Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 5-та тема

  • 126 662
  • 766
  •   1
Отговори
# 195
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Кулов, Дойков - все един дол дренки  Tired

И друг път съм казвала - не си водете децата в Каспела...  Confused
Печалбарството там е взело връх над професионализма и лекарската етика. Разбира се, има и изключения, но вероятността да попаднете сред тях е малка... така че - аз не бих рискувала повече с това място.

Ако наистина си решена на съдебно дело, зареди се с мноооого нерви. И пиши какво е станало.
Бързо възстановяване на детето!

# 196
  • Мнения: 576
И нашата операция мина успешно.
Д-р Бегов и екипа му от Пета градска са много добри.
Приеха ни в болницата на 25-ти. Операцията беше на 26-ти и ни изписаха на 27.
Сега се гледаме в къщи.

# 197
  • Мнения: 2
Здравейте, търсейки мнения за доц. Тодоров от ИСУЛ ви намерих.
Ние също сме с проблемна трета сливица, втора степен.Имате ли впечатления от Тодоров?

# 198
  • Мнения: 5 393
Днес водих дребния на преглед при д-р Камел. Каза, че не е за вадене третата сливица. Изписа Ксизал, Макситрол и Лимфомиозот. Ще пробвам така, да видим какво ще стане.

# 199
  • Мнения: 8
Здравейте, мами! Ходя при Френгов от 3 месеца . Синът ми е на 6 години и има проблемна трета сливица .При последното боледуване пропищя от болки в ухото. Принудих се да потърся адекватен лекар и се ориентирах към Френгов, естествено от форумите.Направи му две изследвания  на слуха и сливичен секрет.Всичко се заплаща , не работи със здравна каса.Предстои ми операция на третата сливица , евентуално и на другите две , ако има стрептокок.Доктора е много внимателен и обяснява всичко подробно.Надявам се,всичко да мине добре .Моля пишете , ако сте правили операция при него.

# 200
  • Мнения: 2 587
Здравейте, търсейки мнения за доц. Тодоров от ИСУЛ ви намерих.
Ние също сме с проблемна трета сливица, втора степен.Имате ли впечатления от Тодоров?

От доцент Тодоров съм доволна - и като професионалист,и като човек,визирайки това че намери много леко подход към дъщеря ми.
Не съм доволна от "обслужващият персонал" в ИСУЛ.Сестрите,който ни снимаха бяха изключително груби и сериозно наплашиха дъщеря ми.Както и от тези,които ни попълваха документите - постоянно се опитваха да ни убедят че трябва да си платим,което обаче се оказа че не е така и накрая не платихме нищо.

# 201
  • Мнения: 179
Момичета, някой чувал ли е за лечение на сливиците с водорасли. Пълнела се възглавничка с изсушени морски водорасли, на която детето трябва да спи. За съжаление чичко Гугъл нищо не казва. Как се сушат, кога се събират  newsm78

# 202
  • Мнения: 11
Здравейте! От малък град съм и искам да направя преглед на детето за 3-та сливица в София, бихте ли ми препоръчали специалист?

# 203
  • Мнения: 43
Предстои ни операция на третата сливица в ИСУЛ при д-р Раганчев. Моля ви, ако някой е правил подобна операция при него да сподели мнение и впечатления. Предварително благодаря.

# 204
  • Варна
  • Мнения: 1 243
Майчета, какво носехте при постъпването в болницата?
Освен направление за хоспитализация, резервни дрешки, нещо друго?
 Hug

# 205
  • Мнения: 733
Пижама, пантофи, бутилка вода, чаша, обезболяващ сироп и лъжица, сухи кърпи. Книжки за детето и за възрастните за четене - чакането се оказа доста, и преди, и след операцията. Оказа се, че час-два след операцията е в състояние и да яде, така че може и нещо нежно и меко за хапване. Документи - всички поискани от лекаря изследвания, направления и бележки. Лична карта на родител. Бяхме приготвили и подарък за смели деца.
При нас операцията мина без неприятности, ефектът е добър. Единственият наистина неприятен момент беше, че докараха предишното оперирано дете в стаята пред очите на дъщеря ми, а то плачеше, че го боли и изглеждаше както изглежда всеки след упойка. Тя се направи на смела, но я усетих, че се притесни.

# 206
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431

 HugХайде и аз и в тази тема!
Дъщеря ми направи проблемна трета сливица и в четвъртък - 10 юни ще я извадим.  Sad От една седмица сън не ме хваща. Освен ангината през м.декември, м.януари - бронхит  #Cussing out Преди това - вирози - минават в бактериални инфекции и естествено - антибиотици.  Rolling Eyes И - трима доктори казаха, че е за вадене. 4-5 месечно лечение с хомеопатия, инхалации и т.н. - всичко каквото изчетох в темата сме го минали. Имуностимулатори - сега последно сме на Коластра и Зелени водорасли.
В крайна сметка - огнището на инфекциите се оказа третата сливица. м.февруари и в началото на м.май -  дъщеря ми вдигна 40 градуса - БЕЗ НИКАКВИ ДРУГИ ПРИЗНАЦИ - няма хрема, няма кашлица, леееееееееко червено гърло ОБАЧЕ: отиваме веднага на УНГ - третата сливица - цялата в гной и кръв. Добре, че дъщеря ми е реактивна и първата й работа е да вдигне висока температура - иначе директно отива на отит, ангина или бронхит. Естествено - това не ни спестява антибиотика.
И така - до четвъртък - ще я вадим - уголомена и секретира непрекъснато. И от най-малкото нещо - възпаление.

DAR22 - нас ще ни оперира д-р Рангачев от ИСУЛ. Наблюдава ни от м.декември миналата година. Това е единственият УНГ, от който дъщеря ми не реве (да не кажем пищи). Сяда си сама на стола и отваря широко уста - той спокойно си преглежда по всички методи и всички сме доволни. Естествено - не минава без подарък - спринцовка, някое маркуче  Laughing Laughing Laughing Препоръчан ми е от лекарката, която наблюдава и лекува Мира от раждането - не е GP-то ни. А тя е един педиатър, на който имам огромно доверие. Именно тя тръгна да търси "огнището" на честите ни боледувания и ни насочи към УНГ.

След операцията в четвъртък ще пиша.
Надявам се да мине всичко както трябва. Дъщеря ми е боец, а аз - ...... ще му мисля после - като всичко мине! Rolling Eyes

# 207
  • Мнения: 912
И нас днес ни оперираха в Токуда, но още не знам какво е положението - дъщеря ми плаче, излизайки от упойка и е с татко си, а аз с бебето и не ме свърта...при положение, че отиде без страх на операция и е много бойна и почти никога не плаче, ако не се удари наистина сериозно, нормално ли е да плаче след операцията и да храчи кръв? Не съм изчела още темата, но някой бил ли е вече при д-р Манев от Токуда?

Последна редакция: чт, 10 юни 2010, 10:44 от Mis-Demeanor

# 208
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
И нас днес ни оперираха в Токуда, но още не знам какво е положението - дъщеря ми плаче, излизайки от упойка и е с татко си, а аз с бебето и не ме свърта...при положение, че отиде без страх на операция и е много бойна и почти никога не плаче, ако не се удари наистина сериозно, нормално ли е да плаче след операцията и да храчи кръв? Не съм изчела още темата, но някой бил ли е вече при д-р Манев от Токуда?

Не се притеснявай.Нормално е да плаче, от упойката.След 2ч. всичко ще е наред.
Дъщеря ми също много трудно излезна от упойка, плачеше, буйстваше също така имаше малко кръв по нослето.Но след 2ч. нямаше спомен за нищо, пи водичка, хапна кроасани, и ни изписаха. Пребрахме се вкъщи и тя веднага отиде зад блока да играе с децата.
Успех на всички, които им предстои операция.

# 209
  • София
  • Мнения: 1 546
На нас....
Явно няма да ни се размине. Есента всичко беше готово и като почна грипната епидемия отложихме. Зимата беше добре и все си мислех, че ще ни се размине но уви...вчера ходихме заради малкия но доктора погледна и големия. Е, вика той, вече и без огледалце се вижда, няма за кога да отлагаме. А на есен е ученик и май това чудо ще го свършим в скоро време.  Whistling Пак започвам да го мисля. Ние сме за ИСУЛ, при младия Тодоров. Отзиви??? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт