5 ОУ "Иван Вазов"?

  • 15 101
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Дойде време за записване в първи клас. Знам, че 5-то училище е добро, но чух, че ще го закриват. Какво знаете по темата?

Последна редакция: вт, 03 яну 2012, 20:27 от Mamma

# 1
  • Мнения: 524
Това, което знам с абсолютна сигурност, че това са зловредни слухове... Много глупости, но и много хубави неща се изпонаписаха за това училище. Не знам защо?! От 3-4 години училището е с нов директор- изключително отзивчива и борбена жена. Учителите се "сдушиха" и работят в страхотен екип. Няма нито един час, в който  децата да карат свободен час по една или друга причина. Управата е много мобилна и с подобни проблеми се справя своевременно. Тази година 250 деца са обхванати от Европейски проект за развитие на човешките ресурси- нещо като едновремешните кръжоци- хореография, графичен дизайн, екология и история, млад журналист- и всичко това безплатно за родителите. Отделно и много извънкласни, платени дейности- спортни танци, карате, футбол...
Друго много интересно- предучилищната група учат в задължителната си подготовка два пъти седмично английски език. От първи клас децата имат възможност да изучават два западни езика- английски и немски. Учителите в среден курс са изключителни професионалисти...

Училището е малко, верно материалната  база е леееко "овехтяла", но знаете, как е с делегираните бюджети...
Въпросът е, че нищо от спектъра на образованието и възпитанието не липсва- изключителен логопед, ресурсен учител, висококвалифицирани учители... Малкият брой на децата предполага сигурна и спокойна обстановка, всеки учител познава поименно всеки ученик и никога не би бил безучастен към проявите на учениците.
Столът и храната в него също са изкл. добри- персоналът познава всички хранещи се и прави страхотни ходове, за да удовлетвори желания на деца и родители. Съобразява се дори и с децата, които постят или са вегетарианци...
Извинете дългия ми пост, но на тема 5 ОУ очевидно съм чуствителна  Laughing

Зная, че много родители са на кръстопът, къде и защо да пратят детето си на училище, но аз направих избор за две от децата си, а догодина ми предстои да пратя и трето си дете, така че нямам никакви съмнения...
Каквото и да решите, знам, че ще сте водени единствено от мисълта да осигурите най-доброто на децата си!
Не се страхувайте да питате отговорните органи, родители или съкварталци...

П.П. Седмицата на отворените врати свърши, но ви гарантирам, че никой няма да ви върне, ако просто, ей така, пожелаете да посетите един или друг клас или учител по време на работа...

# 2
  • Мнения: 104
Аз също смятам, че са слухове и затова пуснах този въпрос. Интересуват ме езиците и математиката. Не е ли трудно да се учат английски и немски от първи клас? Как е застъпена математиката в това училище? Имат ли децата допълнителни часова по математика? Колко часа се изучава езика? Благодаря на Златоперка

# 3
  • Мнения: 84
И мен ме интересува това училище, защото предстои на сина след две години да е първолак.
А се колебая между 2 соу Емилиан Станев и 5-то. За 5-то чувам крайно противоречиви неща. Не разбирам и двата ли езика се учат паралелно? учителките по езиците имат ли завършена филология? По коя система се учат английския и немския? Моля напишете кои ще бъдат госпожи на 1 клас след две години

# 4
  • Мнения: 524
Относно запитванията от Балкански и pirgana

Училището предлага  СИП - по един час математика, бълг., английски,  изобразително изк. и два пъти седмично немски.  Това означава, че родителите могат за избират от така предложените дисциплини от един до три СИП-а. По този начин, ако изберете математика, седмично се получават 5 часа. Бългагарският език е застъпен 8 часа седмично... има хореография и ИКТ.
Учителите по езиците имат специалност немскки и английски език. Първи клас учат по Happy House на OUP , а по немски на Hippo.
Ще пиша допърнително по- късно.

На 15.04. от 18ч. ще има предварителна родителска среща за първи и подготвителен клас .Заповядайте и задайте вс. въпроси на учители и директор.

Може да  пропусна нещо или да не успея да ви го обясня както трябва.


Желая ви прекрасен ден!

# 5
  • Мнения: 56
    Аз съм новак.Разглеждайки темите, ми направи впечатление, че почти на всяка страница се пише за 5 ОУ "Иван Вазов". Пишат се хубави неща, но и много помия се излива. А това не бива, защото училището, както и църквата, е свято нещо. Не може да кажеш, че тая даскалица е лоша. Добра е само от факта, че е избрала тази професия и че търпи в клас неща, които майките в къщи не търпят и наказват строго подобни прояви.
   Аз ще започна с първите двама бележити люде, а те са много, учили в това училище.      Единият е негово височество руски граф, който е единствен претендент за руския престол. Вярно това е било доста отдавна.Кой е той? Това   ще напиша друг път. Оставам на вас да гадаете. Другият е негово високо преосвещенство митрополит Николай, епископ на Пловдив.
   Има още много. Има и един полски граф, който скоро завърши школото. Но това друг път.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Златоперке, с теб май се знаем Laughing

# 7
  • Мнения: 56
   В отговор на авторката на темата бих казала, че и преди е имало слухове за 5 ОУ "Иван Вазов". Но и те, както и този, се оказаха неверни. Не би могло да закрият училище с такава славна история и обещаващо бъдеще. Общественици и хора от квартала не биха допуснали такава мисъл да мине през главата на някой управник.
   За разлика от други училища, които лежат на стара слава и губят ученици, 5-о училище привлича все повече деца.

# 8
  • Мнения: 84
Благодаря зо обстойните отговори на Злато Перка. Ще бъда на родителската среща.

# 9
  • Мнения: 58
Не се плашете скъпи мами, няма да го закриват, разбира се. На днешно време закрива ли се училище? Нали ще стане като с детските градини.

# 10
  • Мнения: 56
Защо моята тема за бележити българи, учили в 5 ОУ  "Иван Вазов" попадна тук?

# 11
  • Мнения: 29
Не мога да отмина спокойно темата за 5 ОУ ,защото това е моето училище , в което учат и трите ми деца.От дълги години се разнасят подобни слухове имайки целта да очернят името на школото,но мога да кажа с чисто сърце ,че сега училището е в подема си благодарение на директорката и учителския колектив и искрено се надявам да продължават със същото желание и любов  да работят за нашите деца.

# 12
  • Мнения: 65
   Аз съм новак.Разглеждайки темите, ми направи впечатление, че почти на всяка страница се пише за 5 ОУ "Иван Вазов". Пишат се хубави неща, но и много помия се излива. А това не бива, защото училището, както и църквата, е свято нещо. Не може да кажеш, че тая даскалица е лоша. Добра е само от факта, че е избрала тази професия и че търпи в клас неща, които майките в къщи не търпят и наказват строго подобни прояви.
   Аз ще започна с първите двама бележити люде, а те са много, учили в това училище.      Единият е негово височество руски граф, който е единствен претендент за руския престол. Вярно това е било доста отдавна.Кой е той? Това   ще напиша друг път. Оставам на вас да гадаете. Другият е негово високо преосвещенство митрополит Николай, епископ на Пловдив.
   Има още много. Има и един полски граф, който скоро завърши школото. Но това друг път.
   Аз съм новак.Разглеждайки темите, ми направи впечатление, че почти на всяка страница се пише за 5 ОУ "Иван Вазов". Пишат се хубави неща, но и много помия се излива. А това не бива, защото училището, както и църквата, е свято нещо. Не може да кажеш, че тая даскалица е лоша. Добра е само от факта, че е избрала тази професия и че търпи в клас неща, които майките в къщи не търпят и наказват строго подобни прояви.
   Аз ще започна с първите двама бележити люде, а те са много, учили в това училище.      Единият е негово височество руски граф, който е единствен претендент за руския престол. Вярно това е било доста отдавна.Кой е той? Това   ще напиша друг път. Оставам на вас да гадаете. Другият е негово високо преосвещенство митрополит Николай, епископ на Пловдив.
   Има още много. Има и един полски граф, който скоро завърши школото. Но това друг път.
   Аз съм новак.Разглеждайки темите, ми направи впечатление, че почти на всяка страница се пише за 5 ОУ "Иван Вазов". Пишат се хубави неща, но и много помия се излива. А това не бива, защото училището, както и църквата, е свято нещо. Не може да кажеш, че тая даскалица е лоша. Добра е само от факта, че е избрала тази професия и че търпи в клас неща, които майките в къщи не търпят и наказват строго подобни прояви.
   Аз ще започна с първите двама бележити люде, а те са много, учили в това училище.      Единият е негово височество руски граф, който е единствен претендент за руския престол. Вярно това е било доста отдавна.Кой е той? Това   ще напиша друг път. Оставам на вас да гадаете. Другият е негово високо преосвещенство митрополит Николай, епископ на Пловдив.
   Има още много. Има и един полски граф, който скоро завърши школото. Но това друг път.
   Аз съм новак.Разглеждайки темите, ми направи впечатление, че почти на всяка страница се пише за 5 ОУ "Иван Вазов". Пишат се хубави неща, но и много помия се излива. А това не бива, защото училището, както и църквата, е свято нещо. Не може да кажеш, че тая даскалица е лоша. Добра е само от факта, че е избрала тази професия и че търпи в клас неща, които майките в къщи не търпят и наказват строго подобни прояви.
   Аз ще започна с първите двама бележити люде, а те са много, учили в това училище.      Единият е негово височество руски граф, който е единствен претендент за руския престол. Вярно това е било доста отдавна.Кой е той? Това   ще напиша друг път. Оставам на вас да гадаете. Другият е негово високо преосвещенство митрополит Николай, епископ на Пловдив.
   Има още много. Има и един полски граф, който скоро завърши школото. Но това друг път.

В отговор на asirra бих запитала дали руският граф не е граф Платон Чумаченко?

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 18:27 от Ashura

# 13
  • Мнения: 56
    Граф Чумаченко е радетел и приятел на 5 ОУ "Иван Вазов". Той присъства на училищни чествания и концерти.
    Княз Никита Ростовски е завършил училището с отличие. Имал е тежък живот тук в България след 9 септември. Как се закрива училище, в което е учил наследникът на руския престол?

# 14
  • Мнения: 84
Относно закриването на училището бих казал, че като бях на родителската среща видях, че то няма вид на закриващо. Има вид на проспериращо което набира все повече деца.

Общи условия

Активация на акаунт