Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 5-та тема

  • 126 445
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 700
Здравейте,
Ние във вторник бяхме на контролен преглед при Ботева. Предишния път много ме обнадежди, че можем да се разминем с операцията. Сега обаче, макар че не каза, че е за операция намекна, че ще го помъчим още малко да лекуваме и.... Всъщност сливицата не е много уголемена, но е гнойна (има стафилококи в носен секрет). Продължаваме с ксизал и 6 дни тобрекс. Ботева каза, че ако тобрекса не повлияе на стафилококите , вече няма смисъл да слагаме други капки, защото става резистентен, а и се уврежда лигавицата на носа. Аз реших да пробваме и с хомеопатия до следващия контролен преглед. Взех едни хомеопатични за стафилококи (препоръчани от Д-р Михайлов).Пак по негова препоръка мисля да продължа с Еuphorbium spray след тобрекса, пък да видим дали ще има резултат някакъв.
irina_a, моля те сподели за тези хомеопатични -Калиум Бихромикум 15CH  и Барита Карбоника кое точно за какво е - определено доста се заинтересувах.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 269
bim_bam, ето новия адрес на д-р Огнян Попов
ул. Яков Крайков 18 (срещу спирката на Военна болница) от 15 до 18 ч.

И при нас 2-те сливици са все още уголемени, но според Ботева постепенно ще се свията, тя не препоръчва тяхното махане. Но пък ние сме пак болни, след 3 дена на ясла. Започна с вируса с повръщане и разстройство и прерасна в кашлица и хрема. Слава богу, за сега са чисти гърдичките и не се е оплаквал от ушите. Педиатърката ни ми показа макаричките, едни белички пласмасови тръбички. Края на месеца сме при Ботева на контрола.

mamagali_vanko, как така ви изписват без да знаят от какво е температурата?!!!!! Ужас, потресена съм. Търсете второ, трето, десето ако трябва мнение. Това не е нормално! Стискам ви плаци. Вие след толквоа АБ едва ли имате имунна система, да не говорим как е стомахчето. Давай пробиотици.

# 17
  • София
  • Мнения: 334
Дюдю,
 Барита Карбоника е за свиване на сливици, то е конституционално за дъщеря ми и него приемахме 3седм преди да хванеме вирусчето. Сега сме го спряли, з-то почнахме Калиум Бихроникум - което е за гнойта около 3-та сливица и зеленикавите сополи. След 3 дни ударно Калиум Бихроникум вчера УНГ каза, че нямаме гной, та така си спестихме изписаният в понеделник АБ. Като се оправиме, пак си продължаваме с Барита Карбоника до следващия преглед.
Засега съм спокойна, з-то съм спряла пупчето от ясла, но тръгне ли пак.....

mamagali_vanko, правили ли сте тестове за алергии някакви....
Доколкото знам, когато човек има Т, но не е вирус или бактерия, остава да е алергия.

Бях се засили при Кънчева в Исул да ходиме, но в 13.45ч пред нейния кабинет имаше над 20човека опакшка и се отказах, точно з-то не ми се чакаше, а и реших, че ще претупва, като види що народ я чака!

За АБ една неонатоложка ми каза преди време следното - започне ли прием на АБ, още същия ден да се почва и пробиотик като Лактофлор или други.

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 13:55 от irina_a

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
catty m, мерси за инфото, но вече не мога да редактирам, ще пиша на някой мод да го добави.
Оправяйте се бързо! Тези вируси са мн.гадни.
Мойта щерка обикновено ми поднася екстрата "повръщане + разстройство + висока температура"  Confused

# 19
  • Мнения: 317
Тест за алергия още не сме правили,но и това имаме в предвид
От болницата ни изписаха и ни казаха да отидем при един професор по децки болести(всичко това го правим в Стара Загора)понеже този от УНГ ни каза че нищо не може да направи повече по нашия въпрос.Но професора не ми каза нищо особенно-претполага че това е от бактерията която ни откриха в гърлото кандида и ни изписа капки за носа които сме ползвали вече няколко пъти и няма ефект от тях Tired
Днес говорих и с нашата педиатърка изписа ни Нистатин и Лакто 4  ,и ще минем и курса с нагревките ,който ни препоръча УНГ и ще видим какво ще стане,общо взето от януари сме болни и сме като опитни зайчета ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 700
Дюдю,
 Барита Карбоника е за свиване на сливици, то е конституционално за дъщеря ми и него приемахме 3седм преди да хванеме вирусчето. Сега сме го спряли, з-то почнахме Калиум Бихроникум - което е за гнойта около 3-та сливица и зеленикавите сополи. След 3 дни ударно Калиум Бихроникум вчера УНГ каза, че нямаме гной, та така си спестихме изписаният в понеделник АБ. Като се оправиме, пак си продължаваме с Барита Карбоника до следващия преглед.
Много ти благодаря irina_a  Hug. Значи Калиум Бихроникум е за нашия случай.
Пробиотик винаги давам след антибиотик като част от следантибиотичната опашка на д-р Михайлов.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Знаете ли в каква потенция се използва Барита Карбоника за свиване на сливиците и по колко гранули се взимат?
И ние ще правим операция, но ще решаваме /т.е. докторката/ дали ще махаме само третата или всички сливици.  Confused

# 22
  • Мнения: 1 251
ДюДю , с моя колежка скоро се заговорихме, дъщеричката и е била носител, не не е била болна и със същото лекарство се е излекувало детето, което изписва и доктор Михайлов!  Peace
А относно лактофлор, аз скоро давах, след пит антибиотик и малкия взе да се оплаква, че го боли коремчето, спрях го, за да видя дали е от това и съответно повече не се оплака от стомашни неразположения! Дали е било съвпадение, не знам!  newsm78

# 23
  • Мнения: 206
mimi_msm нашият преглед мина,лекарят ни каза ,че сливицата не е много голяма,малкият имаше обрив след Аугументин и след ,като му казах че боледува вече година се усъмни за изкарана инфекциозна мононуклеоза (след Ампицилин и Амоксицилин се получава обрив ,това е един от симптомите на ИМ),утре сме на изследвания.След прегледа ,каза на малкия какво ще те правим теб и ни изпрати и на кожен да го видят,той каза,че пъпките са от насекомо,но мен ме съмнява.Вчера си хапна шоколад и пак излязоха няколко.
На база големина на сливицата ,няма да се вади,но спомена ,че зависи от изследванията.Не пуснахме носен секрет и но и това ще направим .
Междодругото докато се приберем се изпоти и на сутринта беше със запушен нос. Twisted Evil
Аз вече взимам мерки за имоностимулиране,започваме от утре.
Това е.Писна ми.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Относно пробиотиците - изключително доволна съм от Саностол пробиотик на прахчета:


Малко по - скъп е от другите пробиотици, но е изключително ефективен и с приятен вкус, детето го пие без проблеми. Давам го винаги с АБ /дори около седмица след като е свършил АБ го продължавам/, както и при стомашно - чревни проблеми. Действа и на имунната система, в състава си има и витамин С.
Преди да извадим сливицата, докато дребната правеше нон стоп бронхити, много чето са ме спасявали прахчетата.

# 25
  • Мнения: 206
Тези пробиотици защо никйога не са ни ги изписвали.Доколкото схващам е нещо което изчиства организма от вреното въздействие на АБти.
Моля дайте инфо?  bouquet

# 26
  • софия
  • Мнения: 756
Здравейте на всички,

на нас ни предстои махане на третата сливица при д-р Христова. Ще ни приемат в болница Доверие.
Имате ли наблюдения за процедурата там?

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Тези пробиотици защо никйога не са ни ги изписвали.Доколкото схващам е нещо което изчиства организма от вреното въздействие на АБти.
....

Най - общо казано подпомагат за равновесието на чревната флора, например след стомашно разстройство или прием на антибиотици.
Наричат ги "полезни живи бактерии", с чиято помощ се произвеждат жизнено важни ензими и клетъчни биопродукти.
Има мнооооого инфо в Нет-а, пусни думата на Гугъл и ще видиш.

# 28
  • Мнения: 206
Да ,ама така е по-лесно Mr. Green
Ще си ги изпиша сама,че дребния милия толкова се нагълта,че ме е страх да си помисля какво става с черния му дроб. Sad

# 29
  • Мнения: 75
Здравейте момичета попреглеждайки темата ви прочетох че elyam се интересува от мнения за доц.Цолов от ИСУЛ,та реших да ви разкажа за нашата операция при него.Преди 2 год ходихме на преглед при него и той категорично реши че сме за операция и беше прав,по всичко личеше.Но.....започна се едно увъртане,защото ни видя че сме на зор и детето беше зле.Тогава живеехме в Гърция и си бяхме дошли за 1 мес в БГ та доктора реши да се възползва.До последните дни все викаше ...ми нямаме места...ми то трудна работа да се уреди...И така до последните ни дни,а аз не се усещах за какво иде реч,тогава доцента изплю камъчето.Срещу 100-тина лева щяло да се уреди.Мислех си да го попитам-Как..някое друго детенце ли ще изгонят... но нали бяхме на зор си замълчах и така уредихме се #Cussing outКогато влезнахме в отделението 2/3 от леглата бяха празни #Crazyкакто и да е..пак си замълчах.Но след операцията подобрение така и не настъпи smile3511След 3 мес чакане да усетим полза от тая операция реших да посетим друг специалист.Е,какво мислите Naughtyоказа се че сливицата дори и на половина не е изрязана #2gunfire newsm61Естествено последва и втора операция,втора пълна упойка,за втори път същите мъки #2gunfire.Та не само че си платихме но и полза от операцията нямаше.След време писах на доцента в форума на центъра в който доктора работи но той най-нагло на следващия ден 6 пъти под ред ми изтриваше поста вместо някак си да се оправдае или най-малкото да се извини. #Cussing out Надявам се да има и доволни от него не казвам,че всички са като нас.Но това е моето мнение за него

Общи условия

Активация на акаунт