Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 5-та тема

  • 126 562
  • 766
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 417
интересувам се и аз за Исул, трудно ще ми е да изчета всичко и ще следя от сега

# 211
  • Мнения: 566
Отново пиша при вас, така ми се искаше само да съм читател, но нещата не се оправят
Личната УНГ която лекува сина ми вече е убедена че трябва да махнем 3-та сливица
просто няма никакво подобрение, а само преди 20 дни се беше свила, но без лекарства
и капки отново е започнала да се възпалява, каза че може да ни насочи към Токуда и
ИСУЛ, в Токуда познавала шефа на отделението а в ИСУЛ е работила. Та сега се чудя
накъде да се насоча, ако имате мнение за Токуда моля пишете, негативни позитивни
каквито и да са. За ИСУЛ също.
Може ли да ми кажете за колко време са готови тестовете за алеригии към упойките
Ох цялата треперя и умирам от страх.

# 212
  • Мнения: 723
Дъщеря ми я оперираха в ИСУЛ. Операцията беше успешна и необходима, подобрението след нея е голямо. Не се безпокой толкова, това е доста банална операция, при това най-леката възможна(това го казвам сега, ама преди операцията сърцето ми беше слязло някъде към петите сигурно). Голям брой лекари от всякакви болници могат да я извършат успешно. Искам да кажа, че не е сложна и рискована интервенция, за която можеш да се довериш само на две-три отбрани светила. Възстановяването е бързо, престоят в болницата - кратък.
В ИСУЛ лекарят, който оперира дъщеря ми(д-р Попов), се държи много приятелски и добре с децата. Не съм лекар и не мога да дам адекватна оценка на професионализма му, но детето вече не хърка и си е добре. Обстановката в болницата е много прилична. Единственият негатив беше, че малко преди да извикат дъщеря ми за операция, върнаха в стаята предишното оперирано дете, плачещо и полузамаяно от упойката. Това доста я стресна (мен също). За щастие тя е самурай и тръгна към залата без кандърми.
Тестовете за алергии към упойките бяха готови за около 15 минути.

# 213
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
 Hug Dobi81 - дъщеря ми я оперира д-р Рангачев на 10 юни т.г. в ИСУЛ. Безкрайно съм доволна. Невероятен човек и лекар. Много опитен - той оперира и в клиниката за възрастни и в детската. Шок, притеснения и стрес има винаги - и за майката и за детето. Като болница ИСУЛ е под всякаква критика, НО: това е най-старата специализирана детска УНГ, имат щатен детски анестизиолог, имат невероятен подход към децата. Самата операция е много рутинна: както каза д-р Рангачев - сливиците ги правим между две други операции в клиниката за възрастни - за почивка  Joy Joy Joy Възстановяването е много бързо - дори и да отчета факта, че при нас имаше съвсем малки усложнения, но нормални.  Peace А предишното дете, ако сте в една стая е неминуемо да го видиш. Но не е нищо страшно - все едно са изпили 10 грама алкохол.  Laughing Вземи си Нурофен, ако имаш възможност - фреш от ябълка и/или портокал - може да смесиш с лимон - това е най-важното да даваш на детето след операцията - да гони упойката. И водичка естествено. Храната същия ден не е толкова важна, колкото клетките в орагнизма на детето да приемат течности, богати на витамин С - т.ее. - антиоксидантно действие. Дъщеря ми след 3-4 дни спря да диша тежко и да хърка, спря да говори на нос - все едно че постоянно има хрема. И надявам се - ще спре и толкова често да боледува, след като го няма "огнището" на инфекциите.
  bouquetПожелавам успех и стискам палци!  Hug

# 214
  • Мнения: 2 587
И дъщеря ми я оперираха в ИСУЛ.Доволна съм от екипа и операцията беше безпроблемна и необходима,понеже сливицата беше много голяма.
За съжаление обаче подобрение след нея нямаше  Cry - детето пак си е все болно и със същите проблеми както и преди.

# 215
  • Мнения: 1 599
Такааа, за съжаление отново съм тук!

След операция на трета сливица и поставяне на макарички през Август миналата година, се оказа отново израстнала сливица и отново проблеми с ушите, а именно - течност в междинното ухо и намален слух! Да не ви казвам как ми се плаче.

Видях че има и други с този проблем. Направихте ли втора операция и имахте ли проблем с ушите или само със сливицата?

Операцията я правихме в Токуда при д-р Златков. Доволна съм като цяло, но ако е верно това, че израства защото не е хубаво изрязана - не знам....
Все още ли сте доволни от Френгов - в смисъл операции и след оперативните прегледи?
Иначе нашият проблем го забелязахме след едн настинка, със силна хрема и след нея непрестанни секрети отзад в гърлото , говорене на нос и съмнение че не чува като хората. Пи две седмици антихистамин с добавка за отпушване на нос, муколитик и някакво лекарство срещу инфекции. Никак резултат - права линия. Лекарят тук иска да я маха и сега каза, че прави последн опит с антибиотик за 10 дни.
Лошото е, че сме в БГ за кратко през лятото и общо взето нямаме време да прави някой там пълнолечение. Миналата година се мъчиха, но тази няма да сме толкова дълго.
Съжалявам ако звуча, пиша объркано  Confused
Мечо пух, вие как с е полиявате от лечението?

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 561
Такааа, за съжаление отново съм тук!

След операция на трета сливица и поставяне на макарички през Август миналата година, се оказа отново израстнала сливица и отново проблеми с ушите, а именно - течност в междинното ухо и намален слух! Да не ви казвам как ми се плаче.

Видях че има и други с този проблем. Направихте ли втора операция и имахте ли проблем с ушите или само със сливицата?

Операцията я правихме в Токуда при д-р Златков. Доволна съм като цяло, но ако е верно това, че израства защото не е хубаво изрязана - не знам....
Все още ли сте доволни от Френгов - в смисъл операции и след оперативните прегледи?
Иначе нашият проблем го забелязахме след едн настинка, със силна хрема и след нея непрестанни секрети отзад в гърлото , говорене на нос и съмнение че не чува като хората. Пи две седмици антихистамин с добавка за отпушване на нос, муколитик и някакво лекарство срещу инфекции. Никак резултат - права линия. Лекарят тук иска да я маха и сега каза, че прави последн опит с антибиотик за 10 дни.
Лошото е, че сме в БГ за кратко през лятото и общо взето нямаме време да прави някой там пълнолечение. Миналата година се мъчиха, но тази няма да сме толкова дълго.
Съжалявам ако звуча, пиша объркано  Confused
Мечо пух, вие как с е полиявате от лечението?

Здравей  Hug
Ние имаме почти същия проблем. Май 2009г. махнахме третата сливица и сложихме макарички. От Април забелязвам че детето спи с отворена уста, съмнение за намаляване на слуха и дрезгаво говорене. Третата сливица не е ризрастнала, но тимпанометрията показва течност в средното ухо. В момента пием Ринотал, на 2 часа по една таблетка, Еуреспал- 3 пъти на ден и Козихром 4% в носа, пак 3 пъти на ден. В петък сме на изследване и ако няма подобрение, не ми се мисли какви са вариантите  Confused
Иначе нашата операция беше във ВМА, и няма забележки към лекаря и екипа.

Някой ако е минал през подобен сценарий, моля да сподели как се процедира по-нататък !

# 217
  • София
  • Мнения: 6 284
GJK , как така има течност в средното ухо при наличие на макарички? Сега ме стресна, че нали и ние сме с макарички... веднъж имаше теч от ухото.

# 218
  • Бургас
  • Мнения: 561
GJK , как така има течност в средното ухо при наличие на макарички? Сега ме стресна, че нали и ние сме с макарички... веднъж имаше теч от ухото.
Извинявай, не съм се доуточнила. Нашите макарички ги махнаха Ноември - 6 месеца след поставянето. В момента сме без макарички и с течност в ухото.

# 219
  • Мнения: 1 599
GJK , как така има течност в средното ухо при наличие на макарички? Сега ме стресна, че нали и ние сме с макарички... веднъж имаше теч от ухото.
Извинявай, не съм се доуточнила. Нашите макарички ги махнаха Ноември - 6 месеца след поставянето. В момента сме без макарички и с течност в ухото.
Ей как може да има вода в ушите при положение, че може да се вентилира? Искаш д акажеш без инфекция ей така вода в ушите?! Но поне нямате наново израстнала 3та сливица, ако това е утеха  Mr. Green

# 220
  • София
  • Мнения: 6 284
GJK , как така има течност в средното ухо при наличие на макарички? Сега ме стресна, че нали и ние сме с макарички... веднъж имаше теч от ухото.
Извинявай, не съм се доуточнила. Нашите макарички ги махнаха Ноември - 6 месеца след поставянето. В момента сме без макарички и с течност в ухото.

Е, това е кофти, може да се наложи пак поставяне на макарички Sad Ужас! Толкова ме е страх вече с тези неща, не е истина Sad

GJK , как така има течност в средното ухо при наличие на макарички? Сега ме стресна, че нали и ние сме с макарички... веднъж имаше теч от ухото.
Извинявай, не съм се доуточнила. Нашите макарички ги махнаха Ноември - 6 месеца след поставянето. В момента сме без макарички и с течност в ухото.
Ей как може да има вода в ушите при положение, че може да се вентилира? Искаш д акажеш без инфекция ей така вода в ушите?! Но поне нямате наново израстнала 3та сливица, ако това е утеха  Mr. Green
Не знам към коя от двете е коментара ти, но детето на GJK е както е обеснила вече без макарички. А при нас имаше веднъж теч, но нали точно това е функцията на макаричките - да изкарват навън течността, а не да се задържа в средното ухо. И не е вода, а някаква си течност Simple Smile Не знам дали трябва задължително да има инфекция, за да има течност, тъй акто при синът ми имаше задържана течност без да има никакви симптоми като температури, сополи (поне външни), беше факт, че бе с намален слух Sad

# 221
  • Мнения: 1 599
catty m, ясно е че не е вода. Не е и течност защотото е лепкаво като лепило. Няма значение какво е важното е, ч епречи на дечицата ни.
Някой има ли скорошни печатления от д-р Френгов?скорошна операципя при него?

# 222
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... се оказа отново израстнала сливица и отново проблеми с ушите, ......Операцията я правихме в Токуда при д-р Златков. Доволна съм като цяло, но ако е верно това, че израства защото не е хубаво изрязана - не знам....
....

Може и това да е причината, но може и да не е. За съжаление се случва...
Вие с лазер ли правехте операцията? Уж при този метод възможностите за рецидив се намалявали.
След операцията на дъщеря ми, докторът ме предупреди, че и при алергични реакции може да има пак проблеми с третата сливица.
По - често нараства отново, когато операцията е правена на по - малки дечица или пък като реакция на възпалителен процес в сливиците или ушите.

# 223
  • Мнения: 5 393

Мечо пух, вие как с е полиявате от лечението?

И тук да отговоря, Марис, макар и късно. Иво е много по-добре след лечението с хомеопатия и антиалергично.  В момента няма секрети, може да диша спокойно през носа, докато спи( макар, че не го прави, по навик си държи устата отворена). Хомеопатичното го спрях като свърши бутилката, от Ксизал-а има още малко, лекарят каза 20-30 дни да ги пие, значи още няколко дни.  Ще видя какво ще е положението, когато спра и Ксизал-а.  Ще го заведа и на контролен преглед отново. Надявам се при вас нещта да се оправят скоро и да забравите за тези проблеми  Hug  Всъщност това пожелание е за всички в темата     bouquet

# 224
  • Мнения: 376
Хайде и аз да се запиша в темата с един приятелски съвет. Не съм чела темата, може някой преди мен да е писал същото, не знам.
Слаб имунитет, хрема, увеличена трета сливица, възпаления в ушите, задух, бронхит, пневмония се дължат на алергия към мляко и млечни продукти. Млякото нанася вреда на около 80% от децата и възрастните.
Когато не са взети мерки навреме и третата сливица е вече уголемена, тя трябва да се извади незабавно. Загнезди ли се там бактерия, няма спасение. И след това ако пак не се спре млякото и млечните, някой проблеми ще затихнат, но ще се появят други. В зависимост от възрастта, наследствения ген и количеството погълнато мляко и млечни проблемите са : увреждане на зъбите, акне, затлъстяване, запек и заболявания на храносмилателната и отделителната система.
Моята трета сливица е извадена, когато бях на 10 години и лекарите казаха, че не били виждали толкова голяма сливица. От 3 до 10-ата ми година съм дишала само през устата.
Децата ми сега нямат проблеми със сливиците и почти не боледуват. Но не пият мляко, разбира се. Сега са на 4 и 6 години. По веднъж на седмица хапват сандвич с кашкавал или попара със сирене. Краве масло също давам, но много рядко.
Мога да ви пусна линкове. В един от тях руски професор казва: " ДЕЦА, НЕ ПИЙТЕ МЛЯКО, ЗА ДА СТЕ ЗДРАВИ !"

Общи условия

Активация на акаунт