КГО 2008 8-ма част

  • 27 556
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 110
Ябълката наистина е киселинна, за това я редувам с моркови и краставици. Но пък не е толкова страшна, има подходяща текстура, която почиства зъба, а киселините и предизвикват отделянето на слюнка, която неутрализира действието и. Все пак гледам да давам и водичка след 15-тина минутки.

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 09:38 от Ариана

# 61
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
http://cecidr.snimka.bg/maternity/2010.471966.18248133
Ето малко пресни снимки и от нас.
Много обичам да гледам снимки на бебчовците.

# 62
  • Мнения: 817
Здравейте, момичета! Мишето тия дни е доста кисела, но се оказа, че е от избиващо зъбче. Давам й по малко Chamomila vulgaris и се успокоява. По този повод искам да ви питам дали може да има връзка между показващото се зъбче и обрив в областта на пелените? Направо много пъпчици са й излезли, а вече много рядко се зачервява.

Съни, дано скоро разрешите проблема със зъбките, направо й съчувствам на Весето.
Трикс, благодаря за хубавите думи  Blush
bidapet, приятна почивка ви пожелавам и като се завърнете да пуснеш някоя снимчица  Wink
Ели, много ти е сладка госпожицата и с какви прически е само ...  Hug А моята госпожица нищо не дава да й сложа на косата. Днес вече ми се показаха и снимките на малкия ви мъж - бонбон и половина  Hug
Софко, като видях снимките на Вики направо не можах да я позная, толкова се е променила. И каква красавица е станала, да я изпапаш Heart Eyes
Арианка, какво му е на зъбките на малкия?
Цвети и твоята принцеска е много пораснала, а какви красиви очички има само, хубавелка голяма. Hug

За детските градини - в тази, която искам да я запиша приемат 5 деца, а Мишето е на 11-то място. Според вас има ли някакви шансове на последно класиране да я приемат?

# 63
  • Мнения: 1 020
Сев когато им излизат зъбчета и им се изостря урината Sad Та може за това да се е обринала Sad
За класирането не се знае... ако искаш дай линк км градината, в която кандидатствате, за да добия представа Simple Smile А иначе сега са включили в системата % шанс за влизане Simple Smile
А за прическите и връзването... нямаше на къде да ходи... аз всеки ден си я връзвам, в началото се дърпаше, но сега вече свикна... ако не даваше с ластик щях да я офъкам... не може косата в очите  Naughty

# 64
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
За прическите - единственото, което търпим без протести и опит за махане са фибички, което си е някакъв прогрес Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 2 110
Арианка, какво му е на зъбките на малкия?

Кариес на ранното детство  Sad
За сега са покафенели под венеца точно, опитваме се да задържим на това положение колкото може по-дълго. Следващия етап е падане на емайла и "изяждане" на зъбчетата до венец...направо не ми се мисли  ooooh!

Наде, видя ли тази тема? Дано успеете.

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 09:39 от Ариана

# 66
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте, момичета!

Наистина не сме пускали скоро снимки, всички ми се виждат много променени и пораснали. 

И аз като Софко казвам, че с две деца е много по-лесно. Дали от опита ли или от организацията?! Забелязвам, че наистина с Краси се разбираме повече, от колкото с Вали навремето. Вярно, че децата са различни, но сигналите, които дава са ми ясни и не се чудя, какво иска. Даже и обратната връзка е разбираема. Тези два дни обаче нашия татко все работи до късно и ми се налага да се справя и с двамата, което си е изпитание! За мен не остава време нито да вечерям, нито да се измия.. лудница! Когато заспят и двамата вече прегърнати и доволни идва моя час .. към 23 ч.  Grinning  Обичат се, пазят се.. много съм доволна, че няма ревност при тях.

Ох, тези зъби са ми най-големия ужас! Няма ли профилактика за малките? Едно време даваха флуорни хапчета, но сега има противоречиви мнения за тях. В яслата на Вали им даваха и флуорно мляко, вода с флуор и ако родителите нямат представа и добавят и други флуорни препарати (паста за зъби дори с флуор) и се получава предозиране - също опасно. Като се замисля май не е подходящо щом пастите за зъби до 4год. са безфлуорни! От друга страна пък педито ни е препоръчвал Зимафлуор на капки за профилактика.. това пак на Вали, за Краси не е казвал!

Ето го и моето бандитче:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=123874&l=e94b2184d8&am … d=100000649214451

# 67
  • София
  • Мнения: 2 110

Ох, тези зъби са ми най-големия ужас! Няма ли профилактика за малките?

Има, как да няма  Wink. Ако вярвате на флуорната профилактика - има все още Зимафлуор в аптеките. Аз лично съм с особено мнение за флуорната профилактика, даже от нас съм изхвърлила всичко флуорни пасти и ползваме такива без.
Иначе - давайте на децата храни, богати на минерали - козе сирене, кълнове, сурови ядки. И храни почистващи зъбките след всяко хранене - краставици, моркови, ябълки...

# 68
  • Мнения: 817
Ели, да ти кажа днес Мишето е по-спокойна (защото зъбчето изби вече) и зачервяването значително намаля. Така че явно има връзка.
Иначе за детските градини на първо място ни е 2 ОДЗ Звънче. Според системата има 14 % шанс за прием. Ето я самата детска градина http://www.zvunche.hit.bg/diasla.html

Ариана
, дано намерите начин да спрете или поне да забавите този процес. Аз съм с доста болни зъби и знам какво е да имаш проблени със зъбите.

За прическите - аз два пъти й режа бретона, но вече и отзад косичката й беше станала по-дълга и изглеждаше вечно рошава, та вчера я заведох при моята фризьорка и я подстригна на черта. Много й отива новата прическа, но още не мога да свикна с нея.

# 69
  • Мнения: 1 020
Сев то Триадица май е лудница  ooooh! Но сте в сравнително малка гранична група, но пък се борите за 1 място, дано не дойде някой с много точки преди вас Sad Следи редовно как се движат нещата Sad В 43-то ще имате по-голям шанс, около 50% май  newsm78 то системата ще изчисли де Simple Smile Щом таткото ви е в образованието лесно минавате в малки гранични групи Simple Smile

# 70
  • Мнения: 217
Привет, момичета!
Сев, и аз мисля, че имате шанс за яслата - все пак 6 места не са чак толкова много, може да запишат част от децата в други детски градини или просто да не ги пуснат, стискам ви палци....
За зъбките Цвети напоследък хич не иска да ги мием, стиска устата и не дава... Още не съм я водила на зъболекар, но мисля покрай кака й сега да я заведа и нея... Я кажете който е водил децата на зъболекар как се държат там? Чудя се как може да я накара зъболекарката да си отвори устата..... ама сигурно тя си знае, де... Не давам никакъв флуор, нито на малката нито на кака й едно време... За каката бях питала педиатърката и тя ми каза - както искаш, не съм нито за нито против.... и аз не й давах. Сега за малката нищо не е казала...
Ето ви и малко нови снимки (нещо много бързо ми се запълват акаунтите, та имам нов Simple Smile)
http://picasaweb.google.bg/Megche772/2010#

# 71
  • София
  • Мнения: 2 110
Мегче, заведи я с каката, но само с опознавателна цел - да види зъболекарски кабинет.
Специално с Калоян - нашата зъболекарка предварително знаеше какво е положението, беше си решила какво ще ни изпише, но искаше да го види, за да се убеди, че говорим за едно и също нещо. Следователно като отидохме на зъболекар тя само му погледна зъбките без да бърка с инструменти, без да пипа. Калоян успях да го "метна" да си ги покаже, използвайки долна хитрост  Embarassed hahaha. Една седмица преди това репетирахме как прави тигъра (оголваш всички зъбки и правиш "хррррррр" - колкото може по-котешки и по-забавен звук). Постепено и той взе да ме имитира, та на зъболекарката с удоволствие показа новата си магария - как прави тигъра  hahaha
Остатъка от посещението мина в сядане и слизане от стола (прегледа не беше на стола, за да не се стресира), включване и изключване на бормашинката, пръскане с помпата за вода, оглед на фонтанчето (плювалника), святкане и гасене на лампите и т.н. Всичко с цел да му се види забавна тази игра и да не се страхува после от звука на машината. Разбрахме се, ако няма друг проблем преди това, да го заведа пак след 4-5 месеца, за да си поиграе пак и да свиква.
Хубава тактика, ама ако не дай си боже се стигне до правене на зъбче - не мисля, че ще се даде без бой. Просто си е много див и не дава нищо да му правиш - не дава да му мия зъбите, не дава да ги мажа след това с лечебната паста, не дава да го реша, не дава да му почиствам носа, не дава даже да му мажа с кремче бузките  ooooh!, в чудо съм се видяла!
Та такива ми ти работи...

# 72
  • Мнения: 217
На 17 май имаме час с каката, така че мисля да я взема и Цвети..... Тази хитринка ми хареса, почваме да тренираме и да учим и тигъра сега.....

# 73
  • София
  • Мнения: 183
В страхотни малчугани са се превърнали октомврийчетата  Simple Smile

Ето малко снимки и от нас:
http://picasaweb.google.bg/mihaelakonstantinova/1003#

# 74
  • софия
  • Мнения: 21
Млечта как сте...който се е върнал на работа май хич няма време за "другата работа"(ваканцията свърши  Wink)

По-скоро си почивам, когато съм на работа. Не знам за другите работещи майки, дали защото не ме вижда по цял ден, но като се върна от работа, направо е залепена за мен и не признава никой друг.

Снимки и от нас:
http://picasaweb.google.bg/mlechta/nqoYaF#

Общи условия

Активация на акаунт