Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мили мами!
Често попадам на различни теми във форумите, които са ми били от полза. Харесвам сайта, нуждая се от съвет и се надявам да го открия с ваша помощ.
Ето и моята история:
Семейна съм имам две прекрасни дечица на 4 г. и бебо на 3 месеца, живеем в провинциален град на който не му липсва нищо имам си всичко, но… в края на миналата година съпруга ми разбра, че ще го местят на работа в София. Аз се притесних много, но постепенно започнах да се настройвам че ние всички ще трябва да се преместим там.

Сега съм изправена пред дилемата кой квартал да изберем – Хладилника, Стрелбище, Бели брези, Гоце Делчев, Манастирски ливади, Кръстова вода, Бул. България – определено трябва да е в южната част.
Моля ви посъветвайте - насочете ме към добър квартал, ще се нуждая от ясла, детска градина и училище ( които явно са проблем).

Аз не познавам София, нямам познанства и приятели и ще ми е доста трудно, но няма как трябваше да се съобразим с преместването на мъжа ми, особено в тази криза се нуждаем от работата му.
Предварително благодаря на всички и тъй като съм нова във форума се надявам да не приповтарям някоя тема.

Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 21:45 от keky

# 1
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
keky, от тези квартали най-хубав е Стрелбище, освен това е близо до Южния парк.
Бели брези и Гоце Делчев - също не е зле. Манастирски ливади е презастроен, няма и детски градини - не ти препоръчвам.
Проблемът с недостига на места в детските заведения е във всички квартали.
За учениците - няма такъв проблем.

# 2
  • Мнения: 0
Здравейте трето поколение'' софиянец'' съм и с оглед на работата ми, приятели, непознати и въобще някакви мой наблюдения, смятам че това е Стрелбище- и то частта с панорама към Южния парк. Успех!

# 3
  • Мнения: 2
Благодаря на bikera и  Скубиду, с интерес очаквам още мнения!!! smile3503

# 4
  • Мнения: 0
и задължително ги обиколете отблизо Shocked

# 5
  • Мнения: 2
Благодаря, ще проучим нещата.
Надявам се да получа още мнения по темата.
Хубав ден на всички! Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Манастирски ливади е трагедия откъм инфраструктура. Няма такива трапища, кал и изобилие от строителни площадки. Няма никакви детски площадки, нито големи магазини на пешеходно разстояние. Ще стане хубав квартал, ама след десет години Confused
Стрелбище много ми харесва, но там, пък и в другите по-стари квартали, а най-вече в Хладилника, паркирането е проблем, защото уличките не са много големи, а построиха много нови кооперации и коли - бол.
На самата България пък никога не бих живяла, заради шума и замърсяването.
Така че ти си прецени с кое можеш да направиш компромис Peace
Аз бих търсила нещо близо до парка, ама то всички там търсят Laughing

# 7
  • Мнения: 1 209
Хладилника, Кръстова вада и Манастирските ливади са кофти още защото са новички презастроени или в процес на застрояване, калища, купчини бетон, кучета ... не си е за майка с малки деца, защото разходката ще е сървайвър, освен ако не си с кола.

Около бул. България и в Стрелбище вече е доста пренаселено, а самият Южен парк е твърде далеч от понятието парк . Белите брези ги одобрявам тък като комуникативно са ОК, имат си всичко и въпреки това не е гъчканица.

Мисля, обаче, че в питането липсва един хубав южен квартал, ако мога така да го нарека без да съм пристрастна, защото живея далече от него - това е Хиподрума- комуникационно е супер, има си собствен парк, площадки, зелен е  между блоковете, има места за паркиране и остава леко встрани от големите задръствания (изкл. Гешов).

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
кварталите от Княжево до бул.Димитър Нестеров са предпочитаните от мен/Борово,Павлово,Бъкстон,Красно село,...аз живея в кв.Лагера,много спокоен,тих,градини,у-ща,паркове,пазари и магазини в изобилие,на 10мин.от центъра,автобусен,тролейбусен и трамваен транспорт

# 9
  • Мнения: X
Напълно подкрепям последните две мнения. Аз живея в Славия. Нищо че не се води "южен"... Simple Smile
Бул. България- категорично НЕ. Самата аз продадох апартамент там, защото стана невъзможно за живеене!

# 10
  • Мнения: 6 031
От изброените най-добре е в Стрелбище.
Между почти всички блокове има детски площадки.Южният парк е на 5 минути и не съм съгласна, че това не е парк - единственият му недостатък е пренаселването в почивните дни.

Комуникациите също са добри - трамвай №1, тролейбус №8, атобуси №№74,76 и 102, за една част от квартала трамвай №7, автобус №204 - за тези се сещам в момента.
Детските градини навсякъде са проблем, но в Манастирски ливади съвсем липсват.

Хладилника, когато пуснат метрото, може би ще стане добре, но в момента не е за препоръчване.Манастирски ливади, Кръстова вада и ДО бул.България - НЕ.
Гоце Делчев и Бели брези стават, но по-добре е в Стрелбище.

Аз бих предложила и квартал Иван Вазов.

Всичко зависи от това дали ще купувате или ще вземате под наем.Ако купувате е по-трудно да изберете.Ако сте под наем е лесно апартаменти се предлагат в изобилие и не е проблем, ако не ви хареса да го смените.

Каквото и да изберете УСПЕХ!

# 11
  • Мнения: 166
И моето мнение клони повече към Стрелбище и Гоце Делчев. По рядко застроени, близост до Южния парк, минават много видове транспорт, на няколко км. от централната част. Има няколко големи магазина. Поне не се сещам за толкова големи недостатъци както при:

1. Хладилника - изключително трудно за комуникация и мръсно място(въпреки границата му с южния парк). Образуват се големи задръствания, улиците са тесни и кооперациите са прекалено на гъсто.  Малко по-надолу бул. Черни връх (връзката с централната част на града) е в разкопки и поне още две години ще бъде така(заради строителство на метрото). Единственият позитив в този квартал е границата му с парка.

2. Кръстова вада - още по зле от Хладилника, като минеш през пролетта или лятото се усеща буквално воня - причината е липса на канализация! Едно време там имаше предимно малки ниски къщи, сега почна да се застроява и разни баровци да издигат палати.

3. Манастирски ливади - е там за мен е най-зле. Подаваш си ръката от терасата и може да се здрависаш със съседа от отсрещния блок!

Сещам се други квартали, които не си написала, но бих ти препоръчала: ж.к. Славия-изключително спокойно място, Павлово-Бъкстон, Хиподрума и Лагера.

Успех!

# 12
  • Мнения: 2
Искам да благодаря на всички които се отзовават по темата и отделят от времето си за да споделят мнението си. Радвам се, че попадам на отзивчиви хора.
Следя всяко мнение с интерес.
Приятни почивни дни на всички!  Hug

# 13
  • Мнения: 8 999
Живях 4 г. в Бели брези - не е лошо.
Една приятелка имаше апартамент в Лагера - по-приятно от Бели брези беше. Имаха си междублокови пространства с разни детски съоръжения, имаше и една много приятна градинка в двора на църквата, имаше и добра детска градина наблизо. Определено уреден квартал.
Баща ми живее в Мотописта. Там ми допада най-много. Почти навсякъде има площадки между блоковете, а разстоянията между кооперациите са големи. Тих и симпатичен квартал.
Стрелбище също не е лош квартал, но легендата, че е близо до Южния парк е малко далеч от истината. Близо са само някои части на квартала, други са доста отдалечени - както от бленувания Южен парк /който аз лично изобщо не харесвам/, така и от комуникации към центъра на града.
Хладилника е добър от гледна точка на това, че е близо до центъра. И задръстванията са маааалко по-малки от тези, които се случват по бул. България и по бул. Цар Борис ІІІ, които са основните пътища, свързващи Хиподрума, Лагера, Бели брези, Стрелбище, Манастирски ливади, Борово, Красно село и Гоце Делчев с центъра.
Кръстова вада е доста отдалечен и неуреден квартал.
Иван Вазов е прекалено скъп, а същевременно доста некомуникативен /ако разчиташ на градски транспорт/.
Вие защо държите на южни райони? Под наем ли ще живеете? Какво жилище ще търсите?

# 14
  • Мнения: 2
Ами търсим двустаен апартамент под наем и сме се насочили към южната част, така мъжа ми ще е в близост до работата си.

Общи условия

Активация на акаунт