На каква възраст дадохте на детето негов личен мобилен телефон?

  • 10 302
  • 189
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 7 947
Синът ми не е искал никога. Но пък съм дала наши стари телефони. Сам се прави, че си говори, това му е достатъчно.

# 181
  • София
  • Мнения: 443
Интереса намаля, да не кажа изчезна, откакто обясних, че на него ще му се купи обикновен телефон. Не за игри, а за разговори  Simple Smile Чакам ново включване.

# 182
  • Мнения: 3 880
Е, по вашите ширини предполагам и Никоя Учителка не би си позволила да приключи деня и децата да останат да чакат сами още час-два Някъде си сами. WinkИли децата да влезнат в училище, а учителката да я няма и така...

Дума няма щом се налага. Моята мисъл беше, че е излишно да се купува, при положение, че детето е под непрекъснат контрол (като 4-5 годишните например), само заради прищявката. Какво намира пък едно толкова малко дете в един телефон, че да го иска толкова много  newsm78 той даже и за играчка не става...Може би копират малко и от възрастните- ако околните държат много на телефоните си, обсъждат ги, говорят за нови покупки и т.н. и на децата би им се доискало. У нас всякакъв род телефони не са на особена почит и обикновено се търкалят незабелязано някъде, може би затова нашата дъщеря и до днес не е проявила интерес към това чудо на техниката.

Малко извън темата, но вие защо позволявате учителките да си позволяват такива неща? Wink
Мисля, че дори и в България учителят носи отговорност за поверените му ученици до края на часовете, как така ще прекъсне когато му скимне и ще ги прати да се шляят по улиците. Няколко оплаквания може също да са полезни, не само телефоните Peace

# 183
  • Мнения: 7 947
Какво намира детето ли - ами това, че мама и татко имат например, че всички наоколо имат, че приятелчета имат и съответно и то иска  Laughing
Иначе и аз не мисля, че преди първи клас ще взема. Тогава най-вероятно да.

# 184
  • Мнения: 4 555
Намират повод да се фукат. Това е много силна мотивация за децата, а в България и възрастните са на същото емоционално ниво, та и за тях е така.
Мерят си телефоните, кой повече пари струва, кой повече функции има, подиграват се на тези, на които телефоните им са стари и "смотани" и т.н.

# 185
  • Мнения: 47
Първият ми ГСМ беше една тухла (прайсторически телефон за днешно време), но не помня за кой клас беше ... Някъде 5-6-ти. На 14 год. си получих вече свестен телефон, с който си карам и до ден днешен.

# 186
  • Мнения: 9 990
Ами то и моето няма интерес, не е искало,ама му се налага понякога да ползва.Миналата година по обяд напускаше периметъра на училището и отиваше в съвсем различен квартал, не е да не сме имали случки, та си знам урока.Друг момент е, и че не се фукат, и не си ги мерят.Никога не съм ги заварила с телефон в ръка, не ги интересува кой с какъв телефон е-приемат го като даденост и знаят за какво служи.Такъв филм, като да ми вади душата за каквото и да е-няма у нас.Преди време може да е бил обект за фукня, не знам, към днешна дата не мисля че е, особено при малките.При големите не знам още как е.

# 187
  • Мнения: 3 423
Откъде изплувала таз тема  Wink
Детето отдавна забрави за телефона, подмята се някъде из къщи, нарадва му се.
В новата детска градина също няма желание да го носи, защото се чувства добре там.

# 188
  • Мнения: 845
Дадох стар телефон на сина ми, когато започна Първи клас. За всеки случай. Шефът ми (евреин от руски произход, живееше в Англия) беше крайно учуден, че Дамян има телефон ! Когато обаче записа неговия син да учи в БГ училише, да ходи на плуване сам и да се прибира сам (3 клас), веднага го снабди с телефон.  Може би там не е прието, има кой да контролира децата, обаче тук винаги се получават разни ситуации, при които трябва да се осъшестви контрол и обратна връзка.

# 189
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз мисля в първи или втори клас да е - колкото се може по-късно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт