Хубав празник завари ЮНЧЕ първи стъпки да прави. Тема № 105.

  • 21 915
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 27
Благодаря момичета Hug

Минди,кръщенето е почти подготвено.Поръчала съм агнето,бабите ще се заемат със салатите и сладките,както и питите.Разпределила съм кой какви подаръци ще купува,като съм забранила да правим златарски магазин.Искам само едни обеци златни и кръстче със синджирче(вероятно от кръстниците).
Сега шия една рокля на Емануела,дано да стане както я искам.
Аз също съм си избрала тоалет.Само се моля да не вали и да е топличко,че партито ще е градинско.

За образованието-the1,,магистратурата наистина е важна,но ако ти кажа как карах моята..мани,мани.Още ме е яд че записах магистър.Специалността ми е като бакалавъра-строително предприемачество(ВИНС).
Не мога да кажа че имам самочувствието на магистър предприемач,защото нищичко не разбирам! А иначе под 5 нямам на изпити.
Според мен е едно да имаш еди каква си диплома или степен,а съвсем друго са реалните знания и умения,които може да са придобити с опит и работа,а не с вземане на изпити Wink

Полито,няма страшно,сам ще се научи да пада.

Албена,защо да се оплачеш? Не искате да е сега кръщенето ли?

# 46
  • Мнения: 165
Благодаря за отговорите за копривата Simple Smile

Ние в петък заминаваме при бабата и дядото(и при котаранчо)за празниците и незнам кога ще си дойдем Simple SmileЩе бъде пълна къща, взимаме и сестра ми, а и другата леля ще е там, просто веселба..само моето майче няма да може да дойде, че е с бронхопневмония..
Беба ще пътува за първи път толкова надалече и ми е малко странно, но ще спираме и когато стигнем..

Полито , ще се научи да пада и да сяда, Елица отначало се изправяше и или падаше или ревеше, че не може да седне..цирк си беше, но се научи може би за 2 седмици.

Албена..разсмя ме с тея спомени за сватбата Joy и честито кръщене на Адка Simple Smile

Рая  Peace

# 47
  • Мнения: 0
Грета, много хубава тема!
Най-сетне и ние си имаме зъбче и още няколко са на път! newsm44

Поли Поли, оказва се, че сме колеги. Peace

Полито, къде ще ходите на СПА, ако не е тайна? И ние ще ходим на СПА-почивка за празниците.

За килограмите - имам още 4кг.

# 48
  • Мнения: 78
raia123  , завиждам ти за ентусиазма относно кръщенката. Аз да си призная честно много мразя такива събирания. Вместо да избягам някъде, трябва да каня гости и да се треса на хора, които виждам един път на 5 години.
Моето кръщене беше, когато навърших 23 и то по неволя. Трябваше да кръстя едно бебе и естествено не става кръстницата да не е кръстена, та първо беше моето кръщене.
За неделя дори тоалет нямам, а и не ми се харчат пари върху фигурата, която имам в момента. Също за Адка ми се вижда безмислено да и купя дантелена рокличка и след това да я захвърля някъде....много  негативно май подхождам Simple Smile

Отивам да чета Тайната Peace

# 49
  • Мнения: 187
Oooo raia123, що не почна от там, че си била във ВИНС! Аз бях в колежа по туризъм! УЖАС и страхотии.... Преподавателите са едни и същи! Аз за това преди време питах дали някой е учил във ФМИ, че там ми се струва най-сериозно! Заглеждам се аз по биоинформатика! Офффф много ми се иска да намеря факултет със сериозно отношение към ученето и развитието на науката....май няма да е тук и сега  newsm78
Вили, честито ви зъбче! Да ви е беличко и здравичко! И много морковчета да изгризкате с него  Wink

# 50
  • Мнения: 50
Oooo raia123, що не почна от там, че си била във ВИНС! Аз бях в колежа по туризъм! УЖАС и страхотии.... Преподавателите са едни и същи! Аз за това преди време питах дали някой е учил във ФМИ, че там ми се струва най-сериозно! Заглеждам се аз по биоинформатика! Офффф много ми се иска да намеря факултет със сериозно отношение към ученето и развитието на науката....май няма да е тук и сега  newsm78
Вили, честито ви зъбче! Да ви е беличко и здравичко! И много морковчета да изгризкате с него  Wink

The1, от моя и на съпруга ми опит, сериозно отношение към учението науката в БГ мноооого трудно ще намериш. Говоря за УНСС, ХТМУ и СУ в България. Ако наистина искаш сериозно учене и развитие и условия и тн - Европа и САЩ. От личен опит пак - съпругът ми прави дипломна работа във Великобритания, и двамата завърпихме маг. степени в Швеция, а сестра ми в САЩ - НИЩООО общо няма с българските университети. 

# 51
  • Мнения: 71

The1, от моя и на съпруга ми опит, сериозно отношение към учението науката в БГ мноооого трудно ще намериш. Говоря за УНСС, ХТМУ и СУ в България. Ако наистина искаш сериозно учене и развитие и условия и тн - Европа и САЩ. От личен опит пак - съпругът ми прави дипломна работа във Великобритания, и двамата завърпихме маг. степени в Швеция, а сестра ми в САЩ - НИЩООО общо няма с българските университети. 

За съжаление и аз ще се присъединя към мнението на snowwhite. Завърших във Великобритания бакалавър и магистър, сестра ми учеше в Германия, след това и в България, разликата е от тик до луната. Толкова много ми се иска и в България нещата да тръгнат в посока качествено образование, да не се налага да пращам детето ми на майна си да учи.
Верно е, че има много време до училище, но като гледам какви са децата в днешните училища тръпки ме побиват.

# 52
  • Мнения: 187
За съжаление и аз съм стигнала до извода, че тук трудно ще намеря качествено обучение, независимо от степента! Заглеждам се и за навън! А ако си спомняте бяхме още бременни когато ви писах, че смятам да изпратя Алекс да учи навън! Много ме скастриха, че било гадно да е далече, че било рано....но все някога ще дойде на дневен ред! А аз още тогава бях убедена, че тук БГ няма да го оставя!
Все си мисля, че искам да си остана тук, ама като виждам че нищо не се променя и че нямам шанс да постигна нищо значимо (каквото и да значи това) ми е жал за тази страна! То така или иначе държава няма....ама вече отивам в друга тема!

# 53
  • Мнения: 57
Вили, честито ви зъбче!

# 54
  • Мнения: 96
vili dankova, супер, радвам се, че си имам колежка и по професия тук  Hug Честито зъбче, все бели и здрави да ги реди и да излизат безпроблемно!  Peace

Amorelove, явно затова и в крайна сметка работодателите не се интересуват от дипломите, а от опит и най-вече от конкретните тестове, които правят преди да те наемат на работа. Само за държавна работа , при кандидатсване на конкурс дипломата има значение, но не особено /изключвам фактора "връзки"//

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 20:22 от PoLy_PoLy

# 55
  • Мнения: 639
Вили, честито зъбче, без проблем да вади и другите!
На заминаващите - лек път, да се приберете живи и здрави и да си изкарате много приятно! Танка, къде ще пътувате толкова далеч? Ако е по нашия край, да се видим, макар и за мъничко? Между другото, леля ще идва, тръгват в петък, да не пътувате случайно в една посока?  Mr. Green
На предстоящите кръщенета - весел да е празникът ви, без да се товарите с излишни емоции  Wink
Стопли се времето и килограмите станаха повсеместно актуална тема.  Laughing

За образованието - аз писах преди няколко дни, но си изтрих веднага поста (прозвуча ми като изтъкване, а малко като Полито разсъждавам). Сега обаче няма да трия.  Wink Радвам се, че се включиха момичетата с образование от чужбина (за Snowwhite и SheIsInLove знам, но вероятно има и други). Съгласна съм с вас, само бих допълнила още нещо. Магистратура в България преди и магистратура сега са много различни неща. Казвам го от личен опит! Първата си магистратура завърших още миналия век (хахаха, как звучи само) и продължих до изпит за асистент. Втората завърших преди 3,5 години. Е, нищо, ама нищо общо! За първата учех здраво, по сесиите буквално денонощно, изпитите бяха (с много мъничко изключения) здраво препитване. За втората учех чат-пат вечер след работа, не ползвах и ден отпуск и дори 2 от изпитите съм си взела в обедната почивка (на тогавашната ми работа работех често и в събота, и в неделя и не ми даваха свободни дни, та се примолвах за малко по-голяма обедна почивка). Изобщо, за цялата втора магистратура ми се събира по-малко учене, отколкото само за един изпит по първата (без да преувеличавам), а успехът ми от втората е ... 5,17. Само като пример го давам ...

# 56
  • Мнения: 187
Oбаче вижте какво стана! Ето една тема по която всички сме на едно мнение! На мен лично ми стана много приятно, като видях как всички са обединиха около идеята за лошото образование, за зачитане или не на дипломи! Ето, това ми харесва да виждам: дискусия! Благодаря, че ми доставихте удоволствие!   bouquet

# 57
  • Мнения: 31
ехеее, колко много колежки има тук!!!  newsm44 и аз съм завършила ТУ София, по професия съм авиационен инженер, специалност ремонт и експлоатация на въздухоплавателни средства. абсолютно съм съгласна с вас по темата за образованието /особено висшето!/  newsm10 преди това съм завършила езиково училище, където учителите бяха доста стриктни, нивото си беше над средното, абе за българско училище си беше ок! сега като гледам как е чак ме хваща страх какво ли ще стане докато ни пораснат децата и се замислим и ние за тяхното учене Rolling Eyes иначе за България... no comment- моите родители първоначално са работили в БАН, но при положение, че двамата заедно взимаха заплата по- малка от тази на един шофьор /нямам нищо против шофьорите или която и да е професия, но смятам, че трябва да има някаква йерархия все пак!  Thinking / как да останат тук?!
малко се отплеснах от това, което исках да споделя тук, но мисълта ми беше, че от наученото в Технически Университет, много малка част ми е от някаква полза в работата- основното го научих в крачка както се казва!
и като започнахме да си разказваме за работата- да се похваля и аз- в 167 брой на списание "9 месеца" е излязла статия за мен /на 36-37стр. ако някой го чете и се интересува/. е, интервюто го направиха миналата година по това време, когато още ходехме с коремите на една от лекциите в ЦУМ, ама няма значение, по- добре късно отколкото никога  Mr. Green
сега и да се оплача- на Дани явно скоро ще и избиват горни зъби и по цяла нощ се буди, мрънка, аз ходя като панда с черни кръгове около очите... дано по- скоро мине и този период!
сега ви пожелавам лека вечер и нощ и отивам да попростирам и гладя докато още имам сили!
 Hug на всички!

# 58
  • Мнения: 71
До преди малко гледах биг брадър - тези идиоти имат по едно някои и по две деца. Има ако не се лъжа 1-2 на възрастта на нашите....тръпки ме побиват като си помисля, че моето дете ще общува с такива...

# 59
  • Мнения: 165
Вили, честито зъбче, без проблем да вади и другите!
На заминаващите - лек път, да се приберете живи и здрави и да си изкарате много приятно! Танка, къде ще пътувате толкова далеч? Ако е по нашия край, да се видим, макар и за мъничко? Между другото, леля ще идва, тръгват в петък, да не пътувате случайно в една посока?  Mr. Green
Аморе към Тетевенския балкан потегляме, а леля ти я срещнах преди няколко дена и я питах дали ще идвате насам, та ми каза, че те ще ви навестят Simple Smile И благодаря за пожеланията Simple Smile

Моето малко момиченце цял ден повтаря мамамама и ми се разтапя сърчицето.. Heart Eyes

За образованието - аз съм колежанче Laughing и не мога да си дам мнението за магистратури и т.н., но образованието като цяло върви много на зле..

Общи условия

Активация на акаунт