Пролетно настроение в Париж и Прованса - тема 25

  • 40 921
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 241
Котето, здравеопазването във Франция е на много добро ниво.
Семейни лекари има, ние поне си имаме такъв и сме много доволни. Ако сега се обадя ще си взема час за тази вечер или най-късно утре. Тъй като педиатрите са на изчезване (като практикуващи с кабинети, не в болниците), семейният лекар може да ти следи детето. Дори акушерката, която ме подготвяше за раждането каза, че си води детето при семейния лекар, а не при педиатъра. На лекар можеш да ходиш и без да си здравно осигурен, естествено тогава си плащаш сам таксата (нашият взима 22 Евро за преглед - ако имаш обикновена застраховка тя ти покрива 70 процента от това, а ако имаш и допълнителна тя ще ти покрие и останалите). Това е тарифата за семеен лекар, специалистите взимат повече.

За спешни случаи има и спешни отделения в болниците. Естествено 24/24 Simple Smile
разбира се има и добри и не толкова добри болници, но никой няма да те върне ако имаш проблем. Аз по време на бременността ходех за какво ли не, много са любезни всички.

# 736
  • Мнения: 363
Iventse Hug,благодаря ти за ценната информация,определено ме успокои Peace
аз по принцип съм си малко паника на тема здраве и здравеопазване,точно защото до миналата година работех в спешния център на окр.болница във Варна и съм се нагледала на какво ли не Shocked и по тази причина имам голям кръг от лекари познати ,на които мога да се обадя по всяко време ако имам нужда,та затова имам такива притеснения в тази насока за НИЦА ,че никой не познавам,но дано не ни се налага Praynig
Забравих да спомена също,че за избора на Ница,допринесе и това че има пристанище а мъжа ми в момента пътува с корабите като електроник,та си мислим че там поне той ще може да си намери по-бързо работа,поправете ме ако греша.
  bouquet

# 737
  • Мнения: 201
Котето, не се притеснявай за здравеопазването, вече са ти казали, никой няма да те върне. Матернел и училище, има място за всички.
Ница обаче е доста скъп, да не кажа тузарски град, наеми, услуги, детегледачки,  та дори и лекар специалист да се наложи да потърсите, такива, които работят на цени "народни"( тоест по касата или малко над тях), изборът няма да е голям и час ще ви дадат за след година, ако изобщо доктора приема нови пациенти... Казвам ти го, защото виждам, че за теб е от значение. Ако главният критерий ви е да има пристанище и възможност за работа за съпруга ти, по-добре разгледайте градовете из северна Франция или на Атлантическия океан, животът там е организиран по-различно, по евтино е, но пък климата не е като в Ница. Ако все пак решите за Ница, руски и английски знаеш ли, на сносно ниво? Не че това ще ти спести ученето на фенски, но си е предимство, защото има доста туристи, особено руснаците пъпът им е там хвърлен! Медсестра ли си? И това е добре, търсене на медицински персонал, дали за болници или старчески домове, има огромно!
Успех и питай, за каквото те притеснява!

# 738
  • NICE,FRANCE
  • Мнения: 175
Здравейте мами,
Не съм се включвала доста отдавна,но сега темата за Ница ме провокира Thinking.Пинтад,Ница не е чак толкова "тузарска",става и за по-народните хора.Работа има много,стига да има желание за такава.Също така искам да кажа на Котето за детските градини .Ние миналото лято осиновихме дете от БГ и естествено тя(момиченце) не знаеше дума френски.Есента тръгна на градина,където беше приета много добре и до декември-януари вече говореше доста добре.Не съм запозната обаче как стои въпроса с училището при по-големите деца.Според мен,най-добре си осигурете първо работа та след това да можете да наемете квартира,че те са най-трудното нещо,скъпи и без гарант почти невъзможно да намериш.Ако имаш нужда от помощ съм насреща.

# 739
  • Мнения: 1 267
И аз да се включа , че ми стана интересно за Ница.Наемите там по-високи ли са от Парижките?Сигурно има и тузарски квартали както в Париж, и такива , които не са чак толкова.Ако зависеше от мен събирам багажа и към Южна Франция, ама много сложно, ще си оставим къщата и ще живеем под наем, половинката това го спира най-вече.

# 740
  • Мнения: 363
Mомичета, страхотни сте  Hug Heart Eyes,наистина вашата информация е златна за мен и семейството ми  bouquet
 
Пинтад, мед.лаборант съм по професия,дано успея да си намеря работа по специалноста но съм готова в началото да работя и всичко друго,естествено че никой няма да ме назначи веднага като такава Peace
За квартирите и ние разбрахме че трябват гаранти newsm78 а ако предоставим някякъв документ от банка примерно че разполагаме с достатъчно средства да се издържаме няколко месеца дори и да не работим,тогава дали няма да е по-лесно с квартирата newsm78
И един въпрос специално къмgalandri виждам че живееш в Ница,кой квартал би ми препоръчала за живеене,да не е много скъпо и да е спокойно newsm78

# 741
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 711
Момичета, привет!
Тъй като стигнахме 50 страници, пуснах нова тема да продължим приказката:
И наесен, пак с песен - Франция 26

 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт