Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - тема 6

  • 38 329
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 6
До вчерашния разговор м/у Саваш и Надя не приемах,че Надя е влюбена
в него,но сега вече се съмнявам.
Аз разбрах,че Бора е похарчил много повече от 1 милион.
1 милион е дал Саваш авансово за реклама.
Снощи шахнур призна на Фидан ,че Чичек и Саваш нямат интимни
взаимоотношения  и че,мнимата бременост е неин сценарии.
emely      bouquet  bouquet  bouquetHug Hug Hug  Всяка ваша дума е радост за нас. Благодаря ! Heart Eyes
Думите на Надя наистина хвърлят нова светлина ! Така казани навеждат на мисълта, че има чувства. Но тя ще е различна от Чичек. Няма да се опитва да му натрапва любовта си и да го измъчва с признания за несподелена любов ! Поне се надявам да е така.
А дали Саваш прости на Пала за скрития документ ! Шахнур му призна, че тя е накарала Пала, но ми е интересно, какво Саваш каза на Пала  newsm78

# 691
  • Мнения: 0
Ari888 и аз мисля като теб, Ако наистина Надя се окаже влюбена в Саваш , ще видиме два различни начини да обичаш, nono People Angel без да е споделена любовта ти.

# 692
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 6


Ако Саваш го боли много , че трябва да нарани Чичек, с Надя ще е още по страшно за него, ако е влюбена и тя. Наистина много се надявам заради Надя и заради него самия, тя да е само негов приятел и да го харесва като човек, което е несъмнено, а не като влюбена жена !

dajoan Hug Hug Hug

Боже, сега видях, че темата ни е видяна ( 11535 пъти)  newsm09

# 693
  • Мнения: 0

 За съжаление не ме бива с снимки, но ако някой може да сложи тази в нормален размер
Много беше тъжна глетката

# 694
# 695
  • Мнения: 0
Кой каза, че нямало магия? Като гледам снимките мисля, че актьорите се сравят доста добре, явно са добри. smile3521 smile3521 smile3521

# 696
# 697
  • Мнения: 2
 Stop Stop
Не ми се вярва Надя да е влюбена в Саваш!
Мисля , че е преживяла  нещо в миналото!!!!!!?????? newsm78 newsm78
Не я виждам да се държи като влюбена, но нека да изгледам филма и тогава ще споделя по-точно.
А за израстъка  Мехмед, мисля че това поведение е нормално!
Мисля , че Майката  е виновна за всичко!Вместо да застане зад сина си , тя се чуди как да му попречи!!!!
Но аз съм оптимист и сценаристите също, и това ще стане!! newsm10 newsm10 !!!!
 newsm51 newsm51 newsm51Поздрави за всички и да сядам да гледам филмчето ,
че дори и без превод!!!!  love001

# 698
  • Мнения: 630
Севи, Hug Hug Hug smile3525 newsm51 благодаря за превода на разговора между Надя и Саваш на кея. Много ми беше любопитно какво си казват двамата, още повече, че след края на разговора как Надя продължи да върви, а Саваш остана на място леко като стреснат. И аз винаги вътрешно съм си мислила, че тя го обича. Колкото и да й е помогнал в някакъв етап от живота й, мисля си, че една жена не би напуснала цивилизацията в Италия, за да дойде да се бори с неуредици и да спасява бизнес, който е толкова обвит в мръсни сделки от миналото / не че и в Италия няма подобни бизнеси/. Само при първото обаждане на Саваш тя дотърча веднага. Без дори да помисли,  веднага прояви готовност да бъде до него и да се бори с него. На мен лично ми намирисва на любов! Но тя е толкова фин и възпитан в други среди човек, че никога няма да афишира грубо любовта си, докато знае за чувствата на любимия й човек към друга. Както направи Китка. Въпрос на възпитание!
Колкото до Джем, ако тя наистина е обичала Саваш, връзката й с Джем е грешка. Е и най- праведните допускат грешки. Може би се е надявала с една нова връзка да подреди чувствата  и живота си, и въпреки това да бъде близо и в помощ на любимия си човек. Но Джем не оправда по никакъв начин нейните очаквания и напротив с държанието си я тласна още повече към нейните вътрешни чувства, - може би /разликата от Саваш до Джем е огромна и фрапираща/! Ооох всичко е в сферата на догадките, но може би и затова така много ме е грабнал филма, защото може да си разсъждаваш неограничено, а не още от първата серия да се досещаш за края на сериала.

# 699
  • Мнения: 640
emely    Sevi      aleynam , благодаря Ви за превода.

Ира, ти можеш да забраняваш на децата си и на съпруга си ,но не и на мен, но за да си спокойна аз въобще не гледам филма преведен, след като разбрах ,кой превежда и какви неща пишете по нечии адреси. Така ,че дишай с пълни гърди. Превода на Bz ми е достатъчен и го казвам за пореден път. За това повече не искам да се коментира моето име.

Колкото за Надя ,аз продължавам да си мисля ,че е влюбена в Саваш. Идва момент ,когато приятелството пререства в любов . Неусетно.
Страхувам се ,че прогнозата ми ще излезе вярна и по отношение на Мехмед- може той да
каже на Саваш за детето.
Възможно ли е да го отвлекат за пари?

# 700
  • Мнения: 640
Eдно предложение от мен.
Аз също превеждах един сериал ,но по различни причини вече не.
Предлагам ви да правите превод е ефир. Някой превежда ,а друг пише . Ние правихме така и всичко беше точно и ясно.
Намеше нужда вече да се прави дословен превод,който изисква време и нерви. Ако някой иска да се преведе  даден диалог ,ще му бъде постнато най-важните изречения. Това е. Всички ще знаят какво се е случило. Пробвайте .Много е добре така.
Ние правим утре вечер превод в ефир по този начин и е много сполучливо.Всички са доволни и няма сърдити.
Превеждаме само резюме,фрагмент с диалози .Другото е преразказ.




Нашата преводачка в ефир, тази седмица има лични ангажименти.
Когато е на линия ни прави превод на диалозите веднага .

# 701
  • Мнения: 0
Кой каза, че нямало магия? Като гледам снимките мисля, че актьорите се сравят доста добре, явно са добри. smile3521 smile3521 smile3521
newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm51 newsm51 newsm51

# 702
  • Мнения: 630
emely    Sevi      aleynam , благодаря Ви за превода.


Колкото за Надя ,аз продължавам да си мисля ,че е влюбена в Саваш. Идва момент ,когато приятелството пререства в любов . Неусетно.
Страхувам се ,че прогнозата ми ще излезе вярна и по отношение на Мехмед- може той да
каже на Саваш за детето.
Възможно ли е да го отвлекат за пари?



И според мен напълно е възможно Саваш да научи за детето си от Мехмед. Но от друга страна си мисля, че по този начин Мехмед още повече ще тласне Саваш към майката на детето му, а за Мехмед това не е изгодно. Може и да се стигне до отвличане, с цел изнудване за пари. Мехмед е мръсник / щом така постъпи с бъдещата си жена - не е чист човек/. И в първата серия се беше загатнало, че той не работи, а чака на парите, които изкарва Ясето. Явно той си е я избрал за дойна крава и така лесно няма да я остави, още повече след като разбра, за връзката й с богаташа Балдар!

# 703
  • Мнения: 640
Ari888, видяна е толкова пъти ,но когато беше снощи филма по едно време прочетох 93 по-
сетители. Това ,че има и 700 мнения също е приятно. Хубаво е, че имаме и доста
различни мнения ,но всичко е в кръга на интереса ни към филма .
Всички ,които пишат харесват случващото се на екрана и чакаме с нетърпение следващите загадки.

Дали да си напишем предположения за развитието на филма в следващите 10 серии.
Награда за победителя - среща във виртуалното пространство с този герой, чието развитие
е познал най- точно.

# 704
  • Мнения: 640
Goni, интересно ще бъде какво ще иска от Ясемин в замяна на мълчанието си newsm78

Дали няма да се осмели да поиска тя да се върне пак при него?

Общи условия

Активация на акаунт