ЯНУАРСКИ бебета 2011г. чакаме ви от днес......

  • 29 014
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 488
Мила, много полезно.Благодаря  Hug
Мисля си и не мога да се сетя БХС покрива ли се от Здравната каса?   Thinking
Ето и подробно инфо какво рочно е БХС.
http://bglog.net/bebelog/8754
МНог са интересни коментарите под статията за БХС...  Peace А там се крие и част от отговора за еъпроса ти  Peace

# 706
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
БХС преди 3г. като си правих се плащаше Thinking несе поема май от ЗК
Една приятелка си прави преди седмица и не съм сигурна ама май си плати 25лв newsm78

П.П. Мога и да греша не съм на 100% сигурна

# 707
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Много се радвам, че блога ви харесва!  Hug

БХС не се поема от здравна каса, освен за мами над 35 и под 20 години мисля и май имаше някои рискови групи. Но като цяло си го плащаш като поп. Аз със сигурност ще прескоча, лично за себе си ползата и нуждата от него ми е кръгла нула, друг е въпроса, че ми бърка в джоба. Не много, ама мога да ги вложа в нещо по-полезно тия пари.

Днес ми е ужасно сдухан ден, чувствам се кофти и нещо недоспала (въпреки, че добре си поспах), абе де да знам, много ми е кофти нещо.  Tired Дано утре ми е по-добре настроението.

# 708
  • Мнения: 7
Пак минавам да поздравя Нощни очи с чудесния блог.  bouquet..Много ми хареса статията за раждането вкъщи,но аз едва ли бих събрала нужната смелост за нещо подобно newsm78...Толкова съм осрана от сега,че не знам... smile3514,още каде съм...срамота,че с моите 30 треперя като малко дете... WhaasupНаправо не знам в какво се забърках...сватби,бебета... baaaа от 6 години в моя емигрантски живот,нищо кой зне колко интересно не се бе случвало.. hahaha...Наплувах се порядъчно днес,надявам се е харесало на съвкупността от клетки там вътре newsm62...Аз пак с нетърпение...На 6 седмици и 2 дни дали може да се види сърчице..?вие кога го видяхте???...Гушки от все още слънчева Испания  Grinning

# 709
  • Мнения: 1 098
Аз да попитам сега ранният БХС в 11 седмица ли е?
Аз вече си записах час при Марков за ФМ в 12 г.с.
_Didkata_ ,първият път видяхме сърчицето в 7 седмица.

Последна редакция: нд, 30 май 2010, 22:53 от borianna

# 710
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Добро утро с пожелание за усмихната седмица, мн нови мами в отбора и мн видяни сърчица Hug
Аз да попитам сега ранният БХС в 11 седмица ли е?
от 15г.с. до 19г.с., като за предпочитане е по-рано - около 16-та г.с.

Бягам да си будя мъжете и ще съм на линия, след като закарам малкия Laughing

# 711
  • Мнения: 114
Добро утро и от мен.  bouquet
И аз да се отчета.Миналата седмица бяхме на доктор и се усетиха пулсациите на сърчицето на дребосъка в мен.Мъжа ми беше във възторг.Надяваме се да е момченце.Ако е момченце ще бъде кръстено на свекъра ми Иван,и дъщеря ми е кръстена на него,аз нямам нищо против защото човека е стархотен и го заслужава,а ако е момиченце Рая-на майка ми.Продължава да ми се гади с пълна сила,дори и повръщам от време на време.Много ми помага айряна.Чувставам се доста свежа след като изпия една каничка.

ViFresh -с тебе бяхме в декемврийската групичка 2007.Радвам се,че пак се срещаме.
Добре дошли на новите момичета в обора на Януарските бебчета.
ПОжелавам на всички една лека и изпълнена с много хубави емоции седмица.   bouquet  bouquet

# 712
  • Мнения: 488
Добро утро  Hug
Днес май ми се повръща...Започна се  Tired Ако е като предния път, трябва да си местя компа и леглото в тоалетната... Mr. Green
Нощни очи, блогът е страхотен!!! Благодаря много!   bouquet
Аз още се колебая за БХС, но почти съм сигурна, че ще го пропусна...Ще видим!
Още не мога да се откажа от кафето сутрин. но поне смятам да сменя нес с турско...
Нес кафето е толкова вредно...бях го спряла, пак започнах да го пия...Ама ще си правя вече на джеве... Само дето по-голяма хамалогия,ама като мис е пие...Не мога да си избера чай, подходящ за бременни? Някаква помощ?
Оставам ви до после!
Слънчев и усмихнат ден!

# 713
  • София
  • Мнения: 14
Здравейте!На мен засега нищо ми няма,освен че ми се спи повече от всякога.Започнаха да ми се ядат много плодове и салати.При първата бременност беше по същия начин.Дано до края да съм така.
Снощи се качих на кантара-започвам с 46кг.
В събота си правих теста и още не сме ходили на лекар.При първата бременност веднага разгласихме на всички.За сега знаем само аз,мъжът ми и детето.И в работата трябва да съобщя някога.Така ще ми се зарадват! Grinning #2gunfire

# 714
  • Мнения: 7
Момичета здравейте и от мен! Желая ви само положителни емоции  newsm51

Добре дошли на новите мами и леко бременеене и от мен   bouquet

Hrissyts и аз съм като теб Simple Smile само плодове и салати, щом помисля за месо и веднага ми се гади. Добре, че сезонът е такъв и можем да ядем всякакви плодове и зеленчуци.

МилаИванова аз си гледам на терасата малко мента и мащерка и си правя чай от тях. Много добре ми действат и не ми се гади изобщо. А от готовите ... не знам какво да ти препоръчам Sad

Момичета, я да ви питам, чух от една приятелка за някакъв колан, който се носел в първите месеци от бременността ... върху панталони, дънки, поли, за да можеш да не ги закопчаваш. Някой знае ли нещо? Че нали по цял съм седнала и вече започнаха да ме притискат панталоните....  Sad

Желая ви усмихнат ден на всички  Hug

# 715
  • София
  • Мнения: 14
Момичета, я да ви питам, чух от една приятелка за някакъв колан, който се носел в първите месеци от бременността ... върху панталони, дънки, поли, за да можеш да не ги закопчаваш. Някой знае ли нещо? Че нали по цял съм седнала и вече започнаха да ме притискат панталоните....  Sad

Желая ви усмихнат ден на всички  Hug

[/quote]
И аз по цял ден съм седнала и понеже съм зад бюро и не работя с хора... си разкопчавам копчето на панталона LaughingКогато ставам просто го закопчавам и така!Въпреки че още уж не ми е по-голям корема, усещам че като седя ми е некомфортно закопчана.Скоро ще трябва и дрехи за бременни да се купуват или поне не толкова стягащи Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 11:22 от hrissyts

# 716
  • Мнения: 1
здравейте,аз ще си имам януарско бебе-непланувано,а сега съм пред труден избор...кой гинеколог работещ по здравна каса да следи бремеността ми и после да участва в израждането..патих си при първото раждане...неискам дъщеря ми да си остане сираче сега..в Бургас не е тайна ,че тези лекари са кът...мн ви моля помогнете ми,БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 717
  • Мнения: 32
Добро утро и от мен.

Днес ходих на доктор и се регистрирах, пуснаха ми изследванията. Видяхме пак пулсациите и бебчо е нараснал, 16 мм. Отговаря си на седмицата- 8ма. Сега вече съм по скокийна.

МилаИванова За кафето- доктора каза,че имало оксиданти в него, изобщо да не се псритеснявам. Аз обаче минах от еспресо на нес кафе, защото знам,че нес е по силно, но другото е по вредно. Пия по съвсем малко с мляко, само като ми прилошее много.

nina_tita добре дошла!

_Didkata_ Изчакай още съвсем малко,края на 6та ,началото на 7ма ще се види.

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 11:57 от Antoaneta :)

# 718
  • Мнения: 7
Hrissyts много благодаря за идеята   bouquet
ама при мен не става  Cry Работим доста хора в офиса и не върви SadSadSad
Май ще трябва да пообиколя магазините за бременни  Laughing и да търся нещо по удобничко ....

# 719
  • бургас
  • Мнения: 624
nina_tita аз съм омъжена в бургас и още незнам при кой гинеколог да се запиша по принцип мнението ми за бургаските лекари е много грозно и няма да коментирам но май д-р Ковачева е най-кадърна а и има 4Д работи със здравната каса във вторник и четвъртък аз мисля да се запиша при нея но за щастие няма да изкарам цялата си бременност тук а когато започна четвърти месец заминавам при родителите си и при доста по-добри лекари

Общи условия

Активация на акаунт