121–Слънце жарко над арабско грее–да се сбъдне това,за което всяка от нас копнее

  • 22 327
  • 295
  •   1
Отговори
  • Мнения: 550

Добре дошли на всички приятели на
арабската култура
121 –а приказка





Всяка наша стара тема ни е мила –
много мъдрост там се е скрила!
Ето сега тема избери,
и в нея бързо надникни!

Предишните ни теми:



Запознайте се с нас


Можете да видите колоритните, забавни и смели истории
на момичета в тази тема.
Tук ще разберете как всяка от тях се е качила на
летящото килимче и е поела по своя път:
Приказки от 1001 нощи



Ако ви интересува или сте любопитни - прочетете повече за :



Образователни и полезни линкове

Превод на Свещения Коран от проф.Цветан Теофанов
 
Арабски за начинаещи


 
А сега нека летящото килимче ни понесе към арабската магия:



Можете да ни видите в нашия албум.
На тайно местенце. Ще получите парола, ако пишете в 5 поредни теми.
Представете обстойно себе си, семействата си, направете ни съпричастни към живота си.
Бъдете искрени - дайте и ще ви дадем!!!
п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на потребителката Миг_незабравим,
ако никой от старите не е против тя ще ви  изпрати паролата!

# 1
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
запис преди лягане!

# 2
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Беба , вече мога спокойно да те похваля! върха си !!! Първата ти тема е за пример!Поздравляния!


В продължение от миналата тема- моят съпруг е изключително неинтелегентен по този признак.
Но споко- мога да си меря синините с вас- макар че ги получавам от ръбовете на мебелите. Имам талант да се блъскам във всичко.  Joy
Марси, приятни сънища!

# 3
  • Мнения: 800
беба, дпойде и товя миг  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 427
                            Здравейте момичета.Напоследък нямам много свободно време за вас,съжалявам,ще се реванширам.Предната тема я изпуснах,но щом се поосвободя ще наваксам.А сега бих искала да ви почерпя.Днес най-малкият ми син навършва шест години.                                                                                                  

# 5
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Saidah, да ти е живо и здраво момченцето! Много да те радва, а и ти да си жива и здрава да му се радваш![/b][/color]

# 6
  • София
  • Мнения: 18 046
Хоп и аз да се приземя в новата тема без синини! Mr. Green
Беба, поздравления, справила си се страхотно!  bouquetМислим подобно, преди време като пусках първата си тема, избрах също карта на целия арабски свят и прекрасна снимка на Петра! Peace Ми няма как, трябва и йорданското да популяризираме, нали сме малцинство! Wink
Саида,честит празник на твоя юнак!Да е жив издрав, много палав..Да ви радва и да ви дава поводи да се гордеете с него!Едно символично подаръче за него и китка за теб!
http://dev.teodoros.com/images/Autoban%204999.jpg

# 7
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
 beba_momosmile3501 Особено ми хареса снимката в началото. Петра ми е голяма мечта. Палмира видях, да сме живи и здрави зимата, ще отида и в Петра.

НСЕ, като си изпратя дубайската гостенка, непременно ще се свържа с теб, да се видим- вие с ролерите, ние  с препускащо маймунче Heart Eyes

 Saidah, да ти е живо и здраво момченцето! Много радост да ти носи!

# 8
  • Varna
  • Мнения: 2 595
БЕБИЧ- много Юбава темичката а за килимОт нямам думи.
Що и тука няма такива пътечки за колелетааааа, като при вас във Германско SadТака обичам да карам колело. Той КметЯ направил няколко такива пътечки около тях главно, че да може да си идва на работа със колеленцето. Ами като не е могъл да си намери вълшебно килимче.....
ЛИНКАТА- еййй, бравос на тебе. Чакаме много красиви разкази и една много щастлива Лина. И си купи каквото ти си харесваш а не някой насила да те кара да си купуваш-ама ти не си от тези дето ще се дадеш някой да те омота за такива неща newsm10
Saidah-честит рожден ден на детенцето ти

# 9
  • Мнения: 24
Здравейте в новата тема и от мен!!! Беба страхотна е  Hug за неб   bouquet.
Дано наистина се сбъднат мечтите ни на всички и да се радваме на слънцето!!!

Сайдах ЧРД на твоето съкровище да ви радва много.

# 10
  • Мнения: 3 804
беба браво   bouquet За хаж наистина има възрастова граница за мъжете ,мисля 50 години беше, Naughty но забележи и по -млад мъж може да замине като придружител /мухрам/ на майка си ,баба си , сестра си или съпругата си

саида-да ти е живо , здраво и много щастливо детето


 
ясмин ще чакам поне този път да дойдете и насам за да се видим  Hug

# 11
  • Мнения: 550
Мерсиииии момичета – кокичета   bouquet Надявам се да ви хареса и да я изпишем с много сладък мохабет и усмивки!

НСЕ, Петра слагам не само по йорданската линия  Heart Eyes, ами защото и аз като ясмин  мечтая да я посетя... (ама сме телепатки – еднакви фотоси  да сложим ... hahaha ) пък картата я сложих, защото ми се иска освен да е красив, първия пост да е и информативен... всъщност търсех повече инфо, но  български сайтове , да кажем за калиграфията, не намерих  Sad
Ако някой знае за сайт с полезна и любопоитна информация за арбската култура на български (или любима музика, филми, книги), може да ми пише на лични и ще ги включа!

Делтич, в Сф също бяха нацапали една жълта лента около НДК–а през юни. Софиянките да кажат дали още я има, и спазва ли се. Аз като минавах през моста зад НДК, всички пешеходци сякаш нарочно ходеха точно в маркираното поле, а имаше едно момче с колело – и то караше вляво по немаркираното  Mr. Green

Лина, от постовете не мога да разбера дали се познавате лично с хабибито, или сега ще се запознаете  newsm78 Но мога да си представя вълнението – хем среща с любим човек, хем ново непознато място. Някъде бях чела, че очакването(приготовленията,вълненията) за дадено голямо събитие в живоата ни често са по–сладки от самото събитие!

Саида,
да е жив и здрав малкия  nbirthday за него едно безгрижно детство, аз теб – да  носи само гордост и радост!


# 12
  • Мнения: 1
Беба_момо, благодаря за усилията да направиш темичката толкова красива и уютна. Отлично сефте! Като професионалистка си се справила  Grinning И аз съм сред почитателките на Петра. За първо път видях това място на някакъв филма на големия екран....просто изтръпнах толкова ме впечатли.

Останалите  Hug

Нещо нямам настроение да пиша. Хайде до утре...

# 13
  • Мнения: 689
И мен снимката ме отнесе в ония времена,когато предсказанията са се сбъдвали и хората са писали с мастило и перо,а не с (потрошена)клавиатура....Ех,колко магично и романтично са живели някога........

Браво Беба за темата,обикновенно не се заглеждам по 1 стр,но тази ме заинтересува още заради картата.От какви екзотични страни никога не сме имали включвания,дали изобщо има българи в  Муритания,Сомалия... Thinking

Шилан-нека не издаваме семейни тайни.Имам предвид образованието на съпрузите  Mr. Green Днес намерих магазин за гоблени-не подозирах,че египтянките си падат по тази дисциплина,някак не ми се връзва.Нямаше икони и портрети забелязах.

Рейн-щом не ти се пише-почети малко:
Най-сериозно те съветвам да се подсигуриш с по поне 2 абаи на ден и 5 чифта долни дрехи за смяна след всяко излизане от хотела до Масджид ал Хараам в Мекка!
Тъмни слънчеви очила и чанта за обувките ти.
20-30 мин преди адан-а  по уличките около джамията се стичат водопади от хора,бързащи за свещенната джамия.
Друг поток от хора идва с големи автобуси от хотелите по-далеч в града.
Въпреки многото хора цари някакво вълшебно спокойствие и единност.
Пред всеки един от гейтовете на масджида има охрана,която не позволява излишен багаж.Мъже и жени влизат заедно,като за молитвите са отделени с щандове с Коран-и на различни езици. След това семействата се събират заедно:четат Коран,правят дуи,гледат Кааба и най-дразнещото за правещите тауаф(обикаляне на Кааба ):правят си снимки.
Третия етаж за мое учудване беше затворен за жени:там препращаха мъжете без семейства.
Климатик в джамията няма.Тайно се надявам с новото разширение Кинг Абдулла да се смили и да спечели много дуи от благодарност и да отпусне средства за прекрасната идея за модерен климатик.
На всякъде сега има силни вентилатори,които подържат живота и потене,което не цапа горната дреха само при Иша ;Нощната Молитва и Фаджр.
Въпреки,че ужасно мразя да се потя-бих останала в джамията за винаги:такова невероятно място е,не може да се опише...може би може да се сравни със завръщане в родното място..

На всякъде има бидони със студена вода Зам-зам,работниците постоянно сменят празните съдове,постоянно се чисти и е приятно дори и без климатик.Когато се чуе гласа на имама,забравяш за всичко друго  Heart Eyes
Така,че щом на мен жегата не ми повлия-и ти ще оцелееш  bouquet

# 14
  • Варна
  • Мнения: 909
Беба_момо, благодаря за усилията да направиш темичката толкова красива и уютна. Отлично сефте! Като професионалистка си се справила  Grinning И аз съм сред почитателките на Петра. За първо път видях това място на някакъв филма на големия екран....просто изтръпнах толкова ме впечатли.

Рейнннн  Naughty,как така някакъв  Crossing Arms ,въпросният храм е последна сцена на култовият за мен филм Индиана Джоунс и последният кръстоносен поход ,как исках тогава да съм на мястото на Инди,толкова се бях вживяла в сюжета ,че дни наред въображаемо преминавах капаните в храма до заветната цел Свещеният Граал,и сега винаги когато гледам сцената над пропаста ме бодат иглички  Crazy а пък като бях по млада исках да имам мъж като Инди Джоунс  Mr. Green
Беба поздравления за оформлението   bouquet
Къдравелке  Hug искрено се радвам че се завърна,как върви медицината тези дни?

Нещо ми се спи  Outta Joint,ям сливи и си мечтая да съм някъде другаде но не и на работното място  Whistling ,хайде със здраве ,до по късно и хапвайте повечко сладолед в жегите  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт