си магистратурата си е сериозно нещо  Peace

# 33
  • Мнения: 989
The1, точно това казвам - че няма лошо човек да се похвали. Просто аз не съм от този тип хора, макар че на моменти ми се иска да не съм толкова стеснителна и да показвам какво знам и какво мога. С думите си не исках да кажа, че не е редно да се хвалиш, а че на мен ми се иска понякога да го направя, когато хората изтъкват успехите си, но просто не съм такава и не винаги ми се получава  Peace А и смятам, че по-важното е човек наистина да умее да върши нещата както трябва, защото има много хора, които просто си говорят... Ръководителите на фирми, организации и т.н. държат на действията на своите подчинени, а не на това какво казват. Дано всички успеем да се докажем като достатъчно знаещи и можещи на професионалното си поприще.

Относно килограмите - имам си 4 излишни в момента. За Великден сме на СПА с едни приятели и направо се чудя как ще се съблека. Дано до морето да вляза напълно във форма, защото така не се чувствам добре.

Да си похваля детето - вчера най-сетне и моето момче започна да се изправя от легнало в седнало положение. Урааа!  Grinning

Франческа ни пожела успех с "новата класна" и според мен това и беше начинът да се сбогува с всички нас. Това се стана около случката с Близначкова. Но аз вече се наслушах на "тръгвам си" от темата, "връщам се" в темата и затова не възнамерявам да се моля на който и да било дали да остава или да си ходи. Мисля, че сме големи и зрели хора вече.

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 10:40 от polito_87

# 34
  • Мнения: 187
polito_87 , извинявай! Помислих, че е градивна критика! Трудно е без емотиконки да се разбере вложения смисъл!  bouquet Научи се! Положи усилия в тая насока, иначе хора без качества, но с големи усти ще успяват на твой гръб! И аз бях така, но като видях как хората се възползват от мен предприех сериозна метаморфоза и промених доста неща! Сега имам качества и държа да се знаят и уважават! Е има хора, които не ме харесват особенно, ама на мен така или иначе не ми пука! Важното е да получавам онова, което заслужавам! Mr. Green
Geraldine , май не е много по-различно! Да пишеш на незнаещ човек 4 само защото е в магистърска програма ми е доста ниско ниво! Ако така се постига ниво  ooooh! ами нормално да ти се иска да изкараш поне 5....

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 13:45 от the1

# 35
  • Мнения: 456
Здравейте от нас . Днес денят започва кофти , дано да се оправи времето и да излезем .Вчера беше прекрасно , слънчево и топло .

Да попитам , как давате менюто от кухнята ?? Аз давам наобед основното и малко десерт и следобяд супичката с десерт ? Пробвах да дам основното и следобяд десерта , но десерта не го насищя до вечерното хранене  Rolling Eyes

Аз давам наобяд пюрето и малко супа-това около 12:30. Следобед около 16:00 -  десерта. В 19:00 хапваме супата, а ако не ни хареса каша. В кухнята макар че излишно е упоменато че порциите са от 200 гр, сипват според буркана. Моите събират около 300 и ми ги пълнят догоре Peace Няколко пъти съм виждала да пълнят и още по-големи буркани от моите, които събират поне около 600 гр. Shocked Никога не го оставям да изгълта съдържанието на целия буркан, макар че желание не ни липсва Grinning

Май наистина ще ни се размине днешната разходка Cry Тук е на дъжд направо Cry

# 36
  • София
  • Мнения: 2 132

Geraldine , май не е много по-различно! Да пишеш на незнаещ човек 4 само защото е в магистърска програма ми е доста ниско ниво! Ако така се постига ниво  ooooh! ами нормално да ти се иска да изкараш поне 5....
Абсолютно съм съгласна!

# 37
  • Germany
  • Мнения: 7 933
Запис Simple Smile

# 38
  • Мнения: 255
Еех, браво ви за свалените килограми  smile3501 За мен в тази насока има още мноооооого време, но и това ще стане Simple Smile
Св., доколкото разбрах при теб болката е провокирана от това натискане по време на раждането. Мен не са ме натискали, освен когато трябваше да излезе плацентата. А и болката е от няколко месеца и ту се появява, ту затихва - чак я забравям до следващия път.

За висшето - ами аз съм разочарована от много от преподавателите...но не това е важно. Притеснявам се, че съм си объркала специалността, защото често при основните ми предмети чета без особен интерес. А колкото до хваленето - ами ще се хвалите ами Simple Smile Нали е доказано, че мъжете се издигат по-бързо в службата, защото умеят и не се свенят да изтъкват качествата си Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 2 658
Mindi, хубав козунак става по наша си рецепта, не от книжката.  Peace Рецепти има в другата тема, насоки също, ако искаш и аз мога да ти напиша на лични моята. Но най-важно е да се меси много, оформи и пече правилно. Аз лично само меся и втасвам в хлебопекарната.  Peace

# 40
  • Мнения: 96
Здравейте!

За копривата: понеже си хапвах доста по време на бременността, знам че се вари и след това се изхвърля водата, в която е варена, измива се самата коприва в гегир и след това вече си се приготвя на супичка или пюренце. Мисля си, че така приготвена не би навредила на едно 9-10 месечно бебе. Аз лично не бих слагала орехи, ако приготвям за Петър, и вместо яйце само жълтък, но още не съм "открила сезона на копривата" , иначе бих му дала , не мисля че би навредила.
За киселото мляко-аз давам детски йогурт десерти, кисело мляко му дадох на Мегле, но отказа, не съм пробвала с други марки, защото аз самата не съм по млякото, а винаги преди да му дам нещо го опитвам първо аз /бях се прежалила хапнах и кисело мляко/, но дали заради намръщената ми физиономия или заради вкуса го отказа  Rolling Eyes
За ученето: и аз  не съм особено по хвалбите, но така и така сме отворили темата ще споделя, не искам да звуча демотивиращо,  завърших още на 23 и тогава се вписах като адвокат,  дипломата ми е отлична, зная два чужди езика, но реалността когато съм си търсила работа беше друга-никой НЕ ми е гледал дипломите /представял съм ги, но след като вече съм била наета/, работодателите се интересуват от опита и от това как ще се справиш на тестовете на интервютата за работа- било то правни казуси, преводи на договори или разговор по правни въпроси най-често на англ. 6-иците носят само морално удовлетворение, но най-важни остават знанията, от тази гл. точка, ако оценките са обективни , няма лошо човек да сподели и да се похвали Peace
За килограмите- аз отслабнах още края на лятото, но с много спорт, хранителен режим и воля. Корема се прибра с плуване и коремни преси.
Относно това, кой пише и кой не пише в темата винаги се коментира след някой "спор", нали сме зрели хора, вместо да водим статистика кой пише и кой не, по-добре да се радваме на пролетта и да се ценим взаимно тези, които сме тук. Peace

# 41
  • Мнения: 187
PoLy_PoLy , много точно казано!
Fantasia ,  newsm10 това за мъжете не го знаех....ама го подозирах! Ще взема да обърна другия край  Joy
За козунака: я да се похваля и тук! Майстор съм ! И всички чакат утре.... рецептата е проста (на баба), и както казва Петя месенето му е майката! И печенето разбира се! Ако някой му трябва рецепта да казва! На мен ми отива цял ден....и за това в събота ще се занимая с яйцата!

# 42
  • Мнения: 78
Запис Peace

Да се оплача, че и ние ще кръщаваме Адка в неделя. Всъщност инициативата е на свекърва ми Sad. Ама кво да се прави...мир да има!!!
Нали се омъжих преди сто години и все още се реех из облаците, та докато се усетя и вече имах някакви унаследени кумуве. Сега, като си гледам сватбата и ми е като  черно бял комедиен филм от началото на 20 век Simple Smile))

Ох, на свалилите килограми завиждам благородно. Аз все още се "боря" с моите. Имам около 10 да сваля. Паласки, корем, всичко си стои, където си е било. А преди да забременея единствената част от тялото, която си харесвах беше коремът.
Ама аз нямам  никаква воля. Сега ходя само на танци в събота. Смятам този уикенд и колелото да подкарам.

# 43
  • Мнения: 989
Павел снощи се изправи за първи път от легнало в седнало положение, а преди малко като влязох в спалнята, го заварих изправен в легълцето. Обаче има един проблем. Не се сеща как пак да седне обратно, пада назад или настрани, удря се, реве... Или пък само реве, за да му помогна. Уж му показвам, ама... И сега го сложих да спи, обаче на човекът му е интересно и постоянно се изправя...

Ние на Великден ще сме на СПА, няма да сме в София и няма да се включвам, да знаете.

# 44
  • Мнения: 3 294
Polito и при нас е нещо подобно , пуска се от изправено положение и пада като талпа назад  ooooh! Завидях ви за СПА-то  Hug

Пете , ще се радвам да ми пишеш на лични за твоята рецепта  Hug

За килограмите , аз си ги бях възвърнала буквално след раждането , но сега през зимата от обездвижване и застоял живот се отпуснах , та смятам след великден да се мятам на Дюкан  Blush

Общи условия

Активация на акаунт