Отговори
  • Мнения: 3 804

Добре дошли на всички приятели на
арабската култура









Всяка наша стара тема ни е мила –
много мъдрост там се е скрила!
Тук кликни, по име тема избери,
и в нея бързо надникни!

Предишните ни теми:




Запознайте се с нас


Можете да видите колоритните, забавни и смели истории
на момичета в тази тема.
Tук ще разберете как всяка от тях се е качила на
летящото килимче и е поела по своя път:
Приказки от 1001 нощи




Ако ви интересува или сте любопитни - прочетете повече за :



Образователни и полезни линкове

Превод на Свещения Коран от проф.Цветан Теофанов
 
Арабски за начинаещи


 
А сега нека летящото килимче ни понесе към арабската магия:



Можете да ни видите в нашия албум.
На тайно местенце. Ще получите парола, ако пишете в 5 поредни теми.
Представете обстойно себе си, семействата си, направете ни съпричастни към живота си.
Бъдете искрени - дайте и ще ви дадем!!!
п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на потребителката Миг_незабравим,
ако никой от старите не е против тя ще ви  изпрати паролата!


Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 16:14 от Дон Койоте

# 1
  • София
  • Мнения: 18 045
Пъъъъъърва!Мерси, Деси, за новата темичка!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 171
Дон Койоте, мерси за новата тема  bouquet
Играта е супер забавна Simple Smile
...един вид, запис Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 18 045
Браво на Астарта и Ясмин! Heart EyesОтивай да си сготвиш зеления фасул спокойно... PeaceЧак довечера ще имам възможността да ви дам описание на посетените туристически обекти в Мумбай, тъй като шефът ми диша във врата! Mr. GreenИ да ми оставиш една порцийка, ако е без месо, де..Че иначе ще взема да наруша принципа на разделното хранене! Wink

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
zapis i priatna temichka!

# 5
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Запис в новата тема!
Асатра, Ясмин,   bouquet

# 6
  • Мнения: 800
Деси, много поетично заглавие  Laughing

виждам, че вече официалноси омбудсман  Flutter

Къде е Снежето? отдавна не се е записвала

айде чао от мен, че ми е криво

# 7
  • Мнения: 52
здравейте  моми4ета 4ета ви всеки ден и така се улисах напреди ,4е забравих за кекса във фурната Laughingи сега отивам да правя нов,4е този е "негър4е"  bouquet                                                МНОГО СТЕ СЛАДКИ!!!4АО,ЗА СЕГА Simple Smile

# 8
  • Мнения: 171
и аз искам да дойда в Мумбай, обаче не ме возете на такова, моля:

# 9
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
и аз искам да дойда в Мумбай, обаче не ме возете на такова, моля:
И жените ли се возят в такова нещо?
Ето изглед от нощен Мумбай,



 ако и денем е толкова красиво, бих рискувала да се кача в нещо подобно, за не повече от 5 минутки обаче, и до прозореца!

# 10
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
alvera , то това чудо има ли прозорци изобщо? Тцъ, не се качвам аз.

НСЕ, фасула е с пилешко Mr. Green, търси си друго за обяд. Готов е вече, с Каруми отиваме да похапнем, после може и да дремнем. Grinning

Монсун, такива чайници има на доста места из арабско, сещам се за Катар и ОАЕ със сигурност. Но ние "агенти" в Катар нямаме, значи остава ОАЕ. Обаче пък там има чайници в няколко емирства-Абу Даби, Фуджейра, та нека форумката от емиратите уточни.

Деси, мерси за темата.  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 804
момичета ,да благодаря на Беба,направих редакция в темата ,над старите теми смених текста.Та Беба се е потрудила и сега ,който натисне тук кликни ще може да види старите теми ,по заглавия

Катенце то явно поетичното вдъхновение ми дойде ,от факта че сега постя  Laughing.Та може да се стегна през Рамадана и да се опитам да направя една стихосбирка. Laughing

майко ако четеш ,ще се чуем след Перла,поканила съм свеки и едната сестра на мъжо.

# 12
  • Мнения: 1
Ясмин, желязна логика! Чайника наистина е в ОАЕ, ама кой от всичките?  newsm78 И аз установих, че имат доста монументи и фонтани във формата на сервиз за кафе. Хайде Лилито е на ход за уточнение.

Момичета стига сте рапортували за лошо настроение. Да си ги нямаме такива , забранено е в тази тема  Crossing Arms

Ох, ми това май ми е първия постинг тук, без малко да пропусна да комплиментирам Деси. Чудесно изпълнение както винаги !!!   bouquet

ПС. Беба-момо, огромен труд си положила!  Two Hearts

# 13
  • София
  • Мнения: 18 045
Шефът забегна, така че ще поемем по-раничко на разходка из Мумбай... Mr. Green

Време е за загадките в и около Мумбай.След като солидно сме хапнали в ресторанта типична индийска закуска, потегляме с ферибот към един остров, представляващ сбор от храмови пещери на Шива.Пътуваме с ферибота около час.Някога португалците го преименуват/острова/, давайки му название, свързано с вида на каменните фигури на животно, които откриват там.Издяланото от камъни животно е на практика най-дълго живеещият бозайник на земята.Въпросният остров вече повече от 20 години е част от световното наследство на Юнеско.По разбираем причини не слагам снимка от острова, тъй като тя би показала директно, какво е каменното животно.Тук идва ред на моето първо питане, а именно: Какви са двете имена на острова - старото и новото?
Връщаме се по обяд в самия Мумбай.В същинския му център, от сергиите си купуваме разни сувенири.На площада  Hutatma Chowk се снимаме за спомен пред един прекрасен фонтан,чиято снимка виждате по-долу.Време е за второто ми питане, а именно: Как се нарича този фонтан?Обзорната ни обиколка продължава с наблюдаването на живо на традиционно  пране на открито.Последният процес включва живописно разхвърляно по камъни цветно пране.Въпросът тук е , как е индийското наименования на тази дейност,снимка на която също съм поместила по-долу?
Следващата забележителност е кацнала на склона на хълм, от който ще се насладим на прекрасния залез в Арабско море.Местните казват, че въпросната красота, намираща се точно над най-големия резервоар  с вода в Мумбай, е създадена още през далечната 1880 година с цел предпазване на водата от замърсяване в резултат на провеждащите се в близост до мястото  ритуали.
Забележителното тук е наличието на множество животни, направени  от самия жив плет.Загадката тук е с няколко подусловия.Как е индийското наименование на тази забележителност, на кой връх се намира и с каква форма е къщичката в находящия се отсреща парк.Въпросната къщичка  и паркът , в който се намира тя, са любимо място на децата, тъй като там е далеч по-хладно, отколкото в самия Мумбай.Пускам в по-долните линкове фигура и от въпросния жив плет.
Времето силно напредна...Хапваме в луксозен индийски ресторант за вечеря и се отправяме към лайнера, който ще бъде наш дом през следващите две седмици.Можете да видите на снимка и него - както отвътре, така и отвън...за да поемем с круизния кораб обаче, трябва да имаме отговор на всички горезададени въпроси.Успех!

Снимките - след няколко минути, имат нужда от обработка! Wink

# 14
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Най-дълго живеещият бозайник е слона. Значи търсим някакъв слонски о-в Mr. Green. И намираме Elefhanta island ( на португалски слонски остров), бивше име Charapuri.

Общи условия

Активация на акаунт