Април вече чука и всички малки МАРТЕНИЧКИ2010 са тука (1)

  • 29 591
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 6
янинче-аз първо намокрям леко краченцата,за да свикне бебка с водата,после и ги потапям.и започвам къпането от главата надоло,да не замърся очичките и личицето.
нашите колики се появиха още в деня в който ни изписаха и започнахме лечението с инфакол.сега сме на гиогая.но ако мислиш че не са толкова силни или няма недей да даваш нищо,ти си прецени.

# 556
  • Мнения: 97
Памполина точно така  Peace А за оплешевяването и ние сме на път  Mr. Green

# 557
  • Мнения: 1 806
Цитат
Последната питанка на Дилайт ме подсети да ви питам - Кърмите ли навън?
да, като е по-студено е малко неприятно, но като е топличко няма проблем. Аз излизам предимно със слинга, така ми е по-лесно, защото мога да държа Никола за ръчичка (и да ходя, и да кърмя едновременно.Да е жив и здрав този, който го е измислил Laughing).Онзи ден бях с количката обаче и се оказа, че мишончо толква е свикнал да суче преди да заспинка, че трябваше да го кърмя и след това да го сложа да спи.Докато е малко бебето хората ти се радват, като наближи годинка се променят малко нещата. Аз Никола след година не съм го кърмила навън, защото ми беше писнало от коментари, въпроси, поучения и т.н

янинче, аз първо мия дупето на течаща вода и след това слагам в коритото

# 558
  • Варна
  • Мнения: 46
krasita1 аз съм с 2 ръце ЗА излизане с бебчовците Simple Smile)) Сега чакам принцесата да се събуди да се наяде и ще излезем на двора малко да видим дали пак ще спи като къпана Simple Smile))) и аз имам нужда да изляза сега съм я оставила на отворен прозорец спи даже не мърда Simple Smile))

# 559
  • Мнения: 6
диди кога ще купувате количка?

# 560
  • Варна
  • Мнения: 46
 krasita1 ще гледам да е тази седмица Simple Smile) ние другата неделя ставаме на месец а чакам финансови постъпления във вторник Simple Smile))

# 561
  • Мнения: 97
Така прочетох всичко и съм в час  Mr. Green няма да пиша романи пак обещавам  Peace
Чесли не ги мисли килограмите сега ,знам как се чувстваш повярвай ми  Hug ще му доиде времето да отслабнем  Hug
дари сигурна съм, че ще се справиш с къпането и сама.Ще ти трябва само малко време да се организираш и ще има да разказваш ,колко му харесва на бебе Любо къпането с мама. Hug
Krischeto не плачи мило  Hug Hug Hug
wola Честито сигурна бях , че ще го вземеш. Peace
Да кажа и аз за гладенето, че не го правя в стаята в която е Дарка никога , а и дрехи не суша при нея.
Сусалинда какво става с вас,оздравяхте ли?
И ние сме на Памперс и за сега съм доволна.
Всички бебчета са много сладки ,да са ви живи и здрави !
Мамма дано ви минават бързо коликите и на вас. Hug
на всички  Hug Hug Hug

# 562
  • Мнения: 731
Else, още веднъж благодаря!:bouquet:
Днес ще си купя лецитин и ще си пия, че много ме е страх да не се запуши пак някой канал. И студени компреси правя от вчера и се чувствам по-добре.  Hug
Относно спането със сутиен, то най-добре се чувствам без.
Според теб кога мога да започна да спя без него?

кама4е, радвам, че че студените компреси те карат да се чустваш по-добре. Ако ползването на сутиен не ти помага да спиш по-спокойно не е необходимо да го слагаш. Това е идея как да "задържиш" гърдите си на едно място за да те боли колкото може по-малко. Надявам се скоро болката да отшуми напълно и да се радваш на децата си на спокойствие  Peace

Бу,Смин,Елсе, имам въпрос: за да започна да произвеждам антитела срещу даден вирус, трябва ли да съм заразена,тоест да имам симптоми или просто трябва да съм в контакт с болен,независимо дали се заразя. Големият ми е болен и се притеснявам за малкото. При предишнот боледуване му се размина, но тогава аз бях първата, която се разболя.Кога организмът започваа да произвежда антитела - веднага или след известно време?Колко кърма на ден повишава имунитета?Никола изяжда към 60-70-80 мл смесени с овесени ядки.Знам, че е малко, но повече ми е почти невъзможно да изцедя, а и да замаскирам в някаква храна, защото той мляко не ще да пие
 Hug

Марисса, би трябвало организмът да започне да произвежда антитела при постъпването на вируса в него. Няма проучвания, които да определят конкретно какво количество би помогнало, но колкото и даваш ще е в плюс на детето  Peace

# 563
  • Мнения: 24
Мамита  Hug

Влизам набързо да Ви видя как сте   bouquet
Диди  Hug радвам се, че си се успокоила за пъпчето  Hug Малката може да връща защото папа лакомо. Хубаво ли се оригва след това? Не се притеснявай. Ако трябва й прави малки паузи като папате, за да не изцоква всичко много бързо. Виж пък ние имаме обратния проблем  Mr. Green Папамеее баааавнооо  Laughing Изцоква си папането за окло 30-40 минути  Laughing със смяната на пеленката и миенето на дупе точно 1 час ми отнема  Laughing Peace
elzas   Hug не се притеснявай за малката. Когато ти си спокойна и тя е. Като се напапа и оригне малко я подръж без да я люшкаш и после в легълцето. Ако не е заспал още аз например пускам на Любо малко музичка и той се кротва. Пък вече ми прави впечатление и че се заглежда по изграчките на музикалната въртележка  Laughing И така си заспива. Ти щом си във Фондови жилища варианта май е за среща в Западен парк. Ако ти е удобно. Можем да видим и Стеллее и другите мами от района и скоро да си организираме срещичка  Peace
Ахони  Hug  bouquet любов!  Heart Eyes Честито на малката бузанка и надявам се моя бъдеща снаха!   bouquet  Heart Eyes Да ти е жива и здрава!!! Сподели после как е минало. Аз мисля да правя питката на Любо тази събота. Няма да отлагам, защото вече желаещите да го видят са много нетърпеливи и така си мисля, че ще е по-добре - направо накуп да ги събера и да им минава мерака  Mr. Green
Мама Ив  Hug  bouquet Hug малката Божидарка и тя като моя Любо хитрее  Laughing Ще Ви стискам палчета - дано да се кърмите успешно, че иначе не си е работа  ooooh! Ти как си? Минава ли гърлото?
Красита  Hug дано бързо да Ви оправят количката - времето наистина е страхотно.
Ние днес направихме супер хубава разходка  Hug
За коликите аз съм много доволна от Колийф. Ефекта се усеща от 3-тия ден нататък с тези капки, но са просто вълшебни  Peace Любо е спокоен, вече не се присвива и не се мъчи.

# 564
  • Мнения: 27
Здравейте, Дари на мен Западен парк ми е идеален като вариант. Там дори има много хубава детска площадка. Но аз не знам кога ще мога да се дигна и да дойда до там. Сигурно чак след 10-ти май, защото нашия татко е малко скептично настроен към излизането ни навън до навършване на един месец и за сега си стоим само в къщи. А в началото на май ще ходим до Русе, така че за след това може да уредим някоя срещичка. Би ми било доста приятно да се видя с някоя друга мама. И още нещо - Дари на теб казаха ли ти като те изписваха от болницата кога да отидеш на контролен преглед?

# 565
  • Мнения: 24
Ели Hug Hug Hug моята докторка каза да отида на 40-тия ден след раждането. Така че като наближи ще си запиша час.
За излизането навън ако можеш да се пребориш с таткото ще е супер. Ние сме навън от 13-тия ден като аз едва устисках, че педи каза 14 дни да изчакам и после навън и бабите стриктно следяха да не наруша предписанието. Иначе ако зависеше от мен след първата седмица вече щях да обикалям  Peace
Супер че и на теб ти е удобно в Западен парк  Hug Ще се организираме при първа възможност значи  Hug

# 566
  • Мнения: 97
Бу, благодаря за отговора, но засега не откривам проблема.
Цитирам те  "Да не би да се дърпа от гърда в началото на кърменето, когато струята мляко потича много силно и може би й идва в повече?"
Напротив, след като е яла десетина мин. се дърпа и реве, затова реших, че обратното, млякото вече по-трудно изтича и я местя на другата гърда. Понякога пак реве, понякога не много. Не знам вече, започват колики, точно когато се храним ли? Не съм сигурна и че са колики, защото плаче дълго и неутешимо, рядко свива крачета, а при колики изплаква, свива крачета и после внезапно се успокоява, все едно нищо не е било. Както и да е, може и да е до темперамент, както си писала. Просто ме е страх в такива моменти, че не си дояжда и гладува, защото търси зърното, но като глътне мляко , плаче.

didipeicheva, точно така, почистваш пъпчето със спирт 95 градуса, за да подсушиш и дезинфекцираш и не мокриш при баня. Не искам да те плаша, защото нашият случай е рядък, но щом питаш. Беше преди повече от 20 г. Док ни каза да оставяме бебето да плаче по 15 мин., за да не се разглези и след това да го гушваме. Аз като първа патка слушам и изпълнявам. Пъпчето прокърви и се оказа, че се е стигнало до пъпна херния. Залепиха го с лепенка и беше така 1 месец, докато се оправи. В никакъв случай не мисля, че при вас е така, просто да не плачка дълго бебче.
moon , няма как и ние се успокояваме само на гърда. Спя само наляво, за да съм към бебче Дара, която е между нас.  HugHug

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 18:01 от Mama Da

# 567
  • Враца
  • Мнения: 21
http://wola.snimka.bg/family/geri.454604
Ето малко снимки от нас да ни видите какви сме големи  Grinning Ние днес се разходихме малко и пихме кафенце в Вени и сладурана Илианка. Бузанко вече хапва по 170 мл. мляко ама се бузи по 30 мин на шишето. Сега се мръщи в леглото че не искам д аго взема ама днес ми е май само в ръцете че го глезотя като не съм му обръщала внимание преди заради ученето. Май си изкупвам чувството за вина и ще стане страшно после. Мерси за поздравите ако не бяха ваще палчета за никъде не съм. Аз май вече тотално с епровалям с кърменето ама каквото такова. Слагам го на гърда докато му стане млякото че това се чака около 7 мин. и после си ена шише. Важното е да не е гладен и аз  да съм спокойна че и той да  етака.И може да ви е смешно но аз давам капки против колики за да ходи до тоалетна че нещо на пъследък голяма мъка и надуване се получава. А като дам капките и той си се изхожда.Абе се не сме като хората.

# 568
  • Мнения: 68
мама да сега като ти чета поста все едно чета за моя краско.ние също сме или бпхме така,вече немога да преценя.беше така особено когато имаше инфекция на ушето.започваше да суче и изведнъж запошва да плаче,хем иска захапва зърното но започва да плаче силно и аз незнаех какво му става.сега си мисля че може би е било от ушето защото го е боляло докато суче.сега мисля че е по спокоен.прави така само когато го изкъпем и много му се спи и го мързи да суче.тогава не го мъча успивам го и тои след 1 час като си вземе съня става да папка и пак заспива и спи към 3,4,часа.незнам на какво се дължи при вас,но опитай все пак да не го боли ушенце или пък наистина може да си е темперамент.а на всяко хранене ли така прави или имате и спокойни такива?

аз днес съм доволна много от краско,пу пу да не чуе.....излязохме навън и си спинка детенцето даже ако не се бпяхме прибрали още щеше да си спинка детето,но нямаше как.сам си заспива в легълцето,защото започна да мрънка в ръцете,и чак ме учудва newsm78..но сигурно си има и такива дни.аз съм доолна за сега от биогайата защотоза сега ни действа заедно с еспумизана.е има малкоп вечер,но за разлика от преди си е много по добре.

момичета имам един много важен въпрос.някоя от вас слагала ли си е спирала и какво ви е мнението за тях?

лола миличкия колко голям е станал.пу пу голям е сладурко Hug я го нагушкай и от мен

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 18:40 от eniq

# 569
  • Мнения: 47
Малко съм притеснена (пресилено ,по-скоро учудена)

Така че ще питам Бу
Вчера видях ,че имаме само 6 храненета.Но и съответно 6 добре изцапани памперса,здрав сън,освен единия път ,ама пак за малко само се разсъни...
А днес само 4 (в 3:30,в 9:30 в 13:30 и в 18) и не ми се вярва да се храним повече от още веднъж към 22....?Едната пауза е 6 часа,но беше през ноща и се зарадвах...Но през деня...

Бебо си дебелее,вижда се по бузките ,крачетата и ръчичките...Трябва ли да се притеснявам и да го будя за ядене.Имам кърма ,определено,гърдите ми много се напълват ,но и бебо доста ги изпразва,освен това за деня доизцеждам около 180мл...?


Бебо е само на 2 седмици и навсякъде пише ,че трябва да имаме повече хранения на ден  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт