Цял месец вече сме в родени МАРТЕНИЧКИ2010,бели и засмени (2)

  • 21 482
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47
А дойде ли време?Честита темичка,аз пак имах гости,много готино!


Момичета,не ми се смеите,мисля че бебо е урочасан,какво мога да направя?  Cry

# 16
  • Мнения: 731
Малко отговори към предната тема, които сме пропуснали  Embarassed

Така че ще питам Бу
Вчера видях ,че имаме само 6 храненета.Но и съответно 6 добре изцапани памперса,здрав сън,освен единия път ,ама пак за малко само се разсъни...
А днес само 4 (в 3:30,в 9:30 в 13:30 и в 18) и не ми се вярва да се храним повече от още веднъж към 22....?Едната пауза е 6 часа,но беше през ноща и се зарадвах...Но през деня...

Бебо си дебелее,вижда се по бузките ,крачетата и ръчичките...Трябва ли да се притеснявам и да го будя за ядене.Имам кърма ,определено,гърдите ми много се напълват ,но и бебо доста ги изпразва,освен това за деня доизцеждам около 180мл...?

Бебо е само на 2 седмици и навсякъде пише ,че трябва да имаме повече хранения на ден  newsm78

Здравей yanin4eto,
Извинявам се за закъснелия отговор. Продължава ли все така да суче бебо по 4 - 6 пъти на ден? Мислиш ли че ти можеш да инициираш няколко кърмения? Става въпрос да предлагаш гърдата дори и бебо да спи. Повечето бебета сучат чудесно докато са сънени. Ако бебето не желае да засуче трудно би го накарала на сила. Все пак следи състоянието му, как наддава, дали е енергично и има здрав вид.


Бу, благодаря за отговора, но засега не откривам проблема.
Цитирам те  "Да не би да се дърпа от гърда в началото на кърменето, когато струята мляко потича много силно и може би й идва в повече?"
Напротив, след като е яла десетина мин. се дърпа и реве, затова реших, че обратното, млякото вече по-трудно изтича и я местя на другата гърда. Понякога пак реве, понякога не много. Не знам вече, започват колики, точно когато се храним ли? Не съм сигурна и че са колики, защото плаче дълго и неутешимо, рядко свива крачета, а при колики изплаква, свива крачета и после внезапно се успокоява, все едно нищо не е било. Както и да е, може и да е до темперамент, както си писала. Просто ме е страх в такива моменти, че не си дояжда и гладува, защото търси зърното, но като глътне мляко , плаче.

Възможно ли е нещо друго да и причинява дискомфорт? Преди да я прехвърлиш на другата гърда, оригваш ли я? Мислиш ли, че е възможно смяната на позата да повлияе на това поведение на детето? Дали след като пусне втората гърда би засукала отново първата?

Бу, Смин, Елсе, за колко време преминава в кърмата вкуса на пикантна храна, която ядем, за да разбера пречи ли на бебче. Например ако ям чесън, след колко часа тя ще усети вкуса му в кърмата?

Mama Da, при всеки човек е индивидуално - зависи от метаболизма. Ако количеството е малко може дори да не се усети  Peace

имам въпрос към БУ,СМИН, ЕЛЗЕ
краси се роди 4500кг,изписаха ни 4410.на последното мерене което беше вчера за 13 дни беше наддал 250гр и е 5150кг,което според доки е добре а според мен е малко.изцяло сме на кърма.та питането ми е трябва ли да дохранвам и нормално ли е това наддаване заради това че се е родил по голям или това няма общо с надаването.и друго да допълня че в повечето случаи ака през ден по 1 а от няколко дни ака всеки ден по 1 път само.иначе всеки памперс който сменям е добре нпикан

eniq, 4410 най-ниското измерено тегло ли е? Ако не е колко е било най-ниското? Разликата от 250 гр за 13 дни на един и същи кантар ли е отчетена? Счита се за нормално минималното наддаване на бебе на възраст 0-3 месеца да бъде 110 - 200 гр на седмица. Би могла да изтеглиш памперсите за 24 часа за да прецениш какво количество кърма е постъпило - все пак това, което излиза първо трябва да е влязло  Grinning Как би определила количеството на акото в памперса? Също така ме интересува как е организирано кърменето на Краси в момента - колко хранения има за 24 часа; на поискване ли кърмиш или на режим; една или две гърди предлагаш на хранене; на колко часа средно суче бебето; кърмиш ли го нощем; даваш ли вода, чай или добавка и ако да в какво количество за 24 часа? Използваш ли компресия?
Ако искаш ми пиши отговора на лични за да не занимаваме останалите  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 308
Susalinda, твоята Карина е като фотомодел. Да ти е жива и здрав.
Вени, не я ясно от снимката кой кого приспива, като гелдам таткото спи, а Илиянка го приспива  hahaha
Забравих всичко, което исках да пиша  ooooh! Май изпунах нещата с Вики - иска постоянно да има някой с нея и по възможност да е в ръцете ми. И сега заспа дълбоко в моите ръце, а като я оставих в креватчето се събуди след 5 минути. Явно ще развия добри мускули на ръцете.

# 18
  • Мнения: 26
Хоп и аз в новата тема  Hug 

Ние миналата седмица бяхме на ортопед при д-р Алексиев също...доволна съм, майка ми ме насочи към него.

Янинчето и аз постоянно си мисля ,че урочасват Ивет...свеки ми каза да правя следното...отивам в банята с детето, заставам с гръб към вратата..три пъти пърскам малко водичка през рамото си и на четвъртия измивам личицето на беболинка  Hug 

# 19
  • Мнения: 97
Ние днес бяхме на чиста молитва и малката беше много послушна спинка през цялото време Mr. Green и тук времето е дъждовно и не успяхме да се разходим .
Да ви се оплача , че вчера се събудих и цялата се тресях от студ.Пак ме завтори този вирус болят ме всички кости( щях да изтърва малката докато я кърмех) като омекна ли са , гърлото и за капак една глава ме боли  чак ме избива на повр.... .Днес се оплаках на мама и ми напомни да си видя кръвното  newsm78  133/ 78 за мен си е височко при условие , че рядко горната ми граница минава 100. #Crazy Та открих причината за главоболието и в тази насока кажете нещо, за да го смъкна  Rolling Eyes , че ме избива на лудост . #Crazy #Cussing out Утре пристига майка да помага(щяла да ме изолирва в другата стая) да не раболея Дарка! Heart Eyes
Видях ,че сте коментирали  ваксината .На мен личната също ми каза да си я закупя и да я занесем веднага при нея да я съхранява докато доиде момента за поставянето и.Каза , че наи-вероятно ще отложат с още три месеца влизането на тази наредба.Обадих се на една позната и каза, че мога да си я поръчам и ще ми я доставят.Така , че все още могат да се намерят. Wink
Lena R  много лоши неща на веднъж ви са се случили ,дано спрът до тук и да оздравявате с баткото.Дано има кои да ти помогне, че като знам какво е  newsm78 Много палчета ще ви стискам , а за колелото ами.... все пак в БГ сме . ooooh! Зло да ви забрави и да сте здрави другото се възстановява Praynig
IvAs на нас чай от лайка ни помага . Hug
Ени радвам се , че си по добре мила  Hug Нацелувай Краско от нас  Heart Eyes
 За протокола аз съм с кафяви очи ,както и каките , а нашия тати е с променливи от кафяви стават пъстри .Така се надявам и малката да е като него,но едвали маи моя ген е по силен.А нямаше да се разсърдя ,ако бяха станали ,като моя дядо очичките и светло синииии.Но сега са зелени ,а около зеницата изсветляват и стават кафяви  Mr. Green каквито и да са пак ще си е хубаво детето   Laughing нали си е нашето  Joy Ще почакаме ще видим  Peace
dekryo Добре дошла много е сладка малката Никол  Hug  bouquet
maimp бързо да ви минава хремата и на вас  Hug
Вени на патерички честита ви месечинка !  bouquet Целувчици  Heart Eyes Не се ядосвай бе мила  Hug А за шезлонга браво чудесна работа върши  Hug Нашия има за вибрация и музикален бутон,но не можем да му намерим  батерии. ooooh! А снимката да я сложиш в рамка  Mr. Green
wola дано днес е по спокоен Сами и на теб да ти минава алергията Praynig Hug
Susalinda голяма сладуранка е  Hug Ще стискм палчета и за вас дано да е сгрешил първия док и да няма нищо на бебка. fingerscrossed fingerscrossed
slun4o Hug малко ми е по добре,но ътре ще ходя да ми чуят гърдите, че много бързо правя плевмонии.Много кекава съм станала. ooooh! Sick
Тинк дано намериш решение за проблема ти  Praynig Hug
Пъпчетата на каките са в едни големи речници .Единя е англииски ,другия френски ,а на бебочка все още се чудя каде да го сложа.Мислих си да ги събера и трите и да помоля сестра ми да ги хвърли в някои университет в София. Wink Mr. Green
Mimeto78 браво за подаръците , а относно каката трябва да я ангажираш и нея да помага в този момент в които се занимаваш с бебка  да се почувства важна и полезна ,разбира се го съчетаваи с много весели моменти.Успех ! Hug
Svetlichka и моята все още киха  Peace
mimito83 дано ви минават скоро коликите  Hug
feniks10 беше писала за някаква диета на Дюпкен ,ако не ти е проблем ще може ли да ми я пратиш на ЛС. Hug
hellena браво на вас и ние днес направихме молитвата ,но без разходка  Wink
Диди браво за пъпчето  Hug Ние сме с шампоан на Бебино(бълг. е) и знам от болницата , че не предизвиква алергични реакции и е точно за по чувствителен  тип кожа.Не е скъп ,можеш да пробваш с него. Hug
dinapd Hug Hug Hug Относно декларацията за детски се пуска 1-ин път годишно за 12 месеца назад.Искат дохода твоя и на таткото за тези месеци и събраното се дели на членовете вкъщи.Дохода мисля , че го вдигнаха на 350 лв. на член от семйството.
Памполина на мен не са ми искали такава бележка (пусках ги миналия месец) в петък ще ходим да вземеме решението (трябваше още на 01.04) ,но им звъннах , че ми е невъзможно.Сега дори подготвих документите за детски и ще пускам и тях. Hug Казаха ми , че като ми пускат детските за каките този месец ще пуснат и помоща. Peace
BONIДа ти е живо и здраво синчето Марти !  bouquet Много са сладки на снимките и ти си имаш голям помощник  Hug Надявам се, че са ти минали здравословните проблеми. Praynig
нинчу при нас биберон цокаме само на шишето ,но залъгалка не иска и да чуе. Wink
kali 7  Hug
Относно уроките снабдете се с светена и измивайте, личицето (очичките) , рачичките , сърцето и крачетата.В тази последователност.А както и нинчу е написала и това е вариант ,които знам и съм използвала в някои моменти.Ами то с тези моми - убаици  Mr. Green ,колко баби съм обиколила  ooooh!
Относно ортопед личната нищо не ми е споменала,но утре ще питам стига да не забравя.Трябва да сметна и от кога ще ми издава болничния и тя ,май се падаше 17.04  Hug
Е пак се поувлякох   Wink ,но вие сте си ми свикнали   Joy
Лек ден ви желая и изпълнен с много усмивки  Mr. Green Heart Eyes

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 18:55 от mama Iv

# 20
  • Мнения: 5
Тони, обезателно ще пиша как е минало:)
Против уруки - заставаме зад вратата,никой друг да не ви вижда и миете очиките на бебчо Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 308
mama Iv  Hug Hug Hug оправяй се бързо

# 22
  • София
  • Мнения: 324
запис

# 23
  • Мнения: 196
Здравейте.  love001

Ние също ходихме на ортопед при д-р Алексиев, много съм доволна.
За ваксината днес говорих с един аптекар и каза че по здравна каса ще се дава, но само на родените след 01.04.2010г. Ние ще трябва да си я купуваме но където и да попитам все няма. Казват че фирмата производител ще я пусне отново но след 01.05 - евентуално. Знаете ли дали може тази ваксин ада се отлага с няколко дена. Ние трябва да я сложим на 26.04 но мисля че няма да я намеря за тогава. Искам да отложа слагането и поне до 3-4.05 когато мисля че вече ще я има по аптеките?
Против уроки аз ползавам светена вода и съм сложила синьо оченце на ръчичката на Дарка.
За уплах - давам на детето да пийне капчица от вода преминала през острието на нож.

Аз съм нараво уплашена от моето дете - непрекъснато плаче. Опитвам се да предугадя всичко от което има нужда и след като съм го задоволила плачът продължава. ЗАспива за 20 минути  и се събужда с плач. Няма една спокойна минута за давидя може ли да се смее  Sad. Уж са колики обаче такъв неперстанен рев ...не знам какво даси мисля.

Приятен и спокоен ден ... и нощ на всички.

# 24
  • Мнения: 2
Привет и от нас!
Малко се позагубихме,но да си призная нещо напоследък не ми остава време.Колкото и да се мъча да смогна,времето отлита.А малкта принцеса расте ли расте.
Ние на 6ти бхме на чиста молитва.Гал беше много спокойна-спинка през цялото време.
На 10ти направихме и погачата.Е тогава не бяхме от най-послушните,но поне всички видяха колко гласовита е нашата певица:)
Връщам се назад да прочета пропуснатото.
 Hug Hug Hug Hug за всички

# 25
  • Мнения: 206
 HugИ ние сме добре, като се изключат коликите, но за сега май Инфакола помага до някъде!!!
Отивам да ви изчета...

# 26
  • Мнения: 6
здравейте и от мене.
за ортопеда-ние сме на 10 май чак,че доктора чак за тогава имаше свободен час,а си го записвах март месец.но доктора не работи със здравната каса,моята лекарка ми даде координатите му.
за детските -подажат се всяка година през месеца в който са подадени,на нас ни искат и бележка за каката(тя е ученичка),че по закон на 5 неизвинени отсъствия нама детски добавки.и ми искат пак бележка ,срока е от 15 септември до 31 октомври.ако не ми спират детските.
за урокито-ние имаме на ръчичката червен конец със синио око,а вечер мия личицето със светена вода.
и аз май се разболявам,боли ме гарлото и ме тресе,ще взимам илачи.от утре почвам едни мускулни инжекции,10 броя,май няма да мога да сядам на д......си.
тук времето е мн гадно,а и наща количка още е на ремонт,каква беше тази смяна на гуми незнам.уж в петък щяла да е готова.да видим.
БОНИ честит ти именик,много здраве и късмет му желая.

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте мамчета и от нас  Hug ,нямам почти никакво свободно време ,ако ми остане такова гледам да свърша нещо вкъщи или да поспя малко.

   Искам да честитя на всички мамчета родили след 21 март бебчетата им,нека ви радват все така и най-важното да са живи и здрави  Hug     bouquet    bouquet    bouquet  

   Ние сме с колики от 2-3 седмици вече за сега ги овладяваме с капки и чайчета.Намаля ми кърмата и се дохранваме с Frizolak HA,но се запича много и ми е много гадно като го гледам как се напъва   newsm45

  rali_bt можеш ли да ми кажеш каде се намира кабинета на този д-р Алексиев
  mama Iv олравяй се бързичко  Hug

  На всички мамчета и тяхните малки съкровища много целувки и прегръдки

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 336
И аз да се запиша да ви следя, че оттук научавам адски много полезни неща...  bouquet

Някой беше питал за третиране на белега след секцио - на мен лично гинеколожката ми каза първоначално да го мажа с крем Бочко, за да омекне, и не по-рано от 30-40 ден от операцията да започна със специалните препарати.

Ние още не сме мерени откакто ни изписаха, така че чакам с нетърпение консултацията. Мисля си, обаче да отложа заради сополките, които имахме предишните дни да отложа ваксината с няколко дни...

# 29
  • Враца
  • Мнения: 94
Ехо мамита ние бяхме на разходка и се видяхме с Wola та пихме по кафе
И да ви се похваля след солидния скандал в социалните си получих акта за раждане -ПОДПИСАН.Та така да знаете мили мами само заплахи и скандал ги оправят тия бюрократи #Cussing out
Ахони може и да си права за спането  Mr. Green,важното е ,че и двамата кротуват

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 18:36 от veni_sasi

Общи условия

Активация на акаунт