КГО 2008 8-ма част

  • 27 531
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • на Земята
  • Мнения: 174
Честито Рали ! Да сте живи и здрави!  bouquet Hug
Чакаме да разкажеш подробно .

# 721
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Рали, още веднъж-Честито, лесна адаптация и много спокойствие за всички  Heart Eyes
Честито на всички септемврийчета-рожденици,които минаха...Да са живи и здрави  Simple Smile

Бебоч, за агресията...ами не е задължително детето ти да е такова, както не е показателно,че като не проявява побойнически маниери,че ще е бито и пресирано...Децата са деца, но имат чувство за самосъхранение...макар че като го гледам моя мушмул как се пребива на ляво и дясно си мисля,че не е така...обаче много пъти действа адекватно при опастност за него..

За Момото- нали ви бях споделила колко е буен в игрите с другите деца-е, мина тоя период, сега се случва и момичета да му изсипват пясък по главата...но, аз все още не мога да преодолея това си чувство да правя забележки на чужди деца, като настане конфликт-хващам моето и го отделям, обяснявам и заигравам с нещо друго...

Съни...кураж и на теб,ти си като от желязо..Но както е казано, има хора,които не могат да издържат на това напрежение и работа, и такива като теб,които намират все от някъде още малко , и още малко ...сила...С баба или без пак ще се оправиш, просто си такъв човек, но пък защо трябва да ти е толкова трудно...Дано ти поолекне поне малко като родиш... Heart Eyes

# 722
  • Мнения: 1 020
Ралиии  Hug Heart Eyes
Секцио или не, важното е, че малката Рая е добре и вече си я гушкате! Може би малката те е изненадала и е тръгнала да се ражда преди да успееш да я обърнеш ти  Crazy Нали и Коко беше така и го обърнах с упражненията и накрая не беше секцио а предизвикано раждане... Но както писах по-горе не е важен начина, по който се е родила  Hug
Адаптацията е различно трудна при всеки, но скоро ще свикнете с новия член на семейството и ще се радвате на много щастливи моменти заедно!  Heart Eyes

Да взема и аз да я пробвам таз' клеева тинктура  newsm78

Утре сме на офталмолог и ще решим най-накрая дали да не направим операция на Алекс заради очетата. Мине не мине и се влошават и ходи с подути и червени очета, а всички мислят, че е с конюктивит Sad

# 723
  • Мнения: 920
Клеевата тинктура е много неприятна на вкус, очаквайте страхотна съпротива при прилагането и. Аз слагам една, две капки в топла вода и капя в носа. Много е гадно, да знаете, но има ефект. А сребърната вода може и да се пие, нали знаете, по чаена лъжичка на ден максимум. Аз му давам сутрин размесено със сок.
Рали честито, още веднъж, секцио, нормално, няма значение, важно е че всичко е наред. Да, боли секциото, много боли, мит е твърдението, че не боляло. Но резултатът е най - важен.

# 724
  • Мнения: 80
   Привет милички  Hug!
 bidapet, да ти е живо и здраво порасналото момченце!
  Рали и аз се притеснявах за седалищното прилежание на бебка, но тя взе че се обърна  Mr. Green! Важното е да сте здрави,кърма да има,пък другото ще го преодолееш.И на мен винаги големия ми страх е бил да не се наложи секцио, ама каквото такова сега.
  Ани, свързах се с акушерката,ако е на смяна и предценя че мога да стигна до Тина Киркова направо отивам.Имам и графика и се надявам да я нацеля, че иначе не ми се ходи там.Днес ще отида да разгледам родилното в Окръжна болница, че ми е на 10минути от нас.
  Вчера водихме Весето при д-р Константинов от частна очна клиника Ден.Тя при раждането получи отслабване на горните мускули на очите,при което като погледне в страни долния мускул избутва очите навътре и нагоре.Това се оправя само с операция, но още се чудя къде да я правим Rolling Eyes.Сега чух добри отзиви за няколко доктора в Токуда, а там работят със здравната каса, та може би след Нова Година ще минем и оттам.Все пак ще е под упойка и ми се ще да изчакаме още малко,казаха до 3 години че трябва да се направи операцията (която е рутинна процедура,а не някаква намеса с лазер или нещо подобно).Зъбите много ме тормозят обаче  Cry, пак почна да реве и да се държи за устата.Незнам дали е от пробиващите последни 4 кътника или е от това че не сме оправяли още кариесите на горните предкътници.Страх ме е да не направи пак някой гноен абцес, но мъчението и на стола е кошмарно,а сега точно не ми е до тези тежки емоции  Sad.После ще ми е по-трудно с бебка на ръце и без тати,ама ще видим какво ще правим.
  Аз взех клеева тинктура,защото в яслата ги бършат с една салфетка и съответно сополите са без спиране.Смесвах 20к. клеева тинктура с 20к сребърна вода в малко водичка и тя го изпиваше.Иначе в носа първо риномер,после сребърна вода и засега е добре.Дано я запазя нея, че Цеци и Алек изкараха гнойната ангина, аз кашлям като магаре и си викам ако сега тръгна да раждам няма да мога да дишам  Joy.
  Ох, а пък Весето е много агресивна, незнам защо така  newsm78.Само се бие,бута,шамари децата яко,незнам защо така ама умирам от срам.Ходи и си проси ядене,само да види че някой нещо яде застава пред него и започва да го гледа втренчено докато не я почерпят  Shocked.Само ходя по нея и пазя другите деца,говоря и ама дали ме чува не е ясно  Sad.

# 725
  • Мнения: 13
Ужасно е това секцио бе мацки, защо не казвате  Mr. Green

Казваме ве. Simple Smile И на мен първата ми реплика беше: "И хората избират това по желание?!" Аз затова пак ще се мъча за нормално, пък да видим дали този път ще ме огрее. Simple Smile

За порасналите мъници - да са ви живи и здрави и все така да ви радват.

Радо се поразболя нещо и сега кашля и се сополиви. Надявам се да се оправи до края на седмицата, че в понеделник по принцип трябва да е на ясла за първи път. Ще видим какво ще е положението.

Съни, Весето всява респект значи. Simple Smile Знам, че никак не е смешно. И Радо има моменти, в които уж тръгва да гали и после пляс, през лицето. Ще каже човек, че в къщи така сме го научили. Наказвам го да излиза от стаята, когато го направи и той стои и плаче в коридора. Рядко посяга, слава богу, но понякога по пързалките тръгва да бута децата, което си  е доста опасно. Новата мода е да се мята да прегръща децата. И обикновено се стоварва на земята, повличайки потърпевшия със себе си. Добре, че Ева е търпелива, че най-вече на нея налита.

# 726
  • Мнения: 206
Здравейте мамета, пораснали дечица и нови попълнения в октомврийският отбор! Бъдете живи и здрави! Изключително съм щастлива с щъркеловите новини, много красиви мигове в семействата ви момичета и многооо любов! Макар, че не съм писала от много време се старая да следя новините около вас! Благодаря ви за поздравите за нашият рожден ден, да ви се връщат. Причината поради която все по-малко намирам време за форумстване е че реализацията на моят проект сватбена агенция (надявам се да си спомняте) е вече реалност и слава Богу работим. Можете да разгледате снимки във фейсбук имаме страничка Студио Кажи"ДА", скоро и официалният ми сайт ще е готов, стига да намеря време да се потрудя и върху него ooooh! Малкият расте, ходи на ясла, чувства се добре там. За който има фейсбук (само там съм качила снимки от РД), може да ни види колко сме пораснали.
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1777714&l=27532be992&id=1037638168
http://www.facebook.com/album.php?aid=82962&id=1037638168&l=6120b31de2
sdelcheva съм там
Съжалявам, че така телеграфно, но ви желая хубав ден и весели рожденни дни! Heart Eyes

# 727
  • софия
  • Мнения: 21
Рали, да е жива и здрава Рая. Двете със Сияна да изпълват живота ти с много радост и щастие!

Честито и на всички дечица, които пораснаха с още една годинка. Мили деца, бъдете колкото палави, толкова и послушни.

# 728
  • София
  • Мнения: 285

Съни,
прочетох ти внимателно постинга ти
и накрая като ме напуши смях с Весето...
забравих какво щх да пиша ...хахаха

# 729
  • София
  • Мнения: 2 061
Бързам да се похваля, че току-виж информацията стане не-актуална до утре  hahaha, вчера изкарахме цял ден с 1 чифт гащи и нито 1 пропуск! Все още не ми казва, но не се и дърпа като го поведа към тоалетната.

Рали, честита ти втора рожбичка   bouquet, да е жива и здрава и много, много радост да ви носи  Hug
Аз пък съм доволна от моето секцио, много се дърпах преди това, но не съм имала никакъв проблем...но и в нашата болница на 2 часа обезболяваха.

Сиси, радвам се да те видя отново  Hug, някога и на мен ми се искаше да се занимавам със сватбени тържества, после ми се поохлади ентусиазма  hahaha. Вие в Хасково ли се преместихте? Юначето е много пораснало!

Съни, ако я болят зъбките Весела, нищо чудно, че побойничества. Мен, когато ме боли зъб ставам направо нетърпима.

Цвети, битката е тежка с гърнетата, ама с повечко търпение ще се оправят нещата  Hug, направо се чудя на себе си - откъде това търпение намерих да бърша чинно килима след всеки пропуск... ooooh! Трябва да го изперем преди да се зазимим, че миризмата ще е прекрасна като пуснат парното (тръбите минават по пода и ще нагрява прилично добре размазаните и уж посушени локвички).

Бистре, драсни два-три реда скоро пак   bouquet

И накрая, ако Неди и Майа четат тук - честит втори рожден ден на порасналите ви дечица  Heart Eyes Hug




# 730
  • Мнения: 80
  Ели, честит 2-ри рожден ден на Алекс   bouquet!Все така буйна,жизнерадостна и умна да бъде!Много да е здрава и да има прекрасно и щастливо детство  Heart Eyes!
 
  Абе мислех си и аз да не е от болката в зъбите тая агресия,ама нещо не ми се вярва  newsm78.Оня ден отидохме до МОЛ-а а тя дърпаше и щипеше всички наред, умирам от срам вече с нея.Като види бебе и веднага търчи да го гали, лошото е че при галенето вкарва нокти,скубе,дърпа  ooooh!.В яслата нося само памперс за обедния сън, че вече много ме дразнят.В къщи изобщо не се напикава,а там все напикани дрехи ми връщат или след сън пак и слагат памперс  Shocked.И ми викат,ама ти я слагай по-често на гърне да се научи  Laughing,те ме върнаха в 1-ви клас,пък аз да съм я слагала на гърне  Shocked.Пратих им я научена, а те.....
  Силве, липсваш  Hug!
 А и много други,защо не пише тоя народ  newsm78!

# 731
  • София
  • Мнения: 2 061
Еличка, честита ти рожденничка   bouquet Да е много здраво, весело и палаво момиченце и винаги първенец във всичко, както и до сега  Heart Eyes

# 732
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Еличка, честит празник на малкото ти момиченце..Да е жива и здрава и само радости да ви носи   bouquet

Арианка, браво на теб, браво и на Кокито  Heart Eyes ....Сега остава и аз да се взема сериозно в ръце. Лятото нищо не постигнах-освен локвите вкъщи, но сега от яслата ми казват ,че го слагат на гърне, той сядал-нищо не правел, но все от някъде се тръгва...

Макар че имаме напредък,или по-точно изостадък- казва ,чак когато е свършил работата и се държи за пампата....все едно няма да усетя по миризмата  Laughing ама айде...

Тая седмица вече са успели и да му пробутат лъжичка-две от обяда, труден човек е той с манджите, но лелите в яслите са видели какво ли не, не мисля че ще ги затрудни повече от това

А вече започна и да се уссеща къде ходим всяка сутрин...Тази сутрин, като го облякох и започна-първо "Нани", т.е. спи му се, дойде да се гушне в мен ,че и затвори очи...

После чу от Дисни канала,че почва Баку Уау(Мики Маус) и скочи, но като му казах,че тръгваме -да спира ТВто и се хвана за пампата-акУ,акУ...Проверявам-няма акУ..  Crazy

...хайде тръгваме- хвана се за корема, питам боли ли го-Да... Извадих от раницата една нова играчка...иииии .....край  Laughing, всичко изчезна-и акуто, и нанито и болките в корема...та стигнахме навреме и без рев..

Сиси, честито и на теб...дано имаш малко грижи и  много поводи за радости с агенцията  Simple Smile

# 733
  • Мнения: 920
Честит рожден ден на АЛекс, да е все така умна и палава и да бягат болестите от нея и от всички около нея  bouquet
АБе Тони, Момо всъщност какво яде? Имам едно съседче, което наистина нищо не яде, примерно сутрин изяжда две лъжици мляко, на обед една хапка хляб  и нищо не ще друго. Така ли е Момо? В яслата ще се научи да яде, гаранция ти давам, като гледа другите, че го правят и той ще започне да имитира. Нашия цар пък бил лакомника на групата, научил къде била кухнята и само там се въртял и викал - ам, ам, и дръпал лелите за ръцете. Сутрин изяждал по две порции за закуска. Най - чудното е обаче, че в къщи не иска и грам да хапне, не ще да яде и това е. Вечер не вечеря на практика, през уикенда, почти не яде, а в яслата не могат да ми го нахвалят колко бил ящен. Луда работа Crazy

# 734
  • София
  • Мнения: 278
Ето мееее  Grinning Съни  Hug

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА АЛЕКС!!! ДА БЪДЕ ВСЕ ТАКА ЧАРОВНА И УМНА, ДА СЛУША МАМА И ТАТИ И ДА СТАНЕ НАЙ-СТРАХОТНАТА КАКА НА КОКО!

И Рали така и не поздравих  Embarassed Мила, честита дъщеричка Рая! Пожелавам ти да изпълни дните ви с много радост и усмивки, да порасне здраво и послушно детенце, с много късмет в живота!   bouquet

Честит втори рожден ден и на всички останали октомврийчета, които пропуснах  Heart Eyes Забляна съм много напоследък, много неща са ми на главата, пък и одъртявам явно, та ....  Mr. Green

И Денислав май нашишкавя в яслата.... ама той и вкъщи яде непрекъснато... не е надебелял, той не се спира и си му трябва енергия, но отвреме навреме ме учудва просто с количествата храна, които поема  Shocked Сутрин яде там, на обяд - също, следобедна закуска редовно си искал допълнително. След като го вземем, въпреки че току що е ял, реве че бил гладен  Shocked В магазина редовно напада хляба, преди да сме стигнали до касата още  Crazy Естествено вечеря супичка някаква, после и на нашата вечеря налита   chef А да не забравяме и двете шишета АМ сутрин и вечер  Laughing Купон, не спира да дъвче  Laughing

Та Тони, дано и на твоето мушмулче му дойде апетита в яслата. Дай му малко време да свикне и според мен също ще започне да хапва повечко.

Съни, как така с една салфетка бършат всички деца  Shocked Направо не е за вярване! Тея са за страшен скандал, как може така!

Ани, даде ли ти някой паролка? Аз не я помня за съжаление, но ако си качила снимки, дай линк да видим джедайчето  Heart Eyes

Айде до скоро, отивам да работя  Wink

Последна редакция: пт, 01 окт 2010, 09:44 от sisilia

Общи условия

Активация на акаунт