Отговори
  • Мнения: 3 804


Добре дошли на всички приятели на
арабската култура







Заповядайте в светa на арабските приказки,
летящите килимчета и вълшебните лампи


Предишните ни теми:


Запознайте се с нас


Можете да видите колоритните, забавни и смели истории
на момичета в тази тема.
Tук ще разберете как всяка от тях се е качила на
летящото килимче и е поела по своя път:
Приказки от 1001 нощи





Ако ви интересува или сте любопитни - прочетете повече за :


снимки от Мароко
Египет
Сирия,Ливан
Мароко,Алжир,Тунис
Кувейт
арабска кухня
снимки от Алжир
снимки Сирия
снимки Ливан
снимки Йордания
арабски имена


Образователни и полезни линкове


Превод на Свещения Коран от проф.Цветан Теофанов
 
Арабски за начинаещи

 
Настанете се удобно и се потопете в арабската магия:



За да си нямаме предишните проблеми,момичета ,на всеки постинг има опция-информирай модератор. Та ,ако забележите,постинги с явни обиди,или не спазване на елементарна култура-моля,без да отговаряте в темата-директно сигнализирайте модераторите






Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 00:44 от дон Кихот

# 1
  • Мнения: 427
             Ха такаааааааааа.Пу първа  smile3534. Браво Деска, и предупреждението си го бива.  Хареса ми мъжът в пустинята,ама и дамата е готина.Ех,ако малко приличах на нея.........  bouquet    Продължение-утре.

# 2
  • Мнения: 24
Хоп троп и аз в новата темичка!!!
Да ни е честита - добре сме се завърнали!!!
Пък хубава одаичка да си поседнеш на туй диванче и с едно кафенце и едно наргиленце и ... ех мечти мечти  Laughing!!!
Хайде разписах се утре пак.
Лека вечер и приятни сънища

# 3
  • Мнения: 1
Третааааааааааааа

Благодаря, Деси    bouquet   Тъкмо се чудех кога изтича седмицата...

Лека нощ, че е много късно

# 4
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро утро, укротителки не само на пустинни бури!!!Дано сме вече по-мъдри и търпеливи.
Чудесна тема , с още по-добро предупреждение и красоти.Поздравления!!! Познаваш ли го този укротител на лъвове? Laughing Сега вече чакам с нетърпение обещания разказ на Лили. Лили, няма да те оставя на мира, да знаеш.
Пожелавам ви приятен ден!!!
Да се потопим в арабската магия с кафенце на диванчето
Днес е от мен.

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 08:47 от alvera

# 5
  • Мнения: 3 804
Добро утро момичета    bouquet,пак си имаме тема   Grinning

алвера благодаря за кафето,това обаче май -не е лъв,по скоро на малко сърне ми прилича  Grinning

ди прилежно попитах Дивиана-и тя отговори ,че от понеделник можем да си пуснем темата,та изчаках да мине полунощ и готово  smile3502 ,но няма да се отървете от мен и в Пакистанската-много интересни неща пишете  smile3521

лили и аз в списъка на чакащите newsm47

Я кажете ходихте ли да гласувате- аз се заметох с 3те ,до посолството има хубава градинка,най- хубавото обаче в нея е че детският кът е сред много дървета и слънцето не напича директно в/у люлките и пързалките,след това и до големият пазар се заметохме ,да не пропуснем нещо  newsm08,но пък и времето беше супер-за първи път от доста време не беше горещо и подухваше вятър.

Както вече разбрахте-албум няма,паролата за стария се държи в Марси ,та ако искате да си изберем един сайт и там всеки да си направи профил и сам да реши на кого да даде достъп,за  съжаление тук фейсбук е забранен ,аз имам регистрация в  нетлог,ако някой предлага друг сайт няма проблеми Peace

катенце къде си  newsm12

Извинявам се ако не съм отговорила на някого на лични или в скайпа-нямах време  smile3525

Лек ден на всички .

# 6
  • Мнения: 800

Ето ме бе, Деске, чак сега виждам темата наистина  Embarassed


За да си нямаме предишните проблеми,момичета ,на всеки постинг има опция-информирай модератор. Та ,ако забележите,постинги с явни обиди,или не спазване на елементарна култура-моля,без да отговаряте в темата-директно сигнализирайте модераторите


Ами аз инфоримирах модератор, за обиден пост от магребската, но .... всички знаем какво се случи  ....


Бяхме в събота на изпит по бг език, да подкрепим бъдещите кюрдски инжинери  Laughing  утепаха ни съботата направо, пък и цяла седмица учих с тях за мн.число  и спрежение на глагол .

Затова пък неделята беше супер. На пикник бяхме , учиха ме да правя кебаб и по техни думи съм се справила отлично  Embarassed Laughing  Ако беше жена, нямаше да отида при нея да ми показва кое как, ама при мъжете се присламчих да ме учат  Embarassed  Някак си от жена не искам да се уча, така де , да не й вдигам самочувствието  Laughing






# 7
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да запо4на с една поговорка" блага дума, железни врати отваря" и още ,"като говори мед му капе от устата", та с тези мъдрости пожелавам на темата да се развива като позитивна и слън4ева, типи4но пустинна ,в безвремието на  тукашния живот!
да поправя деси- албумът на арабската тема  си стои, паролата не е променена по настояване на някои форумки, които имат ценни снимки в него и им е осигурен достъп без проблеми! както и за ония моми4ета,които си ги оставиха на доверие албумите и които отдавна не пишат в темата за арабските нощи!
лек обяд
лек ден!

# 8
  • Мнения: 3 804
Марси-това ми беше последната информация от теб-че си заключила албума и който иска да се свърже с теб  Peace

# 9
  • Мнения: 550
 Hug Много се радвам, 4е пак има арабска тема. Дано сме нау4или урока си, и с търпение и мъдрост превърнем темата в красива арабска приказка!  Praynig


Затова пък неделята беше супер. На пикник бяхме , учиха ме да правя кебаб и по техни думи съм се справила отлично  Embarassed Laughing  Ако беше жена, нямаше да отида при нея да ми показва кое как, ама при мъжете се присламчих да ме учат  Embarassed  Някак си от жена не искам да се уча, така де , да не й вдигам самочувствието  Laughing


Шилан, радвам се, 4е пак си на линия!   bouquet

А този кебаб не е ли като българските кебаб4ета?
Ние бяхме на пикник пред няколко семдици, и моя араб4о не спря да хвали кебаба, който ще направи  Mr. Green...  А той се оказа като нашите кебаб4ета, само дето формата на каймата се оформяше около една пръ4ка, с която после се въртеше върху скарата.
За съшите ли става дума, защото и аз 'завъртях' няколко  Heart Eyes може да ка4а и снимка като се прибера в нас.

Пък за албума, аз не изтрих моите снимки, който иска може да ме види (имам ви доверие  Embarassed). Но като нова тук, ще уважя всяко ваше решението отнсоно  бъдещето на албумите!   bouquet
Профил имам само във ФБук и един немски студентски сайт...и 4естно казано не съм запонзата с други популярни платформи. Така 4е оставям на вас да решите.

# 10
  • Мнения: 112
ураааааа  newsm44 newsm68 newsm44 newsm68 newsm44  пак си имаме темичка,много се радвам  Hug

# 11
  • Мнения: 800
Beba-Momo, точно такива правихме, на шишчета се нанизва месото и се оформя  Laughing  Имах известна трудност със "залепването" на каймата към шиша, ама с тренировки се учи , пък и то си е мъжка работа това  Wink

И пилешки крила пекоха, ама пилешко не ям и не пипам.

И патладжан кебаб ме учиха да оформям, но до печенето му не стогнахме, защото  народа преяде и се излегна   Mr. Green

# 12
  • Мнения: 550
Хмм, какво ще ре4е патладжан кебаб  newsm78 използва се 'патлдажанова кайма'?

Ина4е наистина е трудни4ко залепването, и на мен ми отнемаше доста време. Аз за това предложих да се оформят без шиш, както правим по БГ... но се оказа, 4е това е тайната на истинския кебаб - така нагрятия шиш изпи4а кебаба отвътре.

Ох, как огладнях ... добре, 4е обедната по4ивка наближава   chef

# 13
  • Мнения: 800
Неее, реди се на шиша кръгче патладжан след него кюфтенце и така се редуват , но уви не стигнахме до консумация , Нищо, другия път иншалла  Wink

# 14
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
алвера благодаря за кафето,това обаче май -не е лъв,по скоро на малко сърне ми прилича  Grinning
ди прилежно попитах Дивиана-и тя отговори ,че от понеделник можем да си пуснем темата,та изчаках да мине полунощ и готово  smile3502 ,но няма да се отървете от мен и в Пакистанската-много интересни неща пишете  smile3521
Както вече разбрахте-албум няма,паролата за стария се държи в Марси ,та ако искате да си изберем един сайт и там всеки да си направи профил и сам да реши на кого да даде достъп,за  съжаление тук фейсбук е забранен ,аз имам регистрация в  нетлог,ако някой предлага друг сайт няма проблеми Peace

Права си, сърничка е по-скоро, но на този човек му отива да е укротител на лъвове,най-малко.
То и аз няма да пропускам пакистанската  тема, почти съм станала спец по пакистанска история. Сега чета за арийските племена.
За албума - както решите, аз съм съгласна.И без това си нямам профил никъде, така че нямам проблеми да си направя в нетлог или където ви е удобно на вас. Но ми се иска да мога да ви виждам и то всички.  bouquet
Хайде, чевермето е готово вече.Шиланче, Беба, слагайте и вие кебапа.Да ви е сладко поне на вас, че аз съм на диета- заприличала съм на малко слонче



Общи условия

Активация на акаунт