г-жа Ирина Савина, зам.кмет на СО, ще отговаря на Вашите въпроси

  • 12 903
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 395
Здравейте,
Искам да попитам предвидено ли е строителство на детски заведения в квартал Манастирски ливади.
Благодаря

# 16
  • Мнения: 95
Здравейте!

Бих искала да попитам, дали започнатите нови сгради към детски градини ще бъдат завършени за новата учебна година - пример в 164 ДГ, която е обявила 2 групи за прием за набор 2007, а все още се строи, въпреки ще срокът й бе 26.03.2010г.

И защо готовата сграда към 136 ДГ я няма в системата, тоест не би ли следвало с нова сграда обявените за прием места да са повече от една група.

Предварително благодаря!

Здравейте,
В отговор на вашите питания дали сградите, които сме започнали да строим през 2009, ще бъдат завършени за новата учебна 2010-2011, отговорът е ДА. През втората половина на 2009г. СО започна строителството на 20 разширения към съществуващи детски градини или нови сгради на мястото на пожаро-опасни постройки. Техният пусков срок е от месец Май до месец Ноевмри 2010г. Относно ДГ 164 – в момента сградата има подписан акт 15 и до края на месец Април предстои издаване на удостоверение за въвеждане в експлоатация. Официалното откриване на детската градина е планирано за началото на месец Май. След тази дата не виждам причина детската градина да не приема класирани деца.

За всички, които са във форума, справка за строителството и проектирането на детски градини и училища на територията на СО, ще бъде публикувана на блога на общината – blog.sofia.bg, след като приключим разговора във форума. Всеки от вас който търси актуална информация, кога, къде и до кога ще се проектира и строи, може да я получи от тези справки.
Новото крило на 114 ЦДГ ще бъде открито официално в началото на месец Юни 2010. В момента се извършват довършителни работи – измества се топлопровод и се подменя абонатна станция.
За информация относно приема в 136 ДГ, моля обърнете се към Дирекция „Образование” – тел.02/93778121    

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 12:11 от irina savina

# 17
  • София
  • Мнения: 1 677
Здравейте, г-жо Савина,

Миналата година Ви попитах за възможността да се направи разширение на 140 ЦДГ в кв. "Красна поляна". Вие ми отговорихте, че идеята е чудесна. Въпросът ми е дали този ремонт е плануван за тази година или не?
Благодаря Ви за вниманието!
Хубав ден!

Теодора Василева

# 18
  • София
  • Мнения: 1 186
Добър ден,съжалявам че въпроса ми не е свързан с детска градина но вече няма и кой друг да ми отговори.Вие отговаряте и за пътищата,питането ми е кога по принцип имате план за ремонт на улиците в кв.Овча купел и по точно старата част?Там е невъзможно дори да вървиш по улицата,да не говорим за коли.От години там не се интересува никой какво се случва в този район.Благодаря ви предварително за отговора.

# 19
  • Мнения: 168
Здравейте,искам да попитам при големия недостиг на детски градини и особено на яслени групи в община "Средец" има ли одобрени проекти за строеж на нови или разширяване на съществуващите?Благодаря

# 20
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте г-жо Савина,
Живея в кв. Дружба. Ако имате възможност да влезете в системата и да проверите колко много деца за колко малко бройки места се борят ще разберете, че детските заведения тук са крайно недостатъчни. Допълнително и новопостроения комплекс Цариградски, където ще се нанесат предимно млади семейства с малки деца ще допринесе за недостига. Искам да знам дали следващите 1-2 години е предвидено строителство на нови ДЗ или разширяване на стари в община Искър?

Благодаря предварително за отговора!

# 21
  • Мнения: 65
Здравейте, г-жо Савина,
знам, че на район Лозенец е възложено изготвяне на работен проект на две нови детски градини, интересува ме кога ще започне, а и ще приключи, строеж на ОДЗ в кв. Витоша, м. "Витоша-ВЕЦ-Симеоново"?
Лек ден.
Георгиева

# 22
  • Мнения: 83
Г-жо Савина,
Искам да попитам кой номер е новопостроената ДГ на ул. Тулча в кв. "Стрелбище" и
защо я няма в системата за кандидатстване. Според строителите предстои откриване на 1. май тази година.
Благодаря!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 715
И аз се интересувам от новата ЦДГ в Люлин 10 - кога ще бъде открита? Има ли шанс местата да бъдат обявени сега, тъй като ако това стане на по-късен етап, децата с под 10 т. няма да имат шанс. Всички неприети на първо класиране ще се подредят там. Има ли предвиден номер и име въпросната (на ул. Орион е)?

Благодаря

# 24
  • Мнения: 95

Здравейте г-жо Савина,

Бих искала да Ви попитам защо след като от същия форум миналата година Вие обещахте, че в началото на 2010г. ще отворят 4 нови групи в ремонтираното крило на 34 ОДЗ „Брезичка” в кв.Дианабад, за да може тези места да се обявят в системата март 2010г. и да приемат деца от Септември 2010г., в момента започналите активно строителни дейности са спрени и места в това ОДЗ не са обявени. Знам, че се налага препроектиране, поради непредвидено укрепване и това води до необходимост от допълнителни средства – ще бъдат ли отпуснати такива на Общината в район Изгрев, за да се довърши започнатия ремонт? Моля да отговорите ще продължат ли ремонтните дейности в това детско заведение и кога е планирано да приключат те – ще се случи ли това в настоящата година?


Здравейте,
Във връзка с питането Ви за ОДЗ 34 Брезичка,  кв. „Дианабад”, бих искала да уточня, че допълнителни средства се налагат, заради допусната грешка в проекта от страна на районната администрация.  Сградата не отговаря на наредба 2 за изчисления на сгради за сеизмична активност.  Пропускът от страна на районната администрация е отстранен, проекта е преработен и единственото, което е необходимо в настоящия момент, за да продължи ремонта е осигуряването на допълнителни средства.
СО прави всичко необходимо, ремонта да продължи и ремонтните дейности да приключат до началото на новата учебна 2010-2011. Подготвен е доклад до СУСОПФ за осигуряване на допълнителни средства за довършване на обекта. Искрено се надявам, в рамките на месец Април СУСОПФ да разгледа доклада и да се произнесе положително.

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 12:15 от irina savina

# 25
  • Мнения: 19
Каква ще е съдбвата на  София ленд - който вече няколко години седи без да работи и съоръженията ръждясват. Като европейска столица дали в София ще има скоро нещо за децата от типа на София ленд? Мисля, че нашите деца също заслужават да имат такива места за забавления, както децата в другите европейски градове.

# 26
  • Мнения: 361
Г-жо Савина,държа да получа отговор на зададените от мен 2 въпроса.
Моето дете очевидно ще остане извън ДГ,а в същото време в сграда пригодена за ДГ се извършват други дейности Crossing Arms

Защо до последният момент,родителите трябва да се държат под напрежение,да се взираме по -цял ден в разни постоянно менящи се списъци,при положение,че всяко дете има право на място в ДГ. newsm78

# 27
  • Мнения: 135
Г-жо Савина,
Искам да попитам кой номер е новопостроената ДГ на ул. Тулча в кв. "Стрелбище" и
защо я няма в системата за кандидатстване. Според строителите предстои откриване на 1. май тази година.
Благодаря!


И аз се интересувам от същото и дали изобщо ще се отворят вратите му през тази учебна година ,защото в подобен случай недостига тази година ще е ОГРОМЕН .

# 28
  • Мнения: 439
Здравейте г-жо Савина!

Бих искала да попитам следното: живеем в кв.Малинова долниа (на картата по-долу се води "Вилна зона американски колеж"). Кварталът е без магазини, аптеки, зелени площи и детски площадки, детски градини. Единственият начин да се стигне до такива е с автомобил, през Околовръстния път на София или чрез рисковано пресичане на същия околовръстен път, за да се стигне до спирката на автобус 111. Според Строителния план на София, ул.182 би трябвало да бъде продължена до кв. Младост, където би трябвало да има спирка на метрото някой ден (прилагам тази карта).

Въпросът ми е - има ли план за скорошно свързване на квартала с жк.Младост и кога да очакваме започване на строителството - както виждате, трябва да се мине през река, след това през поле (което е що-годе проходимо),за да се отиде до аптека, например.Немислимо е пресичането на околовръстния път, особено с малко дете. В квартала има много възрастни, трудноподвижни хора, майки с деца, бебета. Напълно изолирани сме, а Бизнес парк София е на няколко стотин метра от нас. Ако трябва ще направим подписка, за да се задейства общината. Благодаря ви предварително за отговора!

# 29
  • Мнения: 18
Г-жо Савина,

Благодаря за отговора относно 34 ОДЗ Брезичка - дали сте допуснали техническа грешка с цитирането като пусков срок на учебната 2011-2012г. или това означава, че поради грешка на районната администрация децата ни, които вече чакаха една година за завършването на този ремонт - ще се наложи да чакат не до есента на 2010г., а до 2011г.......

Общи условия

Активация на акаунт