Хубав празник завари ЮНЧЕ първи стъпки да прави. Тема № 105.

  • 21 926
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Благодаря на всички, които ни честитиха нашето така чакано зъбче! Simple Smile

Танка80, мнооого е хубав Тетевенския балкан, аз нали съм наполовина тетевенка (по бащина линия) и съм пристрастна. Пожелавам ви приятно изкарване!

# 61
  • Мнения: 269
До преди малко гледах биг брадър - тези идиоти имат по едно някои и по две деца. Има ако не се лъжа 1-2 на възрастта на нашите....тръпки ме побиват като си помисля, че моето дете ще общува с такива...
АБСОЛЮТНО СИ ПРАВА ooooh!
За образованието от ден на ден става все по лошо ooooh!
Честито на озъбилите се tooth
albena35 Весел празник и от мен Hug.никога не съм била на кръщене,сигурно е прекрасно  bouquet
А сега да се оплача,днес обезопасихме цялата къща,всички контакти и ръбове на мебели. Само бели ни се случват ooooh!Вчера докато бях на покупки,се събудил от сън,станал от спалнята и потеглил навън но без успех,защото така си ударил главата,че има синина.Не мога да го оставя и за секунда дори.Като види,че сядам пред компа реве иска само разходки.Не ни стига това ами и зъби ни мъчат,не спим по цяла нощ Sad.Утре отиваме на село,защото там имам една баба,която ми беше леличка в детската градина и много я обичам.Много мила жена,живее сама и утре ще и помогна да боядисаме яйцата.
Да добавя,обсъждало се е въпроса за кг.нямам излишни.Отслабнах веднага след раждането.
За кус кус,яде обикновен,защото той вече яде всичко Mr. Green

# 62
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Здравейте всички майки на Юнски бебета! Hug
Аз искам и мойто да попадне в списъка, но не знам как Sad
Моля, кажете ми  bouquet
А, иначе ние имаме 2 зъба, само пълзиме и се търкаляме все още. Стои прав, като го държа, но ходенето още ни е далечно...

Радвам се че прочетох за копривата- бях решила да опитвам да му дам. Сега ще изчакам.
А, за лапад да сте чували нещо - може ли да се дава?

# 63
  • София
  • Мнения: 2 132
mamamecana, добре дошла!
Вили, честито ви зъбче и от мен!
Senayde9, ама ти сам ли го остави като беше за покупки?

# 64
  • Мнения: 57
mamamecana, добре дошла при нас  Hug Ще го впишем и Криско, на трети юни ли е роден? (не ме бива много в датите)

Искам да кажа нещо за образованието. Съгласна съм, че народа масово е безхаберен и дипломите са само красота в цифри, но ако човек е съвестен, ще си чете и ще си научава, ще търси и ще намира. От друга страна, има много какво да се прави по програмите и специалностите. Все още сме на принципа "широк специалист". Аз съм проС икономист, учението ми беше песен, избрах лекото и надявам се, доходното :Р но ако можех да пилотирам самолет :Р  Hug
Айрина, направо ми взе акъла с твоята професия. Браво! А сега какво работиш? (питам за втори път, но съм повече любопитно от колкото злопаметно)  #Crazy

Сенайде, стига се оплаква! Аааааааа, не стига че детето проходи от раз, ами мрънкаш  Hug Няма да се мине без стресови ситуации, важното е, че е тръгнал смело напред. Ще се научи. Аплодирам помощта, която ще окажеш на тази жена. Ти си много мил и състрадателен човек, а онова тъпо говедо може само да съжалява  Hug

# 65
  • Мнения: 269
Цитат
Senayde9, ама ти сам ли го остави като беше за покупки?
С мама Wink
gmarinova   bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 1 174
За ученето, това, което учих - никога не съм го работила. Иаз завърших преди "100г"- когато бях на 22.Завърших в Пловдивския Университет - ХИМИЯ - това ми беше ученическа мечта. Нищо че средното ми е езикова гимназия. Но после нито един работен ден като  химик. Работя в сферата на това, което много от вас са учили - Електротехниката. Вече разбирам от прекъсвачи, контактори, ключове и контакти и всичко, което се слага в ел.табла - естествено от търговска гледна точка.
Airina, интерсно е какво работиш - мъжът ми е авиационен инженер  и съм малко пристрастна Grinning

gmarinova, базарът беше в 138 СОУ. Ама малко късно ти казвам. Имам работа по цял ден и въобще не сядам пред комп. 
А за образованието както висшето, така и началното е пълен ужас - нали уча с Мими 3 клас. Малеее какви глупости учат децата - дати и събития, които сигурно ще забравят след месец."Правата на българите през втората половина на ХХ век били нарушавани , но по-късно - след 1991 с новата конституция  ги възстановили " - цитирам по памет.  Joy

# 67
  • Мнения: 187
Ехеее, какви таланти сме се събрали! Явно зодията близнаци събира интелекти около себе си! Не само децата ами и мамите били от добро тесто! Май по-рано трябваше да се "разкрием" кой с какво се занимава или е завършил! Виж авиационнен иженер ме впечатли много! И сигурно като всички останали бих добавила, че и жена Crazy .... Mоята детска мечта беше да стана стюардеса (то не съм била само аз), имаше няколко възможности, ама любов ли бе да я опишеш....та си останах тук. Я сега всяка да сподели каква е била детската мечта! Та да си заформим още една приятна дискусия!  
Лека и спокойна нощ от мен!   bouquet

P.S. сега се сетих нещо и изтръпнах: нека никой не се чувства пренебрегнат когато говорим за висше образование! В смисъл, ако някой е със средно не го прави по-лош от другите! Моля, да не се приема като някаква обида или нещо подобно! Така или иначе всички сме среднисти, ако мога така да се изразя! В никой случай не съм подхванала темата с някаква цел! Надявам се да бъда правилно разбрана! Която и да е степен от образованието си е повод за гордост независимо от степента в йерархията! Peace Винаги можем да насочим дискусията в друга посока!   bouquet

Последна редакция: чт, 01 апр 2010, 08:30 от the1

# 68
  • Мнения: 1
Привет мривет Simple Smile

Влизам и аз да се включа в дискусията Simple Smile Аз съм фен на ученето, ама нещо не се организирам напоследък. Завършила съм Биология като бакалавър, Екологични биотехнологии като магистър и сега уча Бизнес мениджмънт и маркетинг. Никога не съм си работила по специалността, а съм работила около 10-тина неща до сега и винаги са ми харесвали Simple Smile Последното е маркетинг и доставки на климатична и вентилационна техника  Crazy  Мнението ми за образователната ни система е доста лошо. Въпреки че в биологическия доста се учеше, въпросът по-скоро е в приложението на тези знания.
Милена детска мечта за това "какъв да стана" или истинска детска мечта?
Вили - честито зъбче Simple Smile Леко излизане и на останалите  Hug
Имам нужда от малко помощ. Нали вече взимам от ДК храна и имам малко питане за десертите - като има мляко (конкретен пример е мляко с овесени ядки) мога ли да му го давам или е много малък. И в този ред на мисли как стои въпроса с кремчетата. Мисля, че сме го обсъждали по-назад ама нямам сили сега да чета темите от последните месеци. Ще съм благодарна за мнение, че ние днес с Грета не стигнахме до никъде.
Мисля да се оттеглям и да се приспивам с книга  Grinning
Лека и спокойна нощ и от мен  Hug

# 69
  • Мнения: 0
И на мен детската ми мечта беше да стана стюардеса и затова завърших и езикова гимназия. След като обаче прочетох книгата "Гневът на ангелите" от Сидни Шелдън (бях 12-13 годишна), реших, че искам да стана юрист и това и завърших. Simple Smile Действителността  е доста по-различна, но въпреки това не съжалявам. Peace

# 70
  • Мнения: 27
Да напомня че днес е деня на шегата-да не изоставяме чувството си за хумор,а да се посмеем на чужд гръб! Сега ни се е паднало hahaha

Сенайде,малкия скоро сам ще ходи по разходки,май му трябват поне 2,3 баби за да го опазят Laughing

Вили да ви е честито зъбчето.

The1 моята детска мечта беше да продължа да танцувам народни танци професионално.Но тогава никой не ме подкрепи и след много години труд,всичко приключи ей така.А можех да обиколя света.Oще ми е мъчно като се сетя и ме е яд на нашите.Никога няма да спра детето си да се занимава с това което му харесва!

Гитана,давай по малко първо от кремчетата,че там има по малко мляко.Ако няма реакция си му ги давай-все пак това е детска кухня,всички деца я ядат.

Вчера се зачетох в рецептите за козунаци,сега последно не мога да разбера трябва ли много да се блъска или не newsm78

А има някой ранобуден като нас?

# 71
  • Мнения: 187
Ами давай и двете! То при мен нещата се препокриват!

Та добро утро от мен! Снощи заспах успешно в 1 часа! Будна съм от 8  Crazy и съм свежа репичка! Пия кафе и почвам козунаците! За пръв път ще правя цялата доза и нямам идея колко мая да сложа  newsm78 ще видим какви ще ги сготвя накрая  hahaha
Ако мога ще пиша по късно!
Вили, много готино! От една книга да вземеш решение....супер!
raia123 , при теб пък се е получило гадно! А защо ти е трябвала подкрепа? Леле като знам колко труд се полага с танците (като аниматор навремето ни скъсваха....четирибуквията от танци, докарвала съм го "не мога да стана от леглото" с мускулната треска)!

Усмихнат и прекрасен ден на всички!  bouquet

# 72
  • Мнения: 989
Айде и аз ще се включа по темата, за да изкажа мнение по въпроса. Бакалаварът ми е Новогръцка филология. Сега карам магистратура - Бизнес администрация, а догодина ще запиша и Финанси и Банково дело. Ще дам пример с гръцкия език. Учебните часове винаги са били 360 часа на семестър, което е добре - всеки ден лекции, с поне по два блока. Когато ме приеха да уча, ги намалиха на 240, което вече е малко. От догодина часовете ще бъдат само 60 на семестър. С толкова малко часове на семестър е НЕВЪЗМОЖНО човек да научи чужд език. Просто няма начин.

Аз попаднах на страхотни преподаватели, от които получих много знания (сред тях и баща ми). Проблемът в нашата група бяха не преподавателите, а студентите, които идваха на лекции, колкото да си запълнят свободното време през деня. Ако трябва да бъда напълно откровена, от група от около 20 човека, желание за учене имаха точно пет, от които се дипломирахме само трима.

Та колкото и голямо да е желанието, човек не може нищо да схване, когато още 15 други шумолят и говорят без да се спрат. И оттук ми идва мисълта, че когато желанието го има, има и начини. Тъй като от шумната обстановка и недостатъчния брой часове, не можех да придобия знанията, които исках, аз започнах да взимам най-различни вестници от библиотеката, купувах си книги, гледах гръцкия канал... И да, желанието го имаше, и аз се справих с езика.

Спомням си колко неприятни са ми били винаги подмятанията от рода, че аз все съм печелила стипендиите за семинари в Гърция, защото баща ми ми е преподавател. За мен, обаче, важното е, че аз печелех тези награди по канален ред и с действителните си знания и това ми носеше пълно удовлетворение. А това, с което баща ми ми помогна, беше че беше твърд и стриктен към мен и аз учех редовно и с желание.

Така че, когато човек наистина желае нещо много силно, ще намери начин, по който да постигне целта си.

# 73
  • Мнения: 57
Не помня да съм желала да стана нещо много силно, но знам, че не исках да бъда Инженер, аман от такива в нашата рода! Исках да стана учителка, да пиша оценки и да изпитвам Simple Smile От както дават Д-р Хаус пък, искам да съм лекар. Явно още не ми се е изяснило  Joy

the1, ще чакаме снимки на козунака. Днес ли се прави?! Аз мисля в събота.

Рая, много харесвам народни танци. Мога 2-3 хора само, но такава тръпка събуждат и такава емоция... браво! Все пак удоволствието от това да го можеш и да го правиш добре, ще останат. А това не е малко.

Полито, всичките ти усилия ще бъдат възнаградени  Hug

Не смятам да лъжа днес никого  Embarassed

# 74
  • Мнения: 85
Вчера при нас в Пловдив времето беше страхотно и почти цял ден не се прибрахме. Към 17.30 беше се появил един вятър и тъмен облак, но всичко се размина и после грейна едно слънчице  Laughing - прибрахме се чак към 19 часа. Марти спа два часа в количката на въздух, седяхме и на пейка и ходихме - абе краката ми откапаха, но  Grinning
Като ви четох, че пишете за жълтък - аз още не съм дала и май сега вече трябва, че май ще записвам на детска кухня и супичките нали са застроени.
За ученето и после работата - абсолютно споделям мнението, че особено важен е опитът и как се представиш на интервютата - трябва да си уверен и това да се вижда. Но докато понатрупах опит се наложи да работя на място на 56км. от Пловдив, но после ме взеха на другата работа и заради точно този опит, а на следващата гледаха и опита и как се представих на интервюто - бяха 4 свободни работни места/две от които предварително заети с връзки/, но пак бях на второ място - но всичко все пак си зависи и от работодателите.

Общи условия

Активация на акаунт