Родителски кооператив

  • 103 688
  • 329
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 513
Ние живеем  в сграда - ново строителство , където се дават много апартаменти под наем, до нея има същата близнак.разбирай по 150 апартамента близо само за едната.Предимство е , ч е газифицирана и има детска площадка пред блока, която е оградена и само за нас живущите.
когато се съберем примерно 4 желаещи, ще е въпрос на седмица да наемем апартамент.

Учителките, вече имам една предвид .оказа се , че безработицата е голяма и хората са съгласни да работят като детегледачки.

# 106
  • Мнения: 513
За разходите ,  апартамента няма да е повече от 400 лв на месец, а газта  не повече от 120-130 лв на месец.Предполагам ток+вода още 40-50 лв.  Двете учителки се надявам да не искат повече от 700 лв, защото иначе трябва да слязат на земята:) ние сме в България , а кризата е по дълбока от всякога...

Моля споделете какви заплати плащате на учителките си?

# 107
  • Мнения: 176
Marry-Rada, пожелавам ви успех!   bouquet

Само не разбрах от къде получи информация, че в кооператива до Южен парк вече няма места? (Така беше писала в предишен пост)
Понеже в момента изцяло сме погълнати от създаването на точно този кооператив до Южния парк, мога само да ти кажа, че не е лесно. Но с усилия, вяра и кураж нещата се случват. И с много помощ и съвети от другите кооперативи. Вярвам, че ще успеете и сме насреща, ако с нещо можем да помагаме.

# 108
  • Мнения: 513
Това го писах  преди да ми пише Деси:) а преди това От Ива разбрах , че има искат 6 деца , а има 10 желаещи...но се оказа , че никой не е потвърдил:)

# 109
  • Мнения: 779
Записвам се да ви следя. На нас ни е още рано да се запишем някъде, но идеята ми допада за в бъдеще.

# 110
  • София
  • Мнения: 161
Здравейте, аз живея в Симеоново, приета съм да уча редовно в УНСС, а трябва да се върна и на работа. Моята дъщеря на 1г и 2м. не беше приета тази година на ясла, а и не зная как ще влезем, когато и да било. Предлагам да си направим кооператив около Студентски град, но трябва да е целодневен и на ротационен принцип да си гледаме децата. Мисля, че ще е много удобно и за други майки-студентки. Трябва да решим къде да се помещаваме. За храната- може да им готвим ние, а може и да я взимаме от някой стол/кухня. Не зная с какво се захващам, но наистина трябва да измисля начин да ходя на лекции и на работа . Баби наблизо няма - и двете са в Русе, а таткото няма възможност да отсъства от работа и в кооператива ми е надеждата. По принцип има вероятност да ни приемат в една ясла, но в момента не мога да разчитам.

# 111
  • Мнения: 3 161
mama zaek, поздравления за амбицията, но ми се струва доста трудно да се съчетава толкова малко дете с работа И учене. Кооперативът едва ли ще помогне... преди да заработи, трябва да му  посветиш доста време и усилия, а на теб ти трябва някой, който просто да те освободи от детето ти, за да работиш и учиш.

Виж, ако не беше споменала работата, бих те окуражила с пълно сърце - смятам, че кооперативът е доста добра форма за студенти, особено ако и университетите бъдат убедени да помогнат с помещения (има подобни форми на запад). В твоя случай ми се струва по-подходящо да се кооперираш с още 1-2 майки и да си наемете бавчка в дома на една от вас или пък у тях.... другото е огромен ангажимент, който само ще ти усложни живота, повярвай ми.

# 112
  • София
  • Мнения: 161
Честит празник на всички българи!  bg
mama zaek, поздравления за амбицията, но ми се струва доста трудно да се съчетава толкова малко дете с работа И учене. Кооперативът едва ли ще помогне... преди да заработи, трябва да му  посветиш доста време и усилия, а на теб ти трябва някой, който просто да те освободи от детето ти, за да работиш и учиш.
Не искам някой да ме освободи от детето ми, а просто да се запозная с 4-5 майки , с които да се редуваме да гледаме децата си - две по две.  Peace
Със сигурност няма да ми е лесно, но ако съм искала да ми е лесно нямаше да се захващам с учене. За работата, която писах в предния пост, че трябва да започна може и да ми се размине, защото преди два дни говорих с една колежка (на по-висока позиция) и тя ме посъветва да си търся друга работа. Та сигурно ще си остана вкъщи. Докато Алекса не тръгне на ясла аз спокойно мога да си стоя в къщи и да ми върви майчинството.

# 113
  • Мнения: 80
Позволявам се да цитирам от една друга тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=606771.0

Здравейте, мами!

Родителски кооператив "Детски стъпки" вече е факт! Наели сме страхотен партерен апартамент в кв. Бели Брези със самостоятелен вътрешен двор и две учителки, които ще се грижат целодневно за децата ни, като едната от тях ще общува с тях изцяло на английски език. Борим се с дообзавеждане, правилници, вътрешни уговорки, права и задължения на всеки от нас и подобни административни и не само подробности, без които не може. Радваме се, че нещата, макар и трудно, все повече се случват и, живот и здраве, ще стартираме на 15-ти септември.

Към момента сме 8 деца на възраст 3-4 години, но ни липсват още 2-ма съмишленика. В тази връзка: ако вие сте или случайно познавате някое семейство, което желае да отглежда детето си, оставайки близо до него, активно включвайки се в организацията на заниманията и обучението му и можещ да отделя по няколко часа веднъж седмично за присъствие в кооператива, моля, пишете ни на e-mail: rkdetstep@gmail.com. Можете да научите повече подробности и чрез страницата ни във Facebook:http://www.facebook.com/rkDetskiStapki.

Финансово кооперативът се самоиздържа, т.е. не се цели печалба, а единствено грижа за децата ни!

# 114
  • Мнения: 58
Здравейте! Любопитно ми е колко излизат ориентировъчно месечните разходи за дете в кооператив? Знаете, че разликата между таксите в държавна и частна градина са колосални, та се чудех дали освен емоционалните предимства кооперативът предлага и финансово облекчение на родителите? Благодаря за информацията!

# 115
  • Мнения: 80
Здравейте! Любопитно ми е колко излизат ориентировъчно месечните разходи за дете в кооператив? Знаете, че разликата между таксите в държавна и частна градина са колосални, та се чудех дали освен емоционалните предимства кооперативът предлага и финансово облекчение на родителите? Благодаря за информацията!

По мои наблюдения месечните такси са между 250 и 350 лв. Разбира се много зависи дали има учителки, колко деца са, разходи за наем, режийни и т.н.

# 116
  • Мнения: 513
Позволявам се да цитирам от една друга тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=606771.0

Здравейте, мами!

Родителски кооператив "Детски стъпки" вече е факт! Наели сме страхотен партерен апартамент в кв. Бели Брези със самостоятелен вътрешен двор и две учителки, които ще се грижат целодневно за децата ни, като едната от тях ще общува с тях изцяло на английски език. Борим се с дообзавеждане, правилници, вътрешни уговорки, права и задължения на всеки от нас и подобни административни и не само подробности, без които не може. Радваме се, че нещата, макар и трудно, все повече се случват и, живот и здраве, ще стартираме на 15-ти септември.

Към момента сме 8 деца на възраст 3-4 години, но ни липсват още 2-ма съмишленика. В тази връзка: ако вие сте или случайно познавате някое семейство, което желае да отглежда детето си, оставайки близо до него, активно включвайки се в организацията на заниманията и обучението му и можещ да отделя по няколко часа веднъж седмично за присъствие в кооператива, моля, пишете ни на e-mail: rkdetstep@gmail.com. Можете да научите повече подробности и чрез страницата ни във Facebook:http://www.facebook.com/rkDetskiStapki.

Финансово кооперативът се самоиздържа, т.е. не се цели печалба, а единствено грижа за децата ни!


Приемате ли деца на година и два месеца?

# 117
  • София
  • Мнения: 1 030
Момичета, ако не е недискретно Wink, искам да ви попитам нещо. Днес излязоха две обяви в jobs.bg за учители в родителски кооперативи. Тъй като в обявите не са упоменати адреси, дали се отнасят за някои от тези, представени във форума, или са други? Wink
Интересува ме най-вече "Слънчовци", защото е някъде до нас.
Благодаря ви, ако ме "осветлите"  bouquet

# 118
  • Мнения: 80
Позволявам се да цитирам от една друга тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=606771.0

Здравейте, мами!

Родителски кооператив "Детски стъпки" вече е факт! Наели сме страхотен партерен апартамент в кв. Бели Брези със самостоятелен вътрешен двор и две учителки, които ще се грижат целодневно за децата ни, като едната от тях ще общува с тях изцяло на английски език. Борим се с дообзавеждане, правилници, вътрешни уговорки, права и задължения на всеки от нас и подобни административни и не само подробности, без които не може. Радваме се, че нещата, макар и трудно, все повече се случват и, живот и здраве, ще стартираме на 15-ти септември.

Към момента сме 8 деца на възраст 3-4 години, но ни липсват още 2-ма съмишленика. В тази връзка: ако вие сте или случайно познавате някое семейство, което желае да отглежда детето си, оставайки близо до него, активно включвайки се в организацията на заниманията и обучението му и можещ да отделя по няколко часа веднъж седмично за присъствие в кооператива, моля, пишете ни на e-mail: rkdetstep@gmail.com. Можете да научите повече подробности и чрез страницата ни във Facebook:http://www.facebook.com/rkDetskiStapki.

Финансово кооперативът се самоиздържа, т.е. не се цели печалба, а единствено грижа за децата ни!


Приемате ли деца на година и два месеца?

Не, специално при нас - в Детски стъпки, децата са на минимум 3 години, а и вече станахме 10 мами с дечица, което ни е максимума Peace.
Опитайте в Слънчовци - там са от годинка нагоре:
http://www.facebook.com/slanchovci

Speed - ние също пускахме обяви в jobs.bg, но вече не са актуални от около 2 седмици и повече.
Сигурно е нова тази за която споменаваш, но не знам за кой кооператив. Слънчовци знам, че усилено търсеха учители, но мисля, че вече са намерили. Питайте ги директно тях, във Фейсбук страничката има координати.

# 119
  • Мнения: 59
здравейте:)

Здравейте ентусиасти! Радвам се, че ви намерих. Днес за пореден път изпратих детето си с рев и тръшкане на детска градина.  Казва, че там не и харесва и и вярвам. Аз вътрешно също чувствам, че това не е правилното място за нас. Учителите са от старата школа - груби, прекалено авторитарни, раздават наказания като за световно... и т.н. Това не е моето разбиране за нещата. Така че мисля, че му е дошло времето да намеря алтернатива. Сериозно прегърнах идеята за родителския кооператив.  Живея в западната част на София, така че си търся съмишленици от Красна поляна Западен парк, Разсадника, Света Троица, Гевгелийски, Възраждане. Ще се радвам ако се намерим  Hug

Поздравления за всички, които вече вървят по този път! Вярвам, че не е лек, но също съм сигурна, че е по-добър за децата ни! Ще се радвам, ако скоро пак има ден на отворените врати, от където ние прохождащите в това начинание можем да почерпим идеи, опит и вдъхновение.

Хубав и усмихнат ден!

fish_creek, някой друг, има ли новини новини за нашия район? във Фондови жилища сме ние и с радост ще се включим от края на януари-ранния февруари 2012 и ние!

Общи условия

Активация на акаунт