Родителски кооператив

  • 103 508
  • 329
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте, записвам се да следя темата, въпреки че сме много малки още и сме далече от това, но няма как да не си мисля какво ще е след година, две и имам голямо желание да участвам в подобен кооператив като му дойде времето. За сега ще събирам информация Simple Smile

# 121
  • Мнения: 3 161
Не е рано. Сега е моментът да намериш група майки с деца на възраст около твоето и да почнете с кратки срещи, групи за игра и т.н., за да се опознаят децата и вие също - как иначе ще започнеш с напълно нови и непознати хора след година-две?

# 122
  • София
  • Мнения: 418
Не е рано. Сега е моментът да намериш група майки с деца на възраст около твоето и да почнете с кратки срещи, групи за игра и т.н., за да се опознаят децата и вие също - как иначе ще започнеш с напълно нови и непознати хора след година-две?

оо..ами не се бях замислила по този начин....

Добре тогава....
Ако има дрги майки с малки бебоци които харесват идеята пишете да се свържем. Simple Smile

# 123
  • Мнения: 6
Лошото е , че често се опознаваш с хора, докато сте в майчинство, мислите нещо и после изведнъж всеки добива нови идеи или му се усмиряват хормоните и т.н.
По-обмислени и лесно приспособими са кооперативите за деца над 3 години. Тогава има и повече занимания като възможности и повече неща като цяло...
Това са си мои разсъждения де. Моите ходят на ясла, но от дълго време си мисля за тези кооперативи и дори съм си харесала място, но сякаш в провинцията не са разпространени... А ходите ли и семействата някъде заедно, в смисъл че децата стават приятелчета - на планина, на разходки, дори в парка. Опитвам се да си го представя...   bouquet

# 124
  • Мнения: 80
Мамчета, родителски кооператив в района на квартал Красно село търси нови попълнения:)

Тъй като възрастоватова група на дечицата е 3,5-4,5 годинки, търсим госпожица и/или господин на и над 4 годинки.

За допълнителна информация можете да видите следната тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=606771.0

Или направо да пишете на hmashkova@gmail.com

Oчакваме ви!

# 125
  • Мнения: 513
Здравейте:)
детето ми е на  16 месеца и живеем в район Красно село.
Там ситуацията с приема в детски заведения е потресаващ.

Има ли майки , които  са около този район и  са в безизходица за отглеждането на децата си.

Моля пишете ми , за да създадем  алтернатива на детско заведение- родителски кооператив.

Simple Smile Hugуспехи

# 126
  • Мнения: 80
Marry-Rada, имаш ли идеи за помещение? Също така някакви съмишленици? С каква ангажираност ще е кооператива - полу или целодневен, ще има ли учителки, колко:)?

Иначе аз съм от района и голямото ми дете е в кооператив. Малката също така искам да посещава нещо подобно, но след време.

А и не знам дали си наясно с какво се захващаш, но е безумно безумно трудно и енергоемко. Разбира се, каузата си заслужава и всички усилия се компенсират, но все пак имай едно наум:)

Успех много и стискам палци!

# 127
  • Мнения: 13
 Здравейте всички! В родителски кооператив "Къща Мусала"  - Ри ри ра в кв.Бъкстон/Павлово се освобождават места за дечица между 2,6-3,6г. Схемата е възможна и за работеши родители.

http://ri-ri-ra-read.blogspot.com/2010/12/blog-post_15.html

При интерес се свържете с Диляна  0888 558 446 (след 19ч.)

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 20:25 от ivaiski

# 128
  • Мнения: 3 161
Ако позволите един съвет - много хора напоследък се палят да правят нови кооперативи, но не е лошо първо да се включите в съюествуващ такъв (пък дори и за няколко месеца - като го заявите в началото, разбира се), за да натрупате малко опит. Иначе няма как да знаете с какво се захващате Simple Smile.

# 129
  • София
  • Мнения: 382
Емем, мда, има логика в съвета ти Simple Smile Но пък много често и неща през които съм преминала и вече знаейки колко усилия са ми коствали бих се замислила да повторя, пък така като не знаеш какво те очаква смело с главата напред  Grinning

# 130
  • Мнения: 3 161
Но пък много често и неща през които съм преминала и вече знаейки колко усилия са ми коствали бих се замислила да повторя, пък така като не знаеш какво те очаква смело с главата напред  Grinning

Така е; ако знаехме предварително с какво се захващаме, сигурно нямаше. Малко като с раждането на деца Wink, макар че някои хора повтарят и потретят  Laughing.

# 131
  • Мнения: 44
...макар че някои хора повтарят и потретят  Laughing.
И аз така- повторих, бих и потретила...ще видим...
Големият ми син тръгна на ясла през октомври, но...започвам да съжалявам. Всички знаете минусите на тези институции предполагам. Тъй като се очертава да се преместим на малко по-широко - някой знае ли за кооперативи в западните райони на София(да речем, около Западния парк)?

# 132
  • София
  • Мнения: 735
И мен ме интересува ако има съществуващ кооператив в западната част на София... Живея в Толстой, но няма проблем принципно и с кола да се развозваме до където трябва. Мисля, че въпросът ясла е кауза пердута  Tired

# 133
  • Мнения: 30
 HugЕеех,момичета,а мен ме интересува такъв в Шумен или алтернатива на яслата,освен бавачка, ooooh!,но си знам,че няма newsm78  bouquetАко все пак знаете подобен вариант,споделете,моля!

# 134
  • София
  • Мнения: 787
...макар че някои хора повтарят и потретят  Laughing.
И аз така- повторих, бих и потретила...ще видим...
Големият ми син тръгна на ясла през октомври, но...започвам да съжалявам. Всички знаете минусите на тези институции предполагам. Тъй като се очертава да се преместим на малко по-широко - някой знае ли за кооперативи в западните райони на София(да речем, около Западния парк)?
И аз съм в този район, за съжаление няма родителски кооператив наблизо или поне аз не съм открила подобна информация.

Общи условия

Активация на акаунт