КГО 2008 8-ма част

  • 27 519
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 5 193

АБе Тони, Момо всъщност какво яде? Имам едно съседче, което наистина нищо не яде, примерно сутрин изяжда две лъжици мляко, на обед една хапка хляб  и нищо не ще друго. Така ли е Момо?
....  Laughing точно така е, три лъжица са му много от което и да е ..., цяла филия хляб ще му приседне...кълве като пиле...
Със солетите и бисквитите е на моменти-ту иска, ту не , преди хапваше от кифлите,дето ги правех-сега само гризва крайчето и оставя...същото е и със сандвичите....Айрян-цяла чаша не може да изпие....

Аз предупредих лелите, да не се притесняват, знам си го какъв, ако иска да яде-да яде, не нося нищо в яслата допълнително,т.е. любими храни, че да не стои гладен. По-добре да стои гладен...ще издържи два-три дни,после сам ще пита къде е тенджерата... Simple Smile

Честно казано повече от година е така, ами...претръпнах, много се измъчвах...ама то...след толкова опити и все нищо и нищо...ами да стои гладен...
Кухни -всякви, домашна храна-всякаква, хранене с други деца, украсявам филийки хляб като човечета, пасирам плодове, цедя сокове....
Ееее, то такова глезене няма на света...Мен също ме хващат нервите... Tired
Но знам,че ще прояде....и то яслата ще е мястото.

Шивани, пита за конструкторите-ние имаме 3 от серията Duplo, новия също е от там, пазарувам от My Toys и Amazon, цените са най-изгодни..Който и да избереш, ще ти хареса, самата серия е за по-малки деца и няма онези неописуеми същества

# 736
  • София
  • Мнения: 368
Честит рожден ден на Алекс! Еличка, да ти е жива и здрава рожденничката, много търпелива и отговорна кака да бъде Hug
Честито и на всички пораснали дечица!  Hug
Рали, честита дъщеричка bouquet
Моята Рая ходи на ясла втора седмица, миналата седмица беше болна и не е ходила.....ама сутрин е голямо реване просто. Със ставането и се лепва за мен, иска да я гушкам и да я нося на ръце, само аз никой друг....даже на ръце се носим до яслата  ooooh! Аз говоря ли говоря колко ще е весело при дечицата, как добре ще се забавляват, ще играят интересни игри, ще пеят песнички.....нооооо тя не иска и да чуе.
Иначе много бърбори....страшна смешка е Simple Smile
До скоро надявам се, че почти не ми остава време....ех, ако денонощието имаше 25 часа

# 737
  • Мнения: 1 020
Момичета благодаря ви много за пожеланията  Heart Eyes

Почерпете се за здравето на моята малка принцеса  Heart Eyes

Искам да честитя и на Йо на Невидимата и Вики на Miss Fairy! Да растат здрави и щастливи дечица и да са радост на мама и татко Simple Smile

Днес сутринта събудихме Алекс с песнички и мнооого целувки. Тя от своя страна много се зарадва и цяла сутрин беше весела и само показваше как ще си духне свещичката на тортата Simple Smile В яслата е влязла нахилена и е носила част от почерпката (соленки във формата на рибки, като от Макси Микс) и е викала "Либииии, либииииии"  hahaha Като на пазар  hahaha

Сиси браво за агенцията, винаги е прекрасно, когато нечия мечта стане реалност  Hug
Малкия още подкашля и аз съм се притеснила и се чудя какво да правя  ooooh!
Оставям ви, за да се поразшетам :*

Последна редакция: пт, 01 окт 2010, 13:11 от Elichka_mama

# 738
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Elichka_mama честита ти рожденничка, да е жива и здрава и много, много щастлива. Да се оправя бързо малкото мъниче!

Сиси много се радвам за теб! Винаги съм си мечтала да работя в такава агенция, да изработвам покани със снимките на младоженците, украсата ... размечтах се.  Whistling

Сагата ни с гърнето продължава, както вчера имахме едно-единствено напишкване и то защото с малко закъсняхме със свалянето на гащите и пусна мъничко в пликчетата, така днес вече имаме цели 3 напишквания. Поне не прави локвички, пликчетата и панталоните поемат всичко. Но пък си ака в гащите. Скрива се някъде и дори после не обажда, разбираме по миризмата  Sick

А вчера бе голяма кушия. Кака и имаше представление в МОЛ-а, за набиране на средства за клуба по худ. гимнастика и гимнастичките си показаха съчетанията. Тя за първи път има самостоятелно съчетание, при това прясно-прясно, бе измислено същия ден и там го изигра за трети път и ми скри шапката. Малката стоеше пред тях и имитираше играта на каките. Треньорката я пусна да си поиграе и настана голяма игра с топките, насъбраха се кандидат - гимнастички. Като се прибрахме хапнаха и кака и заспа, а тя чак в 23 ч се предаде, при това даже не беше спала следобед.

Напоследък вечерните приспивания са малък кошмар, но и с кака и беше същото, приспиване по час и половина - два. Накрая аз заспала, а малката станала и отишла да издирва баща си защо още не е легнал  Rolling Eyes

# 739
  • Мнения: 217

Рали, честита ти малка принцеска, желая ви много здраве и усмивки в семейството, каката много да помага и да слуша Simple Smile

Това с една салфетка за всички сигурно е така, но замислете се как ги хранят.... Според мен една лелка сяда на масата с 5-6 деца и с една лъжичка ги храни всички.... Далеч съм от мисълта, че за всяко детенце сменя лъжичката...  newsm78. Цвети поне се храни сама от доста време...
Клеевата тинктура и сребърната вода са на особена почит в къщи... Клеевата тинктура я смесвам с физиологичен разтвор - 5 капки на 10 мл разтвор, а със сребърната вода промивам носа, пак разтворен с физиологичен разтвор. Капки отдавна не съм ползвала, те и не им действат, де...
Като гледам и други се оплакват от агресивността - Цвети е станала голяма побойничка, само да не стане на нейното и замахва, удря, пищи докато не й се даде играчката или не стане на нейното.... след като й мине отива да се извинява и да целува... Кака й не е била такава....
С гърнето сме до никъде, след сън върши нещо, но сама да си каже няма шанс все още....
Много говори, повтаря всичко и е много смешна, повечето неща се разбират...
Много трудно се приспиваме, ако съм аз, иска само да я гушкам, не иска да ляга, не знам какво й става... през нощта много неспокойно спи, буди се, мрънка, плаче, предполагам, че си преживява нещо, ама всяка сутрин съм  Crazy... Добре поне, че кака й спи непробудно и нищо не чува.

# 740
  • Мнения: 1 020
Ехеее, 50-та страница, ние сме си за нова тема Simple Smile а и новия колаж ни е до никъде  Embarassed

Искам със закъснение на честитя РД на Вероника на Клото и Сашето на Мам79  Hug Да са живи и здрави двете принцеси и само напред и нагоре да вървят!   bouquet

Трябва и аз да въведа клеевата тинктура и сребърната вода... от къде купувате първото?
Алекс, да не кажа голма дума, но вече и напук не се напикава  Laughing Откакто е на ясла доста често взима лигавник и си го слага, преди беше готова да ме одере жива ако посмея да й сложа лигавник. Та слага си го и си яде сама. Аз винаги съм я подтиквала сама да се храни, сипвам си й отделно и й слагам прибори. Започнала е да се храни по-добре и уверено самичка откакто е на ясла, явно си й е по-удобно там, защото са си на ниски маси. На нейното столче така и не свикна да седи, та седи на нашите, понякога й слагам възглавница, за да й е по-високо Simple Smile
Друг напредък май не съм забелязала  Whistling Говори повече и повтаря повече, но не знам от яслата ли е или от порасването.
На рождения й ден умрях от смях, когато трябваше да духме свещичката Simple Smile След като цяла сутрин повтаряше как ще духа свещичката, като дойде момента взе че се облегна назад, взе си сокчето и почна да си пие и гледаше наперено дечицата, които се бяха надвесили над тортата и само я чакаха да духне, за да могат те да духнат. Аз викам, духайте не я чакайте, а другите... Неее нека Алекс първа... не знам откъде децата извадиха това търпение да я чакат Simple Smile Накрая им казах да действа, че явно не иска... и така и не духна нито един път, а палихме свещта поне 6-7 пъти  Crossing Arms
ииии голям инат това дете Simple Smile
Получи много подаръци и после само повтаряше сочейки всеки от подаръците, "Леля купи, Тани купи, Димо купи, баба купи" Помнеше точно кое от кого е.  Crazy

Момичета хайде да запазим клубче за ноември като минат всички рожденици  Whistling

# 741
  • София
  • Мнения: 183
Честито, честито на нашите порастнали октомврийчета и на техните щастливи родители!  Hug Още много пъти по хиляда прекрасни мигове с нашите съкровища!  Simple Smile

Ели, клеева тинктура купувам от Ремедиум, сигурно има и по другите аптеки. Д-р Михайлов (хомеопата) дава препоръчителна доза за профилактика 1-2 капки за всяка година живот, т.е. 2-4 капки за нашите деца, разтворени в сок примерно. И ние я почнахме, та дано леко изкараме зимата. Ще я пием до март.
А сребърната вода как я давате? Аз имам, но я ползвам за друго, цена няма. На гладно ли, какво количество за децата, разтворена ли...?

И аз съм ЗА клубче. Въпреки че ако го бяхме организирали до сега сигурно повече деца щяха да дойдат. Ноември сигурно ще има липси по медицински причини. Ние ако сме здрави ще дойдем.  Peace

# 742
  • Мнения: 217
Клеевата тинктура я има по аптеките, аз лично давам по4-5 капки в сока всяка сутрин, а сребърната вода не съм й давала да я пие, само й промивам носа. А съм чувала, че се промиват и очичките с тампонче, напоено с нея, защото през очите и каналите влизат също много вируси в организма... Преди и след градина се прави това, така бях чела някъде....
За клубче и аз съм навита, миналата година покрай този свински грип не посмях да дойда, дано тази година да сме здрави...   bouquet

# 743
  • София
  • Мнения: 183
Да, сребърната вода става за промиване на очите. Аз така се запознах с нея. Преди сондажа на окото Мишето разви някакви гъбички в окото, за което традиционната медицина беше безсилна в онзи момент (беше малка, за да пие лекарства против гъбичките). Та с промиване с тампон със сребърна вода до следващите изследвания ги бяхме преборили.

Хайде, давайте идеи за развлекателни игри и занимания за децата през дъждовните дни! Мен в студа и калта не ме влече да се мотая по улиците. Изредихме всички играчки в къщи, редим пъзели (ама от тези с картинката под тях, че другите незнаем какво да ги правим  Laughing ), разглеждаме фотоалбуми, книжки, гледаме филмчета (което не ме кефи, но поне костенурката Франклин е малко по-възпитателна от безсмислените "детски" филмчета с побоища, неподходящ речник и не особено смислен сюжет), разиграваме сценки с фигурки на животни, оцветяваме книжки....а денят е толкова дълъг, че се изчерпвам откъм идеи. Надявам се на РД да й подарят много играчки, че зима иде  Mr. Green   

# 744
  • Мнения: 1 020
Благодаря ви за инфото на к. тинктура Simple Smile
На нас приятелка ни даде пързалката от дъщеря й. Сега тя е инсталирана в хола и малката се пързаля... все по-рядко да си призная Simple Smile Иначе редим от дървените пъзели, много обича да строиме кули от всякакви конструктури, обича да танцува на музика, пеем (аз грача тя мънка), пише по листа, има си от тези "дъски" с магнит... как да обясня... http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.5137 Такава, като лилавата, но не същата, по-обикновена, подарък й е. Четем книжки, напоследък се заслушва повече Simple Smile Книжки с пъзели. Ох... не знам какво да ти кажа... тази неделя ми се видя адски дълга, а Мишето не ходи на ясла  ooooh!
АААА и кубчета много обича, хем реди (аз ги редя) картинките, хем строи кули Simple Smile Правим различни упражнения... даже все се опитвам да засека йога за бебета по Фиеста ТВ, но все не успявам... искам с нея да правим разни неща от там. Също си играем в нейното легло. Тя ляга и се завива през глава, а аз почвам да я търся, после обратното и общо взето накрая се хилотиме само и се завиваме една друга Simple Smile (малко е опасно Алекс едва е разби веждата на Сашо единия път като му се метна, но пък Мишето не е толкова буйна), играем на "Балона се надува" и тя може доста време да се върти, чакайки заветното "пук" и да тупне на земята, досега все аз съм спирала играта. Също я въртя напред назад Simple Smile Готвя я за космонафт  Rolling Eyes Храниме, приспиваме, сресваме, изпишкваме и т.н. бебето й.....
Колко неща изредих и още има, опитвам се да я въвличам в домакинската работа по такъв начин, че да не скучае докато аз си мия чиниите или вършея с прахосмукачката например.

# 745
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Майли, свеки онзи ден купила на Момото пластелин и моделин, като към тях има фигурки за отпечатване...Мислех,че няма да му е интересно, обаче като му направих змия, човече, геврече, самолет(две успоредни пръчици и една перпендикулярна  Laughing ) много му се радваше

Малко мирише на лошо , но поне не цапа...а взехме най-обикновен...

Друго не се сещам,ти си изброила почти всички игри, МОмото има гумени ботуши и яке за дъжд, ние вкъщи не стоим, но сега и яслата помага доста, поне сутринта е там на забавления, само следобедите търсим какво да правим....

Майли ,сега се сещам...онзи ден правих кифли и Момото много му хареса да точи с точилката, да разтегля тестото..може да пробваш с Мишето да готвите, тя поне е жена  Laughing , или да украсите онези мъфини в Пикасата... Sunglasses

# 746
  • София
  • Мнения: 183
Много сте отзивчиви, благодаря за което!  Hug За мое съжаление всичко от гореизброеното сме минали. Тони, отдавна видяхме сметката на един сет Play Doh (май така се пишеше  newsm78). И гумени ботуши и яке за дъждовно време имаме, ама аз пък нямам нерви да седя в такова време навън. Еми, освен вече измисленото, ще ходим и до близкия детски клуб, поне с деца да играе. Има някакви месечни абонаменти за по 2 часа на ден. Приемам още предложения.  Wink

# 747
  • София
  • Мнения: 2 056
Споделете моля от къде се сдобихте с гумените ботушки и яке?
Калоян, слава Богу, се занимава самичък - играчки, коли и т.н...рядко търси моята компания. Събираме ги със снаха ми, нали си имаме братовчед със 7 месеца по-малък, двамата са неразделни.
Майлили, а защо не я пуснеш на някоя частна градина/ясла само до обяд? Или месечния абонамент в клубовете излиза по-изгоден? Мисълта ми е, че в детската поне ще се запознае с децата и догодина няма да и е съвсем непозната обстановката  newsm78
С гърнето както имахме 2 сухи дни, така в събота и неделя като бяхме на гости при нашите, падна тотално оливане. Още не мога да се престраша да махна памперсите напълно, когато не сме си у нас. Иначе трябва да нося и гъби и парцали по улиците. Вчера имаше само 1 фал. Абе ще свикне, ама сме много далеч от тези приказките "за 1 седмица свалихме памперса". Ами 3 седмици минаха вече  ooooh!!
И аз искам да честитя, макар и на патерици малките рожденичета на Клото, Невидимата, Мис Феъри и Мам79   bouquet

# 748
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Момичета, пуснах нова тема ...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=530509.new#new

Общи условия

Активация на акаунт