На каква възраст дадохте на детето негов личен мобилен телефон?

  • 10 323
  • 189
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 9 814
За деца, които се гледат сами, е ясно, че е нужен мобилен телефон.Както и за по-големите.
Но на моето за момента не му е нужен.
Но за такива, на които им се знае сигурното местонахождение, не виждам за какво им е.

tigar-migar, ма знаеш ли как вибрира сега яко.  Laughing

# 166
  • Мнения: 337
Явно съм пропуснала злъчните коментари на някои мами, аз просто казах кое ми се струва че е положителното от ползването на телефон, а относно заядливките искам да подчертая че сина ми все още не може да чете, ако сте си направили труда да погледнете линията с рождения ден на сина ми щяхте да видите че той е на 4 години, може би вашето дете е ученик и затова може да чете, но тук не става въпрос да се заяждаме защото няма какво да правим или да си изкараме яда на някой във форума а да обменим опит в отглеждането на децата си
За всички злобни и завистливи е следния ми отговор: Не се закачайте с тези които не познавате за да не  се налага да се оправдавате за коментарите си

# 167
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Купихме на баткото първия телефон в края на подготвителната група, тогава беше на 7г. и 5 мес. - през лятото си стоеше сам вкъщи за 2-3 часа, докато аз извеждах бебето на разходка.
И до ден днешен не разрешавам да носи телефона си на училище, взема го със себе си само когато ходи на тренировки или английски, за да имам връзка с него.

# 168
  • Мнения: 1 072
Не разглеждам тази опция нито за нов, нито за стар личен телефон. Не ходи никъде без член от семейството или отговорен възрастен, че да му трябва. Може би когато тръгне на училище бих се замислила. Ако остава сам, например ако ползва градски транспорт или никой не го води и прибира. Преди това личният телефон е ненужен, за да не правя други квалификации...
Със стар телефон без сим карта играе от 1-2 годишен, знае кое за какво служи, обажда се на баба си от моя телефон. Това е достатъчно.

# 169
  • Мнения: 280
На първия учебен ден в 1-ви клас. Апаратът, който му дадохме е стария на съпруга ми. Причината е ясна - при нужда в у-ще и когато е сам у дома / понякога остава за около 2 часа сам/т.к. нямаме домашен стационарен телефон.
А от у-ще ми звънеше първите дни по един път просто да ме чуе - явно му домъчняваше т.к. нямаше познати деца в класа.А един път ме вика да му нося блуза, че като пил вода се полял целия.
Абе нищо на живот и смърт /слава Богу/ , но сме по-спокойни и ние и той. И доколкото знам до момента / вече е 2-ри клас/ в класа не е имало взаимно показване и коментиране на апарати.Самите деца не знаят кой има и кой не.Т.е. към момента децата не се интересуват от мобилните телефони като предмет за фукане /или срам ако е стар/ ако има значение за темата.

# 170
  • Мнения: 84
Не мога да ви разбера. Купихме му/и телефон в 1-ви клас по нужда  newsm78 . До преди няколко години как децата си ходеха на училище без телефони?  Мисля, че не е редно дете на 7 години с телефон в джоба.  newsm78

# 171
  • Мнения: 1 567
Синът ми е на 4 години. Извади ми душата за тоз пусти телефон, та се предадохме.
...
Затова да ви попитам съвсем извън пътя ли сме или има и други, като нас?

Много. Много сте извън пътя.

4 год. дете и моб телефон?!?!  #Crazy #Crazy

Дъщеря ми е на 6 год. първи клас. До навършването на 12 год няма да има. Не е необходим.
Сутрин я водя аз на училище, след обед, след занималнята, ч взема баба й.
На първия учебен ден - директорът изрично предупреди родителите на по-големите деца (6 клас), че моб телефони ще се прибират от директора. Връщат се на родителите след 1 месец. С две думи, моб телефон е забранена вещ в училище.
(с наредба от тукашния министър на образованието)  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 172
  • Мнения: 1 420
Ние взехме на малката ( 3г ) един полу счупен телефон, с който не може да води разговори, но се научи сама да си го зарежда и да се разхожда важно из къщи и да се прави, че говори с баба си  Crazy Това според мен му стига на едно малко дете - да се купува истински мобилен телефон е безумие според мен.

# 173
  • Мнения: 5 183
На почти 8 години е
Няма телефон
Не му и трябва

# 174
  • Мнения: 3 880
В първи клас е и естестествено (за мен и за тукашните ширини) няма телефон. Не виждам и за какво би й притрябвал- винаги поне един родител върви с групичката към училище и после на връщане. През междучасията няма какво да ми се обажда, има учителка, към която да се обърне, пък тя ако прецени, че е супер важно ще ми се обади.
В къщи ползва стационарния, когато иска да се уговори нещо с приятелки.
Да не говорим, че ако пратя детето си в началното училище с телефон, ще съм единственото извънземно  Laughing

За по-малки деца пък съвсем абсурдно ми се вижда- вече има достатъчно хубави играчки, съобразени с възрастта, не виждам смисъл да се бърза с "играчката" телефон.

# 175
  • Мнения: 9 990
Е, по вашите ширини предполагам и Никоя Учителка не би си позволила да приключи деня и децата да останат да чакат сами още час-два Някъде си сами. WinkИли децата да влезнат в училище, а учителката да я няма и така...

# 176
  • Мнения: 24 467
Е, по вашите ширини предполагам и Никоя Учителка не би си позволила да приключи деня и децата да останат да чакат сами още час-два Някъде си сами. WinkИли децата да влезнат в училище, а учителката да я няма и така...

Аз като обсъждам решенията си, винаги имам предвид и дължините и ширините, точно затова.

# 177
  • Мнения: 1 507
В началото на учебната година, тоест преди по-малко от месец.
През първите няколко дни имаше известен интерес, звънна ми два пъти в междучасията да ме пита къде съм и какво правя, а сега и не го поглежда даже. Разхожда си го в раницата със спрян звук и ако не го извадя да проверя дали е зареден или не, няма и да се сети Peace

# 178
  • Мнения: 2 908
До първи клас няма да получи (т.е. до към 7 г), ако ще небето да падне. След това ще преценим.

# 179
  • София
  • Мнения: 39 145
Дъщеря ми мрънка за мобилен и тя откакто е станала на 4.
Ама няма кой да и се върже!
Преди седмица ми предложиха телефонче за 5 кинта с договор, много сладко, червено, обаче им викам - мерси, но догодина. Кой знае дали ще взема и догодина де...

Общи условия

Активация на акаунт