Април пристигна вече! Иванина е второто ни МАЙско човече! №24

  • 24 133
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 120
Каква е разликата от лигнина и превръзките? Нали и двете попиват? Rolling Eyes
Не са ли превръзките все пак по удобни а лигнина отживелица от времето когато не е имало превръзки?

Аз съм си взела основно  нощни превръзки.Може би лигнина се налага ако има повече кървене?От лигнина сгънах 4-5 да има.В моя списък имаше и  3 памперса за майката.Като казах на аптекарката я очудих доста...

А за козметиката ми е въпроса-нямам идея към коя да се насоча.Чувам хубави неща за Бочко,Мустела...вие само на една марка ли купувате  или  смесено?

Ей това с фъфленето уби рибата!!! Joy

# 676
  • Мнения: 32
А да питам Мустелата нали й бяха спрели вноса... к`во стана сега ? Още ли е същото дереджето Wink?

А за лигнина - и според мен е отживелица, но доколкото разбрах преди визитация трябва да си с лигнин, за да видели докторите лохиите ... Ако бъркам поправете ме  Blush

# 677
  • Мнения: 2 559
krischana, Славче и аз се чудя за слънцезащитното, ама вчера четох, че май всички такива мазила са за след 6 месец  Rolling Eyes

Беборанче, питай, каквото друго те интересува, който може ще отговаря  Peace

Девилче, аз съм купила на Себамед неща, както и Судокрема, но мисля да взема и неща на Веледа или Клоран, да видя кое как ще понесе на бебока, пък после ще решавам към коя марка да се ориентирам  Peace

# 678
  • Мнения: 32
Десекс, аз съм виждала (дори ползвала) слънцезащитни кремове на Чико 0+ Но въпреки това много се колебая.
Иначе видях на Себамед слънцезащитния ама нъл съм кьорава и видях цена 43 лева и ми фръкнаха очите и не погледнах повече дали виждам правилно хахахаххаа

# 679
  • Мнения: 1
Аз пък все се чудя кой взема тези детски то по 350 бруто на човек при тричленно семейство са 1050 лв, не е ли малко като доход  Cry Все съм си мислила, че трябва да не се осигуряват родителите на истинския си доход за да вземат детски, то аз и при тричленно и за в бъдище дано при четиричленно семейство пак няма да вземам, но тук проблема е в следното епидемиите при ромите не само че са опасни за нашите деца, но и отнемат от нашите пари, тези с които пълним ЗК, защото тяхното лечение се поема не от техните пари, те такива така или инъче не са давали под формата на осигуровки, а от нашите, на същите тези които никога като мен не са вземали детски. Но и на мен това ми е болна тема, така че спирам. Забелязала съм, че колкото повече осигуровки внася човек, защото моята заплата само няма да ми позволи да взема детски при четиричленно семейство, дори и да нямахме други доходи, толкова по-малко права има в тази държава.

# 680
  • Мнения: 39
Мами, уточнявам че живея в Англия, не в Сащ и за там не мога да коментирам относно ваксините...прави сте, че темата явно е болна или че аз не живея в БГ за да се обаждам, но според мен, в БГ всеки само се оплаква а ако трябва да се направи нещо...за това т.нар цигани получават каквото искат...не са виновни циганите или политиците че имат власт, и правят каквото си искат, а този който им го позволява...както и да е...не се сърдете, пак казвам това си е мое лично мнение и не искам никой да се засяга, особено в тези последни напрегнати седмици преди раждане  bouquet
Много хубави новини относно новите ни мами и бебоци днес, явно темичката ще бъде заключена с усмивки Party

# 681
  • Мнения: 1
За козметиката, аз се доверих отново на Клоран и със сина ми бях на нея, много съм доволна. Но реших да пробвам и СебаМед с едно олио за почистване под пелените - малка опаковка. Сега сина ми е на 5години и ползвам за него Бюбхен, но шампоана ми се вижда много редичък и сякаш Клоран е доста по-икономичен, а и по-приятно ми мирише на бебе. За Мустела и аз разбрах, че няма внос, а крема ми срещу стрии намалява и не знам какъв да търся сега и дали ще ми трябва, да се ражда вече това бебе, че да купувам за него, а не за мен  Grinning.
И аз се чудя за крем с фактор за бебо, ще ви наблюдавам да видя вие на кой сте се спрели.

# 682
  • Мнения: 1 420
Здравейте!

Успях да прочета само няколко страници и да коментирам набързо по темата с ваксините  Peace

Герганче, щом си решила така за ваксините, тук в Англия никой не те спира. Но ще дойде време и като тръгнеш да запишеш детето на ясла ще питат ваксините дали са up to date и ако не са, може да имаш проблеми. От друга гледна точка, прибирате ли се често в България? Точно поради тази причина, че се прибираме по 1-2 пъти в годината до Бг съм ваксинирала Кари не само със задъжителните ваксини, но и с тази срещу туберколоза, която тук не е задължителна ( не мога да ти опиша как се шашнах след като майка ми сподели, че съседите ни по врата в блока в Търново са болни от Туберколоза  #Crazy ). Говорила съм с няколко лекари тук в Англия и те ме увериха, че страната инвестира страшно много пари в здравеопазване и ваксините са най-добро качество  Peace Това са страничните ефекти вече е мит. Моят съвет е да не рискуваш здравето и живота на детето ти. На моята дъщеря й правиха операция по спешност когато беше на годинка и естестшено шеднага питат дали са й сложени всички ваксини. Вярно, че е травмиращо да гледаш как някой причинява болка на малкото ти бебе, но си мисли, че е за добро  Peace И още нещо, помисли си добре, говори с някой лекар и си прецени  Wink

За расизма - не го одобрявам. И да си призная, не само циганите са тези, които не си плащат данъци и осигуровки, затова не поставям хората под един знаменател. Но наистина ми се иска хората в тази държава да станат по-отговорни към закона  Peace

Я като стана въпрос за обезболяване да питам нещо. Аз Кари я родих съвсем естествено без упойки, но сега се чудя за епидуралната  Thinking От друга страна ми се вижда ужасно да ти забиват игла в гръбнака  Rolling Eyes Споделете как е било при вас, раждалите мами и изобщо каква анестезия бихте избрали  Peace

# 683
# 684
  • Мнения: 127
Славче, тенкю Hug а превенара с пентаксима ли се слага заедно? в смисъл, как са го направили по календара?

слънцезащитни кремове не е добре да се ползват при бебета по-малки от 6 месеца - това ми го е казвал кожен лекар, при когото водих малкия като бебе. нищо че пише 0+, как иначе ще се продават Wink бебетата не трябва да се излагат на пряка слънчева светлина, може на шарена сянка Simple Smile

за бебешката козметика, пробвала съм много марки и препоръчвам с две ръце A-DERMA!

# 685
  • София
  • Мнения: 28
Ето ми ги Фапросчетата  Mr. Green
1) Защо ходите толкова често до НОИ?Какво правите там...аз защо не ходя  Mr. Green някакви документи ли има за подаване?  Embarassed
2) Трябва ли да подавам някакви документи и в Бюрото по труда или Социалните?Тъмна индия ми е...
3) Кога и от кого се издава следващия болничен и колко време след издаването трябва да го дам на счетоводителката?
4) Трябва ли да си взема кремче за лице за беба? (тука вече няма документи,но да си попитам) и друго кремче за дупе освен Бочко?
5) Аз ще раждам без избор на екип,но съм в чуденка с какво да ги почерпя? Ангажирала съм една акушерка (ама не официално,демек няма да плащам за избор на акушерка,но с нея се разбрахме),та нея искам специално да почерпя...някакви идей на кой какво да е...? Както вика Давид от Биг Брадър ПОМОЩЩЩ!!!  Mr. Green
6) сега в малко по-далечно бъдеще ....вчера моя приятелка,която ще е кръстница на Бела ме попита аджеба какво точно прави кръстницата и какво се очаква от нея по изписване,погачи,кръщене...пък аз идея си нямам и пак Вас питам Mr. Green Вече ми подари комплектчето за изписване (много държеше тя да го вземе Smile ) и сега иска да знае какво е следващото нещо дето я чака хихи

Като първите 3-4 отпадат вече,благодаря за което   bouquet

# 686
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Момичета, вредните UVA лъчи проникват и през материите на количката и на дрешките, да не говорим, че дори при облачно време вредят. Пък и няма как да криете детето постоянно от слънце. Питайте дерматолог или неонатолог, ако не се доверявате на слънцезащитните, но за мен такава козметика трябва да се използва всеки път, щом бебо се изведе. На мен дерматолог ми е казал, че трябва да се маже детето със слънцезащитно, а не да се чака 6 месеца. Нали кожата на детето няма никаква естествена защита поне до годинка, как ще я опазите до 6тия месец? На лекциите много добре изясниха, как естествената защита на кожата (липидите) при бебетата под годинка е зле развита. Вие не сте ли изгаряли и през облаци? Защото на мен най-зверските ми изгаряния са били в облачни дни през лятото.
Да не се бием после в главите след години, защо кожата на децата ни страда. Аз ще взема на Себамед слънцезащитното.

# 687
  • Мнения: 32
desex , не друго бях ползвала за лице е няма го като гледам измежду тези, които се предлагат в този сайт.... но е на същата основа предполагам.

Мисля да не рискувам ... прекалено алергени се навъдиха, че да рискувам с още едно ... ще я крия от слънцето и това е Simple Smile

Пипи
, да Пентаксима и Превенара се слагат във 2-ри, 3-ти, 4-ти месец. После само Превенар в 12-ти, и 16-ти месец само Пентаксима.

Вени,
UV-A лъчите не причиняват изгаряне , а UV-B лъчите... UV-A развалят структурата на кожата ... но все пак не вярвай сляпо на лекциите - те са спонсорирани от фирмите, които продават такива продукти. .. наистина е хубаво да се питат дерматолози ... Защото замисли се пък за всички химии, които се втриват в кожата на бебето. Дали пък те не са по-опасни от UV-А лъчите, които прониквали през дрехите ... дали наистина проникват?

Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 15:35 от Славчето

# 688
  • Мнения: 5 401
... Бръмб,страхотен аватар! Peace Искам да те питам теб и Змея: скоро ме светнаха за хранителната добавка Лецитин помагала при запушени канали и изобщо за потръгването на кърмата.Какво мислите,да го купувам ли отсега или само при възникнал проблем,аз предният път много страдах от запушени канали,ама пък не е задължително и сега да е така. newsm78...

Да, Лецитина наистина има такова действие, но няма смисъл предварително да си купуваш. Във всяка аптека можеш да го откриеш, ако се наложи.  Simple Smile

...за мен бебето получава всичко от кърмата, не от изкуствено насила вкарани вируси...

А, сега!  Simple Smile Кърмата си е кърма, но не е панацея все пак. Не бих казала, че е добра идея да разчитаме на свойствата и предимствата й когато става въпрос за заболявания, за които е необходима имунизация. После да не стане така, че ако детенце не дай си Боже се зарази, да обвиняваме кърмата?!

... Я като стана въпрос за обезболяване да питам нещо. Аз Кари я родих съвсем естествено без упойки, но сега се чудя за епидуралната  Thinking От друга страна ми се вижда ужасно да ти забиват игла в гръбнака  Rolling Eyes Споделете как е било при вас, раждалите мами и изобщо каква анестезия бихте избрали  Peace

Усеща се боцкане - малко по-силно от стандартното когато ти се налага някаква манипулация. Важно е да стоиш спокойно докато анестезиолога действа и е супер, ако попаднеш на такъв, който да ти обяснява какво ти прави в момента. Може да усетиш лек студ или изтръпване, определено няма да си владееш краката. Възможно е като странична реакция да получиш главоболие, но не е задължително. При мен нямаше никакви проблеми, но месеци наред когато се облягах на стол, усещах мястото... някак по-твърдо. По-късно това чувство отмина.

# 689
  • Мнения: 1 420
Аз съм купила вече 2 бебешки слънцезащитни крема за Кари и беба с фактор 50. Кари съм я мазала като навърши 1 месец, бебата също ще я мажа. Няма начин с тази нежна кожа да ги извеждам без кремче, да не говорим пък за бебето. В България слънцето е много силно през лятото, затова добре си помислете. Според мен няма такова нещо, щом пише 0+ може да се ползва от малки бебета - просто изберете добра марка  Peace

Ето пак показвам нашия термометър

http://www.personalcaresupplies.co.uk/Products/thermometers/brau … -thermometer.aspx

Бръм, и аз вчера забелязах аватара  Peace Много е готин Каби  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт