На каква възраст дадохте на детето негов личен мобилен телефон?

  • 10 323
  • 189
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 763
Да, това ми е ясно и съм съгласна. Просто ще ми е интересно и това, което ще ми каже Светкавица.  Peace

Арт мама, ето че си оставяш врата към себе си. т.е откриваема си за детето си. Неговият проблем може да стигне до теб. Това ми е мисълта. Другото са вече ситуации. Peace

Последна редакция: вт, 20 апр 2010, 13:51 от AnMary

# 151
  • Мнения: 12 048
Светкавица, постът ти ме заинтригува!

Разбира се,  че детето ми е приоритет, но в моя случай не става въпрос за приоритети, а, за дни и часове, в които наистина ми е невъзможно да вдигна телефона.Физически невъзможно, а и забранено.Има и такива професии, не ми се влиза в подробности.

Ако съм в командировка  и да вдигна телефона,  за да разбера че детето е  пуснато по-рано, каква полза, как да изтичам да си го прибера?
А има ситуации, не са ежедневие, но да речем поне веднъж в седмицата, когато наистина с часове не мога да вдигна телефона,  не защото е неприлично, а наистина защото е невъзможно.

Представете си  напр.  хирург  който оперира/  не съм хирург, давам пример/  сърдечно болен.мислите ли че му е възможно току  да си наднича в телефона, дори и да е с изключен звук.Подобна е ситуацията и с моята професия.Не е редно, забранено е  и  толкова.

Затова се  ужасявам от това, което пишете за училище/ моето дете е още в Детска градина/, но ще му мисля като дойде времето.

# 152
  • Мнения: 24 467
Лично аз не  писах, за да ви плаша. Просто отразих реални случаи и разграничих градината от училището. Който има опит с ученик ще да е запознат. Освен със собствения си ученик имам опит и с приятелите му, както и с децата на мои познати и приятели. Той е свързан не с едно училище и не с един клас.
Ако няма нормативен ангажимент за определена грижа за децата, просто не смятайте, че повсевместно ще се прилага онова, което вие намирате за нужно.
Моят син има номерата на мен и баща си, на баба си и дядо си, на брат ми и на още 2-3 семейства, които познава добре и имат автомобили на разположение. Ако аз не мога да реагирам навреме то друг ще може. И веднъж в годината да се случи, предпочитам детето да е спокойно, че може да разчита и да се оправи само, като потърси помощ от близки нему хора.

# 153
  • Мнения: 763
Светкавица, разбрах! Явно наистина не ти е леко!

# 154
  • Мнения: 67
Не мисля, че дете в градинска възраст има нужда от телефон!
 А като стане в четвърти клас кола ли ще му купите!? newsm78 newsm78 newsm78
Относно това с какво и как играе детето, това зависи от възрастните.Моето дете е на 4 г. и 9 м. и предпочита да играе с приятелче вкъщи,със сестра си, но най-вече навън. Това е постигнато от мен с не малко усилия.Играе и на компютъра, но малко,дори не се налага да му ограничавам времето.Понякога играе и на телефона ми , но за кратко, предпочита да му чета или да рисува.
Искам да подчертая, че моето дете не е друга порода, просто от малък гледам да му обръщам колкото се може повече внимание и да го насочвам към "по-подходящи" занимания .
Това е от мен, но всеки е прав за себе си ,пък и всяко дете е с различни интереси и характер.

# 155
  • Мнения: 9 990
КОКА, аз пък Огормни усилия в тази посока-да огранича на децата тези неща-не съм полагала.Даже Никакви.Те просто не проявяват интерес, вещ като вещ.Нулеви усилия от моя страна, за да постигна това.Не понякога, а никога не са играли с телефоните ни.Когато взехме на голямата телефон заради училище се наложи да провеждам Уроци как се борави.И за да ми е по-лесно на мен-направих така, че да е с едно копче вдигаш, с друго-затваряш и толкова.Ама менюта, смс-и, бла-бла-бла-даже не съм се и пънала да показвам.

# 156
  • Мнения: 24 467
Не мисля, че дете в градинска възраст има нужда от телефон!
 А като стане в четвърти клас кола ли ще му купите!? newsm78 newsm78 newsm78
===
Колата се купува заедно с книжката, все пак. И е по- скъпо от един телефон. Пък като колко скъпо може да излезе след това... майко мила!
 Laughing

# 157
  • Мнения: 7 947
Ама аз мислех, че книжката не се купува, а се изкарват курсове, ама явно бъркам  Joy
В детската на сина ми има няколко дечица с телефони, но не-работещи, просто си ги носят и си играят с тях.

# 158
  • Мнения: 24 467
Тъй като няма гаранция, че изкаран курс води до взета книжка, то и книжките са обект на покупко- продажба. Просто търговско българско правило. Всяка ценност може да е обект на такава сделка. Еле пък ако детенце пожелае кола с книжка- няма как, трябва да се купят. Сега в ІV клас може да се купи например мотопед, например, желанието е водещо. Това има предвид Коте, тъй го разбрах.
Сега напират разни хора да разясняват, че с въвеждането на камери по изпитите практиката била туширана. Ама то последицата и резултатът в дългосрочен план би проличал след 20-тина години чак. До тогаз фъкати лапетии с шапки ще ни карам да залягаме по тротоарите и да караме плътно в дясно с минимална скорост и готовност за мигновена спасителна реакция.

Неработещият телефон си е чиста играчка.

# 159
  • Мнения: 9 814
Докато не започне сама да се придвижва по улиците /не с автомобил  Mr. Green/, не виждам защо й е мобилен телефон.
Сутрин се води от мен или баща й на детска градина, където е през целият ден, и ако евентуално нещо се случи, винаги има кой да ме уведоми. Следобед съответно също е вземана от член на семейството.
Та за момента 24/7 знам къде се намира дъщеря ми. Не виждам за какво й е телефон, който да носи в себе си.

Образно казано, можеше да се приеме, че има телефон, който обаче никога не е напускал дома, но пък напусна белия свят в пералнята на 80 градуса. Бяха го дали на баща й като лоялен клиент и го ползвахме с карта на Виваком за разговори към стационарни телефони. Грешка на съпруга ми беше, да й обясни, че този телефон е нейн, за да си говори с баба. Е, нейн, нейн, амаго сложила в джоба на една пола /играла си на шпионки/ и после скрила полата в пералнята...Аз пък го изпрах.
Е, как да й поверя мобилен телефон за навън?

# 160
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... ама го сложила в джоба на една пола /играла си на шпионки/ и после скрила полата в пералнята...Аз пък го изпрах.
Е, как да й поверя мобилен телефон за навън?

Не си разбрала - след като се изперат вече са готови за разговори със "Седморката на Блейк".  Laughing

# 161
  • Мнения: 9 990
Ами все пак говорим за деца на различни възрасти.
След 2-3-4 години реакциите и спрямо телефона ше са други.
Голямата ми дъщеря не е на 5 просто. Grinning и няма как да сложи телефона си в пералнята.

# 162
  • Мнения: 7 947
Ами...аз си изпрах един мой, пък не съм на 5  Embarassed

# 163
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Къде сте почнали, къде отишла темата... Simple Smile

Повечето деца много обичат да играят с телефони между 1-4 години - играчки, де Wink

Франческа ме подсети, че ако спазваме закона, реално няма причина за телефон преди 12г Simple Smile /когато вече им разрешено да се движат по улиците/.

Същевремнно има и друга мотивация. Някои първолаци имат мобилни телефони. Отглеждат се от баба и дядо, а мама звъни на детето и така го намира винаги. А бабата може и да не ползва или да не умее да ползва мобилен телефон. Въпрос на приоритети...

# 164
  • Мнения: 9 990
Ами...аз си изпрах един мой, пък не съм на 5  Embarassed

е, аз пък в тоалетна го потопих...
това е от невнимание, не пакост... Peace

Общи условия

Активация на акаунт