Отговори
# 720
  • Мнения: 1 350
Гале,няма как да стане,тя си има 2 седмици отпуск и ще си стои при нас до петък чак ooooh!
Иначе не че няма да се грижа за отрочето ,имаме проблеми с гушкането ,защото тя все на ръце го държи ooooh!То спи - тя не го слага в леглото ooooh! Иначе готви,нямам оплаквания ,но пък чак по 3 манджи на ден  Shocked Да не сме на санаториум  Rolling Eyes И хич не се съобразява какво трябва да ям за да имам кърма.Първия ден излизам от банята и я заварих с едната ръка на държи бебе на 4 дни ,а с другата да бърка манджата на котлона #Cussing out Като побеснях,как не се изпокарахме не знам.Сега ще я отучвам да го гушка постоянно ,че тя в петък си отива на село ,но аз оставам сама с него.
п.п.Гале ,изглеждаш неверояно добре за 9 месец  bouquet

# 721
  • Мнения: 38
ехоо,привет,мили4ки! Hug
дан4е,много си ми сладка! Hug супер 4е малкият е кротан4о!пу,пу!а твоята свеки ама хи4 не е от лесните май!хайде поне сега се настройвай за уикенда,с твоето мам4е Simple Smile
галя 5,да,мила,изглеждаш супер за 9-ят месец!!!!
4естити нови бебета!
Още един въпрос имам към родилите мами-слу4ва ли се на беб4етата понякога да връщат мляко през нослето?аз питах едн докторка и ми казаха 4е някои бебета така правят,да не се притеснявам,но все пак да ви питам и вас  Hug
абе веси-меси,май изобщо не е писала след раждането  newsm78

# 722
  • Мнения: 19
hola hola  и от мен Simple Smile
Първо честито на всички маменца новоизлюпени, а на тези в очакване многоооооооо търпение  Hug Hug
ЕМИЛИ81 на мен ми е странно че не се мажеш с нищо  Confused как така, все пак е рана а и белега не е от малките  Thinking моят доктор ми предписа едни кремче SODERMIX , струва около 20 лв и съм супер доволна, мажа се 2 пъти на ден сутрин и вечер, лесно попива и вече дори се промени цвета на разреза, и стана по блед.така че го препоръчвам горещо  Peace Mr. Green що се отнася до първия преглед, аз вече ходих, ама беше по моя инициатива, защото тъй като никога не ми бяха правели операция, втвърдяването около разреза ми се струваше неестествено, и имах две топчета в двата края..отидох, доктора ме успокой че топчетата са 2та възела на шевовете, които ще се разградят до дни, а втвърдяването е естественно което ще изчезне с времето, за забременяването и мен ме предопреди 2 години каза да се пазим,а и мензиса докато се кърми каза че ще е нередовен, ама и аз не бързам де засега малкия Денис ми е достатъчен Crazy за секса каза когато се почуствам готова, аз си излязох готова от болницата ама има още лохии пууууууууу няма свършванееееееееее на 20 ден иначе трябваше да отида на преглед
ГАЛЕ изглеждаш страхотнооооооооо Simple Smile)))) аз така и не можах да се видя с толова голям корем  newsm78
ДАНЧЕ ти си светицааааааааа.Аз още отначало говорих открито и казах че не съм саката и мога и сама да се справя ако имам нужда от помощ ще я поискам и така...ама аз не мога да се оплача от моята свеки нито от майка и двете са супер готини  Mr. Green
И сега нещо супер куриозно : та нали ви бях споменала че не ми се е появила тая известна кафява черта на корема (незнам дали имате спомени newsm78...) та появи ми се ДНЕС  #Crazy и ми е супер странно, та аз родих преди 20 дни Simple Smile цун цун на всички от мен  Blush  bouquet

# 723
  • Мнения: 19
Анни не знам миличка на Денис не се случва. но предполагам че е нормално..на теб не ти ли се е случвало да се задавиш и да изкараш от носа вода? на мен да...така че щом и доктора ти е казал че е нормално не се притеснявай  Hug Hug Hug
Да ви питам нещо че забравих, вие бебчовци с какво ги мажете? аз почнах с едно олио на чико ама се обрина Денис и така минах на преварен зехтин...личицата мажете ли ги? Днес чух нещо супер странно, че не трябвало да се мажат лицата, щото бебо трябвало да се обели?????Вие какво ще кажете? благодарим за мамите споделили мнения  Crazy И за бибите, давате ли им вече залагалки? мен ме е страх че има една малка усти4ка моя мале мале...ама пък много си лапа пръстите,имам чуството че целия юмрук ще си вкара в устата  Mr. Green

# 724
  • Мнения: 10
вестителски анонс

Днес в 15 50 нашата pinzi е станала мама на принцеса Малена с мерки 4 кг и 51 см,пробвала е нормално но не се е получило и са я оперирали по спешност.Двете са добре.


Много радост да ви носи малката принцеса

# 725
  • Мнения: 19
ЕТО Я НАШАТА ПИНЗИИИИИИИИИИ, ЧЕСТИТО МИЛИЧКА ДОБРЕ ДОШЛА В КЛУБА НА ОБЕБЕЛИТЕ СЕ СЛИВЕНСКИ МАМИ  Mr. Green Mr. Green Mr. Green МИЛЕНКА ЩЕ ИМА ДВАМА БАТКОВЦИ МОНИ И ДЕНИС, ДА Я ПАЗЯТ ДА НЕ ПРАВИ БЕЛИ  Party ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА МАЛКАТА ПРИНЦЕСКА И САМО САМО РАДОСТ ДА ТИ НОСИ

# 726
  • Мнения: 4 406

Микки, Правда и Бумеранг, благодарим за съветите за кърменето, четем ги всичките с голям интерес, наистина са ни полезни. Добре че не спазих наставленията от всички акушерки в родилния дом да съм изцеждала и двете гърди докрая след всяко кърмене.
Имам и въпрос към вас и другите мами. Как си кърмите бебчетата легнали без да ставате през нощта? Нали трябва да се уригнат после. Ние ако не се уригнем задължително повръщаме и хълцаме, даже и като се уригнем често го правим Rolling Eyes
радвам се, че можем да сме полезни!
кърменето е важно да става в поза, която ще е удобна и на майката, и на бебето. Затова е добре да пробвате всики пози, за да намерите удобната за вас. ето няколко: http://missby.wordpress.com/2007/12/04/position/ . Много майки намират легналата поза за удобна при нощните кърмения, защото могат да си подремват, докато се нахрани бебето, не е нужно да го крепят или държат. за уригването обаче, ще се наложи бебето да бъде вдигнато на рамо, за да освободи погълнатия въздух. Хитринка за спиране на хълцането е да дадете на бебето пак да суче  Grinning


може ли да ме ориентираш къде да ги прочета
за съжаление, не събираме на едно място всички въпроси и отговори, които се дават. За улеснение, когато не следиш темата редовно, би могла да ползваш търсачката, като посочиш никовете ни и зададеш като филтър само тази тема. ще ти се покажат маркирани само мненията с наше участие  Hug

# 727
  • Мнения: 48
пинзиииии Hug
честита ти принцеса, да ти е здрава и мнооого да те радва!!!
Аиде да се стопля вече и да тръгваме на разходки.
Аз мажа Мони с олио на Бюбхен. Като се върнахме от болницата му бяха излезли пъпчици по цялото тяло, но след 4-5 дни изчезнаха. Поли, аз му мажа бузките. Не съм чувала, че не трябва да се маже. Thinking

# 728
  • София
  • Мнения: 122
ВЕСТИТЕЛСКИ АНОНСТАЗИ СУТРИН, КЪМ 10,45Ч. ТАТЯНА25 Е РОДИЛА СВОЯТ МЛАДЕЖ АЛЕКСАНДЪР С РАЗМЕРИ 3,800 кг И 52 см.
Родила е чрез секцио, двамата са добре и сега си почиват!



Да е жив и здрав, силен и добър малкият мъж Александър!

# 729
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета!
Пропуснах много мами да поздравя, но ще се поправя!
Честити бебки на djulyy70, reniris, tanya, vili_nik, Danna, Sladkish4e, kaat, pinzi!

Честити бебоци на Nio, naidy, didi666, Katy Charles, alesya, valeto, Татяна25!

Ние сме добре, само дето аз съм с цистит, и се мъча тук с хомеопатия да се оправям. Пазете се, момичета!

# 730
  • София
  • Мнения: 122
Да е малкото слънчице на Рinzi сладката Малена  Hug Да огрява дните им с топлина и усмивки!

Неличка много кофти за цистита, дано бързо ти мине  Hug
Странното при мен, е че ужасно ми се подуват ръцете и то когато спя. Щом се пораздвижа и се оправям  Rolling Eyes И аз се сдобих с кафеникавото зацапване и почти непрестанни болки като предменструалните. Все пак не са контракции, защото си ме подболяваше на записа на тонове, но казаха, че няма нищо. Аз не бързам де, но в това дъжделиво време освен да спиш нищо не може да се прави  Crossing Arms
Утре отивам да си взема чаршафите за бебка и за дребосъчката, та ще ги щракна да Ви ги покажа  Grinning

# 731
  • Мнения: 20
честито на новите ни мамчета Рinzi и  ТАТЯНА25 , много щастливи мами да ви напарвят малките съкровища!!!!!!

познахме за Рinzi  Hug

# 732
  • Мнения: 1 990
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА TULY, DIDI666, KAAT, PINZI И TATQNA_25! ДА ИМ ДОНЕСАТ САМО ЩАСТИЕ И РАДОСТНИ УСМИВКИ!
Татяна си направи чуден подарък за РД! Wink
Бумеранг, благодаря за отговора!   bouquet Съзнавам, че не трябва да се сменя памперса при пълен стомах на бебока, но не мога да я оставя да стои мръсна, докато се събуди. Затова всеки път уж много внимателно го сменям, но все пак си връща детето.
anni2002, аз в момента й давам глюкоза в шише NUK, чай от анасон в шише Chicco, а когато реша да й дам изцедената кърма - шишето е AVENT! Пълна каша, но мишката не се противи, засега. За връщането през носа - все още не й се се случвало, но е нормално, не се шашкай! Peace
poliville, аз мажа дребната с олио на Sebamed, а имам и на Бочко. И двете са доста мазни и кожата й вече не е като на гущерче и не се бели, но все още е червеникава и от време на време и се появява по някоя пъпка. От днес забелязвам, че и челото й се бели и сега мaлко я намазах, но не съм чувала, че не трябва. Залъгалка й дадох още в болницата, защото като нямах кърма това я успокояваше между храненията. Все още не е пристрастена и по-често я плюе, но все пак си я успокоява. Предпочитам да е с нея, отколкото да си смуче ожесточено пръстите. Пък и с баткото така процедирах и отучването стана точно за един ден.
Gergana_k, много неприятна история с малката! Добре, че сте имали такъв голям късмет! А дали е възможно в болницата да не са разбрали?
albabenita, и моята шийка беше дълга и твърда в понеделник и нямах никакво разкритие, а в сряда родих, така че не се отчайвай - при втора бременност явно нещата се развиват по-бързо! Аз знам, че се чака седмица при преносване! Дано всичко да си тругне от само себе си! Peace
Сладурки, които все още са в очакване - с вас сме и трепетно очакваме и вашият час да настъпи. Всичко ще е наред при всички ви, сигурна съм! Hug Hug Hug
Спокойна нощ! Heart Eyes

# 733
  • София
  • Мнения: 1 541
момичета ЗДРАВЕЙТЕ  Hug
нас днес ни изписаха - всичко мина добре - от планово секцио стана спешно , защото на 11.04 вечерта ми падна тапата и вече ви е ясно ..... обадих се на докторката ,свика се екипа и ме оперираха ( аз така и исках да раждам -  секцио ... ре секцио  Wink) .
на 12.04 в 00:21 ч. се появи Илина  Grinning 3150 на 50  -  сега все още се възстановявам , но не ми е трудно - всичко е на ред - слава Бога
прегръщам ви и ви целувам !!!

# 734
  • Мнения: 1 111
благодаря за поздравите  bouquet
4естито и от мен на новородените беб4ета - да радват мама и тати и да растат палави и весели   bouquet

дан4е, твоето мом4енце е "набор" на нашата Радост

Общи условия

Активация на акаунт