~128~ На вкусен чай при наc се спрете - към Арабски свят  далеч се пренесете ~

  • 42 222
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9
Здравейте  Hug, аз от известно време ви чета, та сега реших да мина да се представя. Казвам се Мария Хаддад и съм омъжена за сириец християнин, Жозеф Хаддад, той е родом от един град Мармарита (намира се на някоко километра от крепостта Крак де Шевалие). Пет години съм живяла в Сирия, 2 в Мармарита и последните три в Дамаск, през ноември тази година по план трябва да се върнем за постоянно в Дамаск.

Това е общо взето за мен, говоря арабски, но с мъжа ми разговаряме на френски, тъй като се запознахме във Франция и той не знае български. Ние сега сме на почивка в Йордания и затова скоро може и да не се вясна пак, зависи от интернета.

Поздрави на всички  Hug, ще ми е приятно да си пиша с вас, макар че няма да съм особено редовно присъстваща.

# 76
  • Мнения: 468
Привет принцеси.  bouquet

Кафенцето моля:


Ахлан  у сахлан на новодошлите.  bouquet

Мария, и моят съпруг е от Сирия. Харесва ли ти там, на мен много. Като съм на разстояние и ми липсва. Засега не сме се ориентирали дали ще живеем в Сирия защото половинката си продаде имотите и си купихме дом тука. Но пък то всичко се продава, ако ни стане невъзможно да търпим без Сирия може да направим замяна. Peace

Сега снимат в Сирия нов сериал - Клеопатра (фараонките Wink), ролята ще се играе от Солаф Фауакхержи



Никито, не думай, ние с баткото ходим двамата, че и сестрите го държат, как ще му взимат пробата незнам, толкова страхливо човече...Ама на майка си прилича, мен ме гонеха по коридорите на училищто за ваксини. Mr. Green

сафар
, полчи ли чаканите документи? А сс болничните нова драма се разразява. Снощи паднах от смях като четох коментарите на хората за новото предложение. Вече на геноцид избива всичко. Rolling Eyes

Дуа, добре ли сте, здрави ли сте? Hug

Айа, работата как е? Ех, тези шеихове, ама 35 къщи, 35 милиона. Laughing Няма ли да ни дадат по една, викам и бе това всички арабски организациии трябва да ми връчат (ине само на мен Wink) медал за бурната защита, която им оказвам по всички фронтове.  Hug

Ве, незнам, води преговори, аз без кон няма да дойда. Crossing Arms

Гуш гуш на всички. Hug

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 11:14 от amal

# 77
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Здравейте, красавици  newsm51

maria.hadd , добре дошла и тук. Надявам се да ни посешаваш по-често. Твоите разкази са много интересни   bouquet

амал, дано не ти се налага да пътуваш и днес, защото запълването на дупките ще продължи и днес. Ама как да работят през почивните дни хората, като трябва да им се плащат извънредни  Mr. Green
А за болничните - поредната измислица. Който е наистина болен ще е ощетен, а който си взима болнични, за да изкара нещо допълнително, ще ми е все едно-все ще има полза.

Лили сигурно се пресели на нов остров  Simple Smile
А Айа няма време от многото работа. Все пак не се преуморявай  Naughty
Сафар, пребори ли се с нужните медицински. Моята лична лекарка се справя много бързо с тези неща- пише, подпечатва за всички специалисти и готово  Mr. Green
Дуа, къде се загуби?

За всички

# 78
  • Мнения: 9
Един поздрав http://www.youtube.com/watch?v=oIMya_RbT5c&feature=player_embedded

amal, ако не ми харесваше, нямаше да живея там. Особено си спомням след първото ми връщане в България, София ми се стори толкова сива, мрачна и грозна. Ние сега ще купуваме къща там, но все още се чудим къде в Дамаск, защото ми се ще да е по-скоро в някакво предградие, с голям двор и т.н.  newsm78. А това, че си е продал имотите не трябва да те притеснява, винаги можете да се преместите  Peace, то там като ги гледам как усилено си строят къщи и то не някакви богаташи, явно не коства толкова много.

# 79
  • Мнения: 24
Привет принцеси от ориента.
МАРИЯ ХАД добре дошла и тук   bouquet Твойте разкази са много интересни винаги.
Момичета имам едно питане - ако хибиби иска да дойде тук какво трябва да направи той и какво аз. Да дойде за няколко дена - като на екскурзия,обаче не с група, а сам. И трябва ли аз нещо да правя. Или ще е по-лесно да дойде с организирана група за екскурзия  newsm78 .
На всички принцеси  Hug

# 80
  • Мнения: 427
                    Здравейте мили мои принцеси ! Hug
        Мария Хад-добре дошла и от мен   bouquet
        Никито - аз не мога да ти помогна с инфо , но пък ще ти пожелая
        желанието ти да се сбъдне.Дано хабибито ти успее да стъпи на БГземя. Praynig
        Алверка Hug  bouquet
         Амалче - мерси за кафенцето,добре ми дойде след този изморителен
         ден. Ако някой ден си купите къщичка в Сирия , ще отделиш ли една стаичка , за неканени
         гости като мен. Laughing И ти обещавам, да направим всичко възможно да те уредим със един
         арабски кон  Party
         Сега да споделя своето притеснение . Преди малко се върнах от Варна , с малкия бяхме на
         преглед. Вече имаме дата за операцията , другият месец / само да не се разболява  Praynig /.
         Знам че такива операции не са тежки , но аз се притеснявам.Защото за първи път детето ми ще
         преживее операция , а и упойките ме тревожат.Ще се моля Господ да е с нас , и да го закриля.
        Лека вечер от мен , отивам да отмарям.А утре вече започва голямото чистене у дома.
         Почти привършихме ремонта, останаха дребни детайли.А в петък ще избягаме в балкана.
        Така де ,няма само Лилито да хайманосва  Mr. Green
        Лили - липсваш ни ти , и твоите разкази ,придружени със снимки.
         На всички принцески ,много гуш от мен  Hug  bouquet

# 81
  • Мнения: 3 804
Момичета ,изморена съм ,но съм щастлива-купих си велотренажор,а на дреби колело.Но до тренажора не мога да се добера ,нали сме много маймуни на клона  Laughing

ники с организирана група ,като че ли ще има по-голям шанс.

саида   Praynig Praynig Praynig дано всичко да е наред  Praynig

# 82
  • Мнения: 468
Ве, е къде му е щастието на това да не можеш да се добереш. Mr. Green

Ники, и аз мисля, че с организирана група по-есно ще бъде и издаването на визи и всичко. Peace

Саида, слънце, такава си ми жертвоготовна. Hug Не бой се за дечко, не е приятно, но ще мине. На нашия му оравихме преди години урологична операция с пълна упойка, но след 1 час беше вече буден и добре. Имай вяра.  Hug Hug За стаята не една, а всички.  Heart Eyes

Мария, дано намерите добра оферта за жилището.  Hug Да, за София си права, единственото което я освежава е зеленината. Peace

Ливанките, чухте ли, че Бейрут бил сред 10-те най-опасни в света градове.  Shocked Е, хубавото е, че не е сам в класацията, а има още Ню Орлиънс, Детройт, Каракас и т.н. Mr. Green

За четящите свободно арабски  Wink един сайт с много книги:
Електронна библиотека с безплатно сваляне
Моля ако вече е даван този линк да не ми дърпате ушите. Mr. Green

Къде се изгубихте, принцеси? newsm78

# 83
  • Мнения: 550
Добър вечер   bouquet Как сте мили арабелки!

САида, нали знаеш, че сме с теб и малкия момък. Всички ще бъде наред!  Praynig   Hug

Ве, честита придпобивка   bouquet Освен докато малките маймунки са на училище да можеш да се порадваш и ти на уреда  Crazy Whistling

МАрия, добре дошла   bouquet
С много голяма любов говориш за Сирия (Амал вече ще има подкрепа на фронта) . Браво на теб, а и на твоя съпруг, че е помогнал да видиш БИ от този ъгъл, с тези очи  Peace
Приятно изкарване на ванакцията, но не си губи времето на компютъра, ще разказваш като се прибереш  Peace

Иначе и моят приятел януари бе по местата, които обикаляш сега, и той бе много разочарован от река Йордан и мястото, където Исус е бил покръстен. Неслучайно реката е включена в списъка на 100 те най застрашени екологически обекта. До преди 1950 година повече от един милиард кубически литра вода са течали през нея, a ширината ѝ е била около 180м, днес  благодарение на развиващата се цивилизация по тези земи, потъкът вода, течащ през река Йордан е под 300 милиона литра и е широка няколко метра.  Crossing Arms
Извинявай, аз малко като старите бабички, но ми направи впечатление, та да си кажа – не мисля, че е препоръчително да се пишат лични данни (в случая фамилни имена) из форумите, могат да бъдат прочетени от всякакви хора.

Elza_de, видях те  Heart Eyes Как си, какво ново около теб?

Наистина нямам време тези дни, уикенда ще наваксам  Hug Поздрави за всички!

# 84
  • Мнения: 468
Аааааааааа, писах писах и натиснах погрешка друг бутон.  Close Бе хора, няма ли начин като се върнеш назад да ти се запази съобщението, не да пише човек по два пъти като луд? #Cussing out

А сега, здравейте.  bouquet


Дойде мой ред да се оплача от изгърмял уред. След като ни изгоря дистанцията на тел. в кухнята сега копчето за програми се счупи от непрекъснато натискане. та ще купуваме нов. Mr. Green

Айа, с много ресурси става така след изтощителна и необмислена употреба.  Crossing Arms Между Сирия и Турция пък е сключено споразумение за изграждане на огромен соларен парк. Радвам се, че милят в това направление. В нашата фирма изкахме да изграждаме такъв, но много спъкни имаше пред финансирането, а възвръщаемостта е много дългосрочна.  newsm78

Ливанките, вижте нещо интересно, но вие сигуррно го знаете:
"В Ливан Благовещение на Пресвета Богородица вече е национален празник, при това благодарение на предложение, дошло от ислямски шейх. Шейх Мохамед Ноккари (Mohammed Nokkari), който е преподавател в Юридическия факултет на Университета „Св. Йосиф” в Бейрут и в Института за ислямско-християнски изследвания към същия, е заявил, че Мария е „най-добрата от всички представителки на женския род, живели някога тук (на земята) и във вечността”. „Тя превишава всички жени” – е казал шейхът пред римокатолическа новинарска агенция.

От страна на исляма не съществуват никакви доктринални възражения относно почитането на Дева Мария с обществен празник, е заявил още шейх Ноккари."

Напук на хората, които виждат в БИ само черното и само заплаха. Crossing Arms

Пакитките, не сте се явявали отдавна. Hug

Ясминке, хич ли нямаш нет? newsm78

Ве, тренираш ли? Wink

Сафар, какво стана с докиментите?

На всички успешен ден. Hug

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 12:49 от amal

# 85
  • Мнения: 3 804
:

Ве, честита придпобивка   bouquet Освен докато малките маймунки са на училище да можеш да се порадваш и ти на уреда  Crazy Whistling




амалче това имах в предвид ,като писах че съм щастлива.Но днес само сутринта седнах за малко,че приготвям зимнина-бакла,вчера мъжо донесе 50 кг,снощи оправих 25,сега се заемам с останалите  Sunglasses
За коня няма да имаш проблем ,защото и дреби яко тренира на тренажора  bowuu
А утре Сам е на екскурзия,от сега си е приготвила дренхи,взеха и 2 нови неща вчера,та ще е с тях  Laughing.

Това е за сега,а забравих -голяма жега е,едва се замъкнахме и примъкнахме от пазара.

# 86
  • Мнения: 139
Привет дами!

Кацнахме вчера на родна земя. Дени както винаги се държа на положение и нямахме никакви проблеми, всичко мина много гладко. Днес успяхме да по напазарувахме малко, да видим 3 други февруарчета от квартала и всички сме доволни Simple Smile.

Аз имам проблем с компа, много забива и е адски бавен, направо се побърквам, ще трябва да го нося на ремонт.

Като чета разказите ви за Сирия, и май ще ходим с мъжа ми там за Коледа. Нашия сирийски приятел казва, че по това време там е много красиво.

Амалче, за тия атомни истории ми е много смешно. Само се пънат хората..ама май нищо няма да направят. И президента им, със смехотворните си съждения, на моменти на луд прилича. Скоро имаше изказване, че иранците се поамериканчват много, и е наложително да се измисли нова дума за ПИЦА и Спагети, не можело да е така. Трябвало персийска дума да има.

Само да кажа, баба и дядо са на 7то небе. Дени от днес е приятелка с баба, ходи сама при нея и си седят 2те в другата стая и се занимават  Party.

А утре няма да имаме ток цял ден, защото ще сменят електромерите на цялата улица.
Лека нощ и до скоро на всички  Hug

# 87
  • Мнения: 468
Привет.
Аз днес съм в лошо настроение. На братовчед ми кучето са го отровили по мъчителен начин.  Sick Sick #Cussing out Чак ме достраша от хорската злоба, явно има хора дето не могат да спят докато не свършат някоя лошотия.  Tired

Иоли, радвам се, че сте пристигнали благополучно. Hug Да, на моменти президента е голям смешник, понякога обаче говори абсолютно верно неща, които ако не си леко луд няма да се осмелиш да кажеш. Но пък прекалява с реториката. Mr. Green Онзи ден четох, че си носел сандвичи от вкъщи. Rolling Eyes
Значи заповядайте в Сирия.  Hug Винаги е хубаво, само лятото е много горещо, но вие няма да имате този проблем. Wink

Ве, какво стана с баклата? 50 кг? #Crazy

На всички принцеси  Hug, ние отиваме да ни отчитат манту.

# 88
  • Мнения: 914
Сабах ал  хаир  красавици    bouquet


набързо    привет   на  Амал,Дуа,  Дтти,Лили,Алвера,Айя,Саратед  ,Лютеничката  и  всички   които съм пропуснала 
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
някои  ако има новини от  шилото  да ми пише на лични 

Сафар  много    bouquet и за теб

бягам  отивам на спорт  Embarassed Embarassed

ФИ  Амани  лилля  bouquet

# 89
  • Мнения: 110
свеар, виждам те! как сте?  Hug

Аз се върнах и медицинските. И моята лична лекарка в медицински център Младост - за варненки е известно къде е, направи точно така, както казахте - би печати за всички лекари! Аз мислех, че ще ме праща да ходя и по психиатричния диспансер, за да удостоверят, че не се водя на отчет там, но тя.... много бързо се справи!

А иначе за 2 медицински ми взе такса като за едно. Беше настроена на вълна промоции. Понеже дълго време не ме е виждала сигурно и затова... приложи индивидуален подход.

Наред с работата едни мисли ми се въртят в главата /съчетани с нощно безсъние/, но ще се оправя след време.

амал, ужасно е това за кучето. Една от причините в моето семейство - българското, да решим да не взимаме повече кучета е, че разделите с тях са много много тъжни и мъчителни. А за отравянето...  Sad

Днес следобед ще ходя да купувам резни дребни неща за кухнята, а в събота и неделя разработвам програми на курсове.

Нашият мариокански стажант е все така настоятелен и се саморекламира, а семейството на момчето, което пожела да се оттегли - тунизиеца, се свърза с организацията, за да пита не можем ли да го приемем. Даже настояваха да спонсорират някоя дейност. Но не си заслужава "сделката" - човекът е с тежък характер и дори и да го вземем, то трябва да обгрижваме него, а не хората, с които рабогим. Освен това другите стажанти и доброволци ще ни упрекват, и с право, че сме ги пренебрегнали. А пък точно арабското "нашето семейство е голямо и уважавано, и богато", в този случай не върви, понеже другите, най-вече швейцарци, мноооого малко ги интересува кой от какво семейство идва, след като е невградим.

Това е засега. Лек ден и уикенд.

 

Общи условия

Активация на акаунт