СЕПТЕМВРИЙСКА весела дружина, първата половина мина!

  • 24 149
  • 715
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 343
Люляче, пуснаха ми и двете изследвания - ДНК, който излиза след 4 работни дни и цитогенетичния анализ, за който се чака повече. Срещнах се и с проф. Кременски, който ми обясни разликата между двата. При ДНК анализа се гледа само броя хромозоми и ако има допълнителна се хваща, а при другия се гледа структурата им. Така например ако има непълна хромозома, вторият тест ще я хване, а не първия.

За бибероните и шишетата - аз бях накупила основно на Чико, помпата ми беше на Авент, но в последствие смених с тези на НУК и то точно каучуковите. Идея си нямам кой ги отрича, при положение, че на мен ми бяха препоръчани точно от логопед, който работи с бебета в кърмаческа възраст и е специализирал в чужбина. Така че, лично аз смятам да се насоча отново към тях.

А сега - отиваме на разходка. Simple Smile Приятен ден, момичета и много усмивки!  bouquet

# 691
  • Мнения: 1 898
Здравейте, дами!

Да се отчета и аз след днешния преглед. Не стига, че пола на бебето не се видя отново, ами се оказа и че съм с ниско разположена плацента, която според лекарката засега не била проблем, но можела да доведе до проблеми в бъдеще. Sad Какви- нямам представа, дори не знам опасно ли е ежедневното пътуване, което се налага до работа ми.  Като към това прибавя и факта, че дребния отново е с бронхит и поради горните две причини не се знае какво ще стане с плануваните ни за празниците пътуване и почивка... ooooh!
Добре поне, че времето на вън е хубаво.

# 692
  • Мнения: 2 222
Ulia, проблемите, които се случват заради плацента превия и ниско разположена плацента са такива, че по-добре да не ги мислим.  Peace Има и жени, които нямат никога проблеми и при най-кофти разположена плацента. Но може би не е лошо да се посъветваш поне с още 1 лекар, ако планирате по-дълго пътуване. Аз с моите проблеми никъде няма да мръдна докрая. Сега в началото на Юни се жени най-добрата ми приятелка и ще изпусна сватбата, защото не искам да пътувам 200 км. в едната посока и после обратно. Но ти като нямаш нито болки, нито контракции, сигурно можеш да си пътуваш спокойно, само за всеки случай питай и още някого, да ти е по-спокойно  Simple Smile

# 693
  • Мнения: 1 898
Danna_2010 , благодаря!    bouquet
Непремено ще го направя, още днес ще си запиша час за следващата седмица. Иначе, контракции и болки засега, слава Богу, нямам.

# 694
  • Мнения: 15
Аз се чудя какво да правя , защото до месец някъде ще ми се наложи да ходя до Холандия с кола. Абсолютно е наложително да отида и то точно с кола. Майка ми много се притеснява, а аз не мисля, че би трябвало да има нещо страшно при положение, че съм ок. Не знам, как мислите вие?

# 695
  • Мнения: 2 281
Яничка, първо се посъветвай с лекаря си. Доколкото знам, трябва да се почива много често, за да не се спира кръвообращението. Аз лично едва издържам час, час и нещо, защото непрекъснато ми се ходи до тоалетната.  Blush

# 696
  • Мнения: 214
Здравейте и от мен, мамчета! И аз сега се връщам от преглед. Лекарката отново ми пусна пълна кръвна картина и урина. Предният път хемоглобина ми беше нисък, а пък как ми беше замаяно сутринта  ooooh! . Измери ми кръвното - 90/50 (по принцип съм с ниско, но това на какво прилича  Wink ). Сега видях, че са излезли изследванията ми в нета - и ОООО,изненада, хемоглобина ми пак е нисък  Laughing (110). Хем пих желязо, но ще видим после като й занеса изследванията на мойта какво пак ще ми изпише.
Поне с бебка всичко е наред - тя си върви в 10-тина дена по-напред и никой да не я занимава малката маймуна  Laughing ! Даже отговаряла на 24-та седмица. Та, вече съм и в шестия месец според гинеколожката  smile3534 . Плацентата ми се е вдигана нагоре, пъпната връв е наред. Т.е бебка е добре, поне това ме радва, а пък аз ще се оправям, а и моето не е болка за умиране  Wink !

kipinik, относно работата... Моята е лека, смятам до края да си остана на работа или всъщност да си взема 1 месец отпуск преди да изляза в 45-дневния болничен преди раждане. Но всеки си решава индивидуално в зависимост от работата и от това как се чувства, дали му е лека бременността.

П.С : Майчета от Бургас, vany666, Kirra чували сте нещо хубаво за обновеното родилно отделение в Бургаската болница, понеже на мен ми казаха доста хубави неща за Първа поликниника, откакто е обновено всичко и персонала е сменен. Между другото, майчета от Бургас, някой ден може да се видим  Heart Eyes

преди месец ражда на милото сестра му в ОРБ и каза че било много добре всичко е обновено отношението не било както преди абе похвали ми я
ама аз неща и да чуя...

# 697
  • Мнения: 35
привет дружинка. Ей колко ви се радвам като сте активни в писането. Аз днес от обяд съм си вкъщи и ми беше едно скучно и какво да видя от 4 дни не съм влизала в темичката и вие сте писали ,писали............ех така ми запълнихте времето и толкова ми стана миличко и готинко докато ви изчетя. Много интересни неща сте писали, направо ви гушкам и целувам нищо ,че не се познаваме. Аз какво да ви кажа  - почти нищо ново при мен. Днес ми изписаха втора опаковка антибиотик Овтамокс, но четирима доктори ме убедиха,че не влиза в плацентата и няма опасност за бебо.И на мен вчера така ме боля гърба около ребрата,че само се излежавах.Дори като седях ме болеше ужасно силно. Аз си мислех, че е от кашлицата. Кръста също ме приболва,но не много. Инече съм добре-усещам ритничетата на бебо и ми е толкаво хубаво.Днес съм на по лека храна ,че на 11 май съм на контролен и моя доки ще ми чете конско като види кантара-качила съм 2.5 кг. за 1 месец, а идва гергьовден..........и не ми се мисли. Сигурно ще ударя +3кг. Ужас направо не ми се мисли какво прасе ще стана на финала. Абе дано задържа темпото и да не посягам към сладкото. Днес закусих 1 препечена ф-я със малко сиренце. На обяд ядох една купичка кисело мляко със овесени трици и малко мед сложих,че ми бяха безвкусни , след това и една ябълка. За вечеря ще си направя салата от моркови и едно кюфте. Охххх дали трябваше да пиша менюто си ? Моля да ме извините, поне на мен не ми се прияжда някой като говори за ядене и не се съобразих. Някоя мама ще ходили на отворените врати на 7 май в Тина Киркова? Да пишете ако някой е присъствал. Аз мисля там да раждам.А  сетх се едно глупаво въпросче да ви задам- в коя г -на седмица влизаш в 6-ти месец? ??? Как са ви коремите? Моя нещо доста голям  е станал,но аз си се харесвам- личи си от километър.ЕХ кога ли ще кача снимки ?Много съм несериозна. Лека вечер мили тумбачета !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 698
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Аз се чудя какво да правя , защото до месец някъде ще ми се наложи да ходя до Холандия с кола. Абсолютно е наложително да отида и то точно с кола. Майка ми много се притеснява, а аз не мисля, че би трябвало да има нещо страшно при положение, че съм ок. Не знам, как мислите вие?

здравей според мен единствения проблем е дупките.Знам, че не само при нас са така .Наши познати спукаха 2 пъти гума София- Варна при положение ,че караха мн внимателно. Мен мн ме е страх от тях защото са дълбоки и мн тресе.Дано си с хубава кола и да не ги усетиш много.
Успех ти желая

# 699
  • Мнения: 2 222
nansi_21 , важното е ти да си добре, тогава и бебето е добре. Пий си спокойно антибиотика  Peace

Jani4ka, това е ужасно много път. И аз бих се притеснила, ако съм на мястото на майка ти. Истината е, че с хубава кола и по хубав път, ако се спира начесто да се поразтъпчеш, не би трябвало да има проблеми.  Peace Питала ли си лекаря си какво мисли? Все пак той те познава най-добре. Както ти е първа бременност и без проблеми, сигурно няма да има забележки. Спирам, че аз съм голямо шубе за пътувания като бременна, по-добре да се изкаже някоя от нас с опит в дългите преходи  Simple Smile

# 700
  • Варна
  • Мнения: 2 135
Jani4ka, говори с лекаря си. Ако ти даде зелена светлина значи можеш смело да пътуваш. Аз преди месец и 20 дена пътувах до Бремерхафен Германия, като в цивилизованите държави дори шофирах.Дупки по пътя има в Бг и Румъния. Ако пътуваш през Сърбия по магистралата нямаш грижи с пътя. Успех!

# 701
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен Wink
Jani4ka ако ти си ок не виждам какъв е проблема Simple Smile бременни сме, не сме болни... Сама ли ще пътуваш?Аз вчера за пореден пак се изумих от себе си. Сватбата мина супер, а моя милост като заклета рокаджийка не можа да устои на КISS Simple Smile))) забравих и годините, и бременността и скачах и куфях като...едно време Simple Smile в пълен противовес с официалната ми рокля Simple Smile)) страхотен купон!!!

# 702
  • Мнения: 4
Привет мамчета newsm03 чета ви от доста време, но чак сега се включвам аз съм определена за 13.09.2010г. stork-girl
Jani4ka, спокойно миличка след като нямаш никакви проблеми с бременноста пътувай си сега ти се е паднало  smile3503 Аз от самото начало на бременноста не съм спряла да пътувам даже в осма и девета седмица бях на Боровец на ски и си карах,
а за последните две седмици си навъртях към 3000км и се чувствам ок. Пак ти си прецени, но това е моето мнение!
Лека и спокойна вечер тумбачета newsm51

# 703
  • Мнения: 2
преди месец ражда на милото сестра му в ОРБ и каза че било много добре всичко е обновено отношението не било както преди абе похвали ми я
ама аз неща и да чуя...
Крайно време беше да направят нещо по въпроса. Е мен отдавна са ме изгубили като "клиент". Откакто прекарах няколко дни в Девата неща и да чуя за ОРБ-то Crossing Arms

# 704
  • Мнения: 214
и аз 99% съм за девата

Общи условия

Активация на акаунт