Родителски кооператив

  • 103 671
  • 329
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2
Здравейте,някой от Вас да знае за родителски кооператив в Младост 1(София).Имам интерес към подобна форма на занимания,имам син на 2г. и половина,но не ни приемат на ясла,за градина също нямаме големи шансове.Моля,ако някой има информация или има кандидати за създаване на подобно нещо да пише.Предварително благодаря

# 151
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,някой от Вас да знае за родителски кооператив в Младост 1(София).Имам интерес към подобна форма на занимания,имам син на 2г. и половина,но не ни приемат на ясла,за градина също нямаме големи шансове.Моля,ако някой има информация или има кандидати за създаване на подобно нещо да пише.Предварително благодаря

Ние сме във този район, но детето ми е много малко още... евентоално като стане на годинка и нещо ако има желаещи със толкова малки деца съм много желаеща Simple Smile

# 152
  • Мнения: 925
i√k@, malini, *elle*, vnebeto,
хайде да се видим и да помислим може ли да организираме нещо заедно за децата си. Дотук сме 5, които живеем недалеч една от друга. Малини, Внебето и аз сме в Надежда, ивка и ел в/около Западен парк. Струва ми се напълно приложимо.

Ако искате, пишете ми на лични и ще организираме среща. Уточнявам, че се интересувам от кооп за малкия ми син - на година и почти 10 месеца в момента.

# 153
  • София
  • Мнения: 382
Привет! Нашия кооператив е в процес на търсене на още дечица http://g.gradina.net/ .

# 154
  • Мнения: 89
Как се прави кооператив?

Вие сте родител и търсите позитивна и ведра атмосфера извън дома за своето дете/деца? Любопитно ви е какво е това родителски кооператив?

Заповядайте на 5 май, събота, в 10,30 часа в КоОпчето, за да ви разкажем за нашия опит и да отговорим на вашите въпроси.

За повече информация и записвания, пишете на koopcheto@gmail.com.

https://www.facebook.com/koopcheto

# 155
  • Мнения: 44
Евридик@ за момента все още съм в Слатина. Планирам на есен да сме вече в Люлин 9. Би могло през лятото да си организираме на удобно място срещи веднъж седмично, за опознаване и организиране.

# 156
  • Мнения: 14
Кооператив Къща Мусала си търси още малки (и големи) приятели. Намираме се в Павлово, в къща с прекрасен, слънчев двор.
Към момента сме 6 семейства, а за малчуганите се грижат две млади, симпатични и амбициозни учителки.
Търсим дечица между 2,5 и 3,5 годинки и родители, които да са активни, да вярват в кооперативната идея и да имат желание да й се посветят.
Пишете ни на ku6ta_mysala@abv.bg, ще се радваме да се запознаем!

# 157
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Записвам се да следя темата, интересувам се от кооперативите.
 Аз съм  във Варна и синът ми е дете със специални нужди, тръгнахме в масова градина с асистент, но  много тежки боледувания имаме ,иначе там му харесва, но обмислям различни варианти с по-малко деца и по-спокойна среда.
  Първите неща, които ме интересуват са:
  - ако искам да регистрирам официално начинанието - под каква форма може да стане това?
  - проекти, по които може да се финансира поне част от начинанието,примерно заниманията по интереси, вкл. такива за деца със спец.нужди?
  - има ли някъде в нета изисквания на ХЕИ, пожарни и т.н.,които трябва да се спазят?
  - как точно се наема учител ,който да занимава децата? В смисъл документално как се оформя?
  Приемам всякакви съвети , ако някой се интересува от участие в идеята, може да ми пише. Намирам се в район кв.Левски, имам помещение.
 Знам че ще изисва усилия начинанието, затова искам да преценя правилно дали ще се справя.

Последна редакция: нд, 13 май 2012, 03:28 от orhid

# 158
  • Мнения: 925
Здравейте!
Включвам се отново, за да ви известя, че i√k@, malini и аз сме във връзка една с друга и обмисляме създаване на кооператив за дечица на около 2г в района на Надежда, Люлин или Западен парк. Ако има интересуващи се, моля, нека ми пишат лично съобщение.

# 159
  • София
  • Мнения: 160
Здравейте!

Детето ми е на 1,2 годинки и наесен планирам да се върна на работа. От известно време започнах да се интересеувам от идеята детето ми да посещава кооператив. Но имай о това ще бъде трудна задача. Опитвам се да намеря такъв съществуващ. Организирането тепърва на такъв ми се струва много отговорно, а и за съжаление, като започна работа, няма да имам възможност да участвам в гледането на децата. Намирам се в Манастирски ливади, но като цяло не искам да се ограничавам само с този квартал, да кажем, че се опитвам да намеря кооператив в южните квартали.

# 160
  • Мнения: 3 161
Записвам се да следя темата, интересувам се от кооперативите.
 Аз съм  във Варна и синът ми е дете със специални нужди, тръгнахме в масова градина с асистент, но  много тежки боледувания имаме ,иначе там му харесва, но обмислям различни варианти с по-малко деца и по-спокойна среда.
  Първите неща, които ме интересуват са:
  - ако искам да регистрирам официално начинанието - под каква форма може да стане това?
  - проекти, по които може да се финансира поне част от начинанието,примерно заниманията по интереси, вкл. такива за деца със спец.нужди?
  - има ли някъде в нета изисквания на ХЕИ, пожарни и т.н.,които трябва да се спазят?
  - как точно се наема учител ,който да занимава децата? В смисъл документално как се оформя?
  Приемам всякакви съвети , ако някой се интересува от участие в идеята, може да ми пише. Намирам се в район кв.Левски, имам помещение.
 Знам че ще изисва усилия начинанието, затова искам да преценя правилно дали ще се справя.

За съжаление, единственият начин за регистриране на кооператив по съществуващия закон е като го регистрирате като частна детска градина или за по-лесна процедура - детски център (там няма контрол над образователната програма, само от ХЕИ и пожарна). Това ни казаха от МОМН, към които се обърнахме с предложение да впишат кооперативите в новия за кон за образованието. По-подробно съм описала проблема с узаконяването в тази статия в "Дневник": http://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2012/05/14/1826908_roditels … lternativa_izvun/

Днес (15. 05. 2012) между 10:00 и 10:30 ще има разговор по БНР за кооперативите - можете да го слушате.

# 161
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Благодаря ти, Емем, за информацията. Peace

# 162
  • На село
  • Мнения: 873

Днес (15. 05. 2012) между 10:00 и 10:30 ще има разговор по БНР за кооперативите - можете да го слушате.

По Хоризонт ли? Слушам го в момента и не засягат тази тема...

# 163
  • Мнения: 3 161

Днес (15. 05. 2012) между 10:00 и 10:30 ще има разговор по БНР за кооперативите - можете да го слушате.

По Хоризонт ли? Слушам го в момента и не засягат тази тема...

Ох, много съжалявам, по Христо Ботев е било в 10:10 до 10:40. И аз го изпуснах. Объркала съм се.

# 164
  • Мнения: 7
Емем, чета, чета и в крайна сметка стигам до извода, че нищо не ми е ясно.
Не се представих. Аз съм един родител-ентусияст опитващ се да направи някакво алтернативно място за забавление на детето си И поради факта, че сме от хилядите неприети деца в ДДГ.
Може ли да помоля  Praynigза обяснеие(като на съвсем затъпяла Embarassed мама), какво да му се не види и как да се направи? Вече изпадам в паника. Поздрави и приемам идеи и съвети от всички минали по този гаден път.  Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт