Към кого се отправят оплаквания към ДГ /медицински контрол/?

  • 14 623
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 827
Вилиан, извинявай, но и синът ми е с алергия и секретите се познават от 100 км. При алергия няма зелени или жълти сополи. Секретите са само и единствено прозрачни, като вода.

Но да водиш дете с цветни сополи и да твърдиш, че е алергично. ето там е проблемът.
Моя съученичка, бяхме в гимназиален курс, имаше жестока сенна хрема. В дните, в които идваше на училище (защото все пак се налагаше - не става два месеца да си седиш вкъщи), и за да е все пак адекватна, защото в тези дни не беше на алергозани и подобни, които успиват ужасно, та помня много добре, че секретите от очите й хич не бяха прозрачни. Носните й секрети не съм ги изследвала, но от очите й знам какво се стичаше.

Не искам да споря, особено пък за цвета на нечии сополи. Сто пъти съм казвала, нека има контрол. Работа на медицинския персонал е да преценява дали някой е болен, дали е здрав. Държа те да изпълняват задълженията си. Държа също така да няма диагнози, подмятания, оплювания от страна на родителите.

# 46
  • София
  • Мнения: 309
Гледам, че старата тема започва на нов глас. След поредно едноседмично посещение моето дете се оказа със стрептококова инфекция, с която се борим вече втори месец. Изразява се само в леко зачервено гърло и запушен нос - тоест точно това в което в тези теми ме убеждават че е здраво дете. Заразна е и още как - всички се натръшкахме последователно. Детето ми не ходи на детска градина и се лекува вкъщи. Но там пак си е пълно със сополанковци, просто явно хората разбират нещата по друг начин. И си влачат стрептококите без да им пука. А една майка даже ми се учуди, че ще ги лекуваме, щото то като иде на детска те щели пак да се лепнат "на чисто". А сега де?

Да,и мен това ме вбесява.И аз имам позната,която си мъкне децата болни на градина,защото сополите и кашлицата според нея са нещо нормално #Crazy,всички били така!А за това,че спирам моето дете,за да го лекувам ме обявява за прекалено загрижена и едва ли не си разглезвам детето като го спирам така.Трябвало да си изгради имунитет.Да,ама при такава постоянна атака от бацили стана точно обратното-от абсолютно здраво дете сега е дете с алергична кашлица,за която три месеца пи лекарство от 120лв. на месец.Сега трябва да го пие още три...преди това да не казвам колко сиропи и лекарства изпи,айде няма нужда...все повече се радвам,че го отписах.
И на мен не ми се спори по въпроса за сополите.За мен дете,което има такива не е здраво и толкова,няма сила,която да ме убеди в противното.Или че всичките 30деца в групата са с алергия Stop.

# 47
  • Мнения: 12
дидито мила, за жалост това вече отдавна е факт...трябва да си държим здравите деца у дома, защото болните са на детска или навън по площадките!!!  #Cussing out

# 48
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 866
Вилиан, извинявай, но и синът ми е с алергия и секретите се познават от 100 км. При алергия няма зелени или жълти сополи. Секретите са само и единствено прозрачни, като вода.

Но да водиш дете с цветни сополи и да твърдиш, че е алергично. ето там е проблемът.

Прощавай,но къде видя да говоря за секрети?Казах,че кашля ужасно.Кашлицата е дълбока  с безкрайни пристъпи и се провокира винаги,когато излезе навън.Т.е. от вкъщи до градината,обратно и когато ги извеждат на двора за да играят.
За миналата година в рамките на 2 месеца сменихме 7 противоалергични препарата и резултата е 0.През два дни сме в кабинета на личния лекар,който пише бележки,че детето е алергично и не контактно с ОЗЗ,защото все се намира някой който смята,че аз съм безотговорна майка.

Щом ти самата си с алергично дете-знаеш какво е да искаш да му помогнеш и да не можеш.Да кашля до посиняване,глътка въздух да не може да си поеме,да е паниксьосан,че не му достига въздух и ти да си безсилна да направиш каквото и да е.Всички странят от него все едно е прокажен,защото отговорните им майки са заръчали да не играят с него.Как мислиш се чуства той?За Бога та той е дете.

Не искам да влизам в спорове,но такава е ситуацията при нас.
Не твърдя,че при всички е такава.Но наистина ми писна да ходя през ден-два за бележки за да доказвам на някого,че детето ми не е болно.Не че има ефект.

# 49
  • Мнения: 2 149
Вилиан, той нали е на 5г, не можаха ли все пак да установят от какво е алергичен?
На моят син всеки вирус, който го хване, го води до кашлица, и тя никога не е лека, като бухането на много деца /които ходят на градина/, а е като дране, до невъзможност да поеме въздух без после да се изкашля, чак до повръщане. И лекар каза, че явно има алергичен компонент, но просто като го хване вируса и алергията му спомага да започне тази неистова кашлица. Но не е алергична.
Изобщо мненията са разнородни - едни лекари казват, че и прозрачната хрема си е заразна, други казват, че само жълтата е такава. Според мен тече ли му носа, значи има причина, а тя ако в началото е вирус, после става бактериално.
Не знам защо РИОКОЗ като минат и проверяват дали е чистено с препарат и толкова, а не направят да кажем гърлен секрет на 50 % от децата, особено на тези, които са сополиви.

В началото на годината правим чревни изследвания, това добре. Но защо в началото на всяка учебна година не ни карат да им представим носен/гърлен секрет и да видим кой какво си влачи. Според мен ако цялата група при тръгването е "чиста", много по-малък е шанса да пламтят непрестанно жлтите хреми и възпалените гърла. Thinking

УНГ ни изписа преди 5 месеца АБ, заради единични пневмоняе на гърлото. И ми каза, че 10 дни тровене и лечение ще са напразни, защото след няколко дни в ДГ ще сме пак така - е, наиситина, така и стана! ooooh!
Значи преди НГ пи АБ, през март пи Зинат, преди 3 седмици пи Класид. Днес очаквам новата порция АБ за детето си и ми е черна всяка, която за хремавото си дете казва "Ами, да, имаме хрема, какво да направя"

# 50
  • София
  • Мнения: 12 554
Вилиан, извинявай, но и синът ми е с алергия и секретите се познават от 100 км. При алергия няма зелени или жълти сополи. Секретите са само и единствено прозрачни, като вода.

Но да водиш дете с цветни сополи и да твърдиш, че е алергично. ето там е проблемът.

Прощавай,но къде видя да говоря за секрети?Казах,че кашля ужасно.Кашлицата е дълбока  с безкрайни пристъпи и се провокира винаги,когато излезе навън.Т.е. от вкъщи до градината,обратно и когато ги извеждат на двора за да играят.
За миналата година в рамките на 2 месеца сменихме 7 противоалергични препарата и резултата е 0.През два дни сме в кабинета на личния лекар,който пише бележки,че детето е алергично и не контактно с ОЗЗ,защото все се намира някой който смята,че аз съм безотговорна майка.

Щом ти самата си с алергично дете-знаеш какво е да искаш да му помогнеш и да не можеш.Да кашля до посиняване,глътка въздух да не може да си поеме,да е паниксьосан,че не му достига въздух и ти да си безсилна да направиш каквото и да е.Всички странят от него все едно е прокажен,защото отговорните им майки са заръчали да не играят с него.Как мислиш се чуства той?За Бога та той е дете.

Не искам да влизам в спорове,но такава е ситуацията при нас.
Не твърдя,че при всички е такава.Но наистина ми писна да ходя през ден-два за бележки за да доказвам на някого,че детето ми не е болно.Не че има ефект.


Не коментирах сина ти, не си ме разбрала.
Коментирах, че при алергия секретите от носа са прозрачни, а масово в градините водят деца с жълти или зелени сополи и твърдят, че са алергични.

Иначе за кашлицата - да неприятно е много. Ако не си ходила - можеш да го заведеш при Мандажиева във ВМА. Изключителен лекар.

# 51
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 866
Чаено момиче,странното при нас е,че Вико изобщо не боледува,наистина изобщо.Сигурно няма да ми повярвате,но цялата група се беше натръшкала със скарлатина,само моето дете не я хвана.Само пролетта алергията го съсипва.Иначе докторът ни перпоръча да изчакаме поне до 7 години/принципно е до 5г/,защото тези тестове за алергия могат да отключат допълнителни алергии-не разбрах как.В моето семейство сме фамилно обременени откъм алергии-аз съм със сенна хрема и пролет и есен,а на сестра ми и се отключи неподозирана алергия в 8 клас/към прах и препарати,съдържащи белина/

nana77,благодаря за инфото.Аз не съм от София,но това не е пречка да го заведа да го види жената.

Последна редакция: пт, 21 май 2010, 10:12 от Вилиан

# 52
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 866

Не знам защо РИОКОЗ като минат и проверяват дали е чистено с препарат и толкова, а не направят да кажем гърлен секрет на 50 % от децата, особено на тези, които са сополиви.

 авсолютно си права-редно е да е така.Имам чуството,че РИОКОЗ се занимават само с глупости,но не и със съществени неща.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 554
Чаено момиче,странното при нас е,че Вико изобщо не боледува,наистина изобщо.Само пролетта алергията го съсипва.Иначе докторът ни перпоръча да изчакаме поне до 7 години/принципно е до 5г/,защото тези тестове за алергия могат да отключат допълнителни алергии-не разбрах как.В моето семейство сме фамилно обременени откъм алергии-аз съм със сенна хрема и пролет и есен,а на сестра ми и се отключи неподозирана алергия в 8 клас/към прах и препарати,съдържащи белина/

nana77,благодаря за инфото.Аз не съм от София,но това не е пречка да го заведа да го види жената.

Няма нищо. Вземи си направление за алерголог или УНГ. Тя е с двете специалности.

# 54
  • Мнения: 332
Лошото е,че и в нашата градина се боря с такива родители...Няма оправия.жената не можела болничен да си вземе и затова го пуснала с темп-МОЛЯ НЕ МЕ НАПАДАЙТЕ,ЗАЩИТАВАИКИ РОДИТЕЛЯ И НЕВЪЗМОЖНОСТТА да си гледа детето Mr. Green.......
Аз лично не съм пробвала с друга инстанция,но надълго и широко съм разговаряла с директорката на детската.Та тя казва ние не можем нищо да направим,медецинския персонал не го назначавам аз,т.е. те не са ми подопечни и така си мият ръцете една с друга.Медицинската сестра пък казва:майките ми носят бележки от докторите,че децата им са клинично здрави и съответно тя не можела да ги върне...Е,това какво е?Срещу кого да бягаш-срещу вятъра,не не става #2gunfire
Затова Чаено момиче ние правиме така:рядко пускам баткото(5г)заради малкия,който пък ми е с астма и му предстои също детска(затова не ми се мисли),а всеки един вирус от баткото води до пристъп на малкия..
Като за финал-болни деца винаги е имало и винаги ще има...А за преборилите се с това чудо-само похвала smile3508

# 55
  • Мнения: 66
моя съвет към Чаено момиче е да отиде на класически хомеопат и да лекува детето си при такъв , определено стават доста по-здрави и рядко боледуват , поне при моето дете така се получи аз лекувах алергия към кравия белтък и атопичен дерматит , и като страничен ефект от лечението стана доста по-здрав , боледува най-много за ден или по рядко  два с температура , след това е напълно здрав без сополи и каквито и да е други следи от болест , преди хомеопатията определено не беше така  по-кекав си беше . А иначе знам майки които си водят болни децата на градина  и смятам че не е правилно , но чукам на дърво моите не винаги се заразяват в такава среда . Според мен явно пиенето на антибиотици не ви помага , опитай класическа хомеопатия поне моя опит е че влияе много на имунитета и на общото здраве на човек , при това аз самата отивайки на вариант хомеопатия бях резервирана , но проработи при нас от раз , само избери задължително класически хомеопат , а не боаронски второто според мен неефективно .

Последна редакция: пн, 07 юни 2010, 23:47 от keit888

# 56
  • София
  • Мнения: 779
Мисля, че е безполезно само да си чешем езиците как безотговорните родители си пускат болни децата на ясла/детска. Ами сега като ги спрете, какво ще стане на предучилищна или училище? Или и от там ще ги спрете? Факт е, че децата боледуват и трябва да се мине през това. Не мисля, че начина е да обвиняване този или онзи, все някой ни виновен. Извинете, но едно дете, за да се изчисти напълно от кашлица или сополи трябва да мине месец сигурно. Е кой може да си позволи 1 месец болничен???? То и педиатър не може да издаде такъв болничен. И ако се поинтересувате заразоносители могат да бъдат и абсолютно клинично здрави лица. Така, че това едно дете, че е със сополи или кашлица, не означава, че е по-малко заразно от друго без. Моя син от 3 месеца ходи с хрема на ясла, но не съм чула да е заразил някои, нито пък е заразил някое от приятелчетата си. Не вдига температура, тест за алергени не може да направил, постоянно е на антиалергични и така.

Като ви чета съм много безотговорен родител и 3 месеца трябва да си държа детето вкъщи може би, или да напусна работа?!

Сина ми преди тръгване на ясла не беше боледувал, след поредица болести, изкарана пневмония и т.н. сега пак е на ясла. Ами полудява с детегледачка. И не знам дали си втълпявам, но колкото повече време минава, толкова по-рядко боледува. Просто трябва да се мине през това.

# 57
  • София
  • Мнения: 12 554
Мисля, че е безполезно само да си чешем езиците как безотговорните родители си пускат болни децата на ясла/детска. Ами сега като ги спрете, какво ще стане на предучилищна или училище? Или и от там ще ги спрете? Факт е, че децата боледуват и трябва да се мине през това. Не мисля, че начина е да обвиняване този или онзи, все някой ни виновен. Извинете, но едно дете, за да се изчисти напълно от кашлица или сополи трябва да мине месец сигурно. Е кой може да си позволи 1 месец болничен???? То и педиатър не може да издаде такъв болничен. И ако се поинтересувате заразоносители могат да бъдат и абсолютно клинично здрави лица. Така, че това едно дете, че е със сополи или кашлица, не означава, че е по-малко заразно от друго без. Моя син от 3 месеца ходи с хрема на ясла, но не съм чула да е заразил някои, нито пък е заразил някое от приятелчетата си. Не вдига температура, тест за алергени не може да направил, постоянно е на антиалергични и така.

Като ви чета съм много безотговорен родител и 3 месеца трябва да си държа детето вкъщи може би, или да напусна работа?!

Сина ми преди тръгване на ясла не беше боледувал, след поредица болести, изкарана пневмония и т.н. сега пак е на ясла. Ами полудява с детегледачка. И не знам дали си втълпявам, но колкото повече време минава, толкова по-рядко боледува. Просто трябва да се мине през това.

Ами като искаш твоето дете да минава през това, аз моето не искам.
И с огромен кеф ако твоето беше при моето щях всеки божи ден лично да настоявам да те викат да си го прибираш от яслата.
С РИОКОЗ, с жалби, с директорка, с община, с всичко законово позволено.
Но дете с хрема в градината - не.
Не ме интересува ще напускаш ли, болнични ли ще взимат, отпуски ли.
Градината е за здравите деца.
Ако детето ти има алергия - носиш бележка от алерголог. Подписана, подпечатана и заверена.
В противен случай - проблемът ти със здравето на детето не може и не трябва да се превръща в проблем на другите.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 773
Мисля, че е безполезно само да си чешем езиците как безотговорните родители си пускат болни децата на ясла/детска. Ами сега като ги спрете, какво ще стане на предучилищна или училище? Или и от там ще ги спрете? Факт е, че децата боледуват и трябва да се мине през това. Не мисля, че начина е да обвиняване този или онзи, все някой ни виновен. Извинете, но едно дете, за да се изчисти напълно от кашлица или сополи трябва да мине месец сигурно. Е кой може да си позволи 1 месец болничен???? То и педиатър не може да издаде такъв болничен. И ако се поинтересувате заразоносители могат да бъдат и абсолютно клинично здрави лица. Така, че това едно дете, че е със сополи или кашлица, не означава, че е по-малко заразно от друго без. Моя син от 3 месеца ходи с хрема на ясла, но не съм чула да е заразил някои, нито пък е заразил някое от приятелчетата си. Не вдига температура, тест за алергени не може да направил, постоянно е на антиалергични и така.

Като ви чета съм много безотговорен родител и 3 месеца трябва да си държа детето вкъщи може би, или да напусна работа?!

Сина ми преди тръгване на ясла не беше боледувал, след поредица болести, изкарана пневмония и т.н. сега пак е на ясла. Ами полудява с детегледачка. И не знам дали си втълпявам, но колкото повече време минава, толкова по-рядко боледува. Просто трябва да се мине през това.

Ами като искаш твоето дете да минава през това, аз моето не искам.
И с огромен кеф ако твоето беше при моето щях всеки божи ден лично да настоявам да те викат да си го прибираш от яслата.
С РИОКОЗ, с жалби, с директорка, с община, с всичко законово позволено.
Но дете с хрема в градината - не.
Не ме интересува ще напускаш ли, болнични ли ще взимат, отпуски ли.
Градината е за здравите деца.
Ако детето ти има алергия - носиш бележка от алерголог. Подписана, подпечатана и заверена.
В противен случай - проблемът ти със здравето на детето не може и не трябва да се превръща в проблем на другите.
Peace Подкрепям напълно мнението ти!
Онзи ден пак имаше кашлящи "Здрави" деца в групата, та се чудя, ако моята /недй си боже се разболее/ да взема да я пратя и аз. Що да го държа детето в къщи ? Нали са само болни в градината  Crazy

# 59
  • Мнения: 2 149
Мисля, че е безполезно само да си чешем езиците как безотговорните родители си пускат болни децата на ясла/детска. Ами сега като ги спрете, какво ще стане на предучилищна или училище? Или и от там ще ги спрете? Факт е, че децата боледуват и трябва да се мине през това. Не мисля, че начина е да обвиняване този или онзи, все някой ни виновен. Извинете, но едно дете, за да се изчисти напълно от кашлица или сополи трябва да мине месец сигурно. Е кой може да си позволи 1 месец болничен???? То и педиатър не може да издаде такъв болничен. И ако се поинтересувате заразоносители могат да бъдат и абсолютно клинично здрави лица. Така, че това едно дете, че е със сополи или кашлица, не означава, че е по-малко заразно от друго без. Моя син от 3 месеца ходи с хрема на ясла, но не съм чула да е заразил някои, нито пък е заразил някое от приятелчетата си. Не вдига температура, тест за алергени не може да направил, постоянно е на антиалергични и така.

Като ви чета съм много безотговорен родител и 3 месеца трябва да си държа детето вкъщи може би, или да напусна работа?!

Сина ми преди тръгване на ясла не беше боледувал, след поредица болести, изкарана пневмония и т.н. сега пак е на ясла. Ами полудява с детегледачка. И не знам дали си втълпявам, но колкото повече време минава, толкова по-рядко боледува. Просто трябва да се мине през това.


Ами като искаш твоето дете да минава през това, аз моето не искам.
И с огромен кеф ако твоето беше при моето щях всеки божи ден лично да настоявам да те викат да си го прибираш от яслата.
С РИОКОЗ, с жалби, с директорка, с община, с всичко законово позволено.
Но дете с хрема в градината - не.
Не ме интересува ще напускаш ли, болнични ли ще взимат, отпуски ли.
Градината е за здравите деца.
Ако детето ти има алергия - носиш бележка от алерголог. Подписана, подпечатана и заверена.
В противен случай - проблемът ти със здравето на детето не може и не трябва да се превръща в проблем на другите.
Peace Подкрепям напълно мнението ти!
Онзи ден пак имаше кашлящи "Здрави" деца в групата, та се чудя, ако моята /недй си боже се разболее/ да взема да я пратя и аз. Що да го държа детето в къщи ? Нали са само болни в градината  Crazy


Защото, когато детето ти е болно не се чувства добре да кажем, може би пък да е отпаднало, ревливо, може би няма да има кой да му промива нослето, да го духа, да го провери за Т, може би няма да има кой да му сложи капки, да даде сироп....или може просто като някои, да му бутнеш панадола сутринта, да му напръскаш носа, да му дадеш витамините и сиропа и да го пратиш. Така ще се влачи, може пък да се окаже, че имунитета му е издръжлив, да си виси и месец в това състояние, но друго дете през това време вече да се е тръшнало по болници. Аааа, нищо му няма, той си е все със задна хрема...и след 20 дни - отит направи, капят капки и т.н. и след 3 дни отново на градина. ooooh! /тук не говоря , че ти правиш така, а принципно, разбирай ме  Hug/
Като цяло, едно е да му тече носа, да кажем сутрин от студа да издуха нещо там...но друго е да си е сополиво нон стоп.
Майка ми не е някаква истерична бабешкера-глезана, но е на мнение, че детето, което перманентно е с хрема диша трудно => няма кислород за мозъка=> няма как да се развива достатъчно добре. Все ми казва "Абе ти като си хремава как се чувстваш?" - ами зле се чувствам, а си представям да ме мятат нашите хремава и с кашлица на градина, където няма да има кой да ми помогне по цял ден да се боря с вируса. Та това са нашите деца!
Я да си помислим, ако да кажем си направим равносметка кой си води болните деца в градината, и тези хора за месец -два липсват, няма ли да имаме видимо подобрение, че направо и много голямо подобрение на ситуацията? Ще имаме.
Моя приятелка води дъщеря си в частна занималня - за половин година не се е разболяла нито веднъж. Това защо ли е, аз мисля, че е точно защото ако учителката позволи някой да си води боно детето, а то съответно без да е виновно изпонатръшка още 5, то в края на месеца няма да има кой да плати таксите и тя ще фалира. А в ДГ им е все тая - с 20 или с 2, те все са си добре, даже при помалкия брой са пей сърце.

Общи условия

Активация на акаунт