Майкъл Джаксън - Thriller / Трилър

  • 34 335
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 533
http://www.maximum-jackson.com/discussion/showthread.php?t=18455

'Whatever' Tour - Jennifer Batten at Strathpeffer on 28th February 2010



Заедно с Майкъл си свирила на едни от най-големите концерти в света пред хиляди хора. Огромна разлика с шоуто тук, в Strathpeffer! Кое предпочиташ – големи или малки концерти?

Ами, най-приятно е, когато хората идват да чуят МОЯТА музика. Предпочитам публика от 50-100 души, които идват заради мен, отколкото да бъда част от …нали разбирате. Години наред съм свирила заедно с други хора и това, което правя в момента, много ми харесва! Но да свиря рамо до рамо с Майкъл пред всички тези хора беше сюрреалистично преживяване. Беше страхотно, доставяше ми огромно удоволствие.

Нормално ли е за теб да свириш на толкова малка сцена като тази?

Свиря на най-различни места – малки клубове, театрални сцени и всякакви места, на които може да се събере публика.

Знам, че китаристът Джеф Бек е твой идол. Кой друг е оказал влияние върху теб?

Ъм...[замисля се] Van Halen, George Lynch, Preston Reed, който живее в Шотландия и свири на акустична китара. Има толкова много велики китаристи и аз съм слушала мнозина от тях. Слушам различни неща - electronica, world beat music, Afro Celt Sound System.

Издала си 3 соло албума. MJ чувал ли е някои от тях?

Мисля, че му дадох два албума, защото вторият излезе точно преди турнето History. Неговият съвет беше, че трябва да пея. „Ако искаш да си известна, трябва да пееш!”

Гледала ли си филма на Michael Jackson This Is It?

Да, гледах го два пъти. Страшно ми хареса! Не бях свирила с него от 12 години и филмът просто върна спомените ми за таланта му, във всяко едно отношение.

Това, което видя на репетициите за This Is It – така ли помниш Майкъл?

Да! Беше прекрасно, начинът по който движеше тялото си. Гласът му беше в страхотна форма. Много хора са изпитали тъга, когато са гледали филма, аз му се насладих, припомняйки си хубавите спомени.

Когато за пръв път обявиха музикантите, избрани за This Is It, бях изненадан, че не видях твоето име. Поканиха ли те изобщо да бъдеш част от това?

Не, той искаше нови лица, млади музиканти и танцьори. И ново лице зад китарата, което е добре/нормално.

Познаваш ли Орианти?

Да, да, ние сме имейл-приятелчета. Тя прави шеметна кариера в момента, справя се страхотно, свири по цял свят. Това беше добър ход от негова страна (да избере Орианти за китаристка).

Кое е любимото ти турне на Майкъл Джексън?

Bad, определено. Беше наситено с енергия и беше ново/първото за всички. Все още поддържам връзка с някои от музикантите, те са страхотни хора. Ricky Lawson, барабанистът; с Greg Phillinganes се виждаме почти всяка година. С фризьорката на Майкъл поддържам непрекъснат контакт. Турнето Bad имаше най-добрата енергия, нещата малко се промениха с Dangerous, когато той започна да отменя дати. Моят фокус беше малко по-различен, използвах възможността да представям албума си в градовете, в които имахме концерти от Dangerous и History. Така че бях много заета.

MJ специално ли е търсил водеща музикантка/китаристка за турнетата си?

Не знам, не съм чувала нищо по този въпрос. Не знам кой друг се е явявал на прослушване. Нямам представа колко мъже и жени са се явили на кастинг за него.

Коя беше любимата ти MJ песен, която си свирила на турне?

Human Nature. Да, това беше и любимото ми изпълнение от филма This Is It. Начинът, по който я изпя, беше прекрасен. Помня осветлението, беше изключително въздействащо.

Пишеш книга за преживяванията си от турнетата с Майкъл Джексън. Как върви работата?

3-4 глави са готови. Сестра ми е редактор на книги! Но съм толкова заета напоследък, че не съм я пипвала от месеци. Няма да я пришпорвам, когато се прибера, ще изгледам всичките си филми, имам около 20 часа записи от турнетата, така че искам да си опресня спомените. Но съм в процес на работа (по книгата). Всички големи издателства отказаха да я публикуват, защото в книгата няма да има клюки!

Получавала ли си някога покана да работиш по някой от студийните албуми на Майкъл?

Той работеше с изтъкнати/известни китаристи като Slash и Steve Stevens. Те бяха номер едно в тази област. Но аз не се оплаквам изобщо. Аз имах шанса да свиря на сцена с него в продължение на 10 години!

Помолиха ни да те попитаме дали си срещала/познаваш Принс?

Да; но не съм се запознавала официално с него. Той дойде зад кулисите на един от концертите по време на Bad турнето. Придружаваха го Shelia E и Cat. Мои приятели седяха зад него по време на шоуто и казаха, че той направо откачил, когато съм свирила солото на Beat It! [смее се] Но не го познавам лично.

През последните няколко години всички чухме за тъжната кончина на музикални легенди като James Brown, Les Paul и Michael Jackson. Имаш ли чувството, че златните години на музикалната индустрия си отидоха и днешните изпълнители трябва да преоткрият себе си?

Да, ами музиката винаги се развива циклично. В даден момент всичко започва да става досадно и после изведнъж нещо/някой прави пробив и отново вдъхновява креативността. Но абсолютно никога няма да се появи друг талант като Майкъл Джексън. Той е взел целия талант в това семейство (киска се). Неговият талант преминава далеч отвъд пеенето и писането на песни. Всичко около него беше талант/креативност. Това просто никога няма да се случи отново.

Какво мислиш за новата генерация звезди днес, като Lady Gaga и Beyonce?

Виждала съм Лейди ГаГа на церемонии за раздаване на награди и не ми въздейства по никакъв начин. Не съм слушала цял неин албум, така че нямам представа какво има в нея! Но Beyonce, ето това е талант. Честно казано, не слушам често поп-музика. Гледах последните две церемонии за раздаване на награди, Грами и … не помня още коя. Според мен в по-голямата си част това беше просто sh*t! [смее се] Видях изпълнението на Pink – направи една балада, изключително стилно изпълнение, различно, креативно. Джеф Бек направи трибют за Les Paul. Ако бях гледала само тези две неща, щях да си спестя два прахосани часа от живота си (смее се).

Абсолютно, съгласен съм. Кога за последен път говори с Майкъл Джексън?

Последната дата за концерт от турнето HIStory. Преди около 12 години!

Значи отношенията ти с Майкъл Джексън са били общо-взето строго професионални?

Да. Работихме заедно в продължение на 10 години по време на турнетата. На репетиции имахме достъп до него, но щом тръгнехме на път … имахме групова молитва преди всяко шоу, а след концерт той си тръгваше още преди да сме напуснали стадиона/града. Антуражът му се състоеше от около 100 души, заемахме три хотела. Няколко пъти са ни настанявали в неговия хотел, но не се случваше често. Но да пътуваш с него беше забавно.

*Даваме й снимка за автограф от турнето History и тя се смее при вида на огромната перука, която покрива лицето й.

Имах няколко такива перуки. Смятах, че изглеждам ужасно. Избягвам да се замислям за това! Оригиналната снимка, от която дойде идеята, изглеждаше много добре, но щом идеята се превърна в реалност, вече не ми се струваше толкова добре…Но Майкъл винаги искаше да шокира хората!

Каква е следващата ти стъпка след това турне, когато приключи? Ще си вземеш ли почивка или ще записваш нов албум?

Ще си почина около седмица и после ще започна подготовката за концерта в Япония през април. Очертава ми се голямо пътуване/много турнета. Но най-голямото ми удоволствие, когато съм вкъщи, е да правя нови филми. Освен това пиша доста акустични неща.

# 61
  • Мнения: 90
Браво!!! newsm10 Страхотна жена!

# 62
  • София
  • Мнения: 331
Ако някой има желание да гледа/слуша  Live coverage from the LA courthouse http://www.ustream.tv/channel/los-angeles-courthouse---conrad-murray

Моля ви, ако може някой да помогне с бг време   Praynig


Калин@,   bouquet

Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 18:27 от valq61

# 63
  • Мнения: 2
Къде остана любовта,
с която покори сърцата,
къде отиде нежността,
която търсеха децата?

Нима всевишний те отне
за наше общо назидание,
мой ангеле без теб
търпим голямо наказание.

О, Господи кожи ми, че е сън.
Събуждайки се да усетя,
че Майкъл е сред нас навън
красив, усмихнат и сърдечен.

# 64
  • София
  • Мнения: 331
yana_68,  Здравей и добре дошла!  Много е хубаво стихотворението!   bouquet

# 65
  • Мнения: 90
Ако някой има желание да гледа/слуша  Live coverage from the LA courthouse http://www.ustream.tv/channel/los-angeles-courthouse---conrad-murray

Моля ви, ако може някой да помогне с бг време   Praynig


Калин@,   bouquet

Трябва да е към 19 часа, но може и + - 1 час. Утре е значи, така ли?Утре ли ще произнесат присъдата, т.е виновен, невинен?
Тази ли е връзката за гледане/слушане?

Янче, добре дошла!Твое ли е стихотворението?Много е хубаво!

# 66
  • Мнения: 90
Боже, то днес е 5-ти!!!!Леле, какво ли става в залата???Сега разбрах, че ще се определя дата за предварителните изслушвания.Още е рано за присъда...

# 67
  • Мнения: 0
Привет, съвсем случайно виждам темата и бързам да се  запиша и да следя.
Много обичам Майкъл , в момента най- любимата ми негова песен освен класиките е  You rock my world.
А почти 2 годишната ми щерка обожава Billie Jean и въобще Майкъл.По цял ден се кара на радиото да й пускат "Джесъна"  Crazy Mr. Green а като го пусна на компа дотърчава моментално с огромна усмивка и се започват големите танци.А него може да го гледа с часове, лятотот я оставях на компа да гледа а аз ходех да й взема кухнята (ест с човек в другата стая)...
Та така...харесвам и други хора който са починали но така никой не ми е повлиявал.Сама се чудех защо ми е толкова тъжно...неповторим човек, няма да има друг като него ... Sad на няколко пъти даже го сънувах  Crazy
Христос воскресе и от мен
 Party Party Party
Значи какво имаме си 2 нови потенциални слушателки на Итало денс радио
Alabala Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ незнам по кое време си ляга твоята малка принцеска но когато има парти започваме от 20:00
Момичета тук е и момента да ви кажа :
Както беше  планирано и по-рано,следващото парти е на 09.04.2010 от 20:00 часа стягайте се за яки танци манци   bigdance2 newsm18 newsm35 newsm35 newsm44 newsm44


Христос Воскресе! Живи и здрави да сме всички !

# 68
  • Мнения: 0
Ако някой има желание да гледа/слуша  Live coverage from the LA courthouse http://www.ustream.tv/channel/los-angeles-courthouse---conrad-murray

Моля ви, ако може някой да помогне с бг време   Praynig

До колкото знам ще бъде от 20:00 българско време ако някой иска може да го гледа и от сайта на Итало денс радио

# 69
  • София
  • Мнения: 331
Ако някой има желание да гледа/слуша  Live coverage from the LA courthouse http://www.ustream.tv/channel/los-angeles-courthouse---conrad-murray

Моля ви, ако може някой да помогне с бг време   Praynig

Калин@,   bouquet

Трябва да е към 19 часа, но може и + - 1 час. Утре е значи, така ли?Утре ли ще произнесат присъдата, т.е виновен, невинен?
Тази ли е връзката за гледане/слушане?

Янче, добре дошла!Твое ли е стихотворението?Много е хубаво!
Аз вече един час съм със слушалките и нищо не разбирам - от съда ли е това, което слушам? newsm78 
Няма днес да е присъдата.


Ако някой има желание да гледа/слуша  Live coverage from the LA courthouse http://www.ustream.tv/channel/los-angeles-courthouse---conrad-murray

Моля ви, ако може някой да помогне с бг време   Praynig

До колкото знам ще бъде от 20:00 българско време ако някой иска може да го гледа и от сайта на Итало денс радио
DJ Koko, благодаря ти. Значи  и ще се гледа, не само слуша.

Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 19:29 от valq61

# 70
  • Мнения: 0
Ако някой има желание да гледа/слуша  Live coverage from the LA courthouse http://www.ustream.tv/channel/los-angeles-courthouse---conrad-murray

Моля ви, ако може някой да помогне с бг време   Praynig


Калин@,   bouquet

Трябва да е към 19 часа, но може и + - 1 час. Утре е значи, така ли?Утре ли ще произнесат присъдата, т.е виновен, невинен?
Тази ли е връзката за гледане/слушане?

Според мен се пада днес 23.30 българско време(ако започне на време). 10 часа напред сме от Лос Анджелско време.
А по отношение виновен/невинен е твърде рано предстоят месеци изслушвания до края на процеса,  днес ще има изслушване в съда. Очаква се да насочат дата за предварителното изслушване.

Los Angeles - екипа д-р Конрад Мъри атакува нов доклад, който твърди, че знае защитната стратегия в идващото дело за убийството на Майкъл Джаксън.

"Ние не знаем на какви източници TMZ се позовава", представител на Мъри обяви пред "Аксес Холивуд" в изявление тази неделя. "Знаем единствено, че те не идват от адвокат Ед Черноф, който има последната дума."

Представителят добави, че те "няма да разглеждат делото в пресата", и чакат да видят как прокуратурата ще подходи към него.

"Във всеки случай е твърде рано да се обсъжда стратегия.
Защитата на д-р Мъри зависи от теорията за провеждане на наказателно производство, която все още не е на разположение за екипа на отбраната. "

Предишната неделя TMZ съобщи новината, че според екипа - не Мъри, а Краля на попа се е инжектирал сам с фатална доза на упойката пропофол.

Лекарят, който служеше като личен лекар на Джексън, по време на последните му седмици, е задължен да се яви в съда в понеделник.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 910
Ох аз изобщо не мога да разбера ъде в тоя сайт трябва да отида, за да слушам. И последно в колко часа е?  Станаха доста различни часовете, обърках се.  Laughing

yana_68
Добре дошла! Стихотворението ти е прекрасно!

# 72
  • Мнения: 90
Ще започне май след час и половина. Сега говорят едни жени и един мъж по tweeter май, но само повтарят The truth will prevail, We want justice for Michael!

Повтарят да се включим в tweeter  и да пишем името на Майкъл, или нещо свързано с името му!Това било важно, да пишем името му в tweeter.Сега спряха и ще започнат след 2 часа!

# 73
  • Мнения: 0
Ох аз изобщо не мога да разбера ъде в тоя сайт трябва да отида, за да слушам. И последно в колко часа е?  Станаха доста различни часовете, обърках се.  Laughing

yana_68
Добре дошла! Стихотворението ти е прекрасно!
Да ти кажа и аз вече незнам какво да кажа току-що казаха Бай гайс нещо се спомена и след 2 часа отново да са онлайн иначе в сайта на радиото съм качил точно  това което предава събитието,но нещо освен коментари поне засега не чух а не прадваване от съда
Ако разбера нещо повече ще ви кажа
  newsm78

# 74
  • Мнения: 1
Здравей yana_68  добре дошла ,стихотворението е прекрасно!

Общи условия

Активация на акаунт