Много сок през нощта

  • 4 329
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 827
[Ееее, ми спрете го, де! Толкова много захар! Ц, ц, ц!
Защо трябва да го спирам?
Аз не се оплаквам, просто споделям как е при нас.
Това беше на шега... явно не много успешна Whistling Всъщност, аз смятам, че е чудесно, че детето ви обича да пие фрешове - не мисля изобщо, че съществува какъвто и да е проблем. Hug

# 31
  • Мнения: 613
Това беше на шега... явно не много успешна Whistling Всъщност, аз смятам, че е чудесно, че детето ви обича да пие фрешове - не мисля изобщо, че съществува какъвто и да е проблем. Hug
В темата става въпрос за пиене на сок през ноща и да речем е малко разширена - и преди лягане. Никой не твърди, че фрешовете не са чудесни и полезни. Особенно пък ако се редуват различни плодове и зеленчуци.

# 32
  • Мнения: 827
Това беше на шега... явно не много успешна Whistling Всъщност, аз смятам, че е чудесно, че детето ви обича да пие фрешове - не мисля изобщо, че съществува какъвто и да е проблем. Hug
В темата става въпрос за пиене на сок през ноща и да речем е малко разширена - и преди лягане. Никой не твърди, че фрешовете не са чудесни и полезни. Особенно пък ако се редуват различни плодове и зеленчуци.
Благодаря за разяснението, но в темата освен това много се набляга на възможните вреди, защо не се подчертават така въодушевено ползите, чудя се аз Thinking Защото, давате си сметка, че няма как едно и също нещо да е полезно само през деня, пък вредно през нощта - неколкократно в темата се подчерта, че няма задължителна връзка между проблемни зъби и пиене на нещо през нощта.

# 33
  • Мнения: 613
Е, аз не виждам ползи. Който вижда да ги напише. През ноща съм давала само вода ако детето е жадно.

# 34
  • Мнения: 46 597
Ами давайте сокове тогава - не бих се гордяла с това ...


Никъде не видях някой да пише, че се гордее с това. И въобще не разбирам за каква гордост става дума. Ти странности нямаш ли? Всеки си има по нещо. Децата също, особено в тази възраст. Не се гордея с тези на дъщеря ми, но и не виждам за какво да се срамувам. Приемам я такава, каквато е и щом реша, че нещо не е опасно за нея, не я насилвам излишно.
 
За докторите да, има много статии, но на практика специалистите в тази област са на 2 лагера, и всеки си има своите доводи, решението вече всеки сам си го взема.

Е, аз не виждам ползи. Който вижда да ги напише. През ноща съм давала само вода ако детето е жадно.


Аз споделих, че моят проблем беше с мляко, не със сок, но ползата беше - липса на истерия, рев посред нощ и будуване до сутринта с дете, което те моли да му дадеш мляко. Не сте го изпитали, затова ви е лесно да говорите. Децата са различни.

# 35
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
На същата възраст като вас сме.
Сок пие по веднъж на ден - преди следобедния сън.
Нощем не се събужда, или го прави рядко. Когато иска да пие нещо, давам вода.

Да, ще ти е трудно, но то нали с всяко нещо е така - с биберона, със сока, с памперса...

# 36
  • Мнения: 46 597
...
Да, ще ти е трудно, но то нали с всяко нещо е така - с биберона, със сока, с памперса...

Трудно е, когато решим насила да ги отказваме, когато оставиш детето самО да ги откаже, не е никак трудно, става от раз, просто един ден казва "Не искам повече памперс/мляко/...", поне при нас беше така.

# 37
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...
Да, ще ти е трудно, но то нали с всяко нещо е така - с биберона, със сока, с памперса...

Трудно е, когато решим насила да ги отказваме, когато оставиш детето самО да ги откаже, не е никак трудно, става от раз, просто един ден казва "Не искам повече памперс/мляко/...", поне при нас беше така.

Съгласна съм с теб.  Peace Пресният ми опит с доброволното й отказване от биберона доказва, че е така.

# 38
  • Мнения: 29
Мила,неискам да те плаша или да предричам,че това ще се случи и с вас...,но ще споделя моите патила от сокчетата...Та ние си пиехме сок(пресен не) или компот по всяко време,почти вместо вода.Разреждах го малко по малко с все повече вода и максималното,което постигнах е 50:50 сок и вода.Страхувах се да остана без кутия сок,защото скандала и истериите бяха невероятни.Така продължихме година,до почти три годишна възраст.Зъбките ни първоначално пожълтяха(незнам как да го обясня прилича на зъбен камък),после се появиха дупчици и от там нататък рухнаха за броени дни(може би за 1-2 месеца),започнаха да я болят.След преглед при доцент се оказахме с 4 здрави зъба.Доцентката докато броеше пулпити,кариеси и т.н й каза ти май много сокчета пиеш.При все,че дъщеря ми си мие зъбките по 3 пъти на ден и то старателно,зъбките ий рухнаха.Направихме ги с пълна упойка и сега пием вода,както казва тя-не ми е вкусна,но и сок не иска вече,знае,че прави дупки и се страхува.От целият разказ исках да каза,че зъболекарката беше категорична,че това е единствено и само от сока,който "изплаква"устата непрекъснато и остава там да работи.Дано се окажеш по-силна от мен и пребориш това пристрастяване(при нас беше точно такова ).От сърце успех!

# 39
  • Мнения: 6 031
След кърменето през ноща съм давала единствено вода.Така децата още от бебета бяха свикнали с това.

# 40
  • Мнения: 605
Голямата ми дъщеря от 1.6г. до към 2.6-3г. пиеше по 2 литра сок на ден, от които поне 300 мл. през нощта.
Отказа се сама, просто в един момент спря да иска сок през нощта.
Кошмарно е 2 годишно дете да те моли за сок, а аз да предлагам вода. Въпреки опитите ми, не заспиваше докато не получеше сока.
И аз, като Не се сърди човече, си спестявах ревове, тръшканици и неспане. Трудно е да обясниш на дете в тази възраст, че нещо не е полезно (освен ако не е животозастрашаващо, разбира се).
Вече пие сок много рядко, набляга основно на вода и айрян.

# 41
  • Мнения: 90
Дъщеря ми на същата възраст също пиеше сок през ноща. По-късно се отказа сама. Сега 7 годишна има винаги шише с вода до леглото си, но много рядко го използва през ноща. Единствения проблем, който имахме когато бешемалка и пиеше сокове през ноща беше, че трябваше да събуди някой, за да я обслужи Grinning, но като се има в предвид, че все пак е временно явление, което изчезва с възрастта терора беше понoсим. Heart Eyes

# 42
  • някъде
  • Мнения: 979
Точно със цел детето ми да не свиква със сладкия вкус на соковете,наблягах на  водата.Е,по изключение съм давала сок,но разреден компот.
Моя проблем беше с голямото количество вода,което изпиваше през нощта- около половин литър и нагоре.Водихме я на изследване,всичко в норма.Докато една нощ не видях,че мамината хубавица си използва накрайника на шишето за биба LaughingАз съм спокойна,че вече сме без биберон,а тя хитрушата си намерила начин!
Та при нас по-скоро беше лъжлива тази жажда.

# 43
  • Мнения: 7 163
Докато една нощ не видях,че мамината хубавица си използва накрайника на шишето за биба...
Повечето дечица в тази крехка възраст пият различни видове течности - сок, вода или мляко, именно поради тази причина.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 773
Аз през деня рядко давам сокове /купешки/какво остана за през ноща. Дъщеря ми много отдавна е спряла да иска посред нощ каквото и да е било. През деня пие вода и кисело мляко, предпочита ги пред  соковете, но за този избор съм допринесла аз.  Фрешове правя всеки ден, в заведенията също поръчвам това. Натуралните сокове са наблъскани с толкова боклуци, че чак на мен ми се подува корема. Ама щом ви е жал като ви реве детето, давайте, ваша работа.
Съседката ми много жалостива и почна да дава на детето си още преди да навърши 1г.сокове, от най-боклучавите, вкл. и на прах, кола и какви  ли не боклуци, защото ревяло , тръшкало се и искало. Ами да се тръшка, ама сега си продължава така, защото знае, че пак ще получи неговото.
Дадох само пример. Всеки си решава за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт