Много сок през нощта

  • 4 320
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета, копирам поста си от онлайн консултациите тук, с надежда някоя от вас да сподели опита си по моя проблем. Всъщност незнам дали е проблем това... Моля ви за мнението ви.

"Здравейте, моля за съвет. Детето ми е на 2 г. и почти 2 мес. Това, което ме притеснява, е че всяка нощ плаче за сок. Събужда се и хленчейки казва "искам сокче" и ако не й дадем, започва да плаче. Така всяка нощ изпива поне по 1 шише и половина сок / шише от 250 мл/, а понякога и по две. Опитвала съм да й дам водичка или чай, но тя категорично си иска сок. Практикувам следното - около 50 мл сок от домашно приготвен компот разреждам с вода и така й го предлагаме като сок, поне да не е много сладко и с консерванти. От многото течности през нощта съответно сутрин памперсът и е ужасно пълен и често пропуска.
Въпросът ми е дали не е вредно такова количество течности, приемани през нощта?
Благодаря предварително за отговора!"

а това е отговора на доц. Маринова:
"Здравейте!
Това е порочна практика и  препоръчвам да я преустановите. Ще  бъде доста трудно, но трябва да сте упорита."
 

# 1
  • Мнения: 46 562
До към 3 години почти всички деца имат по някой странен навик Tired моето пък мляко пиеше, 250 мл. в 24 ч. (тогава лягаше) и после пак 250 мл. към 6-7 сутринта, след което спеше до обяд.

Единственото вредно, което се сещам е, че може да повреди зъбите, но пък от друга страна здравината им е генетично определена, така че не се променя много лесно онова, което ни е писано.

Имаш 2 възможности - "тормозиш" детето и се запасяваш с много търпение или просто изчакваш. Почти съм убедена, че след 3 г. сокчето ще отпадне и сънят ще стане непрекъснат.

Успех!

# 2
  • Мнения: 372
Не ми се вярва да е нещо сериозно Моят син пиеше много нощем Будеше се и искаше шишето ,изпиваше каквото има вътре и заспива Започнах да му сипвам по няколко глътки и за мое учудване не се оплакваше и досега пие нощем вода ,колкото му дам толкова ще изпие
Можете да опитате да намалявате сокчето постепенно

# 3
  • Мнения: 18
И аз бих те посъветвала да замените сокчето с вода заради зъбките. Млечните зъби се развалят изключително бързо и по-добре да не спите няколко нощи, отколкото да трябва да държите детето на зъболекарския стол.
Моят син е на същата възраст и до 2 г. пиеше мляко за приспиване. Вече има започнал кариес на предните 2 зъбчета. Мислех, че трудно ще се откаже от млякото, но не беше чак толкова. А от сокове през нощта, друго близко дете, което няма още 2 години, има вече пулпити.
Не искам да те плаша, но трябва да сте настоятелни.
Успех Simple Smile

# 4
  • Мнения: 827
Моето дете доста дълго време пиеше адаптирано мляко в големи количества именно през нощта. Напрактика до третата й година закуската й беше АМ, вечер на заспиване си искаше също дозата. Случвало се е да правя допълнително (различно количество - но предполагам, че е имало вечери и нощи, в които е изпивала и по литър АМ Rolling Eyes). Не съм следила много-много нито количеството, нито времето, в което си е искала шишето. Малко преди да откаже АМ, което стана и под мой натиск, но без особени драми, нещата ми се виждаха, че излизат извън контрол, защото повече използваше млякото като средство да се успокои, а като че ли и просто й беше по-лесно вместо да дъвче - да си пийва мляко. Започнах да разреждам адаптираното мляко с обикновено краве, за да не е толкова калорично - въпреки че точно с килограмите никога дъщеря ми не е имала проблем (числи се по-скоро към слабичките), така както е бебе напрактика изцяло отгледано с АМ; после мина за много кратко само на краве мляко и после шишето все не можеше да се измие и нямаше как да пие от него Grinning. За алтернатива й предложих чаша - да пие колкото иска, но естествено това нямаше как да го прави легнала и буквално за 2-3 дни забрави и за мляко, и за шише.
Мен лично ме притесняваше необходимостта й от шише, за да се успокои и да заспи. Също така и постоянното наливане с нещо, но не мисля, че може да се определи като вредно.

Пробвайте да й давате в чаша - пие каквото пие и после оставя чашата. Успех!

# 5
  • Мнения: 158
моето дете все още пие млеко около 2 пъти през ноща. не мисля, че пиенето на "сок", което според думите ти е разреден компот би му навредило особенно. Има деца, които не могат да спчт през ноща без да поемат нещо за пиене. И този период ще мине, защо  ще тормозиш и малкото и себе си - просто поизчакай още малко  Hug

# 6
  • Мнения: 18
Как няма да навреди - това е захар, която през нощта действа директно на зъбките. И аз не вярвах, но фактите говорят друго за съжаление. Докторката си е написала точно и ясно.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
До към 3 години почти всички деца имат по някой странен навик Tired


Моето дете до 3 годинки пиеше пък чай през нощта.  Tired

# 8
  • Мнения: 46 562
...
Моят син е на същата възраст и до 2 г. пиеше мляко за приспиване. Вече има започнал кариес на предните 2 зъбчета ...

Дъщеря ми до 3 г. пиеше мляко нощем. Вече е на 5 г. и 8 м. и няма нито един развален зъб, вече 2 даже смени с постоянни и трети е на път да падне.
Всичко е генетично, не го отдавайте на друго ...

# 9
  • Мнения: 827
Как няма да навреди - това е захар, която през нощта действа директно на зъбките. И аз не вярвах, но фактите говорят друго за съжаление. Докторката си е написала точно и ясно.
Моето дете няма все още кариеси.
Не знам коя практика е порочна, но отказването при нас определено беше лесно и бързо.
Моят опит оборва и вашите твърдения, и тези на доц. Маринова.

# 10
  • Мнения: 7 161
Имам три деца.
Всички те заспиваха с шише и пиеха почти по цяла нощ.
В момента синът ми заспива със сок / чаша с накрайник, не шише с биберон/ ,а през нощта пие и кисело мляко.
Резултат:
Голямата ми дъщеря е на 15 г. и няма нито един кариес.
Малката дъщеря има два кариеса на зъбки, които ще смени.
Така, че появата на кариеси не е съвсем свързано с пиенето на сладка течност през нощта.
Генът си казва думата.

# 11
  • Мнения: 372
Как няма да навреди - това е захар, която през нощта действа директно на зъбките. И аз не вярвах, но фактите говорят друго за съжаление. Докторката си е написала точно и ясно.
Моето дете няма все още кариеси.
Не знам коя практика е порочна, но отказването при нас определено беше лесно и бързо.
Моят опит оборва и вашите твърдения, и тези на доц. Маринова.

И на нас захарта не е навредила на зъбите,а пиеше много мляко и денем и нощем до към 3 г 
И както писах после лесно спряхме нощното,като го намалихме на колкото да го залъже
А да не говорим,че аз бях дете ,което се тъпчеше с всичко сладко каквото имаше,а от зъболекар имах нужда чак на 19 за първи път

# 12
  • Мнения: 18
Ами давайте сокове тогава - не бих се гордяла с това. Аз, като препатила, съм се консултирала и със зъболекари и има достатъчно информация в интернет по темата. Не е само въпрос на ген, ами и на създаване на правилни навици у детето. Което в тази възраст си е отговорност на родителите. За съжаление установявам, че в България хората посещават зъболекар почти винаги, когато се стигне до проблем, а не за профилактика.
По-скоро искам да окуража  lavandula666 в опитите й да преустанови вредните навици. Захарта не води до нищо хубаво....

Специално за детските зъби:
http://www.mamaibebe.com/?id=312
http://www.georgesbg.com/index.php?option=com_content&view=a … =48&Itemid=68

и още много други теми има, стига човек да има желание да се поразрови.

И между другото...то и като пуши човек цигари, не значи, че ще се разболее от рак на белите дробове.....или ако кара пиян, ще се блъсне. Но рисковете значително се увеличават....

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 00:45 от krokoslava

# 13
  • Мнения: 13
Моят опит - големият пиеше по 2-3л.сок и вода на ден като през ноща около 500мл. до към 3 год. Сега на 6г. има два кариеса, които са колкото главата на топлиика, но ги направихме по зъболекарска препоръка, спи като пън и пие пак по толкова чай и вода, но през деня. Малката пиеше по малко водичка нощем, но и тя след 2,5-3г. престана и също спи много добре. Така че ти си познаваш детето и знаеш най-добре. Освен това не смятам, че когато му миеш зъбките редовно сокът или млякото влияят.

# 14
  • Мнения: 12
Много ви благодаря, момичета, че се отзовахте на моето питане така активно... Поуспокоих се малко. Ще опитам да намаля количеството течност в шишето - тя наистина пие докато свърши.
И аз не мисля, че е кой знае какъв проблем, по-скоро се притесявам да не си натоварва стомахчето и отделителната система с голямото количество течности през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт