~128~ На вкусен чай при наc се спрете - към Арабски свят  далеч се пренесете ~

  • 42 150
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 550


На вкусен чай при на се спрете -
към Арабски свят  далеч се пренесете!!!
 

– 128 тема –

Всяка наша стара тема ни е мила –
много мъдрост там се е скрила!
От тук тема по име избери,
и в нея бързо надникни!






Можете да видите колоритните, забавни и смели истории
на момичета в тази тема.
Tук ще разберете как всяка от тях се е качила на
летящото килимче и е поела по своя път:

 Приказки от 1001 нощи



За любознателните и широко скроени фенове на Ориента тайни вратички към:

Египет
биляд аш шам-сирия,ливан,палестина,йордания
Мароко,Алжир,Тунис
Кувейт
Снимки от Алжир
снимки от Мароко
Снимки Сирия
Снимки Ливан
Снимки Йордания
Арабски имена
Арабски език-за начинаещи
Изпитани рецепти от арабската кухня
Изпитани рецепти от арабската кухня-втора част
Арабия - онлайн каталог
Блог на Форум за арабска култура "Махмуд Даруиш"
Близкия Изток от Блога на Мариян
Българи в Арабските страни от Блога Интидар
Блогът на Амал  Heart Eyes
Faima in Egypt
Алжир и музикалното му богатство



Кораб, приказно красив ни чака,
интересно плаване из арабските страни обещава!


Последна редакция: пт, 02 апр 2010, 18:08 от Айа

# 1
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Най-първа  newsm44

Айа,  поздравления за темата   bouquet Супер е, с чувство сътворена.
Амал, красиво заглавие предложи. И аз допринесох, разбира се.
Сега да я изпишем бързо и да я изпълнем с много любов  Hug

# 2
  • Мнения: 24
Хоп и аз в новата темичка.
АЙА  Hug и всички които дадоха идеи и картинки за направата и   bouquet чудесна е темичката

# 3
  • Мнения: 468
Пу и аз. Айа, чудесно си се справила.  Hug Hug И с препратката също.  Heart Eyes Да не забравим великата Буза (сладолед де) Wink. Гуш гуш, чакаме много списващи. Flutter

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте,

Честита  нова тема!

Браво на авторката Айа

(сега забелязах, Айа, пропуснала си буквичка в заглавието на двете места, поправи докато все още можеш...'при наС се спрете)

Чували ли сте за пясъчния фонтан изригнал в Саудитска Арабия? Дали не е фалшификация, няма съобщения за него в официални медии?
http://www.youtube.com/watch?v=_uEMVzj-NFM

Вещер, кога ще ни навестиш по комшийски?

Последна редакция: пт, 02 апр 2010, 17:36 от летящият лахмаджун

# 5
  • Мнения: 171
Честита ви нова тема ! Да си я изпишете със здраве ! Поздравления за оформлението !  bouquet

# 6
  • Мнения: 48
честита нова тема и от мен!браво на Айа за страхотната тема!

# 7
  • Мнения: 177
 Привет на всички и честита нова тема!
Айа  bouquet
Деси-радвам се да те видя! Hug Hug Hug
На всички весели празници,ваканции,почивки и т.н. и много  Hug
Ние щяхме да пътуваме със сем. на сестра ми,но свекърва и не е добре и снощи зет ми отлетя спешно за Багдад. Провалиха се всички планове ,но здраве да е.Сега нямам много време,че имаме гости,затова до скоро. Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 550
Благодаря на всички за милите думи   bouquet но без приноса на Алвера и Амал нямаше да стане толкова Убава темичката/ Айде да я изпишем с положителни, интересни и весели постове  Hug

Лю, мерси за наблюдателното око  Flutter

Аз цял ден търся хубава и лесна рецепта за козунак, най вече да е с подробни обяснения и да е за ръчно месене, че 90 процента от форума май е с машина за хляб и рецептите съответно са все такива  Crossing Arms 

# 9
  • Мнения: 171
Благодаря на всички за милите думи   bouquet но без приноса на Алвера и Амал нямаше да стане толкова Убава темичката/ Айде да я изпишем с положителни, интересни и весели постове  Hug

Лю, мерси за наблюдателното око  Flutter

Аз цял ден търся хубава и лесна рецепта за козунак, най вече да е с подробни обяснения и да е за ръчно месене, че 90 процента от форума май е с машина за хляб и рецептите съответно са все такива  Crossing Arms 

моята рецепта за козунак не е много бърза, ама я виж дали този "лесен козунак" наистина е лесен и дали ще ти свърши работа: http://kulinar.gbg.bg/index.php?area=1&p=recipe&id=1728

# 10
  • Мнения: 3 804


И аз допълзях в новата тема ,че и първа страница успях да хвана  Party

айа справила си се супер  bowuu

Ние по стара петъчна традиция пак бяхме на пикник,понеже времето беше и лятно/пак изгорах,но по леко/ градината беше отворена поне до полунощ,защото ние си тръгнахме към 23 и още имаше доста хора.Дреби си събра групичка и яко ги командваше за моя изненада  Crazy,полсе минахме и през свеки.

магде и аз се радвам ,че те засичам  Hug.Как са децата  newsm78

лю ще  мина.То вече нали е зелено,та сме плъзнали и ние като бубулечките  Laughing,но майка щателно ми предава какво става и при вас  bowuu .Порасна ли Икра  и как се разбират с баткото.  newsm78

Вчера у нас дойде една наша бивша котка-казвам бивша ,защото когато една година се прибрахме в БГ за лятото ,после не я намерихме.Но пък я виждахме по улиците,беше си намерила нова къща,и всяка година когато забременееше идваше у нас да я храним,та вчера и се окоти на двора с 5.Сутринта обача си ги е взеал някъде и е изчезнала.

# 11
  • Мнения: 550
Добро утро на всички  Hug

Hadil мерси за рецептата, ти пробвала ли си я, че ми се ще да е изпитана  Rolling Eyes
Всъщност снощи избрах тази рецепта http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=433715.msg14650432#msg14650432
Но имам още време до късния следобяд да реша  Thinking

Уфф, 7 пъти опитвам да пусна  поста, и все ми излиза, че ми е изтекла сесията. Някой друг има ли този проблем  newsm78

# 12
  • Мнения: 468
Привет и от мен.

Ве, много ви върви на зоо истории, ще стане някой учен дреби. Mr. Green

Айа, моята рецепта от години е една и съща. Даже на половинката когато се запознахме му омесих за Великден, нищо, че не е християнин и го оформих във форма на сърце, която сама си изработих, тогава нямаше мног избор на тавички. ама още го помни. Mr. Green
Ето я:

1 кг брашно, пресято.
6 яйца, единият жълтък за намазване.
300 гр. захара, може +50 който обича по-сладко
300 гр. прясно мляко
250 гр. мазнина, аз ги смесвам олио и масло, че само с масло стават по-степкани
1 кубче мая
3-4 ванилии
1/2 лимон сок + кора
стафиди, орехи, бадеми

Маяа се замесва с част от млякото, брашното и малко захар. Като втаса започва смесването на продуктите. Леко охладени. половината олио се оставя а измесване.

http://img515.imageshack.us/i/img0327as.jpg/

После ще си допша, чче дреби се уби да реве за мен. Tired

Продължавам - втасва около 3 часа. В по тесен съд стават по-високи. Моите са в тавата.

мм3, жалко за така провалени планове. Ако помня добре доста често имаш гости. Hug

Дуа, къде изчезна, идвай да видиш хубавата тема. Айа, не скромничи, приносът ми не е токкова голям.  Hug

На мен пък нещо ми прескача постинга и не мога да видя акво съм пислала надолу, може би ма няйкакъв техничввски проблем с форума? newsm78

Гуш гуш на жсички, че е много дразнещо така писането...

И да използвам предвеликденски на всички, които празнуват да пожелая فصح سعيد



Честит Великден.

Последна редакция: сб, 03 апр 2010, 21:38 от amal

# 13
  • Мнения: 171
Айа, честно казано тази рецепта не съм я пробвала. Тази, по която аз правя козунак е от класическите стари и по-пипкави рецепти.
Честит Великден на всички, които празнуват ! Дано донесе спокойствие домовете ви и мир в сърцата ви !

Последна редакция: нд, 04 апр 2010, 00:48 от hadil

# 14
  • Мнения: 24
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!
ДА ДАДЕ НА ВСИЧКИ ЗДРАВЕ ЛЮБОВ КЪМ БЛИЖНИЯ И МИР В ДУШИТЕ
Сега събирам багажерии че ще ходим при майка да се съберем за обяд. Като се върна повече. Само синчето горкото с тази диета, как ще издържи не знам.
Приятно празнуване на всички

Общи условия

Активация на акаунт