НЕСПОКОЕН СЪН ПРИ БЕБЕТО

  • 58 636
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 105
здравейте!И аз да се запиша към не спалите майки.Ние сме на 8 месеца и най много е спал 5 часа непробудно през ноща.Вече едвам издържам на това НЕ спане.Дори се принудих вечер преди лягане да му давам нощна каша но и тя не действа.Мислих,че е гладен и затова се бъди,но не на него просто му се играе.И резултата е заспиване вечер към 20:30 и се събужда в 1(в най-добрия случай) и после ми виси на цицата на всеки час и така вече 8 месеца и аз следам като натровена #Crazy и докогааааааа?????? Naughty

# 16
  • Мнения: 3
успокоих се ,не съм сама в нощните будувания,само дето ние сме от кърмените бебета по цяла нощ,и туй не е изход ,приспива се моето бебче само на гърда по цяла нощ,накрая имам чувството че съм кърмила осем часа.май ще взема да ида при хомеопат

# 17
  • Мнения: 56
и аз така вале кат тебе си мислих днес -не съм само аз.не че много ме успокоява това пак си будуваме.че ме скубе по някое време ,щот аз го слагам бебо при мен вече от зор кат се надявам да спи кат ме усети ,но няма ги тия филми реве дере скубе  Joy ,и сега се събуди тряа се храним а съм метнала пролетното шетане  #Crazy станах хептен зомби от умора

# 18
  • Мнения: 304
Лилиан, при нас  зъбите ще излязат виновни, въпреки че през деня си е спокойна, не си чеше венците и затова не бях сигурна дали е от тях...
Снощи при поредното събуждане и рев дадох Панадол - мигновено заспа (е, след 3 часа пак се събуди, но все пак видимо се успокои).  Но не искам да ползвам Панадол-а за всяка вечер,  ще взема да потърся хомеопат наистина.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 606

Снощи при поредното събуждане и рев дадох Панадол - мигновено заспа (е, след 3 часа пак се събуди, но все пак видимо се успокои).  Но не искам да ползвам Панадол-а за всяка вечер,  ще взема да потърся хомеопат наистина.


И аз така давам когато усетя, че е от зъбките.Наистина се успокоява и си спи повече и по-спокойно, но и аз не искам да я тъпча само с него.Ама като видя зора давам, няма да я мъча, все пак го дават и за болката при никнене на зъби. tooth

# 20
  • Мнения: 56
бе аз немога да определя хем ми е 2ро дете.като казах на педка че ми се вижда бял венеца тя каза не е така ама то беше преди месец а сега може би и да е от зъби но няма избило.да го пробвам ли с панадол и аз newsm78имам чувство че краи няма това .докога без сън.сега таман заспа па да видим до кога ши спим.чак ми се не ляга то легнеш унесеш се бебо  ревне и аз незнам де се намирам  #Crazy Grinning

# 21
  • Мнения: 3 869
Не бих давала каквото и да било лекарство без консултация с лекар! Панодолът не е безвредно лекарство, въпреки че може да се ползва за бебета! Ако не друго поне листовката за пациента може да прочете човек...

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Ако не друго поне листовката за пациента може да прочете човек...

Мислиш ли, че не съм я чела?Не казвам, че го давам нон стоп и всяка вечер.А и точно там пише, че се дава за болка при никнене на зъбки. tooth

# 23
  • Мнения: 304
Нашата педиатърка каза, че можело Панадол,  в случите, когато е  много наложително. Аз затова искам да говоря и с хомеопат, именно защото Панадола не е за дългосрочна употреба.
Педиатърката също ни каза да търсим в аптеките лосион за венци, ама за сега не сме купили още.

# 24
  • Мнения: 56
ми вярно е не тряа се дава нонстоп.само когато е нужно аз съм му давала панадол само при ваксини досега

# 25
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Избягвайте все още кафето през деня, не го разхождайте на шумни места.
За упорито нежелание за спане съм давала чай от ябълка и маточина-помага
http://www.hipp.bg/index.php?id=6&a=8

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Избягвайте все още кафето през деня, не го разхождайте на шумни места.
За упорито нежелание за спане съм давала чай от ябълка и маточина-помага
http://www.hipp.bg/index.php?id=6&a=8
И аз съм ЗА успокоително чайче и ако може и бибата да е наблизо да я мушнете още като лекичко се размърда, друго не се сещам. Успех!!! baby_neutral

# 27
  • Мнения: 2 982
Нямам съвет, но ще разкажа как протичат при нас нещата за момента:
До 3 месец бебка се събуждаше на 3 часа през нощта, ядеше по 20тина минути и пак заспиваше. От 3тия месец започнаха да я мъчат зъби (първите пробиха на 3.5 месеца) и в продължение на 10 месеца се събуждаше на всеки час. Като часовник беше. Принудих се да я взема при мен в леглото, за да мога поне да затварям очи през нощта. На 13 месеца се наложи да пътувам за три дни без бебето и тя остана с баща си вкъщи. През тези три нощи без мен е спала в леглото при татко си, като всяка нощ са ставали около 3-4часа сутринта, за да яде сирене и да пие вода Crazy Оттогава разреди събужданията драстично. В момента е на 14 месеца, никнат й кътници, но се буди само по два пъти на нощ за кърмене, което за мен е огромна промяна...

# 28
  • Мнения: 8
Да си изкажа и аз бедния опит и то не мога да кажа, че е и много сполучлив. Откакто се е родил Валери спи неспокойно, с многобройни събуждания. Даже в болницата се събуждаше на всеки чак, а бебето до нас си спеше цяла вечер. Накрая се принудих да го взема при мен на леглото и да пробвам Дормикинд - това хомеопатично лекарство, за което говореха по горе. Изрично питах аптекарката и тя ми обясни, че е без лекарско предписание, няма никакви странични ефекти, няма проблем за съчетаване с други лекарства, нито някакви ограничения за ползване.
Но и забелязвам, че на бебето му е необходимо да чувства сигурност. Ритуалите при приспиване са много важни. Аз опитвайки се всякакси да го накарам да спи, пробвах кой каквото ми каже. Т.е. почти всяка вечер и всяко приспиване беше по различен начин. Когато се отказах да му налагам каквото и да е, нещата станаха някак си по лесни. Правя си всеки път едно и също за приспиване, ако не стане, го взимам пак да играем, докато пак ми покаже, че му се спи и пак правя същото. Какво точно ще е, си знае всяка майка, според детето и изградените навици.
Определено помогнаха хапченцата да се поуспокои, за да можем да изградим някакви ритуали по заспиване и сега без хапченца приспиването е много по-лесно. И вечер се събужда, цока в сънено състояние и отново спи. Не е идеалния вариант, но е в пъти по-добре и за мен и за него.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 606
и ако може и бибата да е наблизо да я мушнете още като лекичко се размърда, друго не се сещам. Успех!!! baby_neutral

И биба ѝ давам и какво ли не ама тя като се събуди и направо започхва да плаче и да пълзи и да се изправя.Имам чувството, че даже не е хубаво събудена и се катери по кошарата, дали това не е признак за нещо? newsm78 Случвало ли се е и при вас?

Принудих се да я взема при мен в леглото, за да мога поне да затварям очи през нощта.

И аз това направих и наистина има вечери е по-спокойна, ама те са рядкост за съжаление. Cry

Общи условия

Активация на акаунт