Пролетно настроение в Париж и Прованса - тема 25

  • 40 946
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 201
Попътен вятър на всички ученичета утре, специално за тези които тръгват в СР  bouquet, Там е гмуркането, но не е толкоз страшно, колкото го представят французите!
Нашата кака ще е в друго училище, СМ2 е в сградата на колежа, та се е спекла все едно ще изстрелва ракета. Дребната отсега опява че искала да е с нея, защото досега бяха в една сграда.
За ваканция не ща и да чувам, добре прекарахме, не е като да не, но най-вече защото успях да остана малко насаме със себе си, като виден социопат, родови срещи два пъти в седмицата са ми нанагорно.

# 706
  • Мнения: 628
И от мен пожелания за успешна учебна година!
Ние сме се омотали леко, но се справяме Wink Леа е 4270 на 6 седмици, наддава полека и стабилно, така че няма да се шашкам повече! Радвам и се на усмивките и новите звуци, всеки ден е още по сладка от предния Wink

# 707
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 793
Аз пък най-прилежно надписах дори и флумастрите. При това се усетих, че ги обръщам, така че името на Камбанката да е на едно и също място на всеки флумастер (професионална деформация, какво да се прави  ooooh!).

Боби, браво на Леа (и на теб)!  Heart Eyes

Пантадка, и аз така - родих се, когато успях да остана малко насаме със светлата си личност  Laughing.
Абе, установих, че работата май много време ми отнема в живота, ако не се налагаше да я върша, ще имам време за всичко  Mr. Green

Успешна нова учебна година на всички малки, големи и още по-големи момичета и момчета  Grinning

# 708
  • Мнения: 201
Боби, манекенски размери, супер си расте душичката! Радвам се, че сте влезли в ритъм!

Роца, и ти ли си играеш с надписването под конец hahaha значи не съм само аз луда на тоя свят. Мъжо ме спуква от бъзик, че съм била родена за военен, ми искам пък да му е хубаво на детето като си отвори кутийката с моливчетата. Аз принтирам името и после лепя с тиско на всичко, голяяяма играчка! Чакам с нетърпение колежа, надявам се тогава да разчитат на визуалната си памет най-после!
Току-що открих, че нямам цветно мастило да и изпринтирам снимките обаче, а и сме останали без кутии с хартиени кърпички и малката ученичка ме обвини, че заради несериозната си майка ще е наказана ooooh! 

# 709
  • Мнения: 1 194
Аз да си призная, съм поръчала по интернет етикети залепващи се с името, чакам да дойдат та и аз да лепя Embarassed на каквото е останало.
Ла Пантад, колежа си е наистина сериозен етап, влизат в света на "големите ". Успех на ученичката Simple Smile Нас слава богу чак втората седмица ни погват с кърпички, снимки и други разни, та няма наказани Laughing

Боби, все така да наддава госпожицата, с манекенски мерки Wink
Хайде, лека нощ! Уф, ама че ден!

# 710
  • Мнения: 15
Привт моми4ета   bouquet
Успе6на у4ебна година за вси4ки де4ица и от мен
Боби браво на бебка  Heart Eyes на теб съЩо .о6те ли се кърмите? Не се притеснявай отпусния тая ду6а.Радвай и се на малката принцеса сега се променят с всеки изминат ден.
Като 4ета как надписвате и моливите и флумастрите и други пособия предполагам запо4нах леко да се 6а6кам  Shocked , то за нас е много рано о6те да мислим , ама толкова ли е стриктно в тука6ните у4или6та.
Аз исках и да питам по запознатите, как стои въпроса с детските градини (матернел ,дано не баркам ) от кога е записването,какъв е режима на децата,дали мога да си я взема на обед или е по цял ден.то това 6те за следва6тата година.Предварително благодаря   bouquet
И последно ,една позната си търси детегледа4ка по4асово.т.е. само следобедите някой да взема детето от градина ако някой се инетересува да ми пи6е на ли4ни да дам тел за контакт.
Лека и спокойна ве4ер на вси4ки Hug

# 711
  • Мнения: 702
успешно рантре утре  bouquet
 Wink
моите са гран секцион и първа година лицей
успех на всички деца утре  bouquet Heart Eyes

# 712
  • Мнения: 201
Привт моми4ета   bouquet
Като 4ета как надписвате и моливите и флумастрите и други пособия предполагам запо4нах леко да се 6а6кам  Shocked , то за нас е много рано о6те да мислим , ама толкова ли е стриктно в тука6ните у4или6та.
Аз исках и да питам по запознатите, как стои въпроса с детските градини (матернел ,дано не баркам ) от кога е записването,какъв е режима на децата,дали мога да си я взема на обед или е по цял ден.то това 6те за следва6тата година.Предварително благодаря   bouquet

За държавните градини звъниш в кметството и там ще ти кажат какво, кога и как, по райони са и без основателна причина трудно ще си смениш тази към която се падате. За частните директно в училището става записването, райониране няма, затова са алтернатива ако държавната не ти хареса. По принцип е през юни, но според ситуацията може и през самата година. Но са с учебна година и ваканции също като големите, тоест от септември до началото на юли. На обяд можеш да си прибираш детето, стол се заплаща отделно и не е задължителен. Първата година могат да ходят само сутрин, следобед така или иначе спят в градината.
Сигурно те шашнахме с това надписване на моливчета (и гумички! и четки! #Crazy), няма страшно, не са толкова лоши, малко педанти при нас, но в рамките на поносимото. С цел да не се губят и разменят нещата е.

# 713
  • Мнения: 847
Здравейте и от мен ,
от няколко дни се каня да пиша от солидарност към Мария К ,че миалата само се разписва  Hug....но от това хубаво време не ми остана време  Laughing
Нашата ваканция мина супер .
Посетихме Португалия подобаващо ,успяхме да идем до Лисабон ,Синтра,Назаре,Обидос,Лагос,Албуфейра ,Виламура и голяма част от южното крайбрежие ,починахме си , почерняхме ...Това беше първата ни част ... Laughing
 Втората част мина в семейна идилия и разходки в Северната част на Португалия...и незнам дали Роца,Мария К или аз водя класацията по многобройност на хора в една къща и на разлика в поколенията ...но беше в крайна сметка интересно , и забавно ...и тази година по- сплотено ...децата се наиграха на воля с братовчедите ,португалският вече  им е като френският и бг ...
В едно хубаво място си направихме среща с едни хубави хора, с една чаровна и възпитана девойка  Hug Heart Eyes...семейство Ротцеви са страхотни   Peace ,а Камбанката е много весела и срещата ни мина интересно ,смешно и приятно . Grinning Роца чакам обещаните снимки като ти остане време ...
Не успяхме да посетим всичко запланувано от мен ,но реших да оставя и за догодина ,и да се възползвам максимално на оставащата част от ваканцията ни.
Гледам за училище си говорите ...аз имам един ученик в ГС и един в ПС .. Laughing...Този в ПС е наистина малък и го пускам със смесени чувства ....ама като няма ясли така ще е...пък ще видим до къде ще я караме ...по принцип само до обяд в началото ,уж е готов и отива с голямо желание ...но да видим ...
Баткото нещо хич не му се тръгва на училище ...повечето от неговите приятели са сменили жилището и съответно и училището и на него не му се тръгва ...хубаво му е да е във ваканция... Laughing
Утре ги викат в различни часове малкият в 10,30 ,баткото в 15,30...и то за по час...та така .
Хайде пожелавам ви успешно рантре утре и успешен финал на работната седмица . Hug

# 714
  • Мнения: 1 194
Щрумпфет, добре завърнала, се и благодаря за солидарността WinkТвоят малчо не е и още много малък за училище, нещо обърках сметките?
Вашата градина май наистина е особена-чак в 15,30...Ние в 8,20 трябва да сме там...след алко отивам да ги будя Laughing

Дари, не са никак строги, не се шашкай чак. Това с надписването си е по-скоро анекдотично, това да им е .
Както ти е казаа Пантад, в кметството по местоживеене има отдел Affaires scolaires при нас се казва, те ще ти кажат как стоят нещата. Първата година може само до обяд да ходи Peace

ТО, успех на голямата ученичка.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 10:02 от Мария К.

# 715
  • Мнения: 1 909
Айде, да е лека учебната година! Пличнахте ли вода пред учениците? Grinning   

При нас, слава богу, няма такива надписвания на разни работи. Поне засега де, ще видим какво ще кажат на родителските срещи, че всеки учител си има собствени виждания.

  Първото ново изискване засега в матернела  е да не ходят с рокли, защото имали спорт всеки следобед. На Мирянка никак няма да й хареса -  голяма е фръцла и все с рокли иска да ходи, всеки ден с различна (но розова)


Боби, какво сте я омотали? Много добре звучат мерките на бебката

ТО, отдавна не се беше обаждала! Ще е интересно да разкажеш за лицея

# 716
  • Мнения: 3 241
Успех на всички започващи в градини, училища, колежи и лицеи или май предимно на техните родители   bouquet
Ще се възползваме по-нататък от вашия опит.
Щрумпфете, много малко твоето момче Sad Тъй като Моника е родена януари, ще тръгва на градина чак на 3 години 7 месеца

При нас крешът върви добре - Моника харесва асистант матернела и аз съм спокойна.
Вчера дори бях малко в големия град (колко беше хубаво и слънчево) за да се видя с шефовете от бившата фирма, които ми предлагат пак да работя за тях, ама да видим дали ще се договорим, че пак за СДД ми говорят   Crossing Arms


# 717
  • Мнения: 1 224
Привет на всички, леко учене на учениците!  bouquet
На нашия ученик съм му подготвила точно 3 рантрета  bowuu Днес тук, след две седмици в Бг и на пролет в Япония, където учебната година започва на 1.4. Тоя трети клас три пъти ще го почваме, дано веднъж само да го завършим  Laughing
Мен ме налягат преселнически грижи и може да се потуля скоро, ама ще ви наобикалям...няма къде другаде "да се приютя" както се разбра...
На всички лека аклиматизация след ваканцията   bouquet
Боби много ти е добре куклата.Аз също си бях харесала Леа за момичешко име  Peace Да я цункаш от мен!

# 718
  • Мнения: 628
Чумби,
аз съм се омотала, че къщата е като след бомба ... но лека полека ще се понареди Wink мъжа ми е от 8 до 8, нощем помага, аз обаче не сколасвам с гладене и той ходи по тениски на работа (вместо с ризи Joy ) но това е положението. Беба прогресивно си наддава, но яде само по 60 мл, като се излъже да смукне 90, давам банкет Wink сменям около 20 памперса на ден, много пищи като се напишка. Правихме изследвания - няма възпаление, просто е по-чувствителна, сменихме 5 вида пемперси ... нощем си го държи, ама денем е ужас - тамън да хапна един залък и айдеее.
За кърменето - цедя по 15-20 мл дневно и това е...нЕма нищо ;-(

В събота мислим с моя мъж да се занесем до Ница, има много хубава руска църква Wink обаче дЕдо поп не може да прочете една молитва на бебелина, защото бил сутринта в Сен Рафаел, видите ли...в 17:30 ако идем - можело. Така че на туризъм ще го ударим Wink

# 719
  • Мнения: 847
Здравейте отново ,
Мария К и Ивенце -да ,малкият е на 2години и 2 месеца...но го взеха ....и да ви кажа днес гледах списъка в неговата група -ами той изобщо не е най малкият ....на мен днес сърцето ми се сви и чак ми се плачеше ,как ще го пусна Cry ...но той си е свикнал от яслата в БГ и много добре мина всичко  Peace....само се притеснявам как ще се оправи с ходенето до тоалетна ,че понякога забравя и се изпуска ,но ще видим утре ....пък ако не стане ,ще си го гледам в къщи бебока ... Grinning
Днес нашето рантре беше по групи и часове ....та малкият сутринта в 10и половина ,баткото следобяд ...аз ви бях казвала за нашето училище ,че е с различен режим ...така и неразбрах защо ,ама карай  Laughing...Останах изненада в класа на баткото - госпожата каза ,че всичко е надписала  (дето се питах какво надписвате  Grinning)...и ние освен една празна трус нищо друго не трябва да носим ...Баткото тази година ще ходят на ледена пързалка и на басейн ,а дребният за сега ще го оставям само сутрин и на обяд ще си го взимам ...
Боби ,девойката ти расте добре . Peace..а за чувствителната кожа знам какво изпитание е ...имаше едни памперси за чувствителна кожа ,ако не пробвай с био ,има много марки и модели ....
Да ви се оплача Нант е напднат от комари ooooh! ...целият град ...даже в центъра ...вървиш си и току някой комар те ухапал ...ужасно е ...,а за парковете и площадките да не говорим ...днес установих ,че баткото е нахапан докато е играл на двора в училището ....утре сутринта мисля да го намажа целият ...зе при нас е 30 градуса и те утре ще ги изкарат навън да си играят ...Върхът е ,че кметството нищо не прави ...изказаха се ,че били комари от Женски произход  Mr. Green,и идват от реката и не разпространявали болести Shocked ...ама е гадно като хапят все пак ...поне да бяха напръскали ...ужас ...
Хайде оставям ви ,споделете как е минало при вас рантрето ...
Ивенце ,стискам палци да получиш желаният от теб договор . Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт