Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 5-та тема

  • 126 444
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 269
Това си е за жалба направо. Предполагам сте имали епикриза, а вторият лекар е можел да даде пак мнение писменно, аи епикриза пак имате. Подайте жалба диркетно към ЗК. Уф, сега видях, че е било преди 2 години. Много се дразня вече на тези лекари, прекаляват.

Аз сега се мъча да разбера макаричките наистина ли не минават по ЗК. Зададох въпрос в сайта на НЗОК, но от там така ми отговориха,ч е нищо се не разбир, четох и описанието на клинична пътека 120, но и там нищо не пише. Ако някой е по-копетентен по тези въпроси, моля да даде мнение.

# 31
  • Мнения: 153
Аз сега се мъча да разбера макаричките наистина ли не минават по ЗК. Зададох въпрос в сайта на НЗОК, но от там така ми отговориха,ч е нищо се не разбир, четох и описанието на клинична пътека 120, но и там нищо не пише. Ако някой е по-копетентен по тези въпроси, моля да даде мнение.
catty m, преди 2 години, когато сложиха макарички в ушите на Марти не ни взеха нищо, нито за операцията нито за макаричките. Оперираха го в Окръжна. Никой дори не ми е правил намеци, че нещо трябва да се плаща. Ако искаш мога да ти дам координати на докторката, която го оперира. Доволни сме от нея и до днес водим малкия при нея, когато има нужда.

# 32
  • Мнения: 1 163
Моето днеска се събуди със зелени сополи. Две седмици ходи на градина. Е писна ми вече със сливица или без май е едно и също положението. Cry Cry Cry
Не съм спряла да му давам витамини и тем подобни. Вече незнам какво да правя. Не че очаквам чудеса ама поне два месеца да се беше задържала.

# 33
  • Мнения: 206
galikrasi ти направо ме разби. ShockedТук при нас само хубави неща чуваме за него и той ми беше надеждата.Уви .Междудругото Кънчева ми е казвала,че на нейната внучка са й извадили сливицата на 5 г-на 5г и половина пак е израстнала.Дали не се е получило нещо такова при вас.Също така ми каза,че при алергичните деца вероятността да изкара пак е почти 100%ова.
Днес пуснахме изследвания на кръвта,ЦРП,АСТ.плюс гърлен секрет и изследвания за мононуклеоза.Ще ходим при него пак в сряда.
На мои познати взе за операцията 70лв за избор на лекар,но си е по каса и се плаща в болницта нищо друго,но явно зависи от случая.

Вече незнам какво да правя и ние сме със зелени сополи днес пак след 3 дни здраве.Хора това само на моя син ли се случва или е явление?


martikom дай координати и име на тази лекарка в Окръжна ,аз много съм слушала за такава жена там,но незнам коя е.Изобщо не е хубаво да сменят лекарите често ,но не разбирам какво се случва с нас?

Последна редакция: пн, 19 апр 2010, 10:53 от elyam

# 34
  • Мнения: 206
mimi_msm  преси 4 г извадиха на дъщеря ми сливицата,продължи да боледува още два-три месеца ,след това беше здрава,сега наскоро пи АБ за пръв път от 2006г.Т.е може би има някакъв период незнам.

# 35
  • софия
  • Мнения: 756
Здравейте на всички,

на нас ни предстои махане на третата сливица при д-р Христова. Ще ни приемат в болница Доверие.
Имате ли наблюдения за процедурата там?
Момичета, никой не е ходил в б-ца Доверие?

# 36
  • Мнения: 206
Не ,аз нямам никакво инфо за тази болница,но то не е важно мястото ,а лекарят .Успех и пиши как е минало.Кога ви е орерацията?

# 37
  • Мнения: 1 163
mimi_msm  преси 4 г извадиха на дъщеря ми сливицата,продължи да боледува още два-три месеца ,след това беше здрава,сега наскоро пи АБ за пръв път от 2006г.Т.е може би има някакъв период незнам.
Дано и при нас да е така. Големи надежди възлагах на това махане. А странно е че сополите не са постоянни а има само сутринта и после на обяд да се издуха един път и толкова. Възможно ли е да се чисти нещо от сливицата. Имам една приятелка дето на нейното като му извадиха сливиците и след две седмици беше сополиво в продължение на един месец. Поне ме успокоява това, че не текат назад а излизат през носа все пак е нещо преди само се стичаха назад и нищо не излизаше навънка.

# 38
  • софия
  • Мнения: 756
Не ,аз нямам никакво инфо за тази болница,но то не е важно мястото ,а лекарят .Успех и пиши как е минало.Кога ви е орерацията?

утре сме на преглед при докторката, за да видим кога да запишем дата до края на месеца. Лошото е, че дребната е с хрема от вчера и май първо ще трябва да я излекуваме и след това да клъцнат сливицата.
Иначе, вече ходим за 5-6 път при тази докторка (кабинета и е на ул.Димитър Манов) и сме доста доволни от нея. Не бърза с антибиотиците, внимателна и работи със ЗК  Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 6 269
Аз сега се мъча да разбера макаричките наистина ли не минават по ЗК. Зададох въпрос в сайта на НЗОК, но от там така ми отговориха,ч е нищо се не разбир, четох и описанието на клинична пътека 120, но и там нищо не пише. Ако някой е по-копетентен по тези въпроси, моля да даде мнение.
catty m, преди 2 години, когато сложиха макарички в ушите на Марти не ни взеха нищо, нито за операцията нито за макаричките. Оперираха го в Окръжна. Никой дори не ми е правил намеци, че нещо трябва да се плаща. Ако искаш мога да ти дам координати на докторката, която го оперира. Доволни сме от нея и до днес водим малкия при нея, когато има нужда.

Ние вече сме с макарички, слагани в Транспортна болница. Искам за себе си да знам.

# 40
  • София
  • Мнения: 700
ДюДю , с моя колежка скоро се заговорихме, дъщеричката и е била носител, не не е била болна и със същото лекарство се е излекувало детето, което изписва и доктор Михайлов!  Peace
А относно лактофлор, аз скоро давах, след пит антибиотик и малкия взе да се оплаква, че го боли коремчето, спрях го, за да видя дали е от това и съответно повече не се оплака от стомашни неразположения! Дали е било съвпадение, не знам!  newsm78
ORHIDEA,вдъхна ми надежда, че наистина можем да се отървем от стафилокока. А това лекарство - стафилококциум 15(не съм сигурна за изписването) се приема когато няма активен процес. Аз затова сега започнах за няколко дни Калиум Бихроникум  и след това е продължим с другото по схема. Дано да се види някакво подобрение до следващия контролен при Ботева.

# 41
  • софия
  • Мнения: 756
........
А относно лактофлор, аз скоро давах, след пит антибиотик и малкия взе да се оплаква, че го боли коремчето, спрях го, за да видя дали е от това и съответно повече не се оплака от стомашни неразположения! Дали е било съвпадение, не знам!  newsm78

моето дете също се оплакваше от коремче след лактофлор...явно има нещо

# 42
  • България
  • Мнения: 166
Ние сме на преглед в четвъртък при проф. Едрев. Толкова ми е притеснено. За един месец два отита и непреставаща хрема, като милата година се пукна и тъпанчето на лявото ушенце от продължителната хрема. Тук в Бургас всички ми казват да махнем третата сливица. Ама като ги знам какви специалисти са съм пред голяма дилема. Не мога да взема решение.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 269
Ние сме на преглед в четвъртък при проф. Едрев. Толкова ми е притеснено. За един месец два отита и непреставаща хрема, като милата година се пукна и тъпанчето на лявото ушенце от продължителната хрема. Тук в Бургас всички ми казват да махнем третата сливица. Ама като ги знам какви специалисти са съм пред голяма дилема. Не мога да взема решение.

Добре сте направили, че търсите още мнения. Виж какво ще ви каже Едрев и решете тогава.

# 44
  • Мнения: 0
При повече от 4-5 ангини годишно,може да помислите за операция.

Общи условия

Активация на акаунт