г-жа Ирина Савина, зам.кмет на СО, ще отговаря на Вашите въпроси

  • 12 910
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Г-жо Савина,

планиран ли е ремонт на физкултурния салон на 8 ЦДГ "Здравец" в жк "Света Троица" за тази година и ако да - за кога.

# 46
  • Мнения: 735
Уважаема госпожа Савина,

бихте ли дали информация какво е предвидено да се построи върху наскоро освободения терен на Общинската служба за социално подпомагане на общ. Триадица - ул. Стефан Малинов №5?

# 47
  • Мнения: 998
Г-жо Савина, моля отговерете за частните училища Дорис Тенеди и ЕСПА, казусите са едни и същи, и на двете им се дава безвъзмездно общински терен за строеж. Отговорете кое го налага, а пък за ЕСПА - КОГА и ДАЛИ ще бъде освободена сградата, при този недостиг на места в район Младост е направо свръх наглост!

Г-жо Савина,
Кога ще получим отговори на посочените въпроси?
По случая с Дорис Тенеди са дадени безвъзмездно 5 декара!!!! Сградата им е почти готова и разполага с тенис кортове и други подобни екстри, за които в държавните заведения можем само да мечтаем. Не сме ли всички ние ощетени от подобни "подаръци" към частна фирма! Поне срещу земята да бяхте поискали на половината терен да построят държавна детска градина, вместо да се чудите от къде да намерите пари за строителството!!!  

# 48
  • Мнения: 95
Здравейте г-жо Савина,
Живея в кв. Дружба. Ако имате възможност да влезете в системата и да проверите колко много деца за колко малко бройки места се борят ще разберете, че детските заведения тук са крайно недостатъчни. Допълнително и новопостроения комплекс Цариградски, където ще се нанесат предимно млади семейства с малки деца ще допринесе за недостига. Искам да знам дали следващите 1-2 години е предвидено строителство на нови ДЗ или разширяване на стари в община Искър?

Благодаря предварително за отговора!

Здравейте,
Бих искала да успокоя всички, които живеят на територията на р-н Искър, че Столичната Община е заложила средства за проектиране на разширения на 4 детски заведения, въпреки че през изминалите две години в този район не е построена нито една детска градина. Към настоящият момент район Искър извършва подготовка за проектиране на разширения на:
•ОДЗ 36 – за 2 групи
•ОДЗ 77 – за 2 групи
•ОДЗ 13 – за 4 групи
•ОДЗ 85 – за 2 групи

# 49
  • Мнения: 1
Госпожо Савина,
Бихте ли ни информирали относно крайния срок по ремонтните дейности в 51 ЦДГ "Сарагоса" в Район "Сердика" и кога се очаква децата да започнат занимания в новите пристройки?
Лек ден!

# 50
  • София
  • Мнения: 316
Госпожо Савина,
Бихте ли ни информирали относно крайния срок по ремонтните дейности в 51 ЦДГ "Сарагоса" в Район "Сердика" и кога се очаква децата да започнат занимания в новите пристройки?
Лек ден!

вече отговориха на този въпрос - началото на май.

Здравейте,
•Пусковият срок за новата детска градина в кв. 78, район „Надежда” е месец Октомври 2010.
•Официалното откриване на ЦДГ 51 Сарагоса е в началото на м. Май. Бих искала да поясня, че тук не става въпрос за ремонт, а за укрепване на съществуваща сграда,  топлоизолация на  съществуваща сграда и строителство на нова сграда за 4 групи.
•Относно регламента за преместване от една в друга детска градина – моля обърнете се към дирекция „Образование”
•Разширението на ЦДГ 168 р-н Слатина,  бе открито на 01.04.2010г. Не зная каква е причината да не се приемат деца в сградата, моля Ви за уточняваща информация да се обърнете към дирекция „Образование” и р-н Слатина.
•Строителството на детски градини в кв. Манастирски ливади не е предвидено за 2010-2011г.
•Разширения на ЦДГ 140 не е предвидено за 2010 – 2011г.

# 51
  • Мнения: 95
Здравейте, го Савина,
знам, че на район Лозенец е възложено изготвяне на работен проект на две нови детски градини, интересува ме кога ще започне, а и ще приключи, строеж на ОДЗ в в. Витоша, м. ""?
Лек ден.
Георгиева

Здравейте,
Както обещах през 2009г. средства за работен проект за детска градина в местност Витоша, ВЕЦ Симеоново, са заложени в бюджет 2010г. Средствата са преведени на район Лозенец, който в момента извършва подготовка за изготвянето на работен проект. Ако до края на 2010г. р-н Лозенец, внесе в СО готов и съгласуван работен проект, заедно с разрешение за строеж не виждам причина обекта да не бъде включен в проектобюджета за следващата 2011г.

# 52
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 537
Госпожо Савина,
Отново моля да отговорите на зададените от мен въпроси в пост № 4 от тази тема!

# 53
  • Мнения: 95
Го Савина,
Искам да попитам кой номер е новопостроената ДГ на у. Турча в в. "Стрелбище" и
защо я няма в системата за кандидатстване. Според строителите предстои откриване на 1. май тази година.
Благодаря!

Здравейте,
Новопостроената детска градина в кв. „Стрелбище” все още няма име и номер. Нейното откриване предстои през месец Май тази година, надали ще е точно на датата първи. Предполагам, че колегите от дирекция „Образование” ще подготвят и внесат в СОС доклад, за името и номера на детската градина.

# 54
  • Мнения: 1 119
Г-жо Савина, моля отговерете за частните училища Дорис Тенеди и ЕСПА, казусите са едни и същи, и на двете им се дава безвъзмездно общински терен за строеж. Отговорете кое го налага, а пък за ЕСПА - КОГА и ДАЛИ ще бъде освободена сградата, при този недостиг на места в район Младост е направо свръх наглост!

Г-жо Савина,
Кога ще получим отговори на посочените въпроси?
По случая с Дорис Тенеди са дадени безвъзмездно 5 декара!!!! Сградата им е почти готова и разполага с тенис кортове и други подобни екстри, за които в държавните заведения можем само да мечтаем. Не сме ли всички ние ощетени от подобни "подаръци" към частна фирма! Поне срещу земята да бяхте поискали на половината терен да построят държавна детска градина, вместо да се чудите от къде да намерите пари за строителството!!!  

г-жо Савина, дайте прозрачност на договорите с опоменатите частни училища. Нали те не са тайна? Разчитаме на Вашите отговори?

# 55
  • Мнения: 170
Здравейте г-жо Савина,
Живея в кв. Дружба. Ако имате възможност да влезете в системата и да проверите колко много деца за колко малко бройки места се борят ще разберете, че детските заведения тук са крайно недостатъчни. Допълнително и новопостроения комплекс Цариградски, където ще се нанесат предимно млади семейства с малки деца ще допринесе за недостига. Искам да знам дали следващите 1-2 години е предвидено строителство на нови ДЗ или разширяване на стари в община Искър?

Благодаря предварително за отговора!

Здравейте,
Бих искала да успокоя всички, които живеят на територията на р-н Искър, че Столичната Община е заложила средства за проектиране на разширения на 4 детски заведения, въпреки че през изминалите две години в този район не е построена нито една детска градина. Към настоящият момент район Искър извършва подготовка за проектиране на разширения на:
•ОДЗ 36 – за 2 групи
•ОДЗ 77 – за 2 групи
•ОДЗ 13 – за 4 групи
•ОДЗ 85 – за 2 групи


Г-жо Савина, моля ако е възможно да уточните на какъв прицип се избират ДЗ, които да бъдат разширявани, тъй като това е посочено в отговора Ви. С изключение на 77ОДЗ, в което има обявени общо 6 места за прием на набор 2009г, в останалите, посочени от Вас, има най-много свободни места от всички в Община Искър. Не ме разбирайте погрешно - не считам, че обявените бройки са достатъчни, в никакъв случай. Но не би ли трябвало логиката да подсказва, че в ДЗ-та, в които има краен недостиг на места, да бъдат с приоритет за разширяване с нови групи. Разбира се, това зависи и от възможностите са дострояване, предполагам на вече съществуващите ДЗ-та.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 186
Добър ден,съжалявам че въпроса ми не е свързан с детска градина но вече няма и кой друг да ми отговори.Вие отговаряте и за пътищата,питането ми е кога по принцип имате план за ремонт на улиците в кв.Овча купел и по точно старата част?Там е невъзможно дори да вървиш по улицата,да не говорим за коли.От години там не се интересува никой какво се случва в този район.Благодаря ви предварително за отговора.

МОже ли да отговаряте по ред на въпросите,знам че всички въпроси са важни,но и на мен ми писна да газя в кал по 40 минути и да не мога да си стигна до къщата.А като ми взимат по 200 и кусур данък че се водим вилна зона може,но няма кой да ми отговори ние какво правим.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 408
Много дразнещо и некоректно се игнорират въпросите, свързани с ЕСПА и ДОРИС ТЕНЕДИ.
Ще благоволите ли да отговорите, госпожо Савина?

# 58
  • Мнения: 95
Каква ще е съдбвата на  София ленд - който вече няколко години седи без да работи и съоръженията ръждясват. Като европейска столица дали в София ще има скоро нещо за децата от типа на София ленд? Мисля, че нашите деца също заслужават да имат такива места за забавления, както децата в другите европейски градове.

Здравейте,
Изцяло се присъединявам към мнението на участника във форума за нуждата от повече места за забавление за децата – повече зелени площи, повече модернизирани детски площадки, поддържани паркове и градинки, места като София Ленд  и т.н.
Колегите, в чийто компетенции са тези проблеми - г-жа Бояджийска – зам.кмет по екология и г-н Диков – гл. архитект, полагат максимални усилия за решаването на тези проблеми в кратки срокове.
Като бъдеща майка се надявам моето дете и Вашите деца да се радват на повече места за забавление. В общият градоустройствен план са заложени места за забавления подобни на София Ленд, но моля да отправите Вашето питане официално към арх. Диков по компетентност.

Моля Ви въпроса за свързването на кв. Малинова долина с ж.к „Младост”, също да бъде отправен официално към арх. Диков по компетентност.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 298
Г-жо Савина,


В момента за една група кансидатстват 24 деца, а през последните 2 години групите нарастват до поне 30 деца .
Тези деца приети отгоре през системата ли са, т.е. да очакваме на скедващи класирания нови 5-6 места?
Или са места отпуснати от общината за деца които не са в системата и не касаят нас работещите софиянци ?

Много ви моля да поясните това.

И още един въпрос: не е ли възможно да се вижда поредността на желанието на децата с над 10 т. за да може да се ориентираме по-добре?

Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт