Пролетно настроение в Париж и Прованса - тема 25

  • 40 947
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 793
Я, Летиция се завърна  Grinning Оцеля след ремонта значи  Grinning
Самурайски, през априлската отпуска ще ходим в Ирландия на бира и лепръкони  Laughing. (но си готвя свободни уикенди през май). Ама вие колко двор имате, бре жена? Че и домати, и корнишони си засяла  newsm78.
Джулия, не се притеснявай, не само твоя мъж не може да готви - идеята на моя (наполовина французин) за "от кюизин" са яйца на очи  Laughing. Но не се оплаквам, мразя някой да ми се пречка в кухнята  Grinning.
Боби, страхотен сладкиш! Комплименти за мъжа ти!   chef
Аз отивам да се хоризонтирам, че след Камбанката и аз се хремясах  Close

# 61
  • Мнения: 201
Бобии, как можа да го снемеш туй чудо в едър план, сърце нямаш! Браво на мъжлето, само така да те глези! Моя не е баш готвач, за сладки по не се наема, освен прословутите плаващи острови по негова си рецепта, но пък си има няколко заучени ястия, които определено си заслужават...само да има кой да му бели картофите, морковите, ябълките...според случая, но винаги за цяла рота! Иначе и на него макарони му дай, евентуално може да включи "патат" за рзнообразие по някое време и после пак "пат"! И въпреки всичко, аз тук отслабнах! Тоест представете си как съм си хапвала в бг!

Самурайче, само дето си мислех, че тъй безпрепятствено и безметежно ще ми се осъществят плановете както е записано в ажандата, отиде ми сортито, пък биричката с теб съвсем! Днес дребните учиха, бяха на стол, играли навън без якета, и ей ги на, едната с дънеща кашлица, другата директно с отит! А аз се успокоявам че пак като не е гастро ooooh!  Наложи се да предам материалите и подготвените теми за разговор на един колега, яд ме е само, че се старах да ги пиша и на английки, понеже част от гостите са ирландци, един вид да не се излагаме...
Но какво изобщо се назлъндисваме, ей къде сте на две крачки, не сме рекли, не сме я изпили тая бира, я в Тет д'ор, я на езерото в Анси..съвсем сериозно, хубави майски уикиенди се задават! Ще бистрим жардинажа и бриколажа. За къмпинг, в началото на юли сме към Биариц, а после на 21 заминавам пак за бг, тоя път сама са децата.

Летиция, верно ли вече всичко сглобите, браво, сигурно е станало супер! Снимки, снимки! Praynig

Роца, айде, дано бързо ви изостави хремата, дребна гадост, но си е гадост! Все кзвам, не е болест като болест, да се повайка човек, да го съжалят, да му олекне! И аз опустоших три кутии носни кърпички миналата седмица, а носът ми беше като репичка!

Галандри, защо такава прогноза ми пращаш, в събота заминаваме за бг и съм приготвила дори и къси ръкави! А за тия документи, просто си го представям каква олелия е, както винаги! Току-що си говорих със сестра ми за здравните осигуровки, където ситуацията ми се струва нахт унд набен, усещам че ще си прекарам ваканцията във висене по гишета и общуване с кисели лелки!

Нещо ми се губят майчетата с малки бебчета, надявам се да са добре!

# 62
  • Мнения: 1 224
 Crossing Arms Знам си аз, няма срещички за мен  Cry Пантадкова, жалко за болните дечица и за проваленото пътуване.Ама да знаеш - обещала си да се видим!Не се ядосвай, днес времето е гнъс...

Боби аз пък се загледах в бамбуковите покривчици - имам ги същите.Дали случайно проихода им не е един и същ?Кажи на мъжа си "хяку ен шоп". Grinning Голям съм фен!

Летиция и аз искам снимкиииии!

Роц градината ми е цееееели 30 квадрата, ама аз прилагам интензивно земеделие - сума нещо съм изпозасадила.Тя за тревичка не става, наклонена, няма директен достъп от къщата, по стълби трябва да се слиза, но пък е много удобно - от терасат с мъркуча се полива мързеливешката.Ела и виж ,кво ти обяснявам...Тъкмо май месец почваме да ядем марулките.Градината ми е само за салата, която обожавам и подправки.Сега реколтирам спанака  bowuu

И аз съм към групичката с неможещите да готвят мъже.Ма наистина не му се отдава на човека.Имаше няколко искренни опита , които завършваха с освежителни ремонти на кухнята и от тогава не го пускам вътре!

Лек ден на всички!   bouquet

# 63
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Тук съм, La Pintade, но само хвърлям по едно око отвреме-навреме във форума.
И установих за съм пропуснала да честитя рожденния ден на Мамбата  Embarassed

МАМБА, НА ПАТЕРИЦИ ТИ ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ, ЛИУБОВ И МНОГО УСПЕХИ!
   bouquet     bouquet  bouquet  bouquet
Днес моята принцеса става на 3 месеца  Flutter

# 64
  • Мнения: 628
Самурайка, каза че не помни от 'где си ги носи Wink ама нищо чудно да са от странатана изгряващото слънце! А за поразии в кухнята - страх ме е да снимам ...а вие нямате ли от вълшебните гъбички за петна по стените? Аз съм се запасила - особено когато сме някъде под наем и като "издаваме" апартамента, аз го "излизвам" с 4-5 такива и са като нови стените! Едни бели с розово-лилава среда, продават се в комплект по 2 и са към 2,5-3 евро! Обаче са вълшебни!!!Как мислите след шоколад по тавана още не сме боядисвали тук?!?
Рецептата следобед или утре!

Летиция, снимки мила, снимки! А за дъщерята - стискам палци! Не искам да те разочаровам, но имам примера на сестрата на мъжа ми, която и след 20 години още не приема новата жена на татко си, просто е инат, и говори зад гърба и. Бъди естествена и не насилвай нещата, така ако е трудна ситуацията ще я приемеш по-философски. Дано е друго поколение вашето 20-годишно момиче, но ако е инат като зълва ми, няма да ти е лесно ;-( Бъди силна и не се безпокой, моя мъж често ми казва по повод някои "критични" ситуации, в които аз се владея, а зълва ми прави физиономии на умряла гарга - "ей затова съм се оженил за българка, защото французойките са всичките като сестра ми..." Но може и да е семейна черта само, а? При всички положения бъди себе си, каквато мъжа ти те обича и очаква от теб да бъдеш Wink

Хубав 3месечен "рожден ден" на малката Никита!!!! Много гуш от нас, като дойдем на есен към Льо Буска -ще се идентифицирам да се запознаем на живо ( или края на август или около 19-20 септември)!

Хубав ден от нас! 
 

# 65
  • Мнения: 3 241
Ех Никита става не 3 месеца - да е здрава и усмихната Simple Smile Как се справяте? Как са нощите?
La Pintade, и аз чета, но по-малко пиша. Имахме си гости миналата седмица и сега пак се чудя как да се организирам сама (толкова е добре някой да ти помага Simple Smile особено сестра ми - хем активна, хем не дава акъл Wink
Иначе сме добре - днес нещо кисели - незнайно защо? Да видим ...
Бързо оздравяване на твоите дечица!

Летиция, браво за ремонта! Успех със дъщерята на мъжа ти  бъди естествена пък дано другото се нареди  Hug

Самурайка, приятно градинарство - аз с това са занимавам само онлайн във фармвил  Joy

Айде приятен ден от мен, че малката пак реве!
Бизу



# 66
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ивенце, мисля че се справяме отлично, но то е благодарение на малката кротушка. Откакто е на 3 седмици спи по 8 часа нощем без прекъсване, от 23 часа до 7 сутринта (с две-три изклиучения). Опитвам се да я опазя от изблиците на радост на баткото, че той има мечешка прегръдка, мисли си че е кукла.
Гушки на Моника от Ники  Hug

# 67
  • Мнения: 2 275
Приемате ли нови "стари парижанки"
 smile3525

# 68
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Здравейте мами!!!

Е, моят първи преглед мина, при това много добре, докито беше много мила и внимателна...Видяхме яйчицето... smile3521 и сега сме спокойно. Но болките в коремчето си продължават, че днес даже и кръста ме схвана, направо ме отряза... ooooh!
Но докито каза: споко, това е нормално, и аз вярвам... Naughty че е така.

Днес ми беше лошо за сефте. Ако така ще я караме..... ooooh! ooooh! ooooh! Ама какво да се прави, бебо си иска своето и знае как да ме тормози.  Sick

До скоро и слънчеви  Hug от Bretagne>>>

# 69
  • Мнения: 628

Днес ми беше лошо за сефте. Ако така ще я караме..... ooooh! ooooh! ooooh! Ама какво да се прави, бебо си иска своето и знае как да ме тормози.  Sick


Браво за хубавата новина, чакахме те!!!   bouquet Няма да се шашкаш само, спокойно дишай и се радвай на бебето!

# 70
  • Мнения: 3
Вярно е обещала съм снимки, но още малко, че е много „постно”, нямаме все още нито една лампа вкъщи , нито дръжки на мебелите , без  картини и пердетата  сме.
Няма да имаме гостенка за уикенда и леко си отпуснах темпото. С дъщерята нямаме сериозен проблем. Голяма сладурана и лудетина е. Аз я познавам много бегло, изкарахме 3 дни заедно миналата Коледа на гости при свекърва ми и това е единственият път, когато съм я виждала.
 Мъжа ми сам се е грижил за нея от бебе , на 21 годишен е станал татко и  досега не е имал друг брак, така че е разбираемо да не приеме случилото се с овации. Тя много се беше впечатлила как така една българка ще свие нейния готин татко.. но поне е искрена и не е злонамерена към мен,а е доста чувствителна . факт е, че е свикнала да прави каквото си иска.  Признавам си и на мен не ми е лесно да свикна, че „детето" е всъщност млада жена и току виж скоро може да ни изненада с внуче, преди аз да съм станала мама  Laughing Това го казвам без никакво лошо чувство.
Както си говорихме за вкусотии, моля дайте идея за ефикасна лека диета, че другия месец е сватбата на брат ми и искам малко да вляза във форма.
Боби,  сладкиша с шоколад голям апетит ми отваря като го мерна...

Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 15:23 от Letizia

# 71
  • Мнения: 1 194
Ехоо, девойки, ето ме и мен!
Добре завърнали се на някои, добре дошла на  tania6 !

Моите гости днес си заминаха, доволни от едноседмичната ваканция. Аз също съм доволна, не очаквах така безпроблемно да се справим с тази купчина деца Sunglasses Времето, както знаете беше кошмарно, но за наш късмет точно във вторник, когато бяхме в Дисни беше чудесно. Децата издържаха геройски и много им хареса. Аз ,разбира се, не съм очарована от този парк-много навалица, чакането беше на места час и половина да се завъртиш три пъти на някаква въртележка...жалко. Ходихме и до Версай и до всички основни Парижки забележителности. Аз пак не успях да се кача на Айфеловата кула (разчитам на гостите-туристи за това), но не губя надежда Wink
Сега се готвим за ваканцията в Бг след седмица.

# 72
  • Мнения: 201
Мария, радвам се че е минало гладко гостито! За Дисни, ох, недей така, моите щерки такова врънкане ме връкат, всичките им приятелчета са ходили, дори по няколко пъти, а те горките, нали си имат алергични към тълпите родители...ще се наложи да се прежаля, но като знам че дори и един фет форен ме докарва до нервен срив...
Май ще сме в бг по едно и също време с теб! На ми казвай че си варненка! Как ще пътувате?
Бягам пак...следващото включване може да е от там.

# 73
  • Мнения: 1 194
 La Pintade , ние заминаваме на 18 чак, мисля, че вие тръгвате по-рано?
Не съм от Варна, била съм май само два пъти там. От Южна България съм, пловдивско... Wink

# 74
  • Мнения: 273
Здравеѝте и от мен  Simple Smile
Виждам, че сте добре и това ме радва. Ах, как ми се иска и на мен да си отскочим до България да представим бебко и да му се порадват баби и дядовци и други роднини. Но и това ще стане, само търпение.
cutty, лека и безпроблемна бременност ти желая!
bobi и на теб малко ти остава, как минава времето  Simple Smile . Ние кога се родихме, а сега караме 3-ти месец вече. Уж всеки ден е един и същ, а така бързо минава времето.
Много целувки на Никита и Моника от Митето  Wink
Слънчев уикенд на всички от нас !

Общи условия

Активация на акаунт