АВГУСТовските деца ще бъдат най-желаните цветя - тема 9

  • 23 952
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 156
Какво е това цитомегаловирус?

Инфекция в организма, която може да е опасна за плода, ако е активна. Протича скрито и затова се изследва. По принцип моят гинеколог много се презастрахова с изследванията и затова попитах в предната тема дали и на вас ви искат тези изследвания.

# 46
  • Miami
  • Мнения: 413
Какво е това цитомегаловирус?

Инфекция в организма, която може да е опасна за плода, ако е активна. Протича скрито и затова се изследва. По принцип моят гинеколог много се презастрахова с изследванията и затова попитах в предната тема дали и на вас ви искат тези изследвания.

Но външно нищо няма така ли?

Аз имам бяло течение, няма мирис или нещо необичайно, но сутрин като стана е по-обилно. После вече е съвсем малко. Ще взема да го накарам моя доктор да ми вземе там секрет за всеки случай.

# 47
  • Мнения: 160
Кори, това масло, което аз ползвам е 125 гр. Доста е твърдо на пипане, но от температурата на тялото се разнася много лесно. На мен ми го подариха в началото на м.март и имам за още около 10 дни, като мажа всеки ден корем, паласки и гърди.

# 48
  • София
  • Мнения: 118
Аз също ползвам Палмерс козметика за бременни и засега съм много доволна,всичките им продукти се разнасят добре и попиват.Естествено тук са 2 ,5 по скъпи от Америка ,но ако помагат си заслужава.Момичета имате ли болки около срамната област ,аз от 2-3 дни  имам чувството че ме болят костите там?

# 49
  • Мнения: 156
Какво е това цитомегаловирус?

Инфекция в организма, която може да е опасна за плода, ако е активна. Протича скрито и затова се изследва. По принцип моят гинеколог много се презастрахова с изследванията и затова попитах в предната тема дали и на вас ви искат тези изследвания.

Но външно нищо няма така ли?

Аз имам бяло течение, няма мирис или нещо необичайно, но сутрин като стана е по-обилно. После вече е съвсем малко. Ще взема да го накарам моя доктор да ми вземе там секрет за всеки случай.

Кори, изследването е кръвно.
Иначе аз имам подобно на твоето течение. Пуснах си микробиология, но излезна чиста. Мисля, че е нормално по време на бременността.
За по-сигурно пусни една микробиология, ако досега не си.

# 50
  • Мнения: 236
И аз да се запиша.За нервите-имам чуството,че ще се пръсна,избухвам,изнервям се,плача поне по 2пъти на ден,а винаги съм си мислела,че бременните тънат в щастие!Започнахме и ремонт и това вече ме довърши.Чудя се от хормоните ли е това?Искам да попитам смятате ли да си правите отделна детска стая или бебето ще си е при вас?Това ли е то да се наслаждаваш на бременността-мисля за толкова неща едновременно!

# 51
  • Мнения: 60
Момичета имате ли болки около срамната област ,аз от 2-3 дни  имам чувството че ме болят костите там?


И на мен ми се случва понякога, точно такава е болката - все едно костите ме болят...

# 52
  • Miami
  • Мнения: 413
^VALINA^, благодаря за инфото. Да, нормално е да има течение през бременността, но за всеки случай може да искам микробиология.

мимози и на теб благодаря. Аз ползвам чисто какаово масло, но си мажа само лицето с него. Доколкото виждам комзетиката палмърс е с чисто какаово масло обогатено с вит Е.

hrisinda, ти кой от продуктите ползваш? На мен ми се иска да не е като този бутер твърдо, а нещо което се нанася по-лесно, че нямам търпение докато се намажа.

За нервите - и аз често си поплаквам. Доплаква ми се от най-малки неща, после пък ми е весело и се чувствам щастлива. Какво да се прави, хормони  Simple Smile
И на нас ни предстои ремонт, доста голям - ще избиваме една стена и ще разширяваме кухнята. Чак не ми се почва, но няма как.
Бебето ще спи с мен, не мога да си представя да го оставя в друга стая. И без друго в началото не се спи кой знае колко - колики, кърмене, цедене, дундуркане...

# 53
  • Мнения: 156
Ние пък планираме отделна стая за бебчето. Струва ми се, че ако отначало го науча да си спинка отделно, после няма да има проблем. Не знам дали съм права обаче Laughing
Засега хормоните са ми в норма, но и аз хич не се ядосвам за дреболии. Просто съм такъв човек.

# 54
  • Мнения: 50
А ние ще си спим 4-римата май- тати,бати,бебе и аз.То не,че  имаме много място в апартамента,но след някоя и друга година  ще им направим вече отделна стая(няма  на къде).

за нервите- от как съм бременна съм още по-нервна и се карам в поликлиниката като ме пререждат,а преди не  съм била така скандалджийка.И баткото ме ядосва и аз избухвам много бързо,ами хормони какво да правим.

# 55
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
А ние ще си спим 4-римата май- тати,бати,бебе и аз.

И ние на този принцип; дори от много време насам сме си "разширили" спалнята с едно юношеско легло и се редим като сардини. Дано само баткото не се буди от бебето, в такъв случай ще трябва да се разделим по двойки в отделни стаи. Самостоятелни стаи сме им предвидили за след време - ще се местим в нова къща след някоя и друга година и там планът е всеки - в своята одая. Wink

От опит - с кърменето най-лесният вариант е бебето да спи до майката; като проплаче - буташ гърдата и продължаваш да спиш. Не е за всеки - има майки, които не искат да спят по този начин до децата си, както и бебета, които предпочитат да спят самостоятелно. Но спестяването на ставания и лягания по няколко пъти на нощ е супер ценно за майката и на същия прицип ще го караме и със следващото бебе.

# 56
  • Мнения: 3
здравейте, и от мен в новата тема. Май съм пропуснала предишните две. Гледам че пишете за хормоните и емоциите. Аз съм станала нещо ужасно, изнервям се от най-малкото нещо, ядосвам се за глупости.
Погалете коремчетата от нас с бебка, а сега се връщам назад да ви чета, че имам доста да наваксвам.

# 57
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 398
Q-T  Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 118
Aз ползвам маслото,крема и олиото,като ги редувам.Аз реших бебчо да спинка при нас ,защото детските стаи са далеч от нашата спалня,а и ние толкова тежко спиме че няма как да го чуем ако плачка.Ще купуваме легло,но мисля че няма да мога да го оставям да спи там ,а само ще се гушкаме ако може и да се кърмиме -идеално.След 2-3 год ще го пренесеме в неговата стая,само живи и здрави да сме

# 59
  • Мнения: 143
За хормоните - от както съм бременна ме гони едно такова неимоверно спокойствие (направо непукизъм) ,че чак не мога да се позная Thinking
Иначе за сега сме решили ,че белка ще си има отделна стая и първите седмица две ще спя при нея уж да не си създаваме навика да се гушкаме всички на спалнята (място има бол) ,но и защото все пак трябва да има разграничение къде кучка не може да ходи ,но в крайна сметка гледам да съм реалист и се надявам нещата да се получат така и сметките да не излезнат криви

Общи условия

Активация на акаунт