2880 лв. накуп за майки студентки - 3

  • 50 114
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
А ако не получим знае ли някои към кой да се обърнем?

# 16
  • Мнения: 9 460
А ако не получим знае ли някои към кой да се обърнем?

В смисъл,ако не си одобрена за парите ли?

# 17
  • Мнения: 294
И аз чакам този месец 20 число Praynig аз уча в Пловдивски Университет и мойта инспелторка доста и докривя като и казах за къде е уверението-Какво им става на тези хора-Все едно искам парите от личния й бюджет ooooh!

# 18
  • Мнения: 9
да,ако не са преведени до 20

# 19
  • Мнения: 9 460
да,ако не са преведени до 20

Ако не си отказана за парите,не ти остава нищо друго освен да чакаш!Можеш евентуално да се обадиш в Социалните и да попиташ!

# 20
  • Мнения: 908
А какви са критериите, по които решават да ти дадат или не тези пари?

И ако ти дадат всички пари, т.е. за 1 година, а се дипломираш по рано трябва ли да ги връщаш?

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
На мен ми се обадиха да си получа заповед,че съм одобрена да ми отпуснат паричките .
На самия документ има опция Одобрявам/ Не одобрявам.
Логиката ми е ,че така или иначе трябва да те викнат да ти кажат решението си . Или поне в нашия град е така.
За еднократната помощ от 200лв. също ме извикаха да се подпиша ,че съм одобрена.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 46
mira_varna да това ще важи, което си писала аз също съм студентка в ИУ варна и социалните ще ти искат и бележка че не си получавала стипендии за 1год назад от датата на подаване на декларацията първо иди до социалните да ти напишат точно текста на Уверението, тя горе в 531 каб жената е много любезна и ще ти го напише точно както те са ти го написали, за да не те връщат от социалните 100пъти Simple Smile)) аз вече ги подадох и до няколко дни ще чакам превод и естествено ще пиша Simple Smile

# 23
  • Мнения: 6
Искам да попитам дали има някакво ограничение за възрастта? Аз съм на 29г.
Благодаря предварително   bouquet

# 24
  • Мнения: 235
Аз знам, че тази помощ я отпускат от социалните, от където изплащат и детските и би трябвало, когато превеждат детските да преведат и нашите пари. Поинтересувах се от приятелки, които взимат детски и те ми казаха, че преди са ги превеждали на 18то число всеки месец, а сега около 30ти, така че да затаим дъх и да постискаме още десетина дни  Praynig

# 25
  • Варна
  • Мнения: 46
Франческа ограничение за възрастта няма Simple Smile)) дори и на 50 да си пак ще ти я отпуснат Simple Smile))

# 26
  • Мнения: 6
didipeicheva, благодаря за отговора. Е , значи живот и здраве може да се пробвам септември да запиша някъде редовно, пък ще видим Simple Smile

# 27
  • Мнения: 908
mira_varna да това ще важи, което си писала аз също съм студентка в ИУ варна и социалните ще ти искат и бележка че не си получавала стипендии за 1год назад от датата на подаване на декларацията първо иди до социалните да ти напишат точно текста на Уверението, тя горе в 531 каб жената е много любезна и ще ти го напише точно както те са ти го написали, за да не те връщат от социалните 100пъти Simple Smile)) аз вече ги подадох и до няколко дни ще чакам превод и естествено ще пиша Simple Smile

В кои по-точно социални се ходи, за да се подаде молба? Защото ние тук в района имаме клон, по район ли трябва или където е централната сграда на социално подпомагане във Варна?
И друго... аз мин. година завърших бакалавър - юли месец в София, и мисля есента да запиша магистратура как в случая се доказва, че не съм взимала стипендия?  Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 1 555
mira_varna да това ще важи, което си писала аз също съм студентка в ИУ варна и социалните ще ти искат и бележка че не си получавала стипендии за 1год назад от датата на подаване на декларацията

Защо да ти искат бележка, че не си получавала стипендия?  Shocked Аз например в момента получавам стипендия от университета - социална, за дете до 6г. възраст. Но даже и да не получавах социалната успехът ми щеше да е достатъчен да си получавам тази по успех.  И не разбирам - какво общо имат тези стипендии с еднократната помощ?  Thinking

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
На мен ми поискаха документ ,че не получавам стипендия,когато кандидатствах за детските надбавки.
А за еднократната помощ представих само уверение от университета,че съм с редовни права.

Общи условия

Активация на акаунт